Penisini büyütmek istiyorsan, o bölgeye kan akışını tetikleyip geçici olarak tamamen sertleşmesine yardımcı olabilecek bazı bitkiler var. Penisin uzunluğunu ve genişliğini arttıracak daha kalıcı doğal çözümler arasında beslenmeyle ilgili değişiklikler yapmak, daha çok egzersiz yapmak ve karın bölgenden kilo vermek bulunuyor. Cerrahi müdahalelerden daha kolay ve daha güvenli, değil mi? İlaç kullanmadan ya da ameliyat olmadan penisini nasıl daha büyük yapabileceğin hakkında daha çok bilgi sahibi olmak için ilk adımı oku.

Kısım 1 / 3:
Penise Giden Kan Akışını Arttırmak için Bitkileri Kullanmak

 1. 1
  Ginsengi dene. Kırmızı Kore ginsenginin, içindeki doğal bileşen olan ginsenosit sayesinde sinir sistemini güçlendirdiği söylenir. Ginsengin penisi büyüttüğüne dair kesin bilimsel kanıt olmasa da Güney Kore’de bir araştırmanın parçası olarak ginseng özü tabletleri kullanan erkekler, bu takviyeleri birkaç hafta kullandıktan sonra daha iyi bir cinsel performans göstermişlerdir.[1]
  • Ginseng birtakım ilaçlarla ters etkileşime girer ve bazı kanserlere yakalanan, kalp hastalığı olan, uykusuzluk sorunu ve başka sorunları olan insanlar üzerinde olumsuz yan etkileri olabilir. Düzenli olarak ginkgo kullanmaya başlamadan önce mutlaka doktorunla görüş.
  • Ginseng takviyeleri kullanmayı düşünüyorsan, üstünde "Kore ginseng kökü” yazan takviyelerden al ve günde 500 mg kullan.
  • Bitkisel takviyeler Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmediği için, bunları kullanmanın her zaman bir riski var. Mutlaka bilinen bir markanın takviyelerini satın al ve asla tavsiye edilen dozdan fazlasını kullanma.
 2. 2
  Ginkgo biloba kullan. Bu bitki çoğunlukla hafızayı güçlendirmek için kullanılır ama kan dolaşımına da faydalıdır ve penise giden kan akışını arttırabilir. California Üniversitesinde yürütülen bir araştırmaya göre, ginkgo en çok cinsel işlev bozukluğuna yol açabilen antidepresanları kullanan erkeklere yardımcı olmakta etkili. Başka bir çalışmaya göreyse gingkonun hiçbir etkisi yok. Bilimsel veriler kesin değil ama ginkgo hafızayı güçlendirdiği ve nispeten çok az yan etkisi olduğu için denemeye değer.
  • Ginkgo, çay olarak ya da kapsül şeklinde takviye olarak tüketilebilir. Bitkinin her iki hali de sağlık ürünü satan mağazalarda bulunuyor.
  • Eğer geçmişte nöbet geçirdiysen ya da kan seyreltici ilaç alıyorsan ginkgo takviyesi kullanma. Bu takviyeyi kullanmanın senin için güvenli olduğundan emin olmak için doktorunla konuş.
 3. 3
  Maca takviyeleri kullanımını araştır. Bu toz, afrodizyak olmasıyla ünlüdür. Enerjiyi arttırıp erkeklerin ereksiyonunu devam ettirmelerine yardımcı olduğu söylenen macamid ve macaen fotokimyasallarını içerir. Bu madde üzerine hiç kesin bilimsel araştırma yürütülmediği için, ihtiyatlı olmakta fayda var. Bu takviyeyi günlük rutinine dahil etmeden önce mutlaka doktoruna danış.
 4. 4
  L-arginin almayı düşün. Bu, kan akışının artmasını sağlayarak ereksiyon sırasında penisin daha fazla büyümesine yardımcı olan bir aminoasittir. Tel Aviv Üniversitesinde yürütülen bir çalışma, bazı 6 hafta bu takviyeyi kullandıktan sonra bazı erkeklerin durumlarında iyileşme yaşadıklarını gösterdi. Takviye, doğal gıda dükkânlarında bulunuyor ve tavsiye edilen doz, günde üç kez 1 gram.[2]
  • Eğer kalbin için nitrogliserin kullanıyorsan bu takviyeyi kullanmamalısın çünkü tansiyonun düşmesine neden olabilir. L-arginin almanı tavsiye edip etmeyeceği konusunda doktorunla konuş.[3]
 5. 5
  Karpuz ye. Karpuz bir şifalı ot değil ama arginine benzer bir şekilde, ereksiyon süresini ve ereksiyon halindeki penisin boyutunu arttırmaya yardımcı olabilecek özellikleri var. Karpuz, arginine dönüştürülen ve kan damarlarının genişlemesine yol açan sitrülin adında bir aminoasit içerir.[4] Karpuzun sitrülin içermesi nispeten yeni bir bulgu, o yüzden bunun ne kadar işe yaradığına ya da faydalarını görmek için ne kadar karpuz yemen gerektiğine dair hiçbir çalışma yok. Öte yandan, erkek sağlığı söz konusu olduğunda karpuz süper bir yiyecek olarak düşünüldüğünden mevsiminde bol bol yemekle hata etmiş olmazsın.[5]

Kısım 2 / 3:
Boyutu Arttıracak Doğal Çözümler Denemek

 1. 1
  Sigarayı bırak. Penisin ister inik ister erekte olsun, boyutu, içerdiği kan miktarına bağlıdır. Tütün ürünleri kullanmak, vücudun atardamarlarının daralmasına yol açar, bu da penise giden kan miktarını azaltır. Sigara içersen penisinin maksimum büyüklüğe erişmesini engellersin.[6]
 2. 2
  Düzenli olarak egzersiz yap. Vücudunu hareket ettirmek, penisine kan taşıyan atardamarları güçlendirerek dolaşım sağlığını iyileştirir. Hiç egzersiz yapmıyorsan penisin tam potansiyeline erişmiyor olabilir. İster yüz, ister yürü, hafif tempolu koş ya da bisiklete bin ama günde yarım saat egzersiz yapmayı hedefle. Bütün egzersiz türleri, penisine giden kan miktarını arttırmaya yardımcı olur.
  • Ancak penisine egzersiz yaptırıp büyütmenin bir yolu yok. Penis, egzersizle kütlesi artmayan düz kaslardan oluşmuştur.[7]
 3. 3
  Pelvik tabanına egzersiz yaptır. Egzersizle penisini büyütemezsin ama pelvik tabanını güçlendirirsen vücudun, penisindeki kanı orada daha iyi tutacaktır. Pelvik taban, ereksiyon sırasında kanın penisten çekilmesini engelleyen damara baskı yapar. Pelvik tabanını Kegel egzersizleriyle güçlendirebilirsin. İngiltere’de yapılan bir deney, Kegel egzersizleri yapan erkeklerin cinsel performansının, yaşam tarzıyla ilgili diğer değişiklikleri yapıp Kegel egzersizleri yapmayanlara göre daha iyi olduğunu gösterdi.[8]
  • Pelvik tabanını, idrar akışını durdurmak için kullandığın aynı kası sıkarak bul.
  • Bu kası 8 kez sıkıp bırak. Dinlendikten sonra bunu 8 kez daha yap ve 3 ya da 4 set yapana kadar tekrarla.
  • En iyi sonuçlar için bu egzersizleri günde bir kez yap.
 4. 4
  Göbek yağını erit. Üstüne sarkan deri tarafından örtülüyorsa penisin gerçekte olduğundan daha kısa görünebilir. Göbek yağını eritmek kolay iş değildir ama penisinin görülen boyutu söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir. Kilo vermek için harekete geçtiğinde büyük ihtimalle diğer bölgelerde de iyileşme göreceksin. Harvard’dan gelen bir rapora göre beli 106,5 cm olan erkeklerin, beli 81,5 cm olan erkeklere göre sertleşme sorunu yaşama oranı %50 daha fazla.[9]
  • Düzenli bir egzersiz programı, incelmene yardımcı olacaktır. Hem kardiyo egzersizleri hem de ağırlık antrenmanları yap.
  • Yağsız et, balık, tam tahıllar, fasulye, baklagiller, sebzeler, meyveler ve sağlıklı yağlar gibi işlenmemiş gıdalar tüket.
  • Rafine edilmiş ve işlenmiş gıdalardan, aşırı şekerden, nişastadan ve hidrojenize yağlardan uzak dur.
 5. 5
  Penis geliştiren aletleri dene. Penisinin büyümesine ve cinsel ilişkiye girebileceğin kadar uzun süre büyük kalmasına yardımcı olmaları için kullanabileceğin, müdahale gerektirmeyen birkaç basit alet var. Eğer amacın ilaç ya da cerrahi müdahale olmadan daha büyük ve daha sert bir ereksiyon yaşamaksa bu aletlerden birini dene:
  • Penis halkası. Bu, ereksiyon sırasında kanı peniste hapsederek çalışır. Penisin geçici olarak daha büyük ve daha sert olur.
  • Penis pompası. Bu, penisin etrafına oturan vakumlu bir alettir. El pompasını çalıştırınca kanı penisine çeker ve geçici olarak sertliğini korur.

Kısım 3 / 3:
Neler Yapılmaması Gerektiğini Bilmek

 1. 1
  Penisi büyüttüğünü iddia eden ürünlerden uzak dur. Daha büyük bir penis istemek yaygın bir istek olduğundan bu konuda yerine getiremeyecekleri vaatlerde bulunan bir sürü dolandırıcı var. Penisini büyütecek sihirli bir iksir yok. Bu tamamen genetik. Ürünüyle sana kalıcı olarak daha büyük bir penis sağlama sözü veren bir şirketin ağına düşerek ne paranı boşa harca ne de sağlığını tehlikeye at.
  • Bu ürünler sadece penis boyutunu büyütme ihtimali düşük bir yol olmakla kalmaz, güvenilir de olmayabilir.
 2. 2
  "Bitkisel Viagra" ürünlerine temkinli yaklaş. Bunlar, penise kan akışını arttırmalarıyla ünlü bitkilerin bir karışımıdır ama Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmedikleri için yan etkilerinin ne olabileceğini bilmek zordur. Bitkileri teker teker denemek daha iyidir, böylece dozunu kontrol edip kazara çok fazla almazsın.
  • Satış yapan site yasal gözükse bile ürünleri internetten sipariş etmekten kaçın.
  • Böyle bir ürün alırsan da temkinli ol. Doktoruna sormadan, penis geliştiren hiçbir ürünü kullanma.
 3. 3
  Boşuna penisini çekmekle ya da penise ağırlık takmakla uğraşma. Bu iki tekniğin penisi uzattığı söylenir ve bazı durumlarda uzatır da. Ama penis uzadıkça incelir; her iki yöntem de penisin uzadıkça kalınlığını yitirmesine neden olur. Penis uzatıcılar yalnızca ameliyat sonrasında yara dokusunun toplanmasını önlemek için kullanılmalıdır.
  • Penisini tıbbi nedenlerle uzatman gerekiyorsa doktorun çekme cihazları kullanarak bunu güvenli bir şekilde nasıl yapacağını sana gösterebilir.
 4. 4
  Ameliyat olmadan önce etraflıca düşün. Penis büyütme ameliyatının, yani falloplastinin ne yazık ki yan etkileri vardır. Penisin boyu uzar ama işlevden ödün verirsin. Büyütme işleminden sonra, penis artık dik olarak duramaz; onun yerine, bacaklarının arasından sarkar. Bazen bir daha hiç sertleşmeyebilir.[10] Doğal çözümleri araştırmak çok daha güvenli bir yöntemdir.
  • Falloplasti, “mikropenis” de denen çok küçük penisleri büyütmek için kullanılır ve bu vakalarda faydalıdır. Ne var ki ortalama büyüklükte bir penise uygulanan falloplasti, sertleşme bozukluğuna, yara izine ve deformiteye yol açabilir.

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 43 kişi çalıştı. Bu makale 1.349.805 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sağlık
Bu sayfaya 1.349.805 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?