Dianabol’ün kas inşa etmek ve yağ yakmak gibi faydalarını muhtemelen duymuşsundur ama Dianabol aslında nasıl kullanılır ve ne işe yarar? Bu makale, Dianabol kullanırken bütün yapılması ve yapılmaması gerekenler ve yaşayabileceğin yan etkiler konusunda seni yönlendirecek ve hem Dianabol’ü güvenli şekilde kullanmana hem de en iyi sonuçları almana yardımcı olacak.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Doğru Dozu Almak

 1. 1
  Yeni başladıysan 15 miligramlık bir dozla başla. Bu dozla, vücudunun steroide nasıl tepki verdiğini görebileceksin ve bir yandan da egzersizlerinden yine daha iyi sonuçlar alacaksın. Bu dozun senin için çok az olduğunu düşünürsen karaciğerine en az miktarda hasarı vererek günde 25 miligrama kadar alabilirsin.[1]
  • Dianabol kullanmaya daha yeni başlıyorsan zaman içinde vücudunu nasıl etkileyeceğini görmek için nispeten kısa bir süre (örneğin, 4 yerine 2 hafta) kullanman iyi olabilir.
  • Dianabol’ü çoğunlukla çoğu vitamin ve takviye satan dükkânlardan satın alabilirsin.
 2. 2
  Deneyimli bir kullanıcıysan günde 30-50 miligram kullan. 30-50 miligramlık dozlar en yaygın olanlardır, özellikle de 4-6 hafta steroid kullanmaya niyetli olan deneyimli vücut geliştiriciler arasında. Ancak, günde 50 miligramdan fazla kullanma; bazı insanlar daha fazlasını önerebilir ama 50 miligram güvenli olan maksimum dozdur.
  • Dianabol damar yoluyla alınabilse de neredeyse tüm dünyada çoğu kullanıcı tarafından tablet şeklinde kullanılır.
 3. 3
  En iyi sonuçları almak için dozu gün içine yay. Dianabol’ün yarı ömrü nispeten kısadır (sadece 3-5 saat) o yüzden dozu bir kerede değil de birkaç kerede almak, kanındaki steroid yoğunluğu düzeyinin stabil olmasını sağlar. Böyle yapmak, vücut geliştirme döngüsü boyunca ilacın performansını en iyi hale getirecektir.
  • Dianabol’ü tablet olarak alıyorsan her gün aldığın hap sayısını 4 “mini doza” böl ve her bir mini dozu 5 saatte bir al.
 4. 4
  Dianabol’ü 4-6 haftalık döngünün başında ya da ortasında kullanmaya başla. Birçok kullanıcı, rutinlerine hızlı bir şekilde başlamak ve hızlıca kas inşa etmeye başlamak için Dianabol’ü kilo alma döngüsünün başında alır. Diğerleriyse döngülerinin ortasına, artık çabalarının karşılığını alamayıncaya ve sonuç göremeyinceye kadar beklerler. Her ikisi de geçerli seçeneklerdir, o yüzden vücudun ve egzersiz ihtiyaçların için hangisi en çok işe yararsa onu tercih et.[2]
  • En iyi sonuçlar için, Dianabol’ü kilo alma döngüsünün 3. haftasından sonra almaya başlamamalısın.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Sık Görülen Yan Etkileri Önlemek

 1. 1
  Midenin rahatsız olmasını önlemek için Dianabol’ü yemeklerle birlikte al. Dianabol’e bazen bulantı ve diğer mide sorunları eşlik eder ama bu steroidi yemeklerle birlikte alınca bunlar azaltılabilir. Bazı kullanıcılar Dianabol’ü aç karnına aldıklarında bitkinlik hissettiklerini de bildirmektedir, o yüzden yemek zamanında almak, antrenmanın için enerjin olmasını garantilemenin de iyi bir yoludur.
  • Dianabol kullanırken özellikle yemen gereken bir yiyecek yoktur. Ama bu, hızlı tesir gösteren bir steroid olduğundan ilacın kas inşa edebilmesi için protein bakımından zengin bir yemek yemen iyi olur.
 2. 2
  Vücudunda çok fazla östrojen olmasını önlemek için aromataz inhibitörleri kullan. Dianabol son derece östrojeniktir, yani vücutta parçalandığı zaman östrojen seviyesinin aşırı derecede yükselmesine neden olabilir. Aromataz inhibitörler kullanmak, Dianabol’ün östrojene dönüşmesini önler ve böylece vücudun östrojen seviyesinin normal kalmasını sağlar.
  • Östrojen seviyesinin aşırı yükselmesinin en sık görülen yan etkisi jinekomasti, yani erkeklerdeki meme dokusunun büyümesidir.
  • Aşırı östrojenden kaynaklanan diğer sağlık sorunları arasında depresyon ve kısırlık da olabilir.
  • Aromataz inhibitörleri vitamin ve takviyeler satan dükkânlardan satın alabilirsin. Bu takviyeleri kullanırken imalatçının dozla ilgili talimatlarına mutlaka uy.
 3. 3
  Diabol kullanırken testosteron takviyeleri kullan. Bazı erkekler Dianabol kullanırlarken vücutlarındaki testosteron seviyelerinde düşüş yaşarlar. Testosteron takviyeleri kullanmak, steroid kullanırken vücudunun hormon seviyelerini kontrol altında tutmaya yardım edecektir.
  • Erkeklerdeki düşük testosteron seviyesi, saç dökülmesi, cinsel işlev bozukluğu ve uyuma güçlüğü gibi çeşitli hoş olmayan belirtilere neden olabilir.
  • Testosteronun yetersiz olması kas inşa etmeni de daha zor hâle getirebilir, bu yüzden kilo alma döngüsünde testosteron takviyesi almak çok önemlidir.
  • Testosteron takviyelerini çoğu eczaneden ve vitamin ve takviyeler satan dükkânlardan satın alabilirsin. Senin için hangi dozun doğru olduğunu belirlemek için imalatçının talimatlarını takip et.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Dianabol’ü Güvenli Şekilde Kullanmak

 1. 1
  Dianabol’ü 6 haftadan daha uzun kullanma. Dianabol kullanırken, karaciğer enzimlerinin değerlerinde bu ilacı kullanmaktan kaynaklanan karaciğerin bir yükselme olduğu için karaciğerin kaçınılmaz olarak strese girecektir. Dianabol’ü 6 haftadan uzun kullanmamak, bu ekstra stresin uzun vadede karaciğerine ciddi zararlar vermesini engellemenin en iyi yoludur.[3]
  • Maksimum güvenlik için Dianabol’ü kullanmayı bıraktıktan sonra, karaciğerini strese sokabilecek başka ilaçları 6 hafta kullanmaktan kaçın.
 2. 2
  Önceden var olan tıbbi bir sorunun varsa Dianabol kullanma. Kolesterolün ya da tansiyonun yüksekken Dianabol kullanmak, kalp krizi riskini önemli ölçüde arttırabilir. Karaciğeri ne kadar strese soktuğu düşünülünce karaciğer hastalığın varsa da asla Dianabol kullanmamalısın.
  • Dianabol’ün kan dolaşımındaki glikoz miktarını arttırdığı göz önünde bulundurulduğunda, diyabet hastası olanların da bu ilacı kullanmaktan kaçınmaları gerekir.
 3. 3
  Karaciğerine zarar vermekten kaçınmak için alkol tüketimini azalt. Hem aşırı alkol tüketimi hem de Dianabol kullanmak karaciğerini strese sokar, o yüzden ikisini aynı anda yapmak ciddi karaciğer hasarına neden olabilir. Dianabol kullanırken güvende olmak için günde 1-2 kadeh alkollü içkiden hazlasını içme.[4]
  • Maksimum güvenlik için Dianabol kullanırken hiç alkol tüketme.
 4. 4
  Başka ilaçlar kullanmadan önce doktoruna danış. Dianabol, diğer reçetesiz ilaçlarla, özellikle karaciğer ilaçlarıyla alındığında olumsuz bir reaksiyon verebilir. Karaciğerine kazayla da olsa zarar gelmemesi için, Dianabol kullanırken aldığın diğer ilaçları mutlaka doktorunun onaylamasını sağla.[5]
 5. 5
  Bir doktordan aldığın geçerli bir reçete olmadan Dianabol satın almaktan kaçın. Dianabol ve sokakta ya da İnternet’te satılan diğer steroidler genelde devletin denetiminde olmayan, bu yüzden de tüketilmesinin güvenli olduğuna garanti verilmeyen ilaçlardır. Ek olarak, birçok ülkede anabolik steroidleri reçetesiz satın almak yasa dışı olduğu için Dianabol’ü reçetesiz satın almak ağır bir para cezasına, hatta hapse girmene bile yol açabilir.[6]
  Reklam

Uyarılar

 • Dianabol kullanan kişiler, bu steroidi kullanırken vücutlarının su tutmaya başladığını söylemektedir. Bu, dış görünüşünden bir süreliğine utanmana yol açabilse de Dianabol’ü kullanmayı bırakınca sudan kaynaklanan bu kilo kendi kendine gider.
 • Dianabol’ün diğer olası yan etkileri arasında artan agresiflik, akne ve erkek tipi kelleşme vardır. Ama, bu yan etkiler kişiden kişiye değişir, o yüzden bu sorunlara zaten meyilliysen bu ilacı kullanmaman iyi olabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Haftada 5 Kilo Nasıl VerilirBir Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?
Mastürbasyon Bağımlılığı Nasıl BırakılırMastürbasyon Bağımlılığı Nasıl Bırakılır?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Sigara Nasıl İçilir?
Penisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi EdilirPenisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?
Uyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl GeçilirUyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl Geçilir?
Yorgun Değilken Nasıl Uyunur?
Isırgan Otu Isırığı Nasıl Tedavi EdilirIsırgan Otu Isırığı Nasıl Tedavi Edilir?
Regl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl AlınırRegl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl Alınır?
Regl Dönemi Nasıl Erken BitirilirRegl Dönemi Nasıl Erken Bitirilir?
Vajinadaki Koku Hızlıca Nasıl GiderilirVajinadaki Koku Hızlıca Nasıl Giderilir?
Yeni Bir Dövmeye Nasıl Bakım YapılırYeni Bir Dövmeye Nasıl Bakım Yapılır?
Bir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl AnlaşılırBir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 13.943 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sağlık
Bu sayfaya 13.943 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam