Bu wikiHow makalasi sana bir bilgisayar kullanarak Google Chrome’da herhangi bir İnternet sayfasında bir görsel öğenin HTML kaynak kodunu nasıl denetleyeceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Bilgisayarında Google Chrome’u aç. Chrome simgesi ortasında mavi nokta bulunan renkli bir topa benzer. Bu simgeyi Mac’te Uygulamalar klasöründe veya Windows’ta Başlat menüsünde bulabilirsin.
 2. 2
  Üç dikey noktalı simgeye dokun. Bu buton tarayıcı pencerenin sağ üst köşesindeki adres çubuğunun yanında bulunur. Açılır bir menü açar.
 3. 3
  Açılır menüde Daha Fazla Araç’ın üzerine gel. Bir alt menü açılır.
 4. 4
  Daha Fazla araç alt menüsünde Geliştirici Araçları’na tıkla. Bunu yaptığında tarayıcı pencerenin sağ tarafında Denetleyici sütunu açılır.
  • Alternatif olarak Denetleyici’yi bir klavye kısayoluyla açabilirsin. Bu kısayol Mac’te Option+ Cmd+I tuşları, Windows’ta da Ctrl+Alt+I tuşlarıdır.
 5. 5
  Denetleyici sütununda bir öğenin üzerine gel. Denetleyici’de fareni bir öğenin veya satırın üzerine getirince seçilen öğe İnternet sayfasında vurgulanır.
 6. 6
  Herhangi bir İnternet sayfasında denetlemek istediğin bir öğeye sağ tıkla. Bunu yaptığında sağ tık menün açılır bir kutuda belirir.
 7. 7
  Açılır menüde Denetle’yi seç. Bunu yaptığında denetleyici sütunu seçilen öğeye doğru aşağı veya yukarı kayar ve öğenin kaynak kodu vurgulanır.
  • Bunun için Denetleyici sütununu elle açmana gerek olmaz. Sağ tık menüsünde Denetle’yi seçince Denetleyici otomatik olarak açılır.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Google'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır?

wikiHow

Nasıl Hacker Olunur?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Windows Bilgisayarda Ses Çıkmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

wikiHow

Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Televizyonun Ölçüsü Nasıl Alınır?

wikiHow

Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 6.259 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 6.259 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam