Onu gerçekten seven kişinin sadece sen olduğunu bilerek hayatının aşkını her gün başka potansiyel sevgililerle birlikte görüp bunu kendine dert mi ediyorsun? Kıskançlık, nefret ve kaybetmişlik hissi bu dönemde hayatına girebilir. Fakat asıl yapman gereken şey sevdiğin kişinin kalbini kazanmak. Bunu nasıl yapacağını öğrenmek için bu yazıyı okumaya devam et.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Başlangıç

 1. 1
  Başlangıçta çok fazla üzerine gitme, yavaş ol. İlişkinin kendi hızında ilerlemesine izin ver. Fazla üzerine gitmek onu korkutur. Aranızdaki ilişki devam ettikçe zamanla ona karşı daha güçlü hisler beslemeye başlayacaksın.
 2. 2
  Cesur ol. Kızların çoğu öz güveni yüksek olan kişileri beğenir, egosu yüksek olanları değil. Yanına git ve bir konu açarak sohbet etmeye başla. Bunu yaptığında onunla ilgilendiğini fark edecek. Konuşmaya basit bir giriş cümlesiyle başla:
  • "Kıyafetin çok güzel. Nereden aldın?"
  • "Kusura bakma buralarda yeniyim de, kütüphane nerede acaba?"
  • "Merhaba, benim adım [ismin]. Farklı birine benziyorsun, seninle sohbet etmek isterim. Birkaç dakikanı çalsam sorun olur mu acaba?"
 3. 3
  Çevrende başka kızlar olsun. Tabii bu başka kızlarla flört et demek değil, bu çok da doğru bir hareket olmaz. Çevrende başka kızlar olursa, hoşlandığın kız senin diğer kızlar tarafından güvenilir ve kolay anlaşılan birisi olduğunu düşünür. Eğer bu şekilde başka kızların senin için bir anlamda kefil olmalarını sağlarsan, büyük bir adım atmış olursun.
  • Eğer çok büyük bir adım olmayacaksa onun arkadaşlarıyla arkadaş ol. Bunun zor olabileceğinin farkındayız, ama yine de dene. Eğer kızın arkadaşları seni severse, onu kazanmak için daha büyük bir şansın olur. Sonuçta tüm kızlar tavsiye ve ikinci bir fikir almak için arkadaşlarına başvururlar. Arkadaşlarının senin hakkında iyi düşüncelere sahip olduklarından emin ol.
 4. 4
  Temiz ol. Kadınlar erkeklerin temiz ve bakımlı olmalarına önem verirler. Yani eğer bir erkek temiz ve bakımlıysa bu kadın üzerinde çok işe yarar. Pis ve bakımsız olmak ise bunun tam tersi etki yaratır. İster inan ister inanma ama temiz ve güzel kokan saçlar çok iyi izlenim bırakır. Güzel kokan bir vücut ise olmazsa olmazlardandır. İşte temizlik seviyeni arttırmak için yapabileceğin üç şey:
 5. 5
  Eğer bir kızı güldürebiliyorsan onunla daha ileriye gidebilirsin. Ama bu durumdan hemen faydalanma. Önce seninle yakın arkadaş olmasına izin ver, daha sonra yavaşça ilerleyebilirsin. Kızın sana güvenebileceğini ve ona değer verdiğin için kalbini kırmayacağını bilmesi gerekir. Kızlar gülmeyi sevdikleri için söylediğin şey komik olmasa da gülerler.
 6. 6
  Samimi ol. İltifatlar, flört, bakışmalar, önemseyen tavırlar -samimi olmadığın sürece bunların hiçbirinin önemi yok. İltifat etmek istediğinde, acele etme; onun nelerini beğendiğini düşün, cesaretini topla ve samimiyetle söyle.
  • Onunla anlaşmazlıklar yaşayabilirsin; tabii bu durumda ona sert çıkışmamalısın, onun fikrine saygı duymalı ve neden farklı düşündüğünü sebep vererek açıklamalısın. Kim bilir? Belki de lafını esirgemeyen biri olduğun için sana olan saygısı artar, çünkü bu sağlam bir karakterin olduğunu gösterir.
 7. 7
  Ondan gerçekten hoşlandığını kanıtla. Ona karşı basit bir hoşlantının veya elde etme isteğinin olmadığını göster. Ona kendiyle ilgili sorular sor, sohbet et. Hemen onu öpmeye çalışma. Gözlerinin içine bak ve söylediklerini dinle.
 8. 8
  İltifat et. Bir kıza iltifat etmek zordur: Herkes iyi hissettirilmek ister, ama doğru iltifatı bulmak gerçekten zordur. Sadece bu da değil, küçük bir iltifat çok büyük bir etki yaratabilir. Onu arkadaştan fazlası olarak gördüğünü göstermeye hazır olduğunda aşağıdaki önerileri oku:
  • Kızın kendine olan bakışını değiştir. Eğer sporcu olduğunu düşünüyorsa mücadeleci ruhunu destekle ve atletik becerilerini öv. Eğer düşüncesiyle öne çıkmak isteyen biriyse zekasını öv. Kendini her ne olarak görüyorsa, onu o alanda öv ve destekle.
  • Riskli olmayan basit cümlelerle karakterini öv. Kadınsal hatlarına veya görünüşüne fazla iltifat etme; kızlar güzel olduklarını hissetmek isteseler de, aynı zamanda zekalarına ve karakterlerine de saygı duyulmasını isterler. Eğer bir kıza görünüşüyle ilgili iltifat etmek istiyorsan, şunlara değinebilirsin:
   • Gülümseme
   • Saçlar
   • Gözler
   • Dudaklar
   • Kıyafetler
   • Tarz
  • Bu gibi övgüleri dene. Tabii bu işin kaba taslak hali, bu yüzden duruma ve kıza daha uygun özgün iltifatlar düşün.
   • "Bu biraz garip gelebilir ama güzel kızların yanında heyecanlanıyorum."
   • "Bunu çok fazla duyuyor olabilirsin ama düşünce şeklini çok beğeniyorum."
   • "Göz renginle kıyafetinin rengi çok güzel uymuş. Annen veya baban da mavi gözlü mü?"
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Onu Tanımaya Çalış

 1. 1
  Kızın göz rengini aklında tut. Bunu onunla konuşurken olabildiğince gözlerinin içine bakarak yapabilirsin. Bunu tanıştığın her kadına yapmak çok da kötü bir fikir değil.
 2. 2
  Onunla flörtleşmeyi dene. Ona iltifatlar ederek ve konuşarak zaten flört etmeye hafiften başlamıştın. Şimdi bunu bir aşama ilerletme ve gerçek niyetini gösterme vakti.
 3. 3
  Onunla oyun oynama. Bu bir zaman kaybıdır ve ilişkiyi yanlış yöne götürür. Eğer yalanlar söyleyerek bir ilişkiye başlamayı denersen (örneğin, hiç sevgilin olmamasına rağmen uzun yıllar süren bir ilişkin olduğunu söylemek gibi), muhtemelen sonu iyi olmaz. Senin ilişkiden beklediğin şeyle onun beklediği şey farklıysa sırf onu elinde tutmak için onun isteğine ayak uydurma. Ne istediğini açıkça söyle ve anlamasını sağla.
  • İşe yarayacağından emin olmadıkça ulaşılması zoru oynama. İnansan da inanmasan da bazı erkekler bunu cidden yapıyor. Ve çoğu zaman kızlar bunu yanlış algılayıp soğukluk sanıyor ve zoru oynamak işe yaramıyor.
 4. 4
  Güvenilir ol. Kızlar güvenebilecekleri ve sorunları olduğunda yardım isteyebilecekleri birini isterler. Günü iyi geçiyor olsa da nasıl olduğunu bilmek iste ve sor. İşten veya okuldan sonra yapacağı bir şeyler olduğunu biliyorsan o işin nasıl gittiğini sor. Sen bunları yapmaya devam ettikçe eninde sonunda ipuçlarını birleştirip ondan hoşlandığını fark edecek. Bunu açıkça söylemene gerek bile kalmayacak.
  • Eğer bir şeyi yapacağını söylediysen, yap. Yani söylediğin şeyin arkasında durmaya hazır ol. Kızlar (erkekler de aynı şekilde) birisi bir şeyi yapacağını söyleyip yapmadığında sinir olurlar. O kişi olma.
  • İyi tanınan biri ol. Çıkmak istemeyeceği türden biri gibi olma. Yani bu demektir ki:
   • Başka kızlara iyi davran ve onları rahatsız etme.
   • Sana gerektiğinde kefil olacak iyi arkadaşlar edin.
   • Genel olarak sevilen, saygı duyulan ve hayran olunan biri ol.
 5. 5
  Eğer üşüdüyse giymesi için ceketini ver. Eğer üstündekini çıkartır ve hemen ona verirsen iyi bir izlenim bırakırsın, tabii bu sırada ceketinin temiz olduğundan ve kötü kokmadığından emin ol. Bunu yaparak, onu önemsediğini gösterirsin. Böylece güvende ve değerli hisseder.
 6. 6
  Onun kişiliğiyle, nasıl biri olduğuyla ilgilen. Gününün nasıl geçtiğini sor. Bu onun neler yaptığını önemsediğini göstermenin basit bir yoludur. Seninle konuştuğunda tüm dikkatini ona vermelisin. Gözlerinin içine bak. Ve en önemlisi, lafını bölme. Dinlediğini göstermek için ona sorular sor ve eğer bir fikrin veya tavsiyen varsa belirt.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Son Aşama

 1. 1
  Onun hislerini paylaş. Mesela matematik sınavından iyi not almışsa bunun seni sevindirdiğini göster! Eğer kötü bir gün geçiriyorsa, derdini paylaştığını ve daha iyi hissetmesini istediğini belirt. Daha iyi hissetmesi için yapabileceğin bir şey olup olmadığını sor.
 2. 2
  Onu gariplikleriyle birlikte sev. Herkesin sevdiği kişide beğenmediği özellikler vardır, fakat bu listede çok fazla ve büyük şeyler varsa, işte bu kötü. Onu özel ve eşsiz kılan şeylerle birlikte sevmelisin. Bunu ona da söyle.
  • Eğer kendine güvensiz olduğu bir konu varsa işte onu daha iyi hissettirmek için mükemmel bir fırsat. Şunun gibi şeyler söyle: "Çillerini çok seviyorum. Seni daha güzel yapıyor çillerin." Bunun gibi basit bir cümle bile onu mutlu edebilir ve onu doğru şekilde sevdiğini gösterir.
  • Öz güvensiz olduğu konularda dikkatli ol. Kızların çoğu (ve erkekler de) karakterleriyle ve görünüşleriyle ilgili bazı şeyler konusunda öz güvensizdir. Onu tanıdıkça muhtemelen öz güvensiz olduğu şeyleri daha iyi anlayacaksın. O konuya dikkat çekme, yokmuş gibi davran ve onu güzel kılan diğer özelliklerini görmesini sağlayarak onu cesaretlendir.
 3. 3
  Dünyanın en güzel kızıymış gibi hissetmesini sağla. Bunu direkt olarak da söyleyebilirsin. Kızlar iltifat edilmesini ve güzel olduklarının söylenmesini severler, fakat bunu abartma, hele de yeni başlayan bir arkadaşlıksa. "Bugün çok güzel görünüyorsun" gibi basit bir şey söylemen bile onu mutlu edecektir. Samimi olduğun ve söylediğin şeyi gerçekten kastettiğin sürece buna devam et. Eğer böyle olmazsa, başka şeylerde de sana güvenmez.
 4. 4
  İletişim becerilerini geliştir. İlginç düşüncelerini paylaş veya karşılaştığın insanlarla ilgili anılar anlat. Muhtemelen sen onun hakkında çok fazla soru sormuşsundur, ama o seninle ilgili yeterince şey bilmiyordur. Anlatmaktan çekinmeyeceğin şeyleri anlat, hatta belki anlatmaya korktuğun şeyleri bile anlatabilirsin.
  • Eğer bazı zayıf yönlerini gösterirse sen de ona kendi zayıf yönlerinin bazılarını göstermekten çekinme.
  • Kendini onun yerine koy. Neler hakkında konuşmayı sever? Eleştiriyi nasıl karşılar? Onu diğer kızlardan farklı kılan nedir? Kendiyle ilgili gurur duyduğu şey nedir? Onun bakış açısından bu soruları cevapla ve bu cevaplara göre plan yap.
 5. 5
  Eğer henüz etmediysen buluşma teklif et. Buluşma aşamasına gelmek en zor kısımdır. Birkaç buluşmadan sonra, hayal ettiğin gibi biri olup olmadığını anlarsın. Ama o aşamaya gelmek zor olabilir. Neyse ki, kendine güvenin tam, sakinsin ve bir planın var:
  • Onu dışarıya davet ederken bunun bir çıkma teklifi olduğunu belirtmek zorunda değilsin. Eğer çıkma teklifi olduğunu belirtirsen işler garipleşebilir. O yüzden, şöyle bir şey söyleyerek davet et: "Cumartesi günkü yeni çıkan filme iki biletim var ve arkadaşım beni ekti. Gelmek ister misin?"
  • Bir buluşmada heyecan verici ve onun kalp atışlarını hızlandıracak bir şey yapmak başarı şansını arttırır. Bu, korku tüneli, lunapark veya korku filmi olabilir. İlginç ve heyecanlı bir buluşma geçirmek aranızdaki bağı güçlendirir; çünkü birlikte bir şeyler yaşamışsınız hissi verir.
  • Centilmen ol. Kapılarını aç, vaktinde gel, buluşmada tüm harcamaları sen yap ve ilk buluşmada öpücük almayı bekleme. Onun hızına ayak uydur ve rahat hissetmesini sağla. Eğer rahat olmasını sağlayabilirsen kendini senin kollarına bırakır.
 6. 6
  Onu sevdiğini bilsin. Onun olduğu kişiyi sev, içiyle ve dışıyla. Ve bunu göster. Bu şu ana kadarki en önemli adım. Eğer onu sevdiğini bilirse ilişkide daha istekli olur.
  Reklam

İpuçları

 • Her şeyden önemlisi ona saygı duy.
 • Kavga ederken bile onunla kibarca konuş.
 • Aşırı istekli görünme. Bazen onun aramasını veya yazmasını bekle (yine de onu düşündüğünü gösteren küçük mesajlar at, fakat abartma).
 • Lafını bölme.
 • Centilmenlik ölmedi! Kapıları aç. Bulaşıkları yıka. Onun evine gittiğinde çöpleri çıkar. Bunlar çok hoşuna gidecek.
 • Onunla ilk randevunda hediye olarak bir gül götür.
 • Birbirinize lakaplar takın, fakat bunu sadece uygun durumlarda kullan. Bunun ortamı ısıtmasını ve güldürmesini sağla.
 • Ona kendisiyle ilgili sorular sor ve dinle. Bu kızların hoşuna gider.
 • İyi ve temiz koktuğuna emin ol. Ağzının içini her zaman temiz tut ve temiz bir nefes için naneli sakız çiğne.
 • Onunla bir birey olarak ilgilendiğini göster - erkenden fiziksel yakınlığı zorlama.
Reklam

Uyarılar

 • Asla aldatma.
 • Sakın bir ilişki bittikten sonra hemen başka bir kız bulma. Eğer bir kızdan yeni ayrıldıysan, hemen başka bir ilişkiye atlama; bunu yapmak o kıza onu hiçbir zaman sevmediğini gösterir.
 • Sakın arkasından konuşma, eninde sonunda öğrenir.
 • Eğer olmaz derse, ısrar etme. Hayır, hayır demektir.


Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Connell Barrett
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Connell Barrett. Connell Barrett, bir İlişki Uzmanı ve 2017 yılında New York dışında kurduğu kendi ilişki danışmanlık işletmesi olan Dating Transformation’ın Yöneticisi’dir. Connell müşterilerine kendi A.C.E. (Sahicilik, Netlik ve İfade Etme) Flört Sistemi’nden yola çıkarak tavsiyelerde bulunur. Flört uygulaması The League’de de flört koçudur. Çalışmaları Cosmopolitan, Oprah Magazine ve Today’de yer almıştır. Bu makale 99.614 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 99.614 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam