Çoğu WhatsApp grubu, başkalarının katılması için Yönetici iznine ihtiyaç duysa da bir sürü genel grup da vardır. Peki bu halka açık grupları nasıl bulursun? Bu wikiHow makalesi sana, birkaç üçüncü taraf uygulama ve İnternet sitesi ile herkese açık bir WhatsApp grubuna davetiye olmadan nasıl katılacağını gösterir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
iPhone veya iPad Kullanarak

 1. 1
 2. 2
  “Groups for WhatsApp”ı ara. Arama simgesini uygulamanın altında görürsün. Arama yaparken bir sonuç listesi görürsün. Groups for WhatsApp, WhatsApp'taki genel grupları İnternet’te arama yapmadan bulmanın kolay bir yoludur. Gruplar kategoriye göre düzenlenir ve bir gruba katılmak için “Join”e (Katıl) dokunmak yeterlidir. Ancak uygulama, WhatsApp ile bağlantılı değildir.
  • Uygulama geliştiricisi Bhavin Machchhar'dır.
 3. 3
  AL’a (Get) dokun. Uygulamanın iPhone veya iPad'ine yüklenmesi birkaç dakika sürer.
 4. 4
  Groups for WhatsApp - Join now’ı aç. Bu uygulama simgesi sarı-yeşil bir konuşma balonuna benzer. Bunu ana ekranda bulursun.
  • WhatsApp hesabını bağlaman istenir. Paylaştığın tüm bağlantılar herkese açık olur ve başkalarının görmesi için İnternet’te yayınlanır.
 5. 5
  Katılmak istediğin bir gruba göz at. Kategorilere ve en son aktif olan gruplara göz atabilirsin.
 6. 6
  Bir gruba katılmak için Join’e (Katıl) dokun. Artık WhatsApp hesabında bu grup sohbetine erişebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Android Telefon veya Tablet Kullanarak

 1. 1
 2. 2
  “Groups for joining”i ara. Arama çubuğunu uygulama penceresinin üst kısmında görürsün. Arama yaparken sonuçların bir listesini görürsün. Groups for joining, WhatsApp'ta genel grupları İnternet’te arama yapmadan bulmanın kolay bir yolunu sağlayan üçüncü taraf bir uygulamadır.
  • Uygulama geliştiricisi Rahmani Soft'tır.
 3. 3
  Yükle’ye tıkla. Bu uygulamanın Android cihazına yüklenmesi birkaç dakika sürer.
 4. 4
  Groups for joining’i aç. Bu uygulama simgesi, bir daire içinde yer alan dört kişilik bir gruba benzer. Bunu ana ekranda, uygulama çekmecesinde veya arayarak bulursun.
 5. 5
  Katılmak istediğin bir gruba dokun. Grup sohbetine katılmak için davetiye bağlantısıyla WhatsApp'a yönlendirilirsin.
 6. 6
  Sohbete katıl’a dokun. Bu açılır pencereyi WhatsApp'ın sağ alt köşesinde görürsün.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Bilgisayar Kullanarak

 1. 1
  http://groupfinder.me/ adresine git. Buradan bilgisayarınla çevrim içi olarak WhatsApp gruplarına katılabilirsin.
 2. 2
  Katılmak istediğin bir gruba tıkla. Tüm gruplar en yeni gruplara göre düzenlenir. Katılmak istediğin gruba tıkladığında web.whatsapp.com sitesine yönlendirilirsin.
 3. 3
  Join Group’a (Gruba Katıl) tıkla. Henüz yapmadıysan WhatsApp hesabını telefonuna bağlamak için İnternet sitesindeki kodu taraman istenebilir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır. Bu makale 3.406 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: WhatsApp
Bu sayfaya 3.406 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam