Cep Telefonunda YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile bir YouTube videosunu iPhone'a veya Android'e nasıl indireceğini öğreneceksin. Bunu hem iPhone'da hem de Android'de yapmak için "VidPaw" İnternet sitesiyle bir arada bir uygulama kullanabilirsin veya videoları doğrudan YouTube'dan indirmek için ücretli bir YouTube Red aboneliği kullanabilirsin. Müzik videoları gibi bazı videoların indirilemediğini unutma.

Yöntem 1 / 3:
iPhone'da

 1. 1
  Documents 6 (Belgeler) uygulamasını indir. Documents veya App Store'da göründüğü şekliyle Documents 6, Readdle şirketi tarafından üretilen ve iPhone'da kullanılan bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. İndirmek için:
 2. 2
  İndirmek istediğin YouTube videosunun bağlantısını kopyala. Müzik videoları ve YouTube Red filmleri gibi şeyleri indiremezsin. Documents uygulamasıyla YouTube'dan bunlar hariç diğer videoları indirebilirsin. Önce şunları yaparak YouTube videosunun adresini alman gerekir:
  • YouTube'u aç.
  • İndirmek istediğin videoya git.
  • Videonun altındaki Paylaş butonuna dokun.
  • Bağlantıyı kopyala seçeneğine dokun.
 3. 3
  Documents 6 uygulamasını aç. YouTube uygulamasını simge durumuna küçültmek için iPhone'unun Home (Giriş) düğmesine bas, ardından Documents 6 uygulamasının beyaz arka plan üzerinde siyah, yeşil ve sarı renkli "D" harfi bulunan simgesine dokun.
 4. 4
  Documents 6 İnternet tarayıcısını aç. Bunu yapmak için ekranın sağ alt köşesindeki pusula şeklindeki simgeye dokun.
  • İnternet tarayıcısı açılmazsa pusula simgesini sağa kaydırabilirsin.
 5. 5
  https://www.vidpaw.com adresine git. Ekranın üstündeki adres çubuğuna dokun ve ardından vidpaw.com yazıp iPhone'un klavyesindeki mavi renkli Git butonuna dokun.
 6. 6
  YouTube videosunun adresini yapıştır. Sayfanın ortasındaki metin kutusuna dokun, iPhone'unun klavyesi göründüğünde tekrar dokun ve açılan menüden Yapıştırseçeneğine dokun.
 7. 7
  Start (Başla) butonuna dokun. Bu, metin kutusunun altındaki mavi butondur.
 8. 8
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu, sayfanın üstündeki mevcut en yüksek kalitenin sağındadır.
 9. 9
  İstendiğinde Tamam butonuna dokun. Bu seçenek ekranın sağ üst köşesindedir. YouTube videosu iPhone'una indirilmeye başlayacak.
 10. 10
  Documents görünümünü aç. Ekranın sol alt köşesindeki klasör şeklindeki simgeye dokun. Bir klasör listesinin çıktığını görmelisin.
 11. 11
  Downloads (İndirilenler) seçeneğine dokun. Bu klasör Documents sayfasının ortasındadır. Dokunduğunda, indirilen dosyaların bir listesi açılır.
 12. 12
  Videonu oynat. Videonun başlığını ve küçük resmini bul, ardından Documents uygulamasında oynatmak için ona dokun. Video, Documents video oynatıcısında oynatılmaya başlayacak.
 13. 13
  Videoyu iPhone'unun Kamera Rulosu'na taşı. Videoyu istediğin zaman Documents uygulamasından oynatabilirsin ama iOS 11 kullanıyorsan videoyu iPhone'unun Fotoğraflar uygulamasına da taşıyabilirsin:

Yöntem 2 / 3:
Android'de

 1. 1
  ES File Explorer (ES Dosya Gezgini) uygulamasını indir. ES File Explorer, indirilen dosyaları görüntülemeni ve Android'de başka bir yere taşımanı sağlar. Bu özellik, indirilen videoyu daha sonra Android'inin Fotoğraflar uygulamasına taşırken yardımcı olacaktır. İndirmek için:
 2. 2
  İndirmek istediğin YouTube videosunun bağlantısını kopyala. Müzik videoları ve YouTube Red filmleri gibi şeyleri indiremezsin. Documents uygulamasıyla, YouTube'dan bunlar hariç diğer videoları indirebilirsin. Önce şunları yaparak YouTube videosunun adresini alman gerekir:
  • YouTube'u aç.
  • İndirmek istediğin videoya git.
  • Videonun altındaki Paylaş butonuna dokun.
  • Bağlantıyı kopyala seçeneğine dokun.
 3. 3
 4. 4
  Arama çubuğuna dokun. Bu, ekranın üst tarafındadır.
 5. 5
  VidPaw sitesine git. Ekranın üstündeki adres çubuğuna dokun ve ardından vidpaw.com yazıp Android'in klavyesindeki Enter veya Git butonuna dokun.
 6. 6
  YouTube videosunun adresini yapıştır. Sayfanın ortasındaki metin kutusuna dokun, Android'in klavyesi göründüğünde tekrar dokun ve açılan menüden Yapıştırseçeneğine dokun.
 7. 7
  Start (Başla) butonuna dokun. Bu, metin kutusunun altındaki mavi butondur.
 8. 8
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu, sayfanın üstündeki mevcut en yüksek kalitenin sağındadır.
 9. 9
  İstendiğinde Tamam butonuna dokun. Bu seçenek ekranın sağ üst köşesindedir. YouTube videosu Android'ine indirilmeye başlayacak.
 10. 10
  ES File Explorer'ı aç. Google Chrome'u kapat, ardından ES File Explorer uygulamasının simgesine dokun. Dokunduğunda ES File Explorer açılır.
  • ES File Explorer'ı ilk kez açıyorsan ana sayfaya gelmeden önce giriş kısmında birkaç sayfa boyunca kaydırman veya ekrana dokunman gerekebilir.
 11. 11
  Bir depolama yeri seç. Android'inin varsayılan depolama konumuna bağlı olarak SD Kart veya Dâhili seçeneğine dokun.
 12. 12
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu klasör sayfanın ortasının yakınında olmalıdır ama klasörü görmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
 13. 13
  Videonu izle. Videonun adını ve küçük resmini bul, ardından Android'inin video oynatıcısında açmak için ona dokun.
 14. 14
  Videonu Android'inin Fotoğraflar uygulamasına taşı. İndirilen videoyu ES File Explorer kullanmak yerine Android'inin Fotoğraflar uygulamasında görüntüleyebilmek için şunları yap:
  • Videonun küçük resmine dokun ve basılı tut.
  • Ekranın köşesindeki ⋮ butonuna dokun.
  • Taşı seçeneğine dokun.
  • Resimler klasörüne dokun.
  • Tamam butonuna dokun.

Yöntem 3 / 3:
YouTube Red Kullanarak

 1. 1
  YouTube'u aç. YouTube'un, kırmızı arka plan üzerinde beyaz bir üçgene benzeyen uygulama simgesine dokun. Dokunduğunda, daha önce oturum açtıysan YouTube'un ana sayfası açılır.
  • Oturum açmadıysan profilini seç veya OTURUM AÇ seçeneğine dokun, ardından e-posta adresini ve/veya şifreni gir.
 2. 2
  Profil simgene dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir. Dokunduğunda hesap menüsü açılacak.
 3. 3
  Get YouTube Red (YouTube Red'i Satın Al) seçeneğine dokun. Bu seçeneği menünün ortasının yakınında bulabilirsin.
 4. 4
  TRY IT FREE (ÜCRETSİZ DENE) seçeneğine dokun. Bu, ekranın sağ üst tarafındaki mavi butondur.
  • iPhone'da GET YOUTUBE RED (YOUTUBE RED'İ SATIN AL) seçeneğine dokun, ardından istendiğinde Apple Kimliği'ni veya Touch ID'ni gir. Daha sonra "Bir video seç" adımına geçebilirsin.
 5. 5
  Ödeme bilgilerini gir. İstendiğinde mevcut bir ödeme yöntemi seç veya Bir [yöntem] ekle (örneğin Bir kart ekle) seçeneğine dokun ve yöntemin ayrıntılarını gir.
 6. 6
  YouTube şifreni gir. "Şifreni doğrula" metin alanına dokun, ardından Google hesabının şifresini yaz.
 7. 7
  BUY (SATIN AL) butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındadır. Hem şifren hem de ödeme yöntemin doğrulandığı takdirde butona dokunduğunda bir ay kullanabileceğin ücretsiz YouTube Red aboneliğin olacak.
  • YouTube Red genellikle Android’de aylık 9.99 ABD Doları, iPhone’da aylık 12.99 ABD Doları tutarındadır.
 8. 8
  Bir video seç. İndirmek istediğin videoyu ara, ardından söz konusu videoya dokun. Dokunduğunda açılacak.
 9. 9
  Download (İndir) butonuna dokun. Bu seçenek videonun altındadır. YouTube uygulamasının bazı sürümlerinde, bunun yerine aşağı yönde bir ok olabilir. Dokunduğunda bir açılır menü açılır.
 10. 10
  Kalite seç. Videoyu hangi kalitede indirmek istiyorsan ona (örneğin 720p) dokun.
 11. 11
  DOWNLOAD (İNDİR) butonuna dokun. Bu, menünün alt tarafındadır. Dokunduğunda YouTube videosu akıllı telefonuna indirilir.
 12. 12
  İnternet bağlantısı olmadan videoya git. YouTube Red, indirdiğin videoları çevrim dışı izlemeni sağlar. Bunu yapmak için Kitaplık seçeneğine dokun, "Çevrim Dışı İzlenebilir" bölümünde bir video bul ve görüntülemek için ona dokun.

İpuçları

Uyarılar

 • YouTube, platformundan video indirilmesine karşı katı bir tutum sürdürdüğünden şu an video indirmek için kullanılan herhangi bir hizmet herhangi bir zamanda yasaklanabilir.
 • Yalnızca kişisel olarak izleyecek olsan bile YouTube videolarını indirmek, YouTube'un kullanım koşullarına aykırıdır.

Bu makale işine yaradı mı?