Hayatının geri kalanını birlikte geçirmek istediğin kadını buldun. Peki, ona sonsuza kadar birlikte olmayı nasıl teklif edersin? Tedirginliği bir kenara bırak ve şunu unutma: İyi bir planın varsa ve ne istediğini biliyorsan her aşaması hatasız geçecek şekilde kız arkadaşına evlilik teklif edebileceksin. İkinizden biri istemediği sürece çok abartılı ya da çılgınca bir şey yapmak zorunda değilsin. Sen istiyorsan ve onun da memnun kalacağını düşünüyorsan o gösterişli jesti yap. En önemli şey içten konuşmak ve senin için ne kadar değerli olduğunu mükemmel bir şekilde anlatmaktır. Onunla evlenebilmen için önce ailesinden izin almak isteyebilirsin ya da buna mecbur kalabilirsin. Aksi takdirde senden hoşlanmayabilirler ve bir söz yüzüğü almak işine yarayabilir. Evlilik teklif etmek büyük bir adım; hadi ilk adımla başlayalım o zaman.

Adımlar

 1. 1
  İlişkine güven. Evet diyeceğinden yüzde yüz emin olman imkânsız olsa bile kız arkadaşının seni sevdiğine ve hayatını seninle geçirmek istediğine dair çok güçlü bir inancın olmalı. Seninle evlenmek, aynı evde yaşamak, çocuk yapmak, seni ailesinin bir parçası yapmak istediğine dair imalarda bulunup bulunmadığına bir bak. Böyle şeylerden hiç bahsetmiyorsa hisleriyle ilgili sende bir fikir oluşması için ağzını arayabilirsin. Rahatsız oluyorsa ya da lafı çeviriyorsa, o zaman evlenmeye hazır hissetmiyor olabilir.
  • Zaten birkaç aydır birlikte yaşıyorsanız, uzun vadede bunu devam ettireceğinden emin ol. Mutlu bir evliliği olan birçok çift ilişkilerinin birkaç ayından sonra nişanlanabiliyor. Ancak birbiriniz için doğru insan olduğunuzdan emin olmak adına kız arkadaşınla daha fazla zaman geçirmen, teklifini kabul edip etmeyeceğini anlamanı sağlayabilir.
  • Kabul edeceğinden emin değilsen hislerini anlamak konusunda endişelenebilirsin. Hazır olmadığını anlarsan da teklif ederek kendini utanacağın bir duruma sokmamış olursun.
 2. 2
  Hayatının kadını olduğundan emin ol. Bunun üzerine bir süre iyice düşünmüş olmalısın. Önemli olan onu sevdiğinden ve "hayatının kadını" olduğundan emin olmaktır. Onunla evlenmeyi istemene neden olan her şeyi bir liste hâlinde yaz ve bunların üzerine iyice düşün. Teklif esnasında ona olan aşkını anlatırken bunlar senin için önemli olacak. Aynı zamanda doğru bir karar verdiğine dair kendi kendini de onaylamış olacaksın. Kız arkadaşını gördüğünde hayatının geri kalanını onunla paylaşmak istediğini ve bunu ona söylemek için doğru zamanda olduğunu hissetmiş olmalısın.[1]
  • "Doğru zamanı hissedersin zaten" derler ama bu bazen kafa karıştırıcı da olabilir. En önemlisi bunu gerçekten istediğin için ona evlilik teklif etmelisin. Evlilikle ilgili çok fazla imada bulunduğundan onu hayal kırıklığına uğratmamak için, yeterince uzun süredir birlikte olduğunuzdan artık adını koymanın zamanı geldiği için ve tabii ki arkadaşların, ailen ve din adamları bu teklifi yapmanla ilgili üzerinde baskı kurduğu için olmamalı.
  • Çoğu insan kız arkadaşının hayatının kadını olduğunu anlamadan önce en azından birkaç ay birlikte yaşamak gerektiğine inanır. Onu aradaki mesafeye rağmen seviyor olabilirsin ancak aynı yatağı, ortak yiyecekleri ve masrafları paylaşmak zorunda kaldığınızda, birbirinizin hiç hayal etmediğiniz farklı yönlerini görebilirsiniz. Tabii ki bunu yapmak zorunda değilsin ama hayatının geri kalanını onunla geçirmek konusundaki hislerini tekrar kontrol etmiş olursun.
  • Sırrını ifşa etmeyeceğinden emin olduğun yakın bir arkadaşınla ya da ailenden biriyle bunu konuşmak faydalı olabilir. Planlarını başkalarıyla geniş çapta konuşmaktan kaçın çünkü fısıltı gazetesi sayesinde dönüp dolaşıp kız arkadaşının kulağına gidebilir.
 3. 3
  Ailesinden izin almayı düşün. Ailesi gelenekçi insanlarsa ve sevgilin için de sorun olmayacaksa onu ailesinden istemeyi düşünebilirsin. Babanın iznini istemek birçok insana göre çağ dışı olarak kabul edilse de bu gelenek tamamen terk edilmiş değil çünkü ona ve ailesine saygı duyduğunu ve ilerde de bunu koruyacağını gösteren bir jest aslında. Bu aynı zamanda bir nezaket göstergesidir ve hangi aile buna karşı koyabilir ki? Ama yine de bunun doğrudan kızın ve ailesinin durumuna bağlı olduğunu unutma ve onların nabzını tutmaya çalış.[2]
  • Ona öncelik tanı. Bir şey onun için ve ailesi için önemli mi? Yoksa onu utandıran bir şey mi? Ailesiyle arası bozuk da olabilir. Onun mevcut durumundan ve tercihlerinden edindiğin bilgilerden istifade et. Artık onu yeterince iyi tanıyor olmalısın.
  • Daha modern bir çözüm bulmak gerekirse, evlilik teklifini yaptıktan sonra istemeye gidebilirsin. Hem müstakbel eşin olarak fikri sorulması gereken ilk kişinin o olduğunu göstermiş olursun, hem de istemeye giderek ailesinin desteğini önemsediğin anlaşılır. Ayrıca haberi paylaşmak için toplanmaya da bahane olmuş olur. Bazı insanlar bunu “yanlış” bir yol olarak görebilir ama yine de bir saygı göstergesidir ve açıkçası senin tercihine bağlıdır.
  • Babasından istemen mümkün değilse, annesinden iste.
 4. 4
  Ne zaman teklif edeceğine karar ver. Zamanlamayı iyi ayarlamak önemli ve aslında çaba sarf etmen gereken tek şey de zamanlama. Teklif için mükemmel bir zamanın varlığından söz edemeyiz ama telaş içinde olmadığın ve kendini sakin, hazır ve harika hissettiğin bir zamanda teklif etmen önemli. Teklifi mümkün olduğunca detaylı bir şekilde planladığında doğru zaman gelmiş olacaktır.[3] Aklında bulundurman gerekenler şunlar:
  • İkiniz için de anlamlı olan bir gün var mı? İlişkinizin, ilk buluşmanızın ya da anısı olan başka bir günün yıl dönümü mesela?
  • Bazen sırf pratik nedenlerden dolayı zaman kendi kendini seçer. Özellikle farklı şehirlerde yaşıyorsanız ve özel bir gün için bir araya gelecekseniz, bu teklif etmek için tek şansın olabilir.[4]
  • Onun evlenmek istediği tarihi dikkate al. Bunalmadan, aceleye getirmeden düğünü organize etmek için nişanlı olarak geçirmek istediği belli bir mevsim, ay ya da zaman aralığı varsa, doğrudan ona sorabilir ya da arkadaşlarından/ailesinden öğrenebilirsin. Sonbahar düğünü istediğinden bahsettiyse mesela, yaklaşık bir sene öncesinden teklif etmeye çalış. Sonbahardan birkaç ay önce teklif edersen ve o da daha gösterişli bir sonbahar düğünü istiyorsa, evlenmek için bir yıldan fazla bekleme fikrine sıcak bakmayabilir.
  • Özel günlerde ya da doğum günlerinde teklif etmenin hem avantajları hem de sakıncaları vardır. Bir yandan bu tarz günler olayı daha anlamlı hâle getirebilir, özellikle aile bir araya gelmişse ve çok sevinçli bir ortam varsa. Diğer yandan teklif yıl dönümünü hep o özel günle paylaşmak durumunda kalırsınız. Özel bir günde nişan yıl dönümü kutlanmak istense mesela, bazıları kendilerine özel bir tarih değilmiş gibi hissederken bazıları da o günü hatırlamanın harika bir yolu olarak görebilir![5]
  • Tarih ne olursa olsun tekliften hemen sonra bir süre baş başa kalmayı unutma. Ailelerle birlikte olacağınız bir bayram günü teklif etmeyi planlıyorsan aileler etrafınızı sarmadan ve olayı sindirmek için kendinize ait bir alanınız kalmadan önce onunla dışarı uzun bir yürüyüşe çık ya da onu yalnız kalabileceğiniz bir yere götür.
 5. 5
  Nerede teklif edeceğine karar ver. Teklif yeri ve atmosferi sonsuza kadar hatırlanacak. Hatırlanan en önemli detay da şu olacak: Bu atmosferin yaratıcısı sensin! Tabii ki her yerde teklif edebilirsin ama ikiniz için de anlamlı olan, rahat, sakin ve doğal hissedebileceğiniz bir yer seçmelisin.[6]
  • En çok hangi mekânları sever? Plaj mı, gün batımı mı, yüksek binaları mı, köprüleri mi, gökdelenleri mi, doğayı mı sever? Ya da butik bir sinema salonunda özel bir film gösterimini mi tercih eder?[7]
  • Hangisi daha pratik? Özel bir ortam yaratmak için ne kadar çok kasarsan o kadar çok şey de ters gider. Duruma uygun olan ve ikinizin de memnun kalacağı bir yere odaklanmak bazen daha kolaydır.
  • Plaj, botanik bahçe, harika bir manzarası olan ünlü bir restoran, üstü kapalı köprü, piknik alanı gibi romantik mekanları göz önünde bulundur.[8]
  • Mekânın güvenli bir konumda olmasını göz ardı etme. Adamın biri kız arkadaşına uçurum kenarında teklif etmiş. Kız teklifi kabul etmiş ama o kadar heyecanlanmış ki ayağı kaymış ve uçurumdan düşerek ölmüş. O yüzden sevgiline teklif ederken güvenlik meselesini her zaman dikkate almalısın.
  • Birlikte yapmaktan keyif aldığınız yerleri düşün. Bu belki sana ilham kaynağı olabilir. Mesela kamp yapmaya, balık tutmaya, yelken yapmaya, tırmanış yapmaya, bisiklet sürmeye, sporla ilgili bir etkinliğe katılmaya, bir yeri gezmeye çıktığınızda teklif edebilirsin. Günlük hayatınızın bir parçası olacağı için birlikte yapmaktan hoşlandığınız bir etkinlik sırasında teklif etmenin faydası, teklif edeceğini önceden anlayamayacak olmasıdır.
  • Gerekirse rezervasyon yap. Restoran tarzı bir yerde teklif edeceksen en iyi masaya oturman gerekeceği için önceden rezervasyon yapmayı unutma.
 6. 6
  Nasıl teklif edeceğini düşün. Zamana ve mekâna karar verdikten sonra nasıl teklif edeceğini en ince ayrıntılarıyla düşünmen gerekecek. Doğal olarak bir yüzüğe ihtiyacın olacak ama bunu onun için özel, unutulmaz ve romantik bir ana dönüştürmek için başka neler eklemek istersin? Teklif ederkenki hâlini ilerde tekrar tekrar anlatacağını aklından çıkarma. İyi iş çıkar yani! Çok fazla ihtimal var ve bunlar tamamen senin ne yapacağına bağlı. İlham kaynağı olması açısından şu önerilere bir bak:[9] :
  • Klasik duruşu dene. Bir dizinin üstüne çök, elini ellerinin içine al ve ona evlenme teklif et. Filmler sağ olsun, bu hareketin güzelliği evrensel olarak kabul görmüş olmasıdır ve her yerde yapılabilir. Etrafta insanlar varsa kibarca (!) kulak misafiri olabileceklerini unutma ve onlardan ilgi ve destek bekle.
  • Teklifin baş başa ya da kalabalık bir ortamda yapılması konusundaki tercihini anlamaya çalış. Filmlerde çoğu kadın kalabalık ortamlarda teklif alsa da, gerçek hayatta genellikle baş başayken teklif edilir. Bir maçın devre arasında ya da yakın arkadaşlarınızla eğlendiğiniz küçük bir partide teklif etmenin harika bir fikir olduğunu düşünebilirsin ama tüm dikkatler üzerine çekileceği için utanabilir. Ayrıca olumsuz cevap alman durumunda sen de bir grup insanın önünde kötü hissedebilirsin.
  • Olaya eşlik edecek şeyler düşün. Mesela hafif bir ezgi veya serenat çalan bir kuartet ya da küçük bir havai fişek gösterisi olabilir. Böyle ekstra şeyler mecburi değil ama yardımcı etmeye istekli arkadaşların yoksa bütçeyi şişirecektir. Bunlar tam bana göre diyorsan da atmosfere katkı sağlayabilir tabii.
  • Yüzüğü gizle. Bu da kızın yüzüğü bulmasını ve sonra erkeğin teklifi yapmasını gerektiren bir diğer popüler yöntemdir. Yüzüğü çiçeğin, çikolataların ya da özel bir hediyenin içine saklayabilirsin. Hediyeyi zamanında açmasını sağla, yoksa saatlerce beklersin! Ayrıca yüzüğü kazara yutabileceği bir yere saklamamaya çok dikkat et ki her şey berbat olmasın.
  • Yaratıcı ol. Çok geleneksel kafada biri değilsen ya da teklifi dile getiren kişi olmaya çok da hevesli değilsen başka teklif yolları da var. Bunlar daha fazla plan yapmayı gerektirir ama hem çok daha eğlencelidir hem de hayatını birlikte geçirmeyi isteyeceği çılgın bir adam olduğunu anlamış olur. Mesela son cevabı "Benimle evlenir misin?" olan kelime avı ya da kare bulmaca hazırlayabilirsin.
  • Ailedeki çocukları ya da birlikte sahiplendiğiniz evcil hayvanı işin içine katarak küçük ve tatlı bir sürpriz hazırlayabilirsin.
  • Maddi imkânın varsa ve onun da hoşlanacağını düşünüyorsan siz yürüyüş yaparken havaya o malum soruyu yazabilecek bir uçak ayarlayabilirsin.
  • Tatilde teklif etmek bir diğer popüler harekettir. Bunu yaparsan kabul edeceğinden emin ol! Hiçbir şey ilk geceden reddedilmek kadar tatilini mahvedemez.
  • Basını kullan. Mesela okuyacağını bildiğin bir gazeteye ilan verebilir, en sevdiği radyo programcısının teklifi duyurmasını sağlayabilir ya da her gün arabayla geçtiği köprüye üzerinde o sorunun yazdığı büyük bir pankart asabilirsin.
 7. 7
  Yüzük seç. Kız arkadaşının ne tarz bir yüzükten hoşlandığını biliyorsan sorun yok. Bilmiyorsan ya da sormak istemiyorsan da geçici olarak bir yüzük al ve tekliften sonra değiştir çünkü çoğu kadın yüzüğünü kendi seçmek ister. İstediği yüzüğü tam olarak biliyorsan yüzük ölçüsünü almak için sık kullandığı bir yüzüğü gizlice kaçır. Hep istediği yüzüğü aklında tuttuğun için çok duygulanacak ve ayrıca tam parmağına göre almış olacaksın! Hangi yüzüğü istediğine dair hiçbir fikrin yoksa ona "çaktırmadan" sorsan bile büyük ihtimalle niyetini anlayacaktır.[10]
  • Özellikle yeterli maddi gücün yoksa tektaş yüzüğe bir servet dökmek zorunda değilsin. Küçük ve zarif bir şey almak ve ufacık bir mücevhere tüm paranı yatırmak yerine ortak geleceğiniz için birikim yapmak sizin için daha iyi olacaktır.
  • Bütçen sınırlıysa her çeşit doğal elması düşün. Berraklığı artırılmış elmas, lazerle delinmiş elmas ve GIA sertifikalı HPHT (Yüksek Basınç Yüksek Isı) işlemiyle üretilmiş doğal elmas gibi herkesin bütçesine uygun birçok çeşit, elmas endüstrisi tarafından sunulmaktadır.
  • Yüzük seçmeyle ilgili daha fazla bilgi için ilgili makalemizi oku.
 8. 8
  Şık ol. Ortama ve mekân seçimine uygun olarak, şık bir şekilde giyin. Bu çok özel bir gün ve her şeyiyle "rüya gibi" olmayı hak ediyor. O da gösterdiğin çabayı takdir edecektir. Doğal olarak bunu ancak şık bir yerde teklif etmeyi planlıyorsan ve öncesinde üstünü değiştirmeye zamanın olacaksa uygulayabilirsin. Eğer plajda, tırmanış esnasında ya da paraşütle atlıyorken teklif edeceksen uygun olduğunu hissettiğin kıyafeti giy!
 9. 9
  Prova yap. Evlilik teklifi öncesinde prova yapmayı da gerektirir. Nasıl soracağını ve onu hayatını birlikte geçirmek isteyecek kadar çok sevmenin nedenlerini nasıl açıklayacağını prova et. Böylece o önemli an geldiğinde dut yemiş bülbüle dönme riskin ortadan kalkmış olur. Kendini çok fazla baskı altına sokman gerekmiyor tabii. Kız arkadaşının kendini biraz daha fazla özel hissetmesini sağlayacak ama günün sonunda hatırlayacağı tek cümle "Benimle evlenir misin?" olacaktır.
  • Teklifin sade, isabetli ve içten olmasına dikkat et. Mesela şöyle olabilir: "Hayatım, seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmak için sözcükler yetersiz kalır. Sen tanıma fırsatı bulduğum en düşünceli, en asil, en iyi yürekli ve en güzel kadınsın ve hayatımı seninle birlikte geçirme şansına sahip olmaktan dolayı onur duyarım. Benimle evlenir misin?"
 10. 10
  Teklif et. Her ayrıntısını düşündüğün planını uygulamak için şu andan daha iyi bir zaman yoktur. Onu "malum mekâna" götür ve planlarını uygulamaya koyul. Cebindeki yüzüğü sürekli yoklayarak açık vermemeye ve saçma şeyler söylememeye dikkat et. Önceden hiç gitmediği bir mekâna ya da aşırı romantik bir yere götürdüysen ve otuz saniye daha fazla kalırsanız olayı anlayacağını düşünüyorsan bir an önce teklifi yap ki işin sürprizi kaçmasın.
  • Gözyaşı dökebilir, çığlık atabilir ya da şoka girebilir. Korkma; ne yapmaya çalıştığını anlamış olsa bile bunlar gayet normal tepkiler. O soru sorulana kadar bekleyecektir!
  • Cevabı evet olursa kapanışı bir öpücükle ya da sarılarak yap. Ve tabii yüzüğü takmayı da unutma!
  • Hayır derse de anlayışla karşıla ve canını sıkma. Düşünmeye ihtiyaç duyuyor olabilir. Suratını asıp ters davranırsan onda kötü bir izlenim bırakmış olursun. Bir beyefendi gibi davran ve kendine kızma. Elinden gelenin en iyisini yaptın sonuçta.
  Reklam

İpuçları

 • Akşam vaktinin teklife çok romantik bir etkisi olur ama o zaman yapmak şart değil. Çoğu insana göre güzel bir ortamda gün içinde yapılan bir teklif de onun kadar romantik olabilir.
 • "Hayır" ya da "Düşünmem lazım." derse endişelenme. Bu da büyük bir adım.
 • Teklifi ederken heyecandan yanlış şeyler söyleme. Ne söyleyeceğini ses kaydı olarak kaydet ve yalnız başına dinleyip prova edebileceğin bir yerde kal. Böylece hata yapmazsın.
 • Mümkünse bir video kamera ayarla ya da birinden fotoğraf çekmesini rica et. Ailene ve arkadaşlarına göstermek için harika bir çözüm olacak.
 • Orijinallik harika bir şeydir ama aşırıya da kaçma.
 • Müzik dinlemeyi ya da video izlemeyi seviyorsa teklifin videosunu çekmeye ya da ses kaydını almaya çalış. Sonra onu bilgisayar başına çağır ve yeni bir şarkıyı dinletmek ya da video izletmek bahanesiyle sürpriz yap.
 • "Diz çökme" olayı aslında soylu erkeklerin müstakbel eşlerine büyük saygı duyduklarını göstermek için yaptıkları bir hareket olarak başlamış ki çok da tatlı bir hareket.
 • Meseleyi onunla konuş. Önümüzdeki 50 sene boyunca birlikte olabileceğini düşünüyorsan evlilik meselesini onunla konuşabilirsin. Tabii onun da seninle evlenmek istediğinden emin ol.
 • SADECE sözlü olarak teklif edebilirsin. Bu yolu tercih edersen yüzüğü sonradan da alabilirsin.
 • Yıldız gözetleme merkezi teklif etmek için gayet romantik bir mekân olabilir.
 • Uçakla bir yerden dönüyorsa ve kalabalık ortamda teklif edilmesinden hoşlanacağını düşünüyorsan havaalanında üzerinde "Benimle evlenir misin?" yazan bir levhayı tutarak onu bekle. Havaalanında birçok insan isim levhası tutar zaten ama seninki onun için çok daha özel olacak.
 • Profesyonel birini tutmayı düşün. Bazı şirketler kişiye özel, yaratıcı evlilik teklifi organizasyonlarında uzmandırlar ve teklifi yaparken üzerindeki yükü hafifletecek hizmetler sunarlar.
Reklam

Uyarılar

 • Heyecanını yatıştır. Korkudan tükürükler saçmaya ya da kusmaya başlarsan pek romantik olmaz.
 • Teklifi yemeğin üzerine yazdırarak veya skorbord yoluyla yapmak ya da yüzüğü yemeğin içine saklamak gibi klişelerden kaçınmaya çalış. Onun sevdiği mekânları göz önünde bulundur.
 • "Hep bunun gerçekleşmesini istediğini biliyorum ve işte artık seninim." gibi klişe ya da ezik laflar etmekten kaçın.
 • Endişeli hissediyorsan o günün detaylarını gerçekleştirmek ve koordine etmek üzere bir teklif organizatörü tutabilirsin. Böylece tüm bunları düşünmek zorunda kalmayarak kendin gibi davranabilirsin. Teklif günüyle ilgili çoğu sorun bu ihtiyaçtan kaynaklanır.
 • Teklife hazırlık aşamasında normal davran. Yüzük alışverişine çıktığında ya da teklif mekanını organize ederken ona dolambaçlı hikâyeler uydurmak yerine iş yerinde meşgul olduğunu ya da arkadaşlarınla birlikte olduğunu söyle.
 • Dikkatini başka yöne çekmek için evlenilecek biri olmadığına ya da artık ilişkiden sıkıldığına dair yanıltıcı şeyler söyleme. Bu hem acımasız hem de gereksiz bir çıkış olur. Senin bağlanamayan erkek ya da çok meşgul insan havalarından dolayı hüsrana uğrayıp sinirlenirse hapı yuttun demektir. O geceye gölge düşürecek herhangi bir şeyi telafi etmesi zor olacaktır. Ne yapmaya çalıştığını tahmin etse bile şüphe içini kemirip duracak ve sen gerçekten teklif edene kadar içi rahat etmeyecektir. "Peri masallarını" düşün!
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Uygun mekân
 • Yüzük
 • Güller, çikolatalar, mücevher gibi tüm diğer detaylar

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 73 kişi çalıştı. Bu makale 39.562 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 39.562 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam