Bir Kadın Nasıl Hamile Bırakılır?

Bu Makalede:Sperm Sayısını ArttırmakCinsel İlişkiyi PlanlamakPartnerini Hamile Bırakmak için İpuçlarıReferans

Hamilelik planı yapmak ilişkisi olan bir kadın için daha kolay olabilir ama bir erkek de spermlerinin sağlığını iyileştirebilir, yumurtlama zamanını hesaplayabilir ve partneriyle daha çok cinsel ilişkiye girme fikrini savunabilir. Bir kadını hamile bırakmak için şu yöntemleri dene. [Kategori:Sağlık]]

Kısım 1
Sperm Sayısını Arttırmak

 1. 1
  Gençken bebek sahibi olmaya çalış. Bazıları kadınların hamile kalabileceği dönemi “biyolojik saat” ile açıklasa da, 40 yaşından sonra erkeklerin kadınları hamile bırakması zorlaşır.
  • 50 yaşını geçen bir erkeğin sperm sayısı, genetiğe ve diğer faktörlere bağlı olarak aşırı derecede azalabilir.
 2. 2
  Günde bir ya da iki kadehten fazla içme. Doktorlar, sperm sayını etkilememek için haftada en fazla 5 ila 7 kadeh içebileceğini söylüyor.
 3. 3
  Sigarayı bırak. Nikotin, tıpkı alkol gibi sperm sayısını azaltır ve sperm kalitesini düşürür.[1]
 4. 4
  Kasıklarını serin tut. Vücut sıcaklığının artması, sperm sayısını azaltır. Testislerinin aşağıya sarkması ve serin kalması gerekir.
  • Sıcak küvette çok zaman geçirme. Saunadan ve buhar odasından da uzak dur.
  • Dizüstü bilgisayarını ya da diğer elektronik cihazları kucağına alma. Sabit disk ısınacaktır, o yüzden bacaklarınla bilgisayar arasında mesafe bırakacak bir dizüstü bilgisayar masası edin.
 5. 5
  Egzersizlerini dikkatli seç. Uzun bisiklet gezilerinden kaçın. Bisiklet şortu ve bisiklet selesinin yaptığı baskı, spermlerini aşırı derecede ısıtabilir ve damarları çatlatabilir. [2]
  • Testislerine aşırı baskı yapmayacak türde bir egzersiz seç.
  • Darbelerden çekiniyorsan kasık koruyucu tak.
  • Cinsel organlarının aşağıya sarkmasına ve serin kalmasına izin veren egzersiz kıyafetlerini tercih et.
  • Egzersizin çoğunlukla sperm sayısı üzerinde olumlu etkisi vardır. Aşırı kilolu erkeklerin hamile bırakma ihtimali daha düşüktür.
 6. 6
  Reçeteli ilaçlardan uzak dur. Antidepresanların ve saç dökülmesi için alınan ilaçların, sperm sayısını olumsuz yönde etkilediği kanıtlanmıştır.
  • Ancak, diğer ilaçların da bu tür yan etkileri olabilir. Bir kadını hamile bırakmaya çalışıyorsan ilaçla ilgili bilgileri oku ve doktoruna danış.

Kısım 2
Cinsel İlişkiyi Planlamak

 1. 1
  Partnerinden doğum kontrol hapı almayı veya diğer doğum kontrol yöntemlerini kullanmayı bırakmasını iste.
  • Partnerin ideal olarak hamile kalmadan 1-2 ay önce doğum kontrol hapı almayı bırakmalı. Her kadının hormonlara tepkisi farklıdır.
  • Bir kadın, rahim içi araç (RİA ya da spiral) kullanıyorsa hamile kalmadan birkaç ay önce bunu aldırması gerekir.
 2. 2
  Cinsel ilişki sırasında prezervatif ve sperm öldürücü kullanmaktan kaçın.
 3. 3
  Partnerinin adet döngüsünü öğren. Partnerinin adetinin hem başlangıç hem bitiş tarihini öğrenmen gerekir.
  • Adet süresi kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterir.
  • Bazı kadınların adetleri düzensizdir, bu da her ay farklı tarihlerde adet görmelerine neden olur.
 4. 4
  Yumurtlama tarihini hesapla. Yumurtlama genellikle kadınların son adetlerinin ilk gününden yaklaşık 14 gün sonra gerçekleşir.
  • Bir kadının adet döngüsü daha uzunsa o zaman son adetlerinin ilk gününden 20 gün sonra da yumurtlama gerçekleşebilir.[3]
 5. 5
  Yumurtlamaya bir hafta kala cinsel ilişkiye girme sıklığını artır. Partnerinin adet döngüsünden yaklaşık 1 hafta sonra daha sık ve korunmadan cinsel ilişkiye girmen gerekir.[4]
  • Spermler kadın vücudunda 6 güne kadar canlı kalabilir.
  • Bu süreçte ne kadar sık cinsel ilişkiye girersen hamile kalınabilir dönemde partnerinin vücudunda canlı sperm bulunma şansı o kadar artar.
  • Yumurta, serbest kalmasıyla fallop tüplerinden rahme yaptığı yolculuk tamamlanana kadar geçen süre boyunca döllenebilir durumdadır.
  • Yumurtlama gerçekleştikten sonra cinsel ilişkiye girmeye başlamak, partnerini hamile bırakma şansını azaltır. Yumurta, yumurtlamadan yaklaşık 1 gün sonra ölür.

Kısım 3
Partnerini Hamile Bırakmak için İpuçları

 1. 1
  1 yıl boyunca zamanlaması iyi ve korunmasız seksten sonra kısırlıktan yana endişelerin varsa doktoruna danış.
 2. 2
  Doktorun tavsiye ederse doğurganlık tedavilerini dene. Partnerin ve sen test yaptırmak isteyebilirsiniz.
 3. 3
  Haftada en az 3 kez seks yap. Senin ya da partnerinin çocuk yapmak için gereken cinsel isteği çok düşükse bir ilişki danışmanı bul.
 4. 4
  Yumurtlama tahmin kiti satın al. Partnerin, birkaç ay boyunca ne zaman yumurtladığını öğrenmek için test yapsın. Partnerinin vücudunu ne kadar iyi tanırsan yumurtlamadan önceki 6 gün boyunca gireceğin cinsel ilişkiyi o kadar iyi planlayabilirsin.
 5. 5
  Hayatındaki stresi azalt. Erkekler de kadınlar da yoğun stres altındayken çocuk yapmakta zorlanırlar. Çocuk sahibi olmak için kendini aşırı strese soktuysan bu aleyhine olabilir.
  • Bir danışman bul, meditasyonu dene ya da sevdiğin aktivitelerden birini yap.

İpuçları

 • Kız arkadaşını ya da eşini, doğum öncesi vitaminler alması için teşvik et. Bu, çocuk yapma şansını arttırmaz ama sağlıklı bir çocuk sahibi olma ihtimalini güçlendirir.
 • Partnerinle konuşmadan ya da her ikiniz de ebeveynliğe hazır olduğunuzdan emin olmadan onu hamile bırakma.
 • İkinizin de hazır olduğundan emin ol, yoksa bu, hem fiziksel hem de duygusal açıdan yoğun strese yol açar.

Uyarılar

 • Partnerini hamile bırakmak için korunmasız olarak cinsel ilişkiye girmen gerekir, o yüzden ikinizin de cinsel yollarla bulaşan hastalık taşımadığınızdan emin ol.

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Yumurtlama tahmin kiti
 • Doğum öncesi vitaminler

Makale Bilgisi

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 38 kişi çalıştı.

Kategoriler: İlişkiler

Diğer dillerde:

English: Get a Woman Pregnant, Español: embarazar a una chica, Português: Engravidar uma Garota, Italiano: Mettere Incinta la tua Ragazza, Русский: сделать, чтобы женщина забеременела, Français: faire qu'une femme tombe enceinte, Deutsch: Eine Frau schwängern, Nederlands: Een vrouw zwanger maken, 中文: 使女孩怀孕, Bahasa Indonesia: Membuat Gadis Anda Hamil, Čeština: Jak přivést ženu do jiného stavu, ไทย: ทำให้คนรักตั้งครรภ์, 日本語: 妊娠に向けて男性ができることをする, العربية: جعل الزوجة تحمل, हिन्दी: गर्भधारण के अवसर बढ़ाएँ, Tiếng Việt: Làm một Cô gái Có thai, 한국어: 임신 가능성 높이는 법(남성)

Bu sayfaya 184.698 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?