Bu wikiHow makalesi sana, Discord'da nasıl video gönderileceğini gösterir ancak Nitro'nun 50 MB'ına yükseltme yapmadığın sürece dosyalar 8 MB ile sınırlıdır . Bu sınırı aşmak adına videonu paylaşmak için videonu YouTube gibi diğer video paylaşım platformlarına yükleyebilirsin.

Yöntem 1 / 2:
Discord Kullanmak

 1. 1
  Discord'u aç. Bunu Başlat Menünde veya Uygulamalar klasöründe bulursun. Ana ekranında, uygulama çekmecesinde veya arayarak bulabileceğin mobil uygulamayı da kullanabilirsin.
  • İstenirse giriş yap.
 2. 2
  Videoyu paylaşmak istediğin sohbete git. Bu, bir sunucudaki sohbet veya özel bir sohbet olabilir.
 3. 3
  Sohbet alanındaki artı simgesine (+) tıkla veya dokun. Bunu metin alanının solunda bulursun. Dosya gezginin açılır.
  • Bir mobil cihaz kullanıyorsan bir simge listesinin belirdiğini görürsün. Soldaki 3. simgeye dokun. Bu, bir köşesi katlanmış bir kağıt parçasına benzer. Burada, videolar dâhil olmak üzere yüklenen tüm dosyaların bir listesini görürsün.
 4. 4
  Videona git ve çift tıkla. Uygulamayı kullanıyorsan seçtiğin videonun yanında yeşil bir onay işareti görürsün.
 5. 5
  Yükle’ye tıkla. Yorum eklemenin yanı sıra gerekirse videoyu spoiler olarak işaretleyebilirsin.
  • Uygulamayı kullanıyorsan dosya seçme pencerenin üzerindeki mavi kağıt uçak simgesine dokun.
  • Dosya, 8 MB veya genişletme yaptıysan 50 MB olduğu sürece sohbete yüklenir. .Mov ve .mp4 gibi çoğu video biçimi kabul edilir.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
YouTube Kullanmak

 1. 1
  https://www.youtube.com/ adresinden YouTube'a giriş yap. 15 dakikaya kadar olan videoları otomatik olarak yükleyebilirsin. Daha uzun videolar yükleyebilmek için yalnızca hesabını doğrulaman gerekir.[1] Hesabın henüz doğrulanmadıysa uygulamada veya İnternet sitesinde doğrulama işlemini tamamlamanı isteyen bir bildirim görürsün.
  • Ana ekranında veya uygulama çekmecende bulunan YouTube mobil uygulamasını da kullanabilirsin. YouTube mobil uygulamasını yüklemediysen App Store ve Google Play Store'dan ücretsiz olarak edinebilirsin.
  • 8MB'den büyük videoları yüklemek için bu yöntemi kullanabilir, ardından da videonun bağlantısını Discord'da paylaşabilirsin.
 2. 2
  Video kamera simgesini tıkla. Bunu tarayıcının sağ üst köşesinde, profil resminin yanında görürsün.
  • Mobil uygulamayı kullanıyorsan kamera simgesini yine uygulamanın sağ üst köşesinde de görürsün.
 3. 3
  Video Yükle’ye tıkla. Uygulama kullanıcıları, CANLI YAYIN BAŞLAT seçeneği veya galerilerinden bir video seçme seçeneği olan bir sayfa görürler. Yüklemek için galerinden videoya tıkla.
 4. 4
  Videon için gizlilik ayarlarını belirle. Herkese Açık’a tıklayınca bir menü açılır. Herkese Açık, Liste Dışı, Özel veya Planlanmış seçeneklerinden birini seç.
  • Mobil uygulamada, ön izlemenin altında video adı ve açıklaması ile birlikte gizlilik ayarlarını bulursun. Menünün daha fazlasını görmek için ekranın altından yukarı kaydırman gerekebilir.
 5. 5
  Videonu tarayıcıya sürükleyip bırak. Dosyanı bu şekilde bulabilmek adına bir dosya tarayıcısı açmak için ana pencereye de tıklayabilirsin. Desteklenen dosya türleri şunlardır: .MOV, .MPEG4, .MP4, .AVI, .WMV, .MPEGPS, .FLV, 3GPP, WebM, DNxHR, ProRes, CineForm, HEVC (h265).[2] Bir video seçer seçmez veya videoyu tarayıcıya bırakır bırakmaz video yüklenmeye başlar.
  • Uygulamada, filtreler ekleme veya videonu düzenleme seçeneklerin de olur. Videoyu yüklemeye hazır olduğunda uygulamanın sağ üst köşesindeki uçak simgesine dokun.
 6. 6
  Videonla ilgili bilgileri gir. Buna video adı, açıklaması ve etiketleri dâhildir. Metin alanlarının altındaki önerilerden birine tıklayarak videon için bir küçük resim de seçebilirsin.
  • Videon hakkında daha fazla bilgi eklemek için Temel Bilgiler, Çeviriler ve Gelişmiş ayarlar sekmelerine tıkla. Solda video bağlantısının yanı sıra bir ön izleme görürsün.
  • Videonun bağlantısını buradan kopyalayabilirsin.
 7. 7
  Bitti’ye tıkla. İnternet sitesinde, küçük resim ve videonun bağlantısını içeren Yükleme Tamamlandı sayfasına yönlendirilirsin. Discord'da arkadaşlarınla paylaşmak için bu bağlantıyı kopyala.
  • Uygulamada, videonun yüklenmesi tamamlandığında yüklenen videolar kitaplığına yönlendirilirsin. Bağlantıyı almak veya videoyu e-posta yoluyla paylaşmak için videonun yanındaki üç noktalı menü simgesine, ardından Paylaş’a dokun.[3]
 8. 8
  Bağlantıyı Discord'da paylaş. Discord sohbetine veya kanal sohbetine geri dön ve önceki adımlarda kopyaladığın bağlantıyı yapıştır. Discord'daki arkadaşların şimdi video bağlantını görecektir.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Sesli Mesaj Nasıl KapatılırSesli Mesaj Nasıl Kapatılır?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
iPhone'un Hoparlörleri Nasıl TemizleniriPhone'un Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Flash Belleğe Müzik Nasıl KonurFlash Belleğe Müzik Nasıl Konur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır. Bu makale 3.076 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 3.076 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam