Bir .CSV (comma separated value - virgülle ayrılmış değer) dosyasını Google hesabına aktararak e-posta kişilerini toplu olarak ekleyebilirsin. Kişileri içeren CSV dosyaları sıfırdan yapılabilir veya tercih ettiğin e-posta istemcisinden dışa aktarılabilir. Kabul edilebilir alanları görmek için boş bir Gmail CSV dosyasını şablon olarak kullanabilir, ardından kendi kişilerini ekleyebilirsin. Tamamlandığında, Google Kişilerine giriş yap ve CSV dosyasını içe aktar. Doğru olması açısından içe aktarılan kişileri iki kez kontrol etmeyi unutma.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Bir CSV Dosya Şablonu Oluşturmak

 1. 1
  Gmail’den Bir CSV dosyası dışa aktar. Böylece, Gmail’in CSV içe aktarma işlemi için kabul edeceği alanların bir şablonunu elde etmiş olursun.
  • Eğer herhangi bir kişi olmadan dışarı aktarmada sorun yaşıyorsan dışarı aktarma dosyası oluşturmak için tek bir kişiyi el ile eklemeyi dene.
  • CSV'yi başka bir e-posta servisinden içe aktarıyorsan içe aktarma yöntemine geçebilirsin.
  • Sıfırdan CSV dosyası oluşturmak istiyorsan alan başlıklarının tam listesini burada bulabilirsin.
 2. 2
  CSV dosyasını bir çizelge veya metin programı ile aç. CSV'nin ilk satırı veri girişi için farklı kategorileri gösterecektir (ör., First Name (Ad), Last Name (Soyad), email (e-posta), vb.). Çizelgeler bu kategorileri farklı hücrelere ayırırken, metin editörleri bu değerleri virgülle ayrılmış ilk satırda listeler.
  • Microsoft Excel veya Google E-Tablolar çizelgelerle çalışmayı, Not Defteri veya TextEdit bir düz metin dosyasıyla çalışmayı sağlar.
 3. 3
  Kişilerini CSV'ye ekle. İlgili hücreye veya liste değerlerine bilgileri sırayla gir. Belirli bir alan için değer gerekmiyorsa hücre boş bırakılabilir veya bir metin dosyası ise “,” (virgül) ile doldurulabilir.
  • Örneğin; First Name (Ad), Last Name (Soyad), Telephone (Telefon), email (e-posta) bilgileri bir metin dosyasında “John,,,john@email.com” şeklinde olabilir.
  • Metin dosyasından herhangi bir alanı kaldırmadığından veya boş bir alana virgül eklemediğinden emin ol. Gmail tüm alanları tarar, bu nedenle eksik alanlar içe aktarma sırasında sorunlara neden olur.
 4. 4
  “Dosya” menüsünü aç ve “Kaydet”i seç. CSV dosyasındaki değişiklikler Gmail hesabına alınmadan önce kaydedilmelidir.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
İnternet Tarayıcısı Üzerinden CSV Dosyasını İçe Aktarmak

 1. 1
  İnternet tarayıcından Google Kişiler’e git.
 2. 2
  Google/Gmail hesabına giriş yap. Kullanıcı adını ve şifreni gir ve “Giriş yap”a tıkla. Google Kişiler sayfana yönlendirileceksin.
 3. 3
  “İçe aktar” düğmesine tıkla. Bu düğme sol panelde listelenir ve tıkladığında bir pencereyi açar.
  • Yeni Rehber önizlemesini kullanıyorsan bu düğmenin adı “Rehber”dir. Önizleme şu anda kişileri içe aktarmayı desteklemiyor, bu nedenle eski kişiler arayüzüne yönlendirileceksin ve bu adımı yinelemen gerekecek.
 4. 4
  ”Dosya seç” düğmesine tıkla.
 5. 5
  Yükleyeceğin .CSV dosyanı seç. Dışa aktardığın veya oluşturduğun dosyaya göz at ve “Aç” düğmesine tıkla. Dosya açılan içe aktar penceresine eklenecektir.
 6. 6
  ”İçe aktar” düğmesine tıkla. Bir süre sonra yükleme tamamlanacak ve kişilerin Kişiler sayfasında listelenecektir.[1]
  • Kişilerinin doğru şekilde içe aktarılmadığını tespit edersen (yani bilgiler yanlış alana aktarılırsa) CSV dosyandaki bir alanı kaldırmış veya bir virgülü gözden kaçırmış olabilirsin. Çok sayıda kişiyi içe aktardıysan her kişiyi birer birer düzenlemek yerine CSV dosyasını düzeltmek, içe aktarılan tüm kişileri silmek ve yeniden içe aktarmak daha kolay olabilir.
  Reklam

İpuçları

 • CSV dosyaları henüz mobil cihazlardan içe aktarılamıyor.
 • Kişilerini başka bir e-posta hizmetinden dışa aktarırken CSV muhtemelen seçenekler arasında yer alacaktır. Bu dosyalar kişilerinin bilgileri ile önceden biçimlendirilecek ve Google hesabına aktarılmaya hazır olacaktır.
Reklam

Uyarılar

 • Kendi CSV dosyanı oluşturduysan bilgilerin doğru alanlara aktarıldığını iki kez kontrol edilmek iyi bir fikirdir. Örneğin; isimlerin ve e-postaların doğru alanda göründüğünden ve doğru kişilerle ilişkili olduğundan emin ol.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 10.251 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 10.251 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam