Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:iPhone’daAndroid’de

Bu wikiHow makalesi sana WhatsApp’ın "Toplu Mesaj" özelliğini kullanarak WhatsApp kişilerinin hangilerinin senin numaranı kaydettiğini bulmayı öğretir. Birinin, numaran onun kişilerinde kayıtlı olmasa da sana mesaj atabileceğini unutma. Ek olarak, aşağıdaki yöntemler, WhatsApp’ı nadiren kullanan kişiler için işe yaramayabilir.

1
iPhone’da

 1. 1
  WhatsApp’ı aç. Yeşil bir arka plan üzerinde beyaz bir telefon ahizesi ve konuşma baloncuğuna benzeyen WhatsApp uygulama simgesine dokun.
  • Mevcut telefonunda WhatsApp’a giriş yapmadıysan devam etmek için ekrandaki kurulum yönergelerini izlemen gerekir.
 2. 2
  Sohbetler’e dokun. Ekranın en altında bulunan baloncuk şekilli bir sekmedir.
  • WhatsApp bir sohbeti açarsa önce ekranın sol üst köşesindeki "Geri" okuna dokun.
 3. 3
  "Toplu Mesaj Listeleri"ne dokun. Bu mavi bağlantıyı ekranın sol üst köşesinde bulursun. Böylece mevcut toplu mesajlarının bir listesi açılır.
 4. 4
  Yeni Liste’ye dokun. Ekranın en altındadır. Kişilerin bulunduğu bir liste açılır.
 5. 5
  Numaranı kaydettiğini bildiğin en az bir kişi seç. Toplu mesaj listende, numaranı kaydettiğini bildiğin en az bir kişiye ihtiyaç duyarsın.
 6. 6
  Kontrol etmek istediğin kişiyi seç. Bu, numaranı kaydedip etmediğini görmek istediğin kişi olmalıdır.
 7. 7
  Oluştur’a dokun. Ekranın sağ üst köşesindedir. Böylece toplu mesaj listen oluşturulur ve listenin sohbet sayfası açılır.
 8. 8
  Gruba bir mesaj gönder. Ekranın en altındaki metin kutucuğuna dokun, kısa bir mesaj yaz (deneme gibi), ardından metin alanının sağ tarafındaki "Gönder" okuna dokun. Mesajın gruba gönderilir.
 9. 9
  Bir süre bekle. Bu, mesajı günün hangi saatinde gönderdiğine bağlıdır; ama normal şartlarda, devam etmeden önce bir veya iki saat beklemek en iyisidir. Böylece kişilerinde de bulunan toplu mesaj listesi üyelerinin mesajı görme şansı olur.
 10. 10
  Gönderdiğin mesajın bilgi menüsünü aç. Bunun için:
  • WhatsApp’ın Sohbetler sayfasını aç, Toplu Mesaj Listeleri’ne dokun ve açmak için toplu mesaj listeni seç.
  • Açılır bir menü belirene kadar mesaja basılı tut.
  • Açılır menünün sağ tarafındaki simgesine dokun.
  • Bilgi’ye dokun.
 11. 11
  "OKUYAN KİŞİ" başlığını kontrol et. Mesajını okuyabilen kişiler, senin numaranı kaydetmiştir; bu yüzden, numarana sahip olduğunu bildiğin kişinin adını burada görüyor olmalısın.
  • Kontrol etmek istediğin kişinin adını burada görürsen bu kişi numaranı kaydetmiştir.
  • Numaranı kaydetmiş olan ancak WhatsApp’ı nadiren kullanan bir kişinin WhatsApp’ı kullanana kadar "OKUYAN KİŞİ" bölümünde görünmeyeceğini bil.
 12. 12
  "İLETİLEN KİŞİ" başlığını kontrol et. Numaranı kaydetmeyen kişiler, toplu mesajı bir sohbet mesajı olarak almazlar; bu yüzden isimleri yalnızca "İLETİLEN KİŞİ" başlığının altında görünür.
  • Kontrol etmek istediğin kişinin adını burada görürsen bu kişi numaranı muhtemelen kaydetmemiştir.

2
Android’de

 1. 1
  WhatsApp’ı aç. Yeşil bir arka plan üzerinde beyaz bir telefon ahizesi ve konuşma baloncuğuna benzeyen WhatsApp uygulama simgesine dokun.
  • Mevcut telefonunda WhatsApp’a giriş yapmadıysan devam etmek için ekrandaki kurulum yönergelerini takip etmen gerekir.
 2. 2
  SOHBETLER’e dokun. Bu sekme, ekranın en üstündedir.
  • WhatApp bir sohbet penceresini açarsa önce ekranın sol üst köşesindeki "Geri" butonuna dokun.
 3. 3
  butonuna dokun. Bu buton, ekranın sağ üst köşesindedir. Açılır bir menü belirir.
 4. 4
  Yeni toplu mesaj’a dokun. Açılır menüde bulunur. Kişilerinin bulunduğu bir liste açılır.
 5. 5
  Numaranı kaydettiğini bildiğin en az bir kişi seç. Toplu mesaj listende numaranı kaydettiğini bildiğin en az bir kişiye ihtiyacın olur.
 6. 6
  Kontrol etmek istediğin kişiyi seç. Bu, numaranı kaydedip kaydetmediğini kontrol etmek istediğin kişi olmalıdır.
 7. 7
  butonuna dokun. Ekranın sağ alt köşesinde yeşil bir arka plan üzerindedir. Böylece toplu mesaj listen yaratılır ve listenin sohbet sayfası açılır.
 8. 8
  Gruba bir mesaj gönder. Ekranın en altındaki metin kutucuğuna dokun, kısa bir mesaj yaz (deneme gibi), ardından metin alanının sağ tarafındaki "Gönder" okuna dokun. Böylece mesajın gruba gönderilmiş olur.
 9. 9
  Bir süre bekle. Bu, mesajı günün hangi saatinde gönderdiğine bağlıdır; ama normal şartlarda, devam etmeden önce bir veya iki saat beklemek en iyisidir. Böylece kişilerinin arasında da bulunan toplu mesaj listesi üyelerinin mesajı görme şansı olur.
 10. 10
  Gönderdiğin mesajın bilgi menüsünü aç. Bunun için:
  • Ekranın en üstünde bir menü belirene kadar mesaja basılı tut.
  • Ekranın en üstündeki simgesine dokun.
 11. 11
  "Okuyan kişi" başlığını kontrol et. Mesajını okuyan kişilerde numaran vardır; bu yüzden, numaranı kaydettiğini bildiğin kişinin adını burada görüyor olman gerekir.
  • Kontrol etmek istediğin kişinin adını burada görüyorsan numaran onda vardır.
  • Numaranı kaydetmiş olan ancak WhatsApp’ı nadiren kullanan bir kişinin, WhatsApp’ı kullanana kadar "Okuyan kişi" bölümünde çıkmayacağını bil.
 12. 12
  "İletilen kişi" başlığını kontrol et. Numaranı kaydetmemiş olan kişiler, toplu mesajı sohbet mesajı olarak almazlar; bu yüzden bu kişilerin isimleri yalnızca "İletilen kişi" başlığının altında görünür.
  • Kontrol etmek istediğin kişinin adını burada görürsen bu kişide numaran muhtemelen yoktur.

İpuçları

 • Numaranı kaydedip kaydetmediklerini öğrenmek için kişilerine toplu mesaj göndermene gerek yoktur.

Uyarılar

 • Birisi numaranı ülke ön eki olmadan kaydettiyse teknik olarak numarana sahip olsa bile Yeni Toplu Mesaj sayfasında görünmeyebilir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Know if Someone Has Your Number on WhatsApp, Español: saber si alguien tiene tu número en WhatsApp, Italiano: Sapere se Qualcuno ha il tuo Numero di Cellulare su WhatsApp, Português: Saber se Alguém Tem o Seu Número no WhatsApp, Русский: определить, у кого в WhatsApp есть ваш номер телефона, Deutsch: Auf WhatsApp erkennen ob jemand deine Nummer hat, Français: savoir si quelqu’un a mon numéro sur WhatsApp, Bahasa Indonesia: Mengetahui Apakah Seseorang Memiliki Nomor Ponsel Anda di WhatsApp, ไทย: เช็คว่าใครมีเบอร์คุณใน WhatsApp, العربية: معرفة إذا كان شخص ما يمتلك رقم هاتفك على تطبيق واتساب, 中文: 知道WhatsApp好友是否有你的号码, Tiếng Việt: Nhận biết nếu ai đó lưu số bạn trên WhatsApp, Nederlands: Zien of iemand je nummer heeft op WhatsApp

Bu sayfaya 1.274 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?