Chrome'da Öğe Denetleme Nasıl Yapılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalasi sana bir bilgisayar kullanarak Google Chrome’da herhangi bir İnternet sayfasında bir görsel öğenin HTML kaynak kodunu nasıl denetleyeceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Bilgisayarında Google Chrome’u aç. Chrome simgesi ortasında mavi nokta bulunan renkli bir topa benzer. Mac’te Uygulamalar klasöründe veya Windows’ta Başlat menüsünde bulabilirsin.
 2. 2
  Üç dikey noktalı simgeye dokun. Bu buton tarayıcı pencerenin sağ üst köşesindeki adres çubuğunun yanında bulunur. Açılır bir menü açar.
 3. 3
  Açılır menüde Daha Fazla Araç’ın üzerine gel. Bir alt menü açılır.
 4. 4
  Daha Fazla araç alt menüsünde Geliştirici Araçları’na tıkla. Tarayıcı pencerenin sağ tarafında Denetleyici sütunu açılır.
  • Alternatif olarak Denetleyici’yi bir klavye kısayoluyla açabilirsin. Bu kısayol Mac’te Option+ Cmd+I tuşları, Windows’ta da Ctrl+Alt+I tuşlarıdır.
 5. 5
  Denetleyici sütununda bir öğenin üzerine gel. Denetleyici’de fareni bir öğenin veya satırın üzerine getirince seçilen öğe İnternet sayfasında vurgulanır.
 6. 6
  Herhangi bir İnternet sayfasında denetlemek istediğin bir öğeye sağ tıkla. Sağ tık menün açılır bir kutuda belirir.
 7. 7
  Açılır menüde Denetle’yi seç. Denetleyici sütunu seçilen öğeye doğru aşağı veya yukarı kayar ve öğenin kaynak kodu vurgulanır.
  • Bunun için Denetleyici sütununu elle açmana gerek olmaz. Sağ tık menüsünde Denetle’yi seçince Denetleyici otomatik olarak açılır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Inspect Element on Chrome, Deutsch: In Chrome ein Element genauer anschauen, Русский: просмотреть код элемента в Chrome, Italiano: Ispezionare un Elemento su Chrome, Português: Inspecionar um Elemento no Chrome, Español: inspeccionar un elemento en Chrome, Bahasa Indonesia: Memeriksa Elemen Halaman Web pada Chrome, Français: inspecter un élément sur Google Chrome, Nederlands: Een element inspecteren in Chrome, العربية: فحص العنصر في جوجل كروم, 中文: 检查Chrome中的元素, 日本語: Chromeで要素を検証する, हिन्दी: क्रोम में किसी एलीमेंट को इंस्पेक्ट करें (Inspect Element on Chrome), Tiếng Việt: Kiểm tra phần tử trên Chrome

Bu sayfaya 244 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?