Daha ince bir bele sahip olmak zaman alır ama bu konuya odaklanarak ve kararlılık göstererek bunu başarabilirsin! Belini inceltmek sadece öz güvenini arttırmakla kalmayıp bu süreçte daha sağlıklı biri olmanı sağlar.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Diyetini Değiştirmek

 1. 1
  Diyetini değiştirmeye hazırlıklı ol. İnce bir bele sahip olmak kilo vermeyi de gerektirir ki bu da sadece egzersiz yaparak olmaz. Sonuç alabilmek için sağlıklı bir diyet uygulaman ve kalori alımını da azaltman gerekir. Günlük uygun kalori alımını hesaplaman konusunda sana yardımcı olması için bir danışman bulman gerekir. Bu, disiplin ve kararlılık gerektirir. Kalori alımını kısıtlamanın yanında özellikle bel hatlarını inceltmeye yardımcı olmak için yapabileceğin bazı akıllı gıda seçimleri vardır.
  • Örneğin, bilimsel bir çalışmada tam tahılları tüketen insanların (beş porsiyon meyve ve sebze, üç porsiyon az yağlı süt ürünleri ve iki porsiyon yağsız et, balık veya beyaz ete ek olarak) aynı diyeti uygulayıp rafine tahıl tüketenlere oranla daha fazla karın bölgesi yağı kaybettikleri kaydedildi. Meyvede şeker olduğunu bu yüzden de günlük önerilen miktarın üzerinde meyve tüketmenin bu konuda yol almana engel olacağını unutma.[1]

  Yarım kilo vermek için diyetinden 3500 kalori kısman gerektiğini unutma. Sağlık uzmanları haftada verilmesi gereken ideal kilonun bir veya iki olduğunu söylerler ve bu yüzden daha hızlı kilo vermek adına diyet yapanların aç kalmamalarını ve popüler diyetler uygulamamalarını önerirler. Danışmanının dediklerini takip et.

 2. 2
  Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başla. Kilo verme diyeti uygurlaken yapılacak en iyi şeylerden biri güne sağlıklı ve dengeli bir kahvaltıyla başlamaktır. İyi bir kahvaltı metabolizmayı çalıştırır ve gün içerisinde daha fazla kalori yakmanı sağlar. Ayrıca karnını daha uzun süre tok tutarak, sabah ve öğle öğünleri arasında daha fazla kalori almana sebep olabilecek atıştırmalıklara yönelme ihtimalini azaltır.
  • Dengeli bir kahvaltı için tam tahıllı kahvaltı gevrekleri ve ekmeklerle protein bakımından zengin yumurta ve vitamin bakımından zengin meyvelerin birleşiminden oluşan bir kahvaltı yapmayı dene. Zamanın yoksa pratik olduğu kadar doyurucu olan meyveli smoothie ile tahıllı barları dene.
  • Kahvaltıdan önce bir bardak su içmeyi de denemelisin (ve gün içinde diğer öğünlerden önce) çünkü bu vücudunun açlıkla susuzluğu birbirine karıştırıp ihtiyacından fazlasını yemene sebep olmasının önüne geçer. Aynı zamanda vücudunun su ihtiyacı da karşılanmış olur ki bu da oldukça önemli bir noktadır.
 3. 3
  Daha az ve daha sık ye. Diyet yapanlar genellikle kendilerini öğün aralarında aç bırakırlar ve nihayet yemek yeme zamanı geldiğinde de aslında gerekli olan miktarın daha fazlasını yerler. Başarılı diyet uygulayanların en önemli sırlarından biri gün boyunca daha sık ve daha küçük öğünler tüketmeleridir.
  • Günde alışıldığı gibi üç büyük öğün değil altı küçük öğün tüketmeyi dene. Sürekli açlık yaşamazsan uzun vadede kilo verme planına uymayı daha kolay bulmaya başlayacaksın!

  Not: Daha az ve daha sık yemek, diyet yapanların çok acıkmalarının önüne geçerek toplamda daha az yemelerini sağlar. Bu, ayrıca metabolizmayı harekete geçirerek vücudun gün boyunca daha fazla kalori yakmasına sebep olur.

 4. 4
  Sağlıklı yağlar tüket. Diyet yapan birçok kişi kilo vermek için vebadan kaçar gibi yağdan kaçmaları gerektiğine inanırlar. Ne var ki, belli miktarda sağlıklı yağ tüketimi dengeli bir diyet için oldukça önemlidir ve bu aslında kilo vermeye de yardımcı olur. Araştırmalara göre mono doymamış yağların daha yüksek olduğu bir diyet (avokado, kabuklu yemiş, tohumlar, soya fasulyesi, çikolata) karın bölgesi yağlarının birikmesini önleyebilir. Sonuç olarak günlük kalorinin %25 ila %30’u bu sağlıklı yağlardan oluşmalıdır. [2]
  • Poli doymamış yağlar – uskumru, somon, ringa balığı, ceviz, kanola yağı ve tofuda bulunan Omega-3 yağ asitleri gibi – diyetine dâhil etmen gereken diğer sağlıklı yağ türüdür. Bunlar kötü kolestrolü düşürmeye ve beyin fonksiyonlarını arttırmaya yardımcı olur. [2]
  • Öte yandan trans yağlar (margarin, kraker, kurabiye yani kısmen hidrojenize yağlardan yapılmış her şey) karın bölgesinde daha fazla yağın birikmesine sebep olur. Bu yüzden elinden geldiği kadar bu yağları tüketmekten sakınmalısın.
 5. 5
  Diyetine daha fazla lif ekle. Birçok sebepten dolayı lif bakımından zengin olan gıdalar sağlıklı bir diyetin önemli bir parçasıdır. Öncelikle, lif bakımından zengin gıdalar bağırsak hareketlerini normalleştirerek şişkinliği ve tıkanmaları minimum düzeye indirmeye yardımcı olur. İkincisi, lifli gıdalar daha uzun süre tokluk sağlar ve daha fazla çiğnenmeyi gerektirdiği için fazla yemenin önüne geçer. Yüksek oranda lif içeren gıdalar ayrıca diğer gıdalardan daha düşük kaloriye sahiptir.
  • Diyetine lifli gıda çeşitlerinden eklemeye çalışarak hem çözünebilir hem de çözünemeyen liflerden faydalan. Çözünebilir liflere örnek olarak yulaf ve arpa, bezelye ve fasulye, elma, havuç ve narenciye gösterilebilir. Çözünemeyen liflere örnek olarak buğday kepeği ve tam buğday unu içeren ürünler, kabuklu yemişler, fasulye ve yeşil sebzeler gösterilebilir. [3]
  • Çözünebilir lif özellikle insülin seviyesini düşürür ve bu da karın içi yağların erimesini hızlandırabilir.
  • Vücudu temizlediği, şişkinliği önleyip vücut için gereken sıvı alımını sağladığı için su içmek en iyi seçenektir. Ancak, sade suyu içmeyi çok sıkıcı buluyorsan suyu birkaç parça nane yaprağı, limon, yeşil limon hatta birkaç tane donmuş ahududu ya da bunlardan yapacağın bir karışımla lezzetlendirerek içmeyi deneyebilirsin. Yaratıcı ol! Vitaminli su veya doğal tatlandırıcılı buzlu çaylar da sodaya karşı sağlıklı alternatifler olarak tüketilebilir.
  • Pipet kullanma. İçeceklerini yudumlamak için pipet kullanmamaya çalış, çünkü pipet kullanımı içeceğini yudumladıkça daha fazla hava yutmana sebep olur ve bu da daha fazla şişkinlikten dolayı göbeğinin büyümesine sebep olur. Şişkinliği önlemek için direkt bardaktan iç.
 6. 6
  İşlenmiş gıdalardan uzak dur. Porsiyonlarının miktarına dikkat ediyor ve düzenli egzersiz yapıyor olsan bile işlenmiş gıda tüketimin devam ettiği sürece kilo vermen ciddi anlamda sekteye uğrayabilir. Bunun sebebi işlenmiş gıdaların genellikle kilo vermeyi kısıtlayan ve zararlı toksinlerin oluşmasına sebep olan yüksek oranda şeker ve nişasta içermesidir.
  • Üzerinde "yağsız" yazan peynir, ekmek, yoğurt gibi ürünleri alırken ekstra dikkatli ol. Bu ürünler düşük yağ içeriyor olsalar bile genellikle ekstra şeker ve boş karbonhidrat ile paketlenirler ve besin değerleri yok denecek kadar azdır. Üzerindeki işaretleri dikkatlice okuyup içeriğini kontrol ettiğinden emin olduğun sürece bazı dondurulmuş işlenmiş organik yemekler aslında o kadar da kötü sayılmaz.
  • Tuzun vücutta su tutulumuna ve şişkinliğe sebep olmasından dolayı hazır yemekler ve dondurulmuş gıdalar gibi yüksek oranda tuz içeren işlenmiş gıdalardan da uzak durmalısın. Paketlenmiş ve dondurulmuş gıdalar yerine mümkün olduğunca taze gıdaları tercih et.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Kendine Uygun Bir Egzersiz Rutini Oluşturmak

 1. 1
  Bir egzersiz rutini oluştur. Belini gerçekten inceltmek istiyorsan düzenli ve sıkı bir egzersiz rutinine kendini adaman gerekir. Harika sonuçlar ancak sıkı çalışma ve fedakarlıkla edilebilir. Bu yüzden işe başlamadan önce bu iş için gereken çabayı göstermeye hazır olduğundan emin ol. Öte yandan, en başından itibaren çok fazla sıkı çalışmaya başlarsan cesaretin kırılabilir ve hayal kırıklığına uğrayabilirsin ve bu yüzden de vazgeçmeye daha fazla eğilimli olursun.
  • Sonunda kendini yorulmadan veya sıkılmadan düzenli olarak egzersiz yaparken bulacaksın ve genel sağlığın ve formunun yanında belin de bundan büyük oranda fayda sağlamış olacak.

  İpucu: Bunun üstesinden gelmek için kendini daha yoğun ve uzun egzersizlere yavaş yavaş hazırlamadan önce makul bir seviyede başlayabileceğin bir egzersiz planı yapmayı dene. Her seferinde yaptığın egzersizleri kaydedeceğin bir kayıt defteri ya da günlük tut ve ilerlemeni buradan takip et.

 2. 2
  Bol miktarda kardiyo yap. Daha önce de bahsedildiği gibi bel bölgende santimetrelerce incelmeler söz konusu olduğunda kilo vermek önemlidir. Maalesef, vücudunun belli bir bölgesinden kilo kaybetmeyi hedeflemenin bir yolu yoktur, bu yüzden genel olarak kilo vermek tek seçenektir. Kardiovasküler egzersiz kalori yakmak için en iyi egzersiz türüdür; bu yüzden kilo verme amaçlı egzersiz rutinleri için olmazsa olmazdır.
  • Koşmak, atlamak ve bisiklete binmek genelde spor salonu üyeliği bile gerektirmeyen harika kardiyo seçenekleridir. Kendi egzersiz programına ucuz olduğu kadar son derece etkili olan bu kardiyo egzersizlerinden bir miktar katmaman için herhangi bir bahanen olamaz.
  • Antrenörler kardiyo egzersizleri esnasında kalp atış hızını takip etmeyi önerirler. Örneğin, yağ yakmanın en iyi yolu bir patika üzerinde veya dışında yürümek ve kalp atış hızını düşük-orta seviyede tutmaktır. Dayanıklılık arttırma çalışmasının ardından bunu yap ve yağ yakmaya başla.
  • Her hafta en az 150 dakika orta yoğunlukta ya da 75 dakika yoğun kardiyo yapmalısın. Orta yoğunlukta ve yoğun kardiyoları karıştırarak da yapabilirsin. Bu amaca ulaşmak için haftada dört ya da beş kez 30 dakikalık kardiyo egzersizi yapmayı hedefle.
 3. 3
  Doğru karın kaslarını çalıştırdığından emin ol. Birçok karın güçlendirme egzersizi midenin yan tarafında bulunan eğik kaslara odaklanır. Bu kasları çalıştırmak sana sağlıklı ve düz bir karın verecek olsa da kaslarını da geliştirerek belinin daha öncekinden daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Daha ince bir bele sahip olmayı hedeflediğin için istediğin şey kesinlikle bu olamaz. Karnını çalıştırmak ve belini inceltmek için çapraz ve düz karın kaslarına odaklanmalısın.
  • Karın kası egzersizleri yaparken nefes almayı unutma. Bu bilinen bir şeymiş gibi görünse de birçok kişi kas hareketini doğru yapmaya odaklanmayı unutur ve vücudunu sıkar ve yorar. Bunun yerine, hareketleri yaparken aşağı inip yukarı çıkmalarda vs. nefes alıp vermeyi unutma. Bunu ritmik bir şekilde yapamıyorsan yardım almak için yoga veya Pilates yapmayı düşün.

  Not: Çapraz karın kasların vücutta doğal korse görevini görür ve bu yüzden bu bölgeyi yeterince çalıştırarak daha ince bir bele sahip olmayı başarabilirsin. Pilates, çapraz karın kaslarına odaklı çok çalışma yaptığı için bu konuda oldukça etkili bir metot olabilir.

 4. 4
  Bel bölgesini şekillendiren egzersizler yap. Bel bölgesinden kilo vermeyi hedefleyemesen de karın çevresindeki kasları tonlandıran ve incelten belli egzersizler yapabilirsin.
  • 'Yüz' egzersizi yap. Bu egzersiz sırt üstü yatıp bacakları 90 derecelik açıda kaldırarak yapılır. Kollarınla bacaklarına doğru uzanarak kürek kemiğini yerden kaldır. Ellerini yere vuruyormuş gibi aşağı kaldırıp yukarı indir ve bunu 100 kere tekrarla. Elini beş kere indirip kaldırdığın sürede burundan nefes al ve aynı sürede ağzından nefes ver. Güçlendikçe bacaklarını yerden birkaç santim havada kalacak seviyeye kadar yavaş yavaş yere doğru yakınlaştırmaya başlayabilirsin. Üst vücut bölgenin yere değmediğinden emin ol.
  • Karnını içeri çek. Masada otururken, arabada ya da marketteyken yani gün boyunca karnını içeri çekmeye çalış. Bu, bir yandan karın kaslarını çalıştırırken bir yandan da daha ince görünmeni sağlar. Zamanla bunu yaptığının farkında bile olmayacaksın!
  • Mekik çek. Matın üzerine uzan ve ayaklarını yerde tutarak dizlerini kır. Kollarını göğsünün üzerinde çapraz olarak birleştir. Yavaşça üst vücudunu dizlerine doğru kaldır ve tekrar sırtüstü yere in. Bu hareketi her biri 10-20 tekrardan üç sete kadar yap.
  • Twist Crunch egzersizi yap. Bu harekette sırt üstü yatıp ayakların yerdeyken dizlerini yukarı doğru kırman gerekir. Parmaklarını kulaklarına dokunacak şekilde tut ve üst vücudunu yerden kaldırarak yavaşça karın kaslarını kas. Vücudunu daha fazla kaldıramayacak noktaya geldiğinde yan kaslarını kas ve hafifçe sola dön. Üst vücudunu yere doğru düz bir şekilde döndür. Aynı hareketi sağ taraf için de tekrarla. Bu hareketi her biri on beş tekrardan iki veya üç set olarak yap.[4]
  • Plank egzersizi yap. Şınav pozisyonunu al. Kolunun üzerinde dinlen ve bu sırada gözlerin sürekli olarak yere baksın. Karın kaslarını bel kemiğine değdirdiğini düşünerek içine doğru sıkıca çek. Bunu yaparken kalçan havada olmamalı ve sırtın düz olmalı. Bu pozisyonda bir dakika kadar kalmayı hedefle. [5]
  • Yan plank yap. Bu egzersiz vücutta "simit bölgesi" dediğimiz bölgeyi hedefler. Rahat bir yoga matının üzerinde sağa yan uzan. Sağ kolunun üzerinde bekle ve sol ayağını sağ ayağının üzerine koyarak bacaklarını ileri doğru uzat. Bu pozisyonda leğen kemiğini yavaşça yerden yukarı doğru kaldır. Bel ve kalçalar da dâhil olmak üzere alt vücut bölgesindeki kaslarını kas. Sağ koluna ve ayaklarına ağırlık bindirmeye devam et. Bu şekilde kendini 10-15 saniye tutmaya çalış. Hareketi iki taraf için üçer veya beşer kez tekrar et ya da 60 saniye boyunca bu pozisyonda durmaya çalış. [6]
 5. 5
  Göğsünü ve omuzlarını geliştir. Üst vücut hatlarını belirginleştirmek belin daha ince görünmesini sağlayabilir. Bu yüzden, daha ince bir bel görüntüsü yaratmak için günlük egzersiz rutinine bazı omuz ve göğüs egzersizleri de eklemelisin. Bu egzersizlerden bazıları şöyledir:
  • Bench dip hareketi yap. Bu egzersiz kolları ve omuzları çalıştırır ve egzersiz tahtası veya sandalye kullanılarak yapılır. Bench dip yapmak için bir kanepenin veya sandalyenin kenarında dik otur ve bacaklarını önüne doğru uzat. Kanepenin ya da sandalyenin kenarını sıkıca tut ve vücudunu yavaşça sandalye hizasından aşağı doğru indirerek yere doğru yaklaştır. Sırtını düz tut ve 90 derecelik bir açı oluşturana kadar kollarını aşağı doğru indirmeye devam et. Vücudunu başlangıç noktasına tekrar getirdikten sonra aynı hareketi tekrarla.
  • Şınav çek. Bu klasik egzersiz göğüs kaslarını çalıştırır. Bu hareketi vücudunu ayak parmaklarının üzerinde (daha ileri versiyonu) ya da dizlerinin üzerinde (daha kolay versiyonu) yapabilirsin. Bunun için avuç içi yere değecek şekilde ellerini yere koy ve yaklaşık bir omuz genişliğinde açarak kollarından aldığın güçle kendini her iki kolun da düz uzanana kadar yukarı kaldır. Dirseklerin 90 derecelik açı oluşturana kadar vücudunu yavaşça tekrardan aşağı doğru indir. Kollarını uzatarak tekrar kendini yukarı kaldır ve bunu tekrarla.
 6. 6
  Farklı şeyler dene. Egzersizler tekrar edici ve can sıkıcı olabilir ve egzersizleri yapma isteğin azalabilir. Bu yüzden arada değişiklikler yapmak ve yeni şeyler yapmayı denemek önemlidir. Bu, yeni bir egzersiz türü olabilir ya da sadece egzersizlere yeni bir alet eklemek olabilir. Hem egzersizlerinde değişiklik yapacak hem de bel bölgeni inceltmeye yarayacak bazı öneriler şöyledir:
  • Hulahup çevir. Günde 10 dakika hulahup çevirmenin beline ve kalçana büyük faydası olacaktır, her gün kendini çocuk gibi hissetmen de cabası!
  • Belini (ve vücudunun diğer bölgelerini) inceltmenin ve muhteşem görünmesini sağlamanın bir yolu dans etmektir! Bunun için dans dersleri almaya başlamana gerek yok. Her gün radyodan ya da iPod’undan müzik açarak 20-30 dakika kadar dans et. Vücudunun her bölgesini çalıştırdığından emin ol. Dans etmek bol miktarda kalori yaktırır ve eğlendiğin için kendini harika hissedersin. Dans ederek hem harika görünecek hem de harika hissedeceksin!
  • Dambıl kullan. Dayanıklılığını arttırmak için yanlara doğru dambıl kaldırarak omuz kası yap. Bu hareketi her sette 10 tekrar olacak şekilde günde 4 set yap. Ne kadar geniş omuzların ve dışa kıvrımlı kalçan olursa belin o kadar ince görünür.
  • Yoga ya da Pilates yapmayı düşün. Bu aktiviteler karın kasları egzersizleri için mükemmeldir ve aynı zamanda bir grubun parçası olmak motivasyonunu da arttırabilir.
  • Egzersiz yapmayı konforlu hâle getir; yerde egzersiz matı, üzerinde hava alan kıyafetler, yanında bir su şişesi ve egzersiz yapmaktan aldığın keyfi arttıran şeyler olduğundan emin ol. Arka plandan gelen müzik de motivasyonunu arttırabilir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Doğru Giyinmek

 1. 1
  Beli saran kemerler tak. Vücudunun orta bölümünü öne çıkaran ve saran kemerler takarak dikkati beline çek. Kemerler geniş, dar, taşlı, örgülü ya da herhangi bir model olabilir. Kum saati şeklini oluşturarak beline daha ince bir görünüm kazandırmak için elbiselerinin, uzun üstlerinin ve hatta kışlık montlarının üzerine de kemer tak.
 2. 2
  A-line elbiseler giyin. A-line elbise kalça kısmı dar olup etek kısmına doğru genişleyen ve bu sayede belin daha ince görünmesini sağlayan elbisedir. Beli öne çıkarıp kalça ve basenlerdeki her türlü kusuru kapattığı için hemen hemen her vücut tipini olduğundan güzel gösterir.
 3. 3
  Düşük bel kot pantolonlar giyme. Düşük bel pantolonlar bel ve karın bölgesi çok az kilolu olan kişilerde bile "simit bölgesini" ortaya çıkarma etkisi yarattığı için çok kötü durabilir. Yüksek belli pantolonlar basen bölgesindeki fazla yağları kamufle ettiği ve dikkati bele çektiği için daha kurtarıcı olabilir. Bir tişört içine sokularak giyildiğinde bu tür kot pantolonlar gerçekten vücudu olduğundan iyi gösterebilir.
 4. 4
  Vücut şekillendiren iç çamaşırı giymeyi dene. Doğru korseyi seçmek bel hatlarını gerçekten büyük ölçüde inceltebilir.
  • "Şekillendirici iç giysiler" giymeyi dene. Birçok kaliteli iç çamaşırı mağazasında vücudu düzleştirip görünümünü desteklemek üzere tasarlanmış iç çamaşırları bulunur.
  • Korse. Yüzyıllardır vücut şeklini düzenleyici bir iç giyim parçası olarak elbise altlarına giyilen korse, son zamanlarda elbise altında veya tek başına giyilerek çaba göstermeden seksi bir görünüm elde etmeyi sağlayarak tekrardan popüler hâle geldi. Metal destekli korseler (emin ol öyle kulağına geldiği gibi can acıtıcı değildir!) bel bölgeni toparlama konusunda çok iyi iş çıkarır ve uzun süre giyildiğinde belini gerçekten inceltir!
  Reklam

İpuçları

 • Protein alımını yüksek tut ve tercihen gıda takviyeleri ve haplar yerine sağlıklı besin kaynaklarından gereken tüm vitamin ve mineralleri aldığından emin ol.
 • Şişkinlik problemin varsa doktoruna danış. Şişkinlik, gıda intoleransı veya gıda alerjisinin (tahıl, süt ürünleri, fruktoz vs.), su tutulumunun, kimyasal dengesizliğin veya bir hastalığın habercisi olabilir. Bu problemi sık sık yaşıyorsan bir kontrol ettirip profesyonel anlamda çözümünü bulman önemlidir. Gıda konusuna gelince, doktorun şişkinlik probleminin muhtemel sebebini bulmasına yardımcı olmak için yemek yedikten sonra oluşan şişkinliğin hangi zamanlarda ortaya çıktığına dikkat etmeye çalış.
 • "Ağırlık kaldırmanın seni kaslı ve iri yapacağı" mitine inanma. Özellikle çaba göstermediğin sürece çok "iri" olman imkansızdır.
 • Egzersizlerin tekrarını daha fazla yapmak kaslarını tonlamana yardımcı olur ama kaslarının büyümesine sebep olmaz.
 • Kaslarının toparlanması için uygun zamanı tanıdığından emin ol. Bir kas grubunu haftada sadece 2-3 defa çalıştır. Kaslarını çok fazla çalıştırma yoksa faydadan çok zarara sebep olursun.
 • Adalelerini incitmemek için farklı bir egzersize başladığında egzersizi kendi seviyene göre yaptığından ve esnediğinden emin ol.
 • Korse giymenin zararlarını anla. Korse çok sıkı olursa organlarına zarar verebilir. Belini inceltmek için korse giymeden önce doktorunun bu konudaki görüşünü al.
Reklam

Uyarılar

 • Barbie beline sahip olmak anatomik olarak imkansız olduğundan onu kendine rol model olarak alma. Aslında Barbie 160 cm uzunluğunda olsaydı beli 50 cm olurdu! Gerçekçi ol ve vücut şekline uygun bir incelikte bele sahip olmayı düşün. Genetik olarak kum saati şeklinde bir vücut yapın yoksa kendini yiyip bitirmekten vazgeç ve sana bahşedilen vücut şeklinin kıymetini bil.
 • Yeni bir egzersize veya egzersiz planına başlamadan önce her zaman bir hekime danış.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bir Haftada 5 Kilo Nasıl VerilirBir Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?
Mastürbasyon Bağımlılığı Nasıl BırakılırMastürbasyon Bağımlılığı Nasıl Bırakılır?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Sigara Nasıl İçilir?
Penisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi EdilirPenisteki Mantar Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir?
Uyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl GeçilirUyuşturucu Testinden Kısa Sürede Nasıl Geçilir?
Yorgun Değilken Nasıl Uyunur?
Isırgan Otu Isırığı Nasıl Tedavi EdilirIsırgan Otu Isırığı Nasıl Tedavi Edilir?
Regl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl AlınırRegl Olduktan Sonra Gusül Abdesti Nasıl Alınır?
Regl Dönemi Nasıl Erken BitirilirRegl Dönemi Nasıl Erken Bitirilir?
Vajinadaki Koku Hızlıca Nasıl GiderilirVajinadaki Koku Hızlıca Nasıl Giderilir?
Yeni Bir Dövmeye Nasıl Bakım YapılırYeni Bir Dövmeye Nasıl Bakım Yapılır?
Bir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl AnlaşılırBir Kişinin Kokain Kullandığı Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Referanslar

 1. http://www.webmd.com/diet/features/the-truth-about-belly-fat
 2. 2,02,1http://www.fitnessmagazine.com/recipes/healthy-eating/tips/why-non-fat-isnt-the-answer/
 3. http://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/fiber/art-20043983
 4. Linda Bird and Eve Cameron, The Best Value Beauty Book Ever', p. 157, (2007), ISBN 1-904902-85-5
 5. Linda Bird and Eve Cameron, The Best Value Beauty Book Ever', p. 157, (2007), ISBN 1-904902-85-5
 6. Linda Bird and Eve Cameron, The Best Value Beauty Book Ever', p. 157, (2007), ISBN 1-904902-85-5

Bu wikiHow makalesi hakkında

Laila Ajani
Ortak yazarlar :
Fitness Eğitmeni
Bu makaledeki ortak yazarlar Laila Ajani. Laila Ajani, Fitnes Eğitmeni ve San Francisco Bay Bölgesi’nde bulunan kişisel bir antrenman kuruluşu olan Push Personal Fitness’in kurucusudur. Laila rekabetçi atletizm yarışmaları (jimnastik, powerlifting ve tenis), kişisel antrenman, uzak mesafe koşusu ve Olimpik ağırlık kaldırma konularında uzmanlığa sahiptir. Laila, Ulusal Güç ve Kondisyon Birliği (NSCA) ve ABD Powerlifting (USAPL) sertifikalıdır ve Düzeltici Egzersiz Uzmanı’dır (CES). Bu makale 18.299 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sağlık
Bu sayfaya 18.299 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam