Bu wikiHow makalesi sana, Discord'da nasıl video gönderileceğini gösterir ancak Nitro'nun 50 MB'ına yükseltme yapmadığın sürece dosyalar 8 MB ile sınırlıdır . Bu sınırı aşmak adına videonu paylaşmak için videonu YouTube gibi diğer video paylaşım platformlarına yükleyebilirsin.

Yöntem 1 / 2:
Discord Kullanmak

 1. 1
  Discord'u aç. Bunu Başlat Menünde veya Uygulamalar klasöründe bulursun. Ana ekranında, uygulama çekmecesinde veya arayarak bulabileceğin mobil uygulamayı da kullanabilirsin.
  • İstenirse giriş yap.
 2. 2
  Videoyu paylaşmak istediğin sohbete git. Bu, bir sunucudaki sohbet veya özel bir sohbet olabilir.
 3. 3
  Sohbet alanındaki artı simgesine (+) tıkla veya dokun. Bunu metin alanının solunda bulursun. Dosya gezginin açılır.
  • Bir mobil cihaz kullanıyorsan bir simge listesinin belirdiğini görürsün. Soldaki 3. simgeye dokun. Bu, bir köşesi katlanmış bir kağıt parçasına benzer. Burada, videolar dâhil olmak üzere yüklenen tüm dosyaların bir listesini görürsün.
 4. 4
  Videona git ve çift tıkla. Uygulamayı kullanıyorsan seçtiğin videonun yanında yeşil bir onay işareti görürsün.
 5. 5
  Yükle’ye tıkla. Yorum eklemenin yanı sıra gerekirse videoyu spoiler olarak işaretleyebilirsin.
  • Uygulamayı kullanıyorsan dosya seçme pencerenin üzerindeki mavi kağıt uçak simgesine dokun.
  • Dosya, 8 MB veya genişletme yaptıysan 50 MB olduğu sürece sohbete yüklenir. .Mov ve .mp4 gibi çoğu video biçimi kabul edilir.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
YouTube Kullanmak

 1. 1
  https://www.youtube.com/ adresinden YouTube'a giriş yap. 15 dakikaya kadar olan videoları otomatik olarak yükleyebilirsin. Daha uzun videolar yükleyebilmek için yalnızca hesabını doğrulaman gerekir.[1] Hesabın henüz doğrulanmadıysa uygulamada veya İnternet sitesinde doğrulama işlemini tamamlamanı isteyen bir bildirim görürsün.
  • Ana ekranında veya uygulama çekmecende bulunan YouTube mobil uygulamasını da kullanabilirsin. YouTube mobil uygulamasını yüklemediysen App Store ve Google Play Store'dan ücretsiz olarak edinebilirsin.
  • 8MB'den büyük videoları yüklemek için bu yöntemi kullanabilir, ardından da videonun bağlantısını Discord'da paylaşabilirsin.
 2. 2
  Video kamera simgesini tıkla. Bunu tarayıcının sağ üst köşesinde, profil resminin yanında görürsün.
  • Mobil uygulamayı kullanıyorsan kamera simgesini yine uygulamanın sağ üst köşesinde de görürsün.
 3. 3
  Video Yükle’ye tıkla. Uygulama kullanıcıları, CANLI YAYIN BAŞLAT seçeneği veya galerilerinden bir video seçme seçeneği olan bir sayfa görürler. Yüklemek için galerinden videoya tıkla.
 4. 4
  Videon için gizlilik ayarlarını belirle. Herkese Açık’a tıklayınca bir menü açılır. Herkese Açık, Liste Dışı, Özel veya Planlanmış seçeneklerinden birini seç.
  • Mobil uygulamada, ön izlemenin altında video adı ve açıklaması ile birlikte gizlilik ayarlarını bulursun. Menünün daha fazlasını görmek için ekranın altından yukarı kaydırman gerekebilir.
 5. 5
  Videonu tarayıcıya sürükleyip bırak. Dosyanı bu şekilde bulabilmek adına bir dosya tarayıcısı açmak için ana pencereye de tıklayabilirsin. Desteklenen dosya türleri şunlardır: .MOV, .MPEG4, .MP4, .AVI, .WMV, .MPEGPS, .FLV, 3GPP, WebM, DNxHR, ProRes, CineForm, HEVC (h265).[2] Bir video seçer seçmez veya videoyu tarayıcıya bırakır bırakmaz video yüklenmeye başlar.
  • Uygulamada, filtreler ekleme veya videonu düzenleme seçeneklerin de olur. Videoyu yüklemeye hazır olduğunda uygulamanın sağ üst köşesindeki uçak simgesine dokun.
 6. 6
  Videonla ilgili bilgileri gir. Buna video adı, açıklaması ve etiketleri dâhildir. Metin alanlarının altındaki önerilerden birine tıklayarak videon için bir küçük resim de seçebilirsin.
  • Videon hakkında daha fazla bilgi eklemek için Temel Bilgiler, Çeviriler ve Gelişmiş ayarlar sekmelerine tıkla. Solda video bağlantısının yanı sıra bir ön izleme görürsün.
  • Videonun bağlantısını buradan kopyalayabilirsin.
 7. 7
  Bitti’ye tıkla. İnternet sitesinde, küçük resim ve videonun bağlantısını içeren Yükleme Tamamlandı sayfasına yönlendirilirsin. Discord'da arkadaşlarınla paylaşmak için bu bağlantıyı kopyala.
  • Uygulamada, videonun yüklenmesi tamamlandığında yüklenen videolar kitaplığına yönlendirilirsin. Bağlantıyı almak veya videoyu e-posta yoluyla paylaşmak için videonun yanındaki üç noktalı menü simgesine, ardından Paylaş’a dokun.[3]
 8. 8
  Bağlantıyı Discord'da paylaş. Discord sohbetine veya kanal sohbetine geri dön ve önceki adımlarda kopyaladığın bağlantıyı yapıştır. Discord'daki arkadaşların şimdi video bağlantını görecektir.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 4.149 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 4.149 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam