Lanet, zarar verme amacıyla insanlara yapılan büyüdür. Verilmek istenen zarar sadece rahatsızlık vermek ve psikolojik stresten, fiziksel hastalık ve acıya, hatta ölüme kadar varmaktadır. Lanetler genellikle kara büyü ile ilişkilendirilir ve bu nedenle hafife alınmamalıdır.[1] Lanet kavanozu (şişe büyüsünün bir çeşidi), kullanıcılarının yüksek başarı oranı olduğunu iddia ettiği basit bir lanetleme yöntemidir.

Kısım 1
Kısım 1 / 5:
Lanete Hazırlanmak

 1. 1
  Olası sonuçların farkında ol. Eğer lanetin başarılı olursa hedefinin hayatı önemli derecede etkilenebilir, onun ölümüne bile yol açabilir. Ancak, birçok insanın sihire veya lanetlerin etkisine inanmadığının ve bunların işe yaradığını öne süren çok az bilimsel kanıt olduğunun da farkında ol.
  • Yapılan araştırmalar, lanetlendiğine inanan ve buna karşı kendini çaresiz hisseden kişilerde kan basıncında hızlı bir düşüşe neden olan diyastolik gevşeme görülebildiğini ve bunun ölüme yol açabildiğini göstermiştir.[2] [3]
 2. 2
  Sana geri dönebileceğinin farkında ol. Lanetlerin etik dışı olduğu ve bunun sonucunda lanetin aynı şekilde geri döneceği, büyücüler arasında popüler bir inanıştır.[4] Birini lanetlersen kötü şansın seni de ziyaretine karşı hazırlıklı ol.
  • Yaygın bir Wicca kavramı, ne ekersen onu biçersin düşüncesini kabul eder: Buna göre olumlu ya da olumsuz ne yaparsan yap, üç misliyle sana geri döner.
  • Lanetleyen kişinin, hedefine zarar vermede başarılı olduğunda yaşayabileceği psikolojik etki hakkında çok az şey bilinmektedir. Birini lanetlersen şu anda hayal bile edemeyeceğin derecede psikolojik stres yaşayabilirsin.[5]
 3. 3
  Affetmeyi ve hayatına devam etmeyi düşün. Neden intikam almak istediğini ve bunun için harcayacağın zamana ve enerjiye gerçekten değip değmeyeceğini düşün. Muhtemelen, zamanını ve enerjini, kendini daha kötü hissetmene neden olacak olumsuz duygularla harcamak yerine yaşamını geliştirmek için harcaman daha iyidir.
  • Vaktini, hayatına devam etmek yerine intikam almak için harcadığında, hayatını iyileştirmeye ayıracağın değerli vakti boşa harcamış olursun. Seni inciten kişi, başına kötü bir şey gelmesini hak ediyor olabilse de, kesinlikle daha fazla zamanını almayı hak etmiyordur.
  • Araştırmalar, intikam almanın bizi daha da kötü hissettirebileceğini göstermiştir. Uzmanlar intikam almanın olayın gerçekte olduğundan daha büyük gözükmesine neden olabileceğine inanırken, intikamın başarısızlıkla sonuçlanması olayın uzun vadede daha önemsiz görünmesine neden olabilir.[6]
 4. 4
  Niyetini belirle. Eğer lanetleme istediğinde karar kılarsan otur ve ne olmasını istediğini dikkatlice düşün. Lanetinin her aşamasına kafa yorarken ne olmasını istediğine dair net bir fikrinin olması onu daha etkili hâle getirecektir.
 5. 5
  Kendini koru. Birini lanetlemeden önce kendini bir koruma büyüsü ve/veya muska ile koruduğundan emin ol. Lanetlediğin kişi de büyü yapıyorsa lanetinin sana geri dönmesi mümkündür.[7]
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 5:
Malzemeleri Toplamak

 1. 1
  Bir cam kavanoz al. Büyük, geniş bir turşu kavanozu en iyisidir, ama aynı büyüklükteki herhangi bir cam kavanoz da işini görecektir.
 2. 2
  Bir kukla al. Bir kukla genellikle lanetin hedefini temsil eden bir oyuncak bebektir. Esasında bu, bir fotoğraf, saç teli veya üzerinde hedefinin adının yazılı olduğu bir kağıt parçası da dâhil olmak üzere hedefini sembolize eden herhangi bir şey olabilir.
  • Eğer hedefinden saç veya tırnak parçası alacaksan bunu fark edilmeden yaptığından emin ol - tercihen bir çöp kutusundan al - aksi takdirde, yalnızca hedefinle değil yetkililerle de başın belaya girebilir.
  • Eğer hedefinin bir fotoğrafını kullanıyorsan fotoğrafın üzerine onun adını kırmızı ya da siyah mürekkeple okunaklı olarak yaz. Ayrıca hedefin adını bir kâğıt parçasına yazmak için de kırmızı ya da siyah mürekkep kullan.
  • Eğer hedefin adını yazıp onu kavanozun içine koymayı tercih edersen tam adından ziyade onunla özdeşleşen adı kullan. Örneğin; eğer hedefin adı Cemalettin Simitçi ise ve fakat kendisi Cem Simitçi olarak biliniyorsa “Cem Simitçi” adını kullan. Eğer o kişiyi İnternet’teki kullanıcı adından biliyorsan o ismi bile kullanabilirsin.
 3. 3
  Aracı olarak kullanmak için nesneleri topla. Sözcüğün birçok tanımı vardır, ancak bu durumda “aracı”, kötü enerjini (yani lanetini) ileteceğin maddeyi belirtir. Aşağıdaki öğelerden herhangi biri güçlü bir aracı olarak iş görecektir:
  • Genel olarak hedefine zarar vermek için kavanoza paslı çiviler, raptiyeler veya diğer keskin nesneler eklenebilir.[8]
  • Kırmızı pul biber veya bütün kırmızı biber, hedefinin sinirlenmesine neden olacaktır.[9]
  • Sirke, bir kişinin tadını kaçırmak veya iki kişi arasındaki ilişkiyi bozmak için kullanılabilir.[10]
  • Gül dikenleri, hedefine aldatarak zarar vermek için (güzel bir gül, dikeni parmağına batana kadar aldatıcı bir şekilde yumuşak görünür) veya sevgiyi bozmak için kullanılabilir.[11]
  • İçinde kağıt bulunan kavanoza, salladığında veya hareket ettirdiğinde lanetini yakması için bir kibrit konulabilir.[12]
  • Hedefine zarar vermesi için kavanozun içine zehirli bitkiler konulabilir. Zehirli bir şeyle uğraşırken koruyucu aksesuar (ör., eldiven, gözlük, yüz maskesi) kullandığından emin ol.
  • Hedefine hakimiyet kurmana yardımcı olması için kavanoza idrar (sana ait) konulabilir. Sana ait olmayan idrar ve kanı kullanmaktan kaçın, çünkü bunlar biyolojik açıdan tehlikelidir ve hastalanmana neden olabilir.
  • Mezar toprağı, birini uzaklaştırmak veya iki kişiyi ayırmak için kullanılabilir. En tesirli olanı taze bir mezarın toprağıdır, ancak mezardan toprak almak yetkililer tarafından saygısızlık olarak görülebilir.
   • Toprağı yeni bir mezardan almaya karar verirsen merhumun ruhundan izin iste ve bir adakta bulun; sıvı (ör., yere su dökerek), yiyecek (ör., son yemeğinin bir parçası) veya para (hatta beş TL) standart olarak kullanılır.
  • Bu maddelerin tümünü kullanman gerekmediğini de unutma. Bunlardan bir ya da iki tanesi yeterlidir!
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 5:
Lanet Kavanozunu Oluşturmak

 1. 1
  Kavanozu iyice temizle. Etiketin ve kalan yapışkanın çıktığından emin olmak için bunu sıcak, sabunlu suyla yap. Kurutma bezinden kavanoza geçecek kalıntıları önlemek için kavanozu açık havada kurumaya bırakabilirsin.
 2. 2
  Kendine niyetini hatırlat. Lanet kavanozuna malzemeleri koyarken hedefine ve ona olmasını istediğin şeye odaklan.
 3. 3
  Kuklayı kavanoza yerleştir. Eğer oyuncak bir bebek kullanıyorsan ve kurbanın saçı elindeyse bunu bebeğin ensesine dolayabilirsin.
 4. 4
  Aracıyı kuklanın üzerinden kavanoza koy. Bunu yaparken niyetine odaklanmayı unutma. Eğer özel bir arzun yoksa ne kadar kızgın olduğunu ve kurbanın öfkeni hak edecek ne yaptığını düşün.
 5. 5
  Kavanozu mühürle. Kavanozu mühürlemeden önce ekleyeceğin başka bir şeyin olmadığından emin ol. Kapandıktan sonra onu tekrar açmamalısın, zira en azından gücünü kaybedecektir.
 6. 6
  Kapağı mumla mühürle (isteğe bağlı). Eğer siyah veya kırmızı bir mumun varsa kavanozun hava geçirmemesi için mumu yakıp kapağın kenarlarına damlatabilirsin.
  • Daha güçlü olması için eritmeden önce mumun üzerine bir raptiye veya sivri uçlu bir şeyle kurbanın adını kazıyabilirsin.
 7. 7
  Kavanozu salla. Bunu yaparken hedefin hakkındaki kızgın düşüncelerini düşünmeye devam et. Kavanoza negatif enerji ve güç verdiğini unutma.
  • Eğer çivi ya da raptiye kullanıyorsan kavanozu kırmadan yavaşça salla.
 8. 8
  Kavanozu karanlık bir yerde sakla. Kavanozu kendi evinde saklayabilirsin fakat hedefine yakın bir yere saklamak çok daha etkili olacaktır. Eğer onu hedefinin yakınına saklarsan bulunmaması için çok daha iyi bir yere sakla.
  • Örnek olarak, kavanozu hedefinin behçesine gömebilirsin. Eğer bunu yaparsan seni kimsenin görmediğinden ve onu bulunamayacağı kadar derine gömdüğünden emin ol.
  • Kavanozunu iyi sakla fakat gerektiğinde onu geri alabileceğinden de emin ol. Hiç bilemezsin, belki fikrin değişir ve bir yerden sonra laneti bozmak istersin.
  • Kavanozu iyi saklamanın bir diğer nedeni de, birinin onu bulup da kırması durumunda lanetin kötü niyetlerinin sana geri dönebilecek olmasıdır.[13]
 9. 9
  Sabırlı ol. Lanetinin etki etmesi günler veya hatta aylar sürebilir. Eğer çok zaman geçer ve onun işe yaramadığını düşünürsen hedefinin koruma büyüsü ya da muska ile korunuyor olması da mümkündür.[14]
  • Eğer hedefin büyüyle korunuyorsa lanetini devam ettirme çabalarına değip değmeyeceğini düşün, zira onun korumasını kırmak çok ciddi zaman ve enerji gerektirir.
  • Ayrıca lanetinin hedefini değil de ona yakın olan birini etkilemesi de mümkündür. Lanetinin işe yarayıp yaramadığına karar vermeden önce durumun böyle olup olmadığını da değerlendir.[15]
  Reklam

Kısım 4
Kısım 4 / 5:
Lanetini Güçlendirmek İçin Psikolojiyi Kullanmak

 1. 1
  Lanet kavanozunu boşver (isteğe bağlı). Eğer zaman ve kaynak sıkıntın varsa veya lanet kavanozu yapmakla ilgilenmiyorsan hedefini lanetlendiğine inandırmak için psikolojiyi de kullanabilirsin.
  • Hedefini kelimelerle ya da kötü bakışlarla korkutmak veya günlük hayatlarını sabote etmek için bir şeyler yapmak istenen sonuçları verecektir.
  • Ancak, yine belirtmek gerekirse enerjini başkasının hayatını zorlaştırmak yerine, kendi durumunu iyileştirmeye odaklanmaya harcaman daha iyidir. “En iyi intikam iyi olarak alınır” sözü burada geçerlidir.
 2. 2
  Hedefini korkut. Hedefin, lanetlendiğine ne kadar ikna olursa lanetin o kadar etkili olacaktır.[16] [17] Kavanoz kullanmaya ek olarak, hedefinin kafasına girmek için ona kötü bir şekilde bakarken seni görmesini sağla ya da ona rahatsız edici şeyler söyle.
  • Hedefine gerçekten korkutucu bir şeyler söyleyebileceğinden emin değilsen kötü bakışları dene. Senin ona bir garezin olduğunu fark etmesi ve endişelenmesi önemlidir.
 3. 3
  Basiretli ol. Hedefin sana fiziksel olarak zorbalık eden biriyse kendi güvenliğini tehlikeye atmamak için o kişiyle konuşmaktan ve/veya ona bakmaktan kaçınmak isteyebilirsin.
 4. 4
  ”Plasebo” etkisini kullan.[18] Yapılan araştırmalar, alınan plaseboların insanların kendilerini iyi hissettirdiğini göstermiştir.[19] Sen de olumsuz sonuçlar elde etmek için bu bilgiden yararlanabilirsin.
  • Genel vücut fonksiyonları ile ilgili söylenen popüler şeyler uyku (“Bir daha asla huzurlu bir şekilde uyuyamayacaksın”) ve dokunma (“Dokunduğun her şeyi mahvedeceksin”) ile ilgilidir fakat bunlarla da sınırlı değildir.[20]
 5. 5
  Genelle. Hedefinin yüzüne sözlü olarak lanet okurken genel konuş. Bu şekilde, hedefinin yaşadığı bir şey söylediğin şeye biraz uysa bile bu, lanetin gerçekleştiğini düşünmesi ihtimalini artıracaktır.
  • Örneğin, “Dokunduğun her şeyi mahvedeceksin” dersen ve birkaç gün sonra o kişi bir bardak düşürdüğünde ya da ayakkabısını bağlamaya çalışırken sendelediğinde aklına senin lanetin gelebilir.
  • Bundan hareketle hedefinin kaygısı büyüdükçe lanetin daha da güçlenecektir. Hedefin, lanetini senin için gerçekleştirecek ve senin tek yaptığın şey bu düşünceyi onun kafasına sokmak olacaktır.[21]
 6. 6
  Sık sık hedefini kontrol et. Araştırmalar, çok gözetim altında olan kişilerin serbest bırakılan kişilere göre çok daha düşük performans sergileme eğiliminde olduğunu göstermiştir. Onu sık sık rahatsız etmen gerekeceğinden, bunu başarmak zaman ve özveri gerektirir.
  • Hedefine karşı kaba olmak zorunda bile değilsin. Ona tavsiyede bulunabilir ve ne yaptığını sürekli olarak sorabilirsin. Bu, onun dikkatini dağıtmak ve yaptığı her işte çok daha kötü performans göstermesini sağlamak için yeterli olacaktır.[22]
  • Bunu şahsen yapmak zorunda değilsin. Düzenli olarak Facebook mesajları ve e-posta da gönderebilirsin. Sürekli olarak hedefine teşvik ve önerilerde bulunmak için mevcut tüm kanalları kullanmak onu kısa zaman içinde tökezletecektir.[23]
  Reklam

Kısım 5
Kısım 5 / 5:
Laneti Bozmak

 1. 1
  Kendini koru. Eğer kendini korumadan laneti bozarsan lanet sana geri dönebilir. Kavanozu (ve sonuç olarak laneti) kırmadan önce bir koruma büyüsü, muska ya da en azından bir efsunla kendini koruduğundan emin ol.[24]
 2. 2
  Kavanozu sakladığın yerden çıkar. Eğer kavanozu kendi mülkünün dışarısında bir yere sakladıysan onu geri alırken seni kimsenin, özellikle lanetinin hedefi olan kişinin görmemesine dikkat et.
 3. 3
  Kavanozu parçala. Bunu güvenli bir şekilde yapmanın en kolay yolu, onu kâğıt bir alışveriş torbasına koymak, torbayı gevşek bir şekilde kapatarak katlamak ve kavanozu bir çekiçle nazikçe kırmaktır.
  • Eğer kavanozun içine sıvı koyduysan kırmadan önce kavanozu kâğıt bir torbaya, ardından plastik bir torbaya koy.
 4. 4
  Ondan kurtul. Kavanoz kırıldıktan sonra onu çöpe atmadan önce kâğıt torbayı ağır, plastik bir torbanın içine koyarak poşetin ağzını sıkıca bağla. Kavanozu kırarken torbadan düşmüş olabilecek sıvıyı ya da cam parçalarını temizlediğinden emin ol.
  Reklam

İpuçları

 • Lanetlerin, ayın karardığı sırada en etkili şekilde gerçekleştirildiği ve bozulduğuna inanılır.[25]
 • Asla önemsiz bir nedenden dolayı lanet etme. Sonuçları daima dikkatli bir şekilde değerlendir ve hedefinin lanetlenmeyi gerçekten hak edip etmediğine karar ver. Çoğu zaman, bunu hak etmeyecektir.
 • Birini lanetlemek yerine, zamanını ve enerjini sana yarar sağlayacak bir büyüye harcamayı düşün. Örneğin, mutluluk veya başarı büyüsü yapmayı dene.
 • Lanetlerin veya hatta herhangi bir büyünün gerçekten işe yaradığını iddia eden çok az bilimsel kanıt olduğunu da göz önünde bulundur. Bunu yine de kendi negatif enerjinle başa çıkmak için bir ritüel olarak kullanabilirsin, fakat hayatına devam etmen ya da eğer tehlikeli bir durumdaysan bir profesyonelden (ör., okul danışmanı, polis, sosyal hizmetler) bu durumdan kurtulmak adına yardım istemen daha sağlıklı olacaktır.
 • Bağlanma büyüleri diğer lanetlere kıyasla çok daha az geri dönme eğilimindedir, çünkü geri dönen enerji aslında koruyucudur.
Reklam

Uyarılar

 • Lanetler geri tepebilir. Eğer lanet etkisiz gibi görünüyorsa fakat normalde olduğundan daha fazla acı çekiyorsan laneti dikkatli bir şekilde boz.
 • Yapmadan önce tüm hareketlerinin meşruluğunu kontrol et. Bunlardan bazıları kutsala saygısızlığa, mülke tecavüze veya takipçiliğe girebilir. Eğer öyle ise bunları yapma.
 • Eğer tehlikeli bir durumdaysan uygun mercileri bilgilendir. Lanetlerin işe yaradığını ispatlayacak bir kanıt yoktur, bu yüzden tehlikeli bir kişiyi hayatından çıkarmak için bir lanete güvenme.
 • Eğer lanetlediğin kişi büyüyle uğraşıyorsa ne yaptığını öğrenmesi ve seni lanetlemesi muhtemeldir. Kendini koruma büyüsü veya muska ile önceden koru.[26]
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

El Falı Nasıl BakılırEl Falı Nasıl Bakılır?
Spiritüel Çakralar Nasıl AçılırSpiritüel Çakralar Nasıl Açılır?
Telekinezi Nasıl GeliştirilirTelekinezi Nasıl Geliştirilir?
Çekim Yasası Nasıl UygulanırÇekim Yasası Nasıl Uygulanır?
Nazar Nasıl GiderilirNazar Nasıl Giderilir?
Astral Seyahat Nasıl YapılırAstral Seyahat Nasıl Yapılır?
Namaz Nasıl KılınırNamaz Nasıl Kılınır?
Numerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl BulursunNumerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl Bulursun?
Bayram Nasıl KutlanırBayram Nasıl Kutlanır?
Nasıl Dua EdilirNasıl Dua Edilir?
Geçmiş Yaşamlar Nasıl HatırlanırGeçmiş Yaşamlar Nasıl Hatırlanır?
Telepati Nasıl GeliştirilirTelepati Nasıl Geliştirilir?
El Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl HesaplanırEl Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl Hesaplanır?
Kur'an'daki Ayetler Nasıl EzberlenirKur'an'daki Ayetler Nasıl Ezberlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 31 kişi çalıştı. Bu makale 22.370 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Felsefe ve Din
Bu sayfaya 22.370 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam