Bazı fotoğrafları cep telefonuna aktarman gerekirse bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. Yöntem seçimin yapacağın aktarımın şekline bağlıdır: Bu fotoğrafları kendine mi veya başka birine mi gönderiyorsun? Fotoğrafları göndereceğin kişinin akıllı telefonu (iPhone, Android, Windows Phone) var mı? Fotoğraflar bilgisayarında mı yoksa telefonunda mı? Bu soruların cevapları, fotoğrafları nasıl göndereceğini bulmana yardımcı olacak.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Resimleri Bilgisayardan Telefona E-postayla Göndermek

 1. 1
  Bilgisayarındaki e-posta programını veya e-posta İnternet sitesini aç. Görüntüleri göndereceğin telefon e-postayı destekliyorsa görüntüleri ek olarak indirebilmelisin. MMS (Multimedya Mesajlaşma Hizmeti) kullanarak da telefona e-posta mesajı gönderebilirsin.
 2. 2
  Yeni bir mesaj oluştur. Günümüzde çoğu akıllı telefonlar, e-postaları doğrudan cep telefonundan kontrol etmene olanak veriyor.
 3. 3
  Görüntüleri ekle. Bilgisayarındaki görüntülere göz atmak için kompozisyon penceresindeki "Ekler" butonuna tıkla. Çoğu e-posta hizmeti, 20 MB'a kadar, yani mesaj başına genellikle 5 resim göndermeyi destekler.
 4. 4
  Alıcı adını gir. Görüntüyü kime göndermeye çalıştığına bağlı olarak, bunu yapmanın birkaç yolu vardır:
  • Standart E-posta - Görüntüleri kendi telefonuna aktarmaya çalışıyorsan kendi e-posta adresini gir. Görüntüleri başka birine aktarıyorsan ve göndereceğin kişinin telefonu e-posta alabiliyorsa o kişinin normal e-posta adresini girebilirsin.
  • MMS - Mesajın cep telefonuna MMS mesajı olarak gönderilmesini istiyorsan alıcının MMS adresini kullan. Çubuğa bakarken, SMS adresini değil MMS adresini seçtiğinden emin ol.
 5. 5
  Mesajı gönder. Resimlerin posta sunucusuna yüklenebilmesi için birkaç dakika ve mesajın gönderilmesi için yine birkaç dakika beklemen gerekebilir.
 6. 6
  Telefonunda, gönderilen görüntüleri içeren e-postanı veya MMS mesajını aç. Görüntüleri kendine gönderiyorsan mesaj, birkaç dakika sonra telefonunda görünmelidir. Telefonunun açık ve ağ bağlantısına sahip olduğundan emin ol.
  • Bir MMS mesajı almak için hücresel veri bağlantının olması gerekir.
 7. 7
  Görüntüleri kaydet. Bu işlem telefonuna bağlı olarak değişir ancak genellikle ekranındaki açık bir görüntüye basılı tutabilir veya Menü butonuna dokunup telefonuna kaydetmeyi seçebilirsin. Mesajdaki her görüntü için bunu tekrarla.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Resimleri Bir Telefondan Başka Bir Telefona Göndermek

 1. 1
  Telefonunda göndermek istediğin resmi aç. Göndermek istediğin görüntüyü açmak için telefonundaki Fotoğraflar uygulamasını kullan.
 2. 2
  "Paylaş" butonuna dokun. Bu, kullandığın telefona ve sürüme bağlı olarak farklı görünür.
 3. 3
  Görüntüyü paylaşmak istediğin yöntemi seç. Telefonuna yüklediğin uygulamalara bağlı olarak seçebileceğin çeşitli seçenekler vardır.
  • E-posta - Bu, fotoğrafı bir e-posta iletisinde ek olarak gönderir.
  • Mesajlaşma - Bu, fotoğrafı bir metin mesajına (MMS) ek olarak veya iMessage yoluyla gönderir (hem sende hem de alıcıda Apple iPhone varsa).
  • Uygulamaya özel seçenekler - Facebook, Hangouts, WhatsApp ve diğerleri dâhil olmak üzere yüklediğin uygulamalara göre listelenen başka seçenekler de olacaktır. Senin ve alıcının gereksinimlerine en uygun olan seçeneği seç.
 4. 4
  Mesaj gönderme işlemini bitir. Seçtiğin yönteme bağlı olarak, resimle birlikte gönderilecek mesajı son hâline getirmen gerekir. Birden fazla görüntü gönderiyorsan mesajın gönderilmesi birkaç dakika sürebilir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Görüntüleri Bilgisayardan iPhone'a Aktarmak

 1. 1
  Aktarmak istediğin görüntülerin tümünü bir klasörde birleştir. Klasörde birden fazla alt klasör olabilir ama hepsini bir yerde tutmak, görüntüleri iPhone'una eklemeni çok daha kolaylaştırır.
 2. 2
  USB kablosunu kullanarak iPhone'unu bilgisayarına bağla.
 3. 3
  iTunes'u aç. iTunes'un indirilmesi ve kurulmasıyla ilgili talimatlar için buraya tıkla.
 4. 4
  iPhone'unu seç. iPhone'u daha önce bilgisayarına bağlamadıysan Apple kimliğini kullanması için bilgisayara izin vermen gerekir. iTunes, bu işlem boyunca seni yönlendirecek ve Apple Kimliğin ve parolan ile giriş yapman istenecek.
  • Ayrıca, iPhone ekranında bilgisayara güvenmen istenecek.
 5. 5
  iPhone'unu seçtikten sonra sol menüden Fotoğraflar seçeneğini seç.
 6. 6
  "Fotoğrafları Eşitle" kutusunu işaretle.
 7. 7
  Aktarmak istediğin resimleri içeren klasörü seç.
 8. 8
  .Uygula butonuna tıkla. Fotoğrafların iPhone'unla senkronize edilecek ve onları Fotoğraflar uygulamasında bulabileceksin.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Bilgisayardan Android Telefona Görüntü Aktarmak

 1. 1
  Bilgisayarını hazırla. İşletim sistemine bağlı olarak dikkat edilmesi gereken birkaç ön koşul vardır:
  • Windows - Windows Media Player 10 veya üstünün kurulu olduğundan emin ol. "Yardım" menüsünü tıklayıp "Güncellemeleri kontrol et" seçeneğini seçerek güncellemeleri kontrol edebilirsin.
  • Mac OS X - Google'dan Android File Transfer (Android Dosya Aktarımı) aracını indir. Bu yardımcı program Android cihazını bir Mac bilgisayara bağlamanı sağlar. Bunu android.com/filetransfer/ adresinden ücretsiz olarak edinebilirsin.
 2. 2
  Android cihazını USB aracılığıyla bilgisayarına bağla. Windows kullanıyorsan Otomatik Kullan penceresi görünecek. Mac kullanıyorsan Android cihazının masaüstünde görünmesi gerekir.
 3. 3
  Dosyalarına göz atmak için bilgisayarında Android cihazını aç. Android dosyalarının tümünü içeren bir dizi dizin göreceksin.
 4. 4
  Resimler klasörünü aç. Bu, görüntüleri aktarmak için en iyi yerdir çünkü Android'deki Galeri veya Fotoğraflar uygulaması fotoğrafları bu klasörden otomatik olarak alacaktır.
 5. 5
  Android cihazındaki Resimler klasörüne aktarmak istediğin görüntüleri kopyala. Görüntüleri Resimler klasörüne kopyalayıp yapıştırabilir veya sürükleyip bırakabilirsin. Çok fazla görüntü kopyalıyorsan biraz zaman alabilir.
  • Resimlerin aktarılması bitinceye kadar Android telefonun bağlantısını kesme.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 15 kişi çalıştı. Bu makale 8.590 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 8.590 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam