Bir belgenin özgün biçimlendirmesini korumanın iyi bir yolu onu PDF dosyasına dönüştürmektir, ancak bu dosyaları düzenlemek biraz can sıkıcı olabilir. Adobe’nin ücretsiz Reader programı düzenleme araçları içermediğinden PDF dosyalarından tek bir sayfayı silmek bile güçtür. Neyse ki PDF dosyalarından bir çırpıda sayfa silmeyi sağlayacak çok sayıda ücretsiz alternatif vardır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
CutePDF (Windows)

 1. 1
  CutePDF programını indir. Bu program bilgisayarına bir sanal yazıcı ekler ve bu sayede herhangi bir belgeyi PDF’ye dönüştürebilir. CutePDF programını kullanarak silmek istediğin sayfalar hariç diğer sayfalardan oluşan eski PDF dosyasından yeni bir PDF dosyası oluşturursun.
  • cutepdf.com/products/cutepdf/writer.asp adresini ziyaret edip "Free Download" (Ücretsiz İndirme) ve "Free Converter" (Ücretsiz Dönüştürücü) seçeneklerini tıkla.
  • Tek bir dosyadan yalnızca bir iki sayfa silmek istiyorsan İnternet üzerinden bir alternatifi dene çünkü bu muhtemelen daha hızlı olacaktır.
 2. 2
  CuteWriter’ı yüklemek için .CuteWriter.exe programını çalıştır. Yükleme sırasında, ilk teklifi gördüğünde Cancel (İptal) düğmesini ve ardından "Skip this and all remaining offers" (Bu teklifi ve tüm diğer teklifleri atla) bağlantısını tıkla.
 3. 3
  CuteWriter’ın gerektirdiği yazılımı yüklemek için.converter.exe programını çalıştır. Programı otomatik olarak yüklemek için Setup (Kur) düğmesini tıkla.
 4. 4
  İçinden sayfa silmek istediğin PDF dosyasını aç. Bunun için herhangi bir PDF okuyucusu ya da web tarayıcısı kullanabilirsin.
 5. 5
  "File" (Dosya)→"Print" (Yazdır) komutunu tıkla. Bunu yapınca aslında belgeyi yazdırmış olmuyorsun, onun yerine yeni bir PDF belgesi oluşturuyorsun.
 6. 6
  Yazıcı olarak "CutePDF Writer" (CutePDF Yazıcısı) seçeneğini seç.
 7. 7
  "Pages" (Sayfalar) ya da "Range" (Sayfa Aralığı) seçeneğini seçip tutmak istediğin sayfaları gir. Söz gelimi 7 sayfalık bir belgeden 6. sayfayı silmek için "1-5, 7" değerlerini gir.
 8. 8
  .Print (Yazdır) komutunu tıklayıp dosyayı kaydet. Varsayılan ayar olarak yeni dosya Belgelerim klasörüne kaydedilir.[1]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Preview (Önizleme) (Mac)

 1. 1
  PDF dosyasını çift tıklayıp Preview’de (Önizleme) aç. Dosya Preview yerine Adobe Reader gibi başka bir programda açılırsa dosyayı farenin sağ düğmesiyle tıklayıp "Şununla Aç" ve ardından "Preview" (Önizleme) komutlarını seç.
 2. 2
  "View" (Görünüm) menüsünü tıklayıp "Thumbnails" (Küçük resimler) seçeneğini seç. Bu eylem PDF dosyasındaki tüm sayfaların küçük resimler halinde görüntülenmesini sağlar.
 3. 3
  Silmek istediğin sayfaların tümünü seç. Command tuşunu basılı tutarak birden çok sayfayı seçebilir ya da fareyle tıklayıp sürükleyerek bir seçim kutusu oluşturabilirsin.
 4. 4
  "Edit" (Düzen) menüsünü tıklayıp "Delete" (Sil) komutunu seç. Seçili sayfaların tümü silinir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Smallpdf (İnternet üzerinden)

 1. 1
  Tarayıcında SmallPDF adresini aç.
 2. 2
  İçinden sayfa silmek istediğin PDF dosyasını sürükleyip tarayıcı penceresine bırak. Bunun için "Choose file" (Dosya Seç) düğmesini de tıklayabilirsin.
 3. 3
  Tutmak istediğin sayfaların tümünü seç. Bir seferde birden çok sayfa seçmek için Shift tuşunu basılı tutabilirsin. Sayfanın alt kısmındaki alana bir sayfa aralığı da girebilirsin.
 4. 4
  Tüm sayfaları seçtikten sonra "Split PDF" (PDF’yi böl) komutunu tıkla. Yeni bir sayfa açılır.
 5. 5
  "Download File Now" (Şimdi Dosyayı İndir) komutunu tıklayarak yeni PDF dosyasını bilgisayarına indir. İstersen dosyayı doğrudan Dropbox ya da Google Drive hesabına da kaydedebilirsin.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Adobe Acrobat

 1. 1
  PDF dosyasını Adobe Acrobat’ta aç. Ücretsiz Adobe Reader programıyla dosyadan sayfa silemezsin.
 2. 2
  Sol bölmedeki "Page Thumbnails" (Sayfa Minik Resimleri) düğmesini tıkla. Düğmeyi göremiyorsan sırayla "View" (Görünüm)→"Show/Hide" (Göster/Gizle)→"Navigation Panes" (Gezinme Bölmeleri)→"Page Thumbnails" (Sayfa Minik Resimleri) seçeneklerini tıkla.
 3. 3
  Silmek istediğin sayfaları seç. Fareyle tıklayıp sürükleyerek birden çok sayfa seçebilir ya da Ctrl tuşunu basılı tutup seçmek istediğin her sayfayı tıklayabilirsin.
 4. 4
  Seçili sayfaları silmek için "Delete" (Sil) düğmesini tıkla. "Delete" (Sil) düğmesi Page Thumbnails (Sayfa Minik Resimleri) bölmesinin üst kısmında yer alır.
  Reklam

İpuçları

 • Var olan bir PDF dosyasının bazı sayfalarıyla yeni bir PDF dosyası oluşturmak istersen, yeni PDF dosyasında bulunmasını istediğin sayfaları seçip "Edit" (Düzen)→"Copy" (Kopyala) komutlarını seçebilir ve ardından "File" (Dosya)→"New from Clipboard" (Panodan Yeni) komutlarını tıklayabilirsin.
 • SmallPDF programıyla bir dosyayı en fazla 100 sayfaya bölebilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 2.213 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 2.213 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam