Bu wikiHow makalesi sana, Comcast kablo TV kutusunu TV'ne nasıl bağlayacağını öğretir.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Bağlanmaya Hazırlanmak

 1. 1
  Kablonun takılı olduğundan emin ol. Bir Comcast temsilcisi evine kablo TV döşemek için gelmediyse Comcast'i araman ve kurulum talebinde bulunman gerekir.
  • Comcast'i ararsan hesap bilgilerinin ve kimliğinin yanında olduğundan emin ol.
 2. 2
  Doğru kablolara sahip olduğunu doğrula. TV'n bir HDTV ise Comcast kutunu TV'ne bağlamak için bir HDMI kablosu kullanabilirsin; değilse kutuyu TV'ne bağlamak için standart A/V kablolarına (kırmızı, sarı ve beyaz kablolar) ihtiyacın olur.
  • Kablo kutusu A/V kablolarıyla birlikte gelmelidir.
  • HDMI kablolarını genellikle İnternet'ten veya bir teknoloji mağazasından 50 TL'nin altında bir fiyata satın alabilirsin.
 3. 3
  TV'ni kapat ve fişini çek. TV'nin "Güç" düğmesine (veya TV'nin uzaktan kumandasındaki "Güç" düğmesine) bas, ardından fişi TV'nin arkasından çıkar.
  • Kurulum işlemi sırasında TV'nin güç kablosunu prize takılı bırak.
 4. 4
  Mümkünse TV'ni duvardan uzaklaştır. Kablo TV kutusunu takmak için bol miktarda alana ihtiyacın olur, bu nedenle TV'ni ve/veya eğlence merkezini duvardan 30 ila 50 cm geri çek. Bu, kablo kutusunu herhangi bir kabloyu bükmeden takman için sana yeterli alan sağlamalıdır.
 5. 5
  Kablo TV kutusunu TV'nin arkasına yakın bir yere yerleştir. Kabloları takmaya başlamadan önce kablo kutusunun nereye konacağına dair genel bir fikre sahip olmak iyidir, bu nedenle devam etmeden önce kutunun kabaca istediğin yerde olduğundan emin ol.
 6. 6
  Kutunun arkasına bak. Arkada birkaç yuva ve konektör görmelisin; burası gerekli tüm kabloları bağlayacağın yerdir. Artık kablo TV kutusunu kablo hizmetine ve TV'ne bağlama işlemiyle devam edebilirsin.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Kablo TV Kutusunu Bağlamak

 1. 1
  Comcast koaksiyel kablosunu kutuya tak. Comcast'in çektiği kabloyu bul - genellikle zeminden veya TV'nin arkasındaki duvardan çıkar - ve kablo kutusunun arkasındaki metal koaksiyel girişe tak, ardından konektörü saat yönünde döndürerek sık.
  • Kablonun ucunun ortasında iğneye benzeyen bir ek vardır.
  • Kablo TV kutunda bir koaksiyel kablo bulunmalıdır. Comcast senin için bir kablo çekmediyse bu kablonun diğer ucunu duvardaki koaksiyel girişe takabilirsin.
 2. 2
  HDMI kablosunun bir ucunu tak. Bu, kablo TV kutusunun arkasındaki geniş, dar bağlantı noktasına takılır. Çoğu Comcast kablo TV kutusunda HDMI bağlantı noktası kutunun sağ alt köşesinde veya kutunun altın tarafındadır.[1]
  • Bunun yerine A/V kabloları kullanıyorsan her bir kabloyu kutunun arkasındaki aynı renkli bağlantı noktasına tak (mesela sarı kabloyu sarı girişe tak).
 3. 3
  HDMI kablosunun diğer ucunu TV'ye tak. TV'nde tercih ettiğin HDMI bağlantı noktasını bul, ardından kablo TV kutusunu söz konusu bağlantı noktasına tak.
  • TV'nin birden fazla HDMI bağlantı noktasını işgal eden bir uydu alıcın varsa kablo TV kutunun HDMI kablosunu TV yerine alıcıya takabilirsin.
  • Bunun yerine A/V kabloları kullanıyorsan kabloları TV'nin arkasındaki aynı renkli bağlantı noktalarına tak.
 4. 4
  Güç kablosunu bir güç kaynağına bağla. Güç kablosunu bir prize veya çoklu prize tak. TV'ye, herhangi bir kabloyu germeden veya bükmeden kutuyu TV'nin yanına yerleştirebileceğin kadar yakın bir priz seçmelisin.
 5. 5
  Güç kablosunun diğer ucunu kablo TV kutusuna tak. Kablo TV kutusunun arkasında dairesel bir güç girişi görmelisin; güç kablosunun ucunu bu girişe tak.
  • Bu giriş normalde kutunun sağ tarafındadır.
 6. 6
  TV'ni tekrar prize tak ve aç. Bunu yapmak, Comcast kablo TV kutunu da açar ancak kutu tamamen açılmadan önce birkaç dakika beklemen gerekebilir.
 7. 7
  Gerekirse TV'nin girişini değiştir. Comcast kutunu taktığın girişe (HDMI 1 gibi) geçmek için TV'ndeki veya uzaktan kumandandaki "Input" (Giriş) veya Source "(Kaynak)" düğmesine bas.
 8. 8
  Comcast uzaktan kumandanı kur. Pilleri uzaktan kumandana tak, ardından kumandayı TV'ne ve kablo kutunu bağlama işlemiyle devam edin.[2]
  • Kablo TV kutusu ve uzaktan kumanda talimatları modelden modele değişiklik gösterir, bu nedenle uzaktan kumandayı TV'n ve kablo TV kutunla senkronize etme talimatları için uzaktan kumandanın kılavuzuna bak.
 9. 9
  Kablo TV kutunu etkinleştir. Kablo TV kutun bağlandıktan sonra, tek yapman gereken hizmeti etkinleştirmektir. Bu işlemi başlatmak için 1-855-652-3446 numaralı telefondan Comcast'i arayabilir veya xfinity.com/activate adresindeki etkinleştirme İnternet sitesine gidebilir ve oturum açabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • TV'nin arkasında bir uzatma kablosu ("aşırı gerilim koruyucu" olarak da bilinir) kullanmak, güç kaynaklarını herhangi bir kabloyu germeden düzenlemeni sağlar.
Reklam

Uyarılar

 • Kablo TV kutuları, konsollar, uydu alıcıları veya başka herhangi bir ekipmanı bağlamadan önce daima TV'nin fişini çek.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.
Bu sayfaya 388 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam