Damat sancısı rahatsız edici olabilir, ancak tamamen zararsızdır. Bu hemen hemen her erkeğin başına en az bir kez gelir, yani yalnız değilsin. Yine de, aslında damat sancısından nasıl kurtulacağına dair çok fazla araştırma yok. Neyse ki, birkaç ipucu oldukça işe yarayabilmektedir. En sağlam çözüm orgazm olmaktır, ancak başka seçenekler de vardır. Her hâlükârda, endişelenecek bir şey yok.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Hızlı Çözüm

 1. 1
  Basıncı serbest bırakmak için orgazm ol. Bu, damat sancısından kurtulmanın en hızlı, en kolay ve muhtemelen en keyifli yoludur. Orgazm olduktan sonra, cinsel organındaki tüm kan dağılır ve bu da problemi çözer. Ne kadar erken o kadar iyi, o yüzden başla! Bunu tek başınayken mastürbasyonla veya cinsel ilişkiyle yapabilirsin. Orgazm olup boşaldığın sürece yöntemin bir önemi yok.[1]
  • Damat sancısını asla eşini ilişkiye zorlamak için bir bahane olarak kullanma. Eşin havasında değilse sorunun çaresine kendin bakabilirsin.
  • Kadınlar da orgazm olmadan uyarıldıklarında benzer bir şey hissedebilirler ve çözüm aynıdır.
 2. 2
  Orgazm olmak istemiyorsan testislerine soğuk kompres uygula. Bazen orgazm olmak için doğru zaman olmayabilir veya orgazm olmak istemezsin. Neyse ki, damat sancısından kurtulmak için başka seçeneklerin de var. Testislerine soğuk kompres yapmayı dene.[2] Bu, ilk başta biraz rahatsız edici olabilir, ancak ağrıyı uyuşturur ve kan akışını da sınırlar. Bu, damat sancısı geçene kadar kendini daha iyi hissetmeni sağlayacaktır.
  • Soğuk bir duş klişe gibi görünebilir, ama o da işe yarar! Suyu testislerine tutmaya çalış.
  • Soğuk kompres yapacaksan onu mutlaka bir havluya sardığından ve cildine doğrudan temas ettirmediğinden emin ol.[3]
 3. 3
  Kanı vücudunun diğer bölgelerine odaklamak için egzersiz yap. Bunun işe yaradığına dair gerçek bir kanıt yoktur fakat bazı erkekler faydasını gördüğünü belirtmiştir.[4] Kanı cinsel organlarından vücudunun diğer bölümlerine doğru akıtmak için biraz egzersiz yapmayı dene. Bu, en azından damat sancısı dinene kadar zihnini ağrıdan uzaklaştırabilir.
  • Bu, kan cinsel organından uzaklaşana kadar bir süre rahatsızlık verebilir.
 4. 4
  Acıyı fark etmemek için başka etkinliklerle dikkatini dağıt. Hiçbir şey yapmasan bile, damat sancısı nihayetinde sorunsuz bir şekilde kendi kendine geçecektir. Bu arada, geçene kadar herhangi bir şey zihnini acıdan uzaklaştırabilir.[5] Kan doğal olarak dağılana kadar bir süre eğlendiğin bir şeyler yap.
  • Bir bulmacayı çözmek veya karmaşık bir video oyunu oynamak gibi zihinsel konsantrasyon gerektiren bir şey, zihnini dağıtmak için işe yarayabilir.
  • Spor gibi fiziksel aktiviteleri daha dikkat dağıtıcı bulabilirsin. Bunlar da işe yarar.
 5. 5
  Sorunun daha da kötüleşmemesi için cinsel olmayan düşüncelere odaklan. Orgazm olmaya çalışmıyorsan cinsel düşünceler damat sancısına yardımcı olmaz. Aksine, seni uyarmaya devam edecek ve kan cinsel organından dağılmayacaktır. Dikkatini dağıtmaya çalışırken kirli zihnini temizle ve cinsel olmayan düşüncelere odaklan.[6]

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Damat Sancısını Tanımlamak

 1. 1
  Uyarıldığında testislerinde ağrıyan bir ağırlığa dikkat et. Damat sancısı sadece uyarıldığında olur. Eğer orgazm olmadan uyarıldıysan ve cinsel organında bir sancı veya ağrı fark ettiysen o zaman bunun damat sancısı olduğuna kesin gözüyle bakılabilir.[7] Şimdi ağrıyı hafifletmeye çalışmaya başlayabilirsin.
  • Bu herkeste biraz farklı cereyan edebilir. Bazı erkekler testislerinin ağrılıdan ziyade ağır veya dolu olduğunu söyler. Bazıları cinsel organının çevresinde hafif veya keskin ağrılar hissedebilir.
  • Damat sancısının zararlı olmadığını unutma, bu nedenle ağrı geçerse doktora gitme konusunda endişelenmene gerek yok.
 2. 2
  Damat sancısında testislerde renk değişimi olmaz.[8] En fazla, testis torbasında hafif mavi bir renk tonu veya damarların bulunduğu birkaç mavimsi alan olabilir, fakat muhtemelen çok göze çarpmayacaktır. Damat sancısını teşhis etmek için buna bakma.
  • Testis torbası maviden ziyade kırmızı veya pembe görünebilir. Bu, bölgede biriken kandan kaynaklanır.
 3. 3
  Testislerin birkaç günden fazla ağrıyorsa doktoruna görün. Hemen hemen tüm durumlarda, damat sancısı birkaç saat içinde kendiliğinden geçer ve kalıcı bir problemin olmaz. Ancak, orgazm olduktan sonra bile ağrı geçmiyorsa altta yatan bir sorun olabilir. Ağrının geçip geçmediğini görmek için birkaç gün bekle ve geçmezse nedenini öğrenmek için doktordan randevu al.[9]
  • Öte yandan, ağrı geçtiği sürece damat sancısı için doktora görünmen gerekmez. Bu, herhangi bir zarara neden olmayan normal bir problemdir.
 4. 4
  Testislerin uyarılmadan ağrıyorsa bir doktor randevusu al. Testislerindeki herhangi bir ağrının damat sancısı olduğunu düşünebilirsin. Ancak, testislerinde ağrı hissediyorsan ve son zamanlarda uyarılmadıysan muhtemelen bu damat sancısı değildir. Bu farklı bir sorundan kaynaklanabilir, bu nedenle testislerin sebepsiz yere ağrımaya başlarsa muayene için doktora gitmek en iyisidir.[10]
  • Her türlü şey testis ağrısına neden olabilir ve neyse ki çoğu tehlikeli değildir. Bunun sebebi küçük enfeksiyonlar, sıvı birikmesi, iltihaplanma veya yaralanmalar olabilir. Bunların hepsi tedavi edilebilir sorunlardır.[11]

İpuçları

 • Kadınlar da damat sancısına benzer bir şey yaşayabilir ve cinsel organları uzun süre uyarıldıktan sonra şişebilir veya ağrıyabilir. Tedavi genel olarak aynıdır.[12]

Uyarılar

 • Damat sancısını hiçbir koşulda eşine ilişkiye girme baskısı için kullanma.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Haftada 5 Kilo Nasıl VerilirBir Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?
Mastürbasyon Bağımlılığı Nasıl BırakılırMastürbasyon Bağımlılığı Nasıl Bırakılır?
Sigara Nasıl İçilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Penisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi EdilirPenisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?
Uyuyor Numarası Nasıl YapılırUyuyor Numarası Nasıl Yapılır?
Uyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl GeçilirUyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl Geçilir?
Ayak Parmağının Kırıldığı Nasıl Anlaşılır?
Yorgun Değilken Nasıl Uyunur?
Regl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl AlınırRegl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl Alınır?
Regl Dönemi Nasıl Erken BitirilirRegl Dönemi Nasıl Erken Bitirilir?
Bir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl AnlaşılırBir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl Anlaşılır?
Bel Nasıl ÖlçülürBel Nasıl Ölçülür?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 1.593 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sağlık
Bu sayfaya 1.593 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?