Bu wikiHow makalesi, Chromebook'ta Fortnite oyununu nasıl indireceğini öğretir. Fortnite oyununu yüklemeden önce ilk olarak Chromebook'unu Play Store indirmeleri için ayarlaman ve bir dosya yöneticisi uygulaması yüklemen gerekir.

Kısım 1 / 2:
Chromebook'unu Ayarlamak

 1. 1
  Sağ altta bulunan saatin üzerine tıkla. Chromebook'unun saat göstergesini ekranının sağ alt köşesinde bulabilirsin. Tıkladığında bir açılır menü belirecek.
 2. 2
 3. 3
  "Install apps and games from Google Play on your Chromebook (Chromebook'unuza Google Play'den uygulama ve oyun yükleyin) ifadesinin yanındaki Turn on (Aç) seçeneğine tıkla. Bunu, ayarlarının "Google Play Store" bölümünde bulabilirsin. Tıkladığında bir açılır menü belirecek.
  • Bu seçeneği görmüyorsan Chromebook'unun en son Chrome OS yazılımı ile güncellenmiş olduğundan emin ol.
  • Bu seçeneği, en son işletim sistemi güncellemesiyle hâlâ görmüyorsan Chromebook'un Android uygulamalarıyla çalışmıyor demektir.
 4. 4
  Açılır menü penceresindeki More (Daha fazla) seçeneğine tıkla. Bu, Google'ın Hizmet Şartları'nı okumanı ve kabul etmeni isteyen bir pencere açacak.
 5. 5
  I agree (Kabul et) üzerine tıkla. Bu, Chromebook'unda Google Play'i etkinleştirecek. Artık Play Store'dan uygulama indirebilirsin.
 6. 6
  "Android Apps" (Android Uygulamaları) başlığı altındaki mavi App Settings (Uygulama Ayarları) bağlantısına tıkla. Bu, uygulama ayarlarını ve seçeneklerini yeni bir sayfada açacaktır.
 7. 7
  App Settings (Uygulama Ayarları) bölümündeki Security (Güvenlik) seçeneğine tıkla. Bilgisayarının güvenlik ayarlarını buradan değiştirebilirsin.
 8. 8
  Security (Güvenlik) bölümündeki Unknown sources (Bilinmeyen kaynaklar) seçeneğini aç. Device administration (Cihaz yönetimi) başlığı altındaki Unknown sources (Bilinmeyen kaynaklar) seçeneğine tıkla ve bunun "Allow installation of apps from unknown sources" (Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmesine izin ver) şeklinde ayarlandığından emin ol.
 9. 9
 10. 10
  Play Store'dan bir dosya yöneticisi uygulaması indir. Bir dosya yöneticisi bulmak için Play Store kategorilerine göz atabilir veya üstteki arama çubuğunu kullanabilirsin.
  • Ücretsiz veya ücretli herhangi bir dosya yöneticisi uygulaması iş görecektir. İndirmeden önce hoşuna giden ve güvendiğin bir tane bulduğundan emin ol.
  Reklam

Kısım 2 / 2:
Fortnite Oyununu İndirmek

 1. 1
  İnternet tarayıcını aç. Bilgisayarındaki istediğin tarayıcıyı kullanabilirsin.
 2. 2
  İnternet tarayıcında fortnite.com/android adresine git. Bu bağlantı, bilgisayarın için en uygun olan Fortnite Android beta sürümünü otomatik olarak belirler ve seni indirme sayfasına yönlendirir.
 3. 3
  Sayfayı aşağıya kaydır ve sarı renkli DOWNLOAD (İNDİR) düğmesine tıkla. Bu, Fortnite'ın APK kurulum dosyasını bilgisayarına indirecektir.
  • Uygulamayı yüklemek için bu APK dosyasını kullanabilirsin.
  • Web sitesi bilgisayarında çalışmıyorsa siteyi bir Android telefondan veya tabletten aç ve yükleme dosyasını (APK) Android'ine indir. Daha sonra dosyayı e-posta, bulut depolama alanı veya flash sürücü kullanarak Chromebook'una aktar.
 4. 4
  Chromebook'undaki dosya yöneticisi uygulamasını aç. Play Store'dan indirdiğin dosya yöneticisi uygulamasını bul ve tıkla.
 5. 5
  Dosya yöneticisinde Fortnite APK dosyasını bul ve seç. İndirilenler klasörüne buradan gidebilir ve Fortnite APK dosyasını tıklayarak seçebilirsin.
 6. 6
  Dosya yöneticisinde Install (Yükle) düğmesine tıkla. Bu, seçilen APK dosyasını çalıştırır ve Fortnite uygulamasını bilgisayarına yükler. Kurulum tamamlandıktan sonra oyunu açabilir ve oynayabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 587 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam