wikiHow bir wikidir, bu yüzden sitede herkes düzenleme yapabilir! İlk düzenlemeni kaydettiğinde bir wikiHow editörü olursun. Bu noktada bazı basit talimatlardan bahsedelim:

Adımlar

 1. 1
  Düzenlemek istediğin makaleyi bul. Makaleyi bulmak için wikiHow üzerinde arama yap veya henüz yapmadıysan, üzerinde çalışmak istediğin konuyu daraltmak için kategori listelerini kullan. Eğer bir makaleye panodaki araçlardan biri veya internetteki bir arama motoru vasıtasıyla girdiysen, makalenin tam sayfasına gitmek için makale başlığını tıklayabilirsin.
 2. 2
  Düzenle bağlantısına tıkla. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda Düzenle bağlantısını sayfanın sol üst köşesindeki wikiHow logosunun hemen altında, makale bağlantısının yanında bulacaksın. Ayrıca, yukarıda ve düzenlemek istediğin bölümün sağında ayrı bir Düzenleme bağlantısı bulacaksın. wikiHow mobil sitesinde, bölüm başlığı üzerindeki Kalem simgesine tıklayabilirsin.
  • Mobil sitede wiki-markup kullanımını gerektiren Gelişmiş Editör'de çalışacaksın.
  • Masaüstünde düzenleme yapmak için bir hesabın olması gerekmez. Ancak, her zaman düzenleme yapmak için bir hesap oluşturman önerilir. Masaüstü görünüm için, internet sitesi bağlantısını m.wikihow'dan www.wikihow'a çevirmek yeterli.
 3. 3
  Bir makalenin kalitesini iyileştirmek için düzenleme yap. İyi içeriği olabildiğince korumaya çalış, ancak cesur değişiklikler ve geliştirmeler yapmaktan da çekinme!
 4. 4
  Değişikliklerini gözden geçirmek için makalenin altındaki Ön izleme düğmesine tıkla.
  • Gerekirse düzenlemeni iptal edebilir ve makalenin önceki sürümü ile yazdıkların arasındaki kod değişikliklerini görebilirsin. İstersen çalışmanın taslağını da kaydedebilirsin. İşinin sadece son taslağını yayımla.
 5. 5
  Düzenlemeni açıklamak için makalenin altındaki Özet bölümüne bir not yaz. Böyle yapılması, görevlilerin bu değişikliklerin neden yapıldığını anlamasına ve değişikliği onaylayıp onaylamama konusunda karar vermelerine yardımcı olur.
 6. 6
  Değişikliklerini göndermek için makalenin altındaki Yayımla düğmesine tıkla.
  Reklam

İpuçları

 • wikiHow’a Nasıl Katkıda Bulunacağını öğren.
 • Düzenlemek için rastgele bir makaleye götürülmeyi istiyorsan Rastgele’yi kullan.
 • Başkaları düzenlemelerini geliştirecektir. Diğer editörlerden senin düzenlemelerini iyileştirmelerini isteyebilirsin.
 • Yaptığın değişikliklerin son değişiklikler kontrolünden geçip geçmediğini görmek için sağ sütundaki Son Değişiklikler bağlantısına tıkla.
Reklam

Uyarılar

 • Eğer wikiHow’a zarar verirsen düzenleme yapman yasaklanabilir.
 • Lütfen Silme Politikamıza uy.
 • Bilgi hırsızlığı kanun dışıdır.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 111 kişi çalıştı. Bu makale 2.539 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 2.539 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam