Şüphesiz kalabalık bir ortamda bir kızın dikkatini çekmek için yanına gidip kendini tanıtmakta iyisin. İster dışa dönük ol ister utangaç, bu makaledeki adımlardan bazılarını uygulayarak bir kızla konuşmaya başladığında sohbetin akmasını sağlayabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 1:
Sohbetin Akmasını Sağlamak

 1. 1
  Onu konuşmaya davet edecek şeylerle başla. Duruma dikkat et ve davetini şartlara uyarla. Örneğin, ayakkabı alışverişi yapıyorsa ona bir astronomi sorusu sorma. İşte bunu başarmanın farklı yolları:[1]
  • Tanımadığın bir kızla sohbet başlatmak istiyorsan bir tavsiyede bulunmayı dene. Örneğin, bir kafede güzel bir kız görürsen ve ne ısmarlayacağı konusunda kararsız görünüyorsa ona sevdiğin içeceği tavsiye et ya da sırf ona bakarak ne ısmarlayacağını tahmin edeceğini söyle.[2]
  • Önceden tanıdığın bir kızsa ortak bir noktanızdan hareket et. Aynı okula gidiyorsanız dersler hakkında bir yorum yap ya da müfredat dışı faaliyetlerinden söz et. Birlikte çalışıyorsanız iş yerinizdeki havadislerle ilgili bir sohbet başlat ya da üzerinde çalıştığın bir şeyle ilgili ondan yardım iste.
  • Ondan küçük bir iyilik iste. Örneğin, içecek bir şey almaya giderken eşyalarına (örneğin telefonuna) göz kulak olmasını rica et. Kızlar sana bir iyilik yaptıklarında seninle daha çok ilgilenirler. Bu, onları senin güvenine layık hissettirecek ve hatta biraz da meraklarını kabartacaktır.[3]
  • Ona iltifat et. O gün harika gözüküyorsa ya da derste çok iyi bir şey söylediyse ona bunu söyle. Saçına, gülümsemesine ya da elbisesine iltifat et. Daha dişi özelliklerine değinme. İltifatının sahte değil de gerçek olmasına dikkat et.
 2. 2
  Ona bazı sorular sor. Hem onunla ilgilendiğini göstermen hem de onun ilgine değip değmediğine karar vermen gerekiyor. Harika bir sorun, onu aynı anda düşündürür, güldürür ve senden hoşlanmasını sağlar.[4]
  • Cevabı "evet" ya da "hayır" olan sorulardan kaçın. "Bu hafta sonu gösterime giren filmi beğendin mi?" gibi bir soru, "evet" ya da "hayır" cevabını alacaktır ama buradan anlamlı bir sohbet çıkmayabilir. Onun yerine, ona başka hangi filmleri izlediğini ve bunları neden sevdiğini sor. Bu tür bir soruya çok daha uzun bir cevap verecektir.
  • Kızlar çoğunlukla ilk hamlenin erkeklerden gelmesini sever. Onun sana soru sormasını beklemek yerine, proaktif ol ve ilk soruyu sen sor. Soruna cevap verince, başını öne salla ve kendi bakış açını söyle. Onun hakkında bir şeyler öğrenirken kendinden de bir şeyler paylaşabileceğin, dengeli bir sohbet yakalaman iyi olur.
  • Sevdiği şeyleri öğren. Bu kızdan hoşlanıyorsan o zaman büyük ihtimalle onda çok hoşuna giden bir şey bulmuşsundur. Ona, sevdiği şeyleri neden sevdiğini ya da düşündüklerini neden öyle düşündüğünü sor. Sırf onu konuşturmak için soru sormak yerine, gerçekten daha fazla şey öğrenmek istediğin bir şey hakkında soru sor. İçten olmazsan anlar ve sohbet suya düşer.
   • İnsanlar kendilerinden bahsetmeyi severler. Neleri sevdiğini öğrenirsen sohbet daha doğal ve kolay ilerler. Bu bir bağlantı kurmanın en kolay yoludur.
 3. 3
  Sohbet boyunca kendini iyi göstermeye dikkat et. Onun hakkında mümkün olduğunca fazla şey öğrenmen gerekir ama ona kendini en iyi şekilde göstermeye dikkat etmelisin.
  • Seni heveslendiren ve ikna edici olduğun bir konuda konuş. Gerçekten olumlu bir şey hakkında konuştuğunda en iyi hâlinde olursun. Müziği çok seviyorsan o zaman sevdiğin gruplardan bahset. Yapmayı sevdiğin bir şey varsa onunla o konuda konuş.
  • Ona eşit zaman vermeye dikkat et. Kendinle ilgili şeyler paylaşman kesinlikle iyi olur ama sadece kendinle ilgili konuşursan senin benmerkezci biri olduğunu düşünür ve seninle konuşmaz.
  • Hiçbir şey bilmediğin konularda fikir belirtme. Amacın o kızı aklınla, sohbetinle ve zekânla etkilemek. Fikir sahibi olduğun ama bilgi sahibi olmadığın bir konuda atıp tutarsan pek zeki gözükmezsin.
 4. 4
  Duraklamaları kabullen. Sohbetin her dakikasında aklına söyleyecek bir şey gelmeyecektir ve bu tamamen normaldir. Duraklamalar sohbetin doğal bir parçasıdır. Kendi konuşmanda temkinli bir şekilde duraklamalar ve düşünme aralıkları kullanarak onun duraklamalar konusunda kendini rahat hissetmesini sağla.[5]
  • Aklına söyleyecek yeni bir şey gelene kadar ona gülümse, içeceğinden bir yudum al ya da odaya göz at. Kendine güvenli ve ilgili gözüktüğün sürece sohbetin bir sonraki aşamasını büyük bir heyecanla bekleyecektir. Gergin gözükürsen ya da gözlerini ayaklarına dikersen kendini rahatsız hissedecektir ve büyük ihtimalle "Sonra görüşürüz," diyecektir.
  • Sohbet boyunca duraklamalar yap. Durakladığında sanki ne söylemek istediğini dikkatle düşünüyormuşsun gibi görün. Bir sonraki söyleyeceğin şeyin ne olduğunu tahmin etmeye hevesli olacaktır ve sessizliği kendi söyleyecekleriyle bozmaya kendini mecbur hissedebilir.
  • İnsanlar konuşurken konuşma hızları doğal olarak senkronize olur. Yani insanlar farkında olmadan diğer kişinin konuşma hızını taklit ederler. O yüzden, yavaş konuşursan o da yavaş konuşur ve sohbet daha uzun sürer. Yavaş konuşmanın sırrı gergin değil, kendine güvenli olmaktır.
  • Duraklamaları onun seni etkilemesi için bir fırsat olarak düşün. Sohbet için sürekli konu bulman gerekiyormuş gibi düşünme. Duraklama sırasında onu sessizce inisiyatifi ele almaya teşvik edebilirsin. Öyle yaparsa seninle konuşmaktan hoşlandığını anlarsın.
 5. 5
  Konuşma havadan sudan olsun. Tartışmalı ya da kendini rahatsız hissedebileceği konulara girme. Başkalarının dedikodusunu da yapma çünkü gerçekte iyi biri olmadığını düşünebilir.[6]
  • Espri anlayışını kullan. Müstehcen bir espri ya da onu şoke edecek bir şeyle başlama. Ağır olmayan espriler yap ve kötü niyetli ya da çirkin olduğunu düşünebileceği bir şey söylemeden önce nabız yokla.
  • Komik hikâyeleri pratik et. İnsanlar sadece esprileri değil, başına gelen komik şeyleri dinlemeyi de severler. O yüzden, başına gelen komik ya da eğlenceli şeyleri aklında tut ve arkadaşlarınla, anlatmak istediğin hikâyenin provasını yap.
  • Popüler kültürü tanı. Ünlülerle ilgili en güncel haberleri ve sinema ve müzikteki yenilikleri takip et. Dış dünyada neler olup bittiğini bildiğinde her zaman konuşacak hafif bir şeylerin olur. Hem de bir sürü şey bilmenden etkilenebilir.
 6. 6
  Vücut diline odaklan. Kendin için, göz kontağını çok iyi kullan, dik otur ve sıcak bir şekilde gülümse.[7] Bunları yaptığında dikkatini ona vermişsin gibi hisseder.[8]
  • Onun vücudunu kullanma şekline bak. Seninle göz kontağı kuruyor, koluna hafifçe dokunuyor ya da sen konuşurken sana doğru eğiliyorsa o zaman senden hoşlandığından emin olabilirsin.
  • Sen de iyi bir vücut dili yansıtmaya dikkat et. Kollarını kavuşturma, ayaklarını yere vurma, duyulabilecek şekilde iç çekme ya da oflayıp puflama. Bütün bu tikler, ondan sıkıldığının ya da ondan hoşnut olmadığının işaretleridir.
  • Sürekli bakışlarını başka tarafa çeviriyorsa, içeceğiyle ya da takılarıyla oynuyorsa veya sıvışmak için can atıyor gibi gözüküyorsa o zaman ilgisini kaybediyor olabilirsin. "Kötü bir gün mü geçiriyorsun? Çok uzaklarda gibisin," gibi bir şey söylemeyi deneyebilirsin. Ya da daha baştan pek ilginç bir sohbet olmadıysa nazikçe, "Seninle konuşmak güzeldi" de ve oradan uzaklaş.
 7. 7
  İlgin her zaman onun üstünde olsun. Onun önemli olduğunu düşündüğünü bilmesine izin ver. Spot ışıklarını üstüne çekmeye çalışma. Onun yerine, ilgin ağırlıklı olarak onun üstünde olsun.
  • Bir kızla sohbet ederken cep telefonunu kapat. Telefonuna cevap vermek için dışarı çıkarsan döndüğünde onun hayatına devam ettiğini görebilirsin.
  • Arkadaşlarına rastlarsan arkadaşlarınla onu tanıştır ama dikkatin sohbetinizde olsun. Arkadaşlarına onlarla başka bir zaman konuşacağını bildiren sözsüz işaretler göndermeye çalış.
 8. 8
  Gitmesi gerekiyorsa konuşmayı güzel bitir. Onunla konuşmayı ve onu tanımayı sevdiğini söyle. Onunla aranda gerçek bir bağ hissettiysen telefon numarasını iste. Ertesi sabah ona, harika zaman geçirdiğini söyleyen ve güzel bir gün dileyen bir mesaj at. Mesajına cevap verirse o ilk sohbeti sürdürmek için ikinci bir şansın olabilir.
  • Temel kural, onu aramadan önce en az bir gün beklemektir, özellikle de ona bir yabancı olarak yaklaştıysan. Fazla cüretkâr olduğunu düşünmesini istemezsin ve çok muhtaç gibi gözükmen de iyi olmaz, o yüzden en iyisi bir gün beklemektir.
  • Onu aradığında kısa ve güzel konuş. Sohbetten gerçekten çok keyif almadığı sürece, ona sadece sinemaya gitmek ya da kahve içmek ister mi diye sor ve orada bırak. Onu yüz yüze etkilemen iyi olur, böylece bir şeyler yolunda gitmezse hasar kontrolü yapabilirsin.
  • Onun senden cidden hoşlandığından emin olana kadar çok göze batmamaya çalış. Eğer çok ısrarcıysan ama o değilse kız kendini biraz tuhaf hissedebilir. O yüzden ortayı bulmaya çalış. Her zaman sohbetin akmasını sağla.
  Reklam

İpuçları

 • Pratik yaptıkça heyecanın azalacaktır. Bir kızla sohbeti sürdürmeye çalıştığında her zaman kendini biraz gergin hissedeceksindir ama farklı kızlarla daha fazla sohbet başlattığında kendine güvenin artacaktır. Her halükârda, ne kadar sohbet başlatırsan harika bir kızla tanışma şansın o kadar artar.
 • Kibar ol ve kendin ol.
 • Kızlarla konuşmanın risk yoksa ödül de yok durumu olduğunu unutma. Şansını deneyip sohbeti sürdürmezsen ne kaçırmış olabileceğini asla bilemezsin. Sohbet iyi giderse yakın ve uzun süreli bir ilişki kurabilirsin.
 • İlgilendiğin kızla aynı ülkeden ya da kültürden değilsen ırkın/etnik kökenin/kültürün hakkında konuş ve ona yeni bir dil göster. Örneğin, Asyalıysan ve Amerikalı bir kızla konuşmaya çalışıyorsan onu Asya kültürüyle tanıştır ya da kültürünün nasıl farklı olduğunu anlat. (Ama bu taktiğe karşı dikkatli ol; kendi kültürün sohbet başlatmak için harika bir konu olabilir, özellikle de farklıysa/onun ilgisini çekiyorsa ama en iyi sohbet kültürler arası olandır ve kendini "egzotik" ya da "yabancı" gibi göstermen iyi olmaz .)
 • Dedikodu yapmamayı ya da insanlar hakkında olumsuz konuşmamayı ve sadece onunla ilgilenmeyi unutma. Dedikodu, kadınsı gözükmene neden olabilir. Bir şekilde dedikodu yapmaya başlarsa muhtemelen 'arkadaş kalmaya' doğru ilerliyorsun. Muhtemelen. Kesin değil.
 • Bu kızla bir ilişki ya da başka bir şey istiyorsan o zaman eski sevgilisini sormak iyi bir taktik olabilir. Bu hem uzun soluklu bir sohbet konusu sağlar hem de en son ilişkisinde nelerin yanlış gittiği ve nelerden kaçınman gerektiği konusunda sana bilgi verir. Ama dikkatli ol; sevgilisinden daha yeni ayrıldıysa bu hassas bir konu olabilir ve onu rahatsız edebilir. Bu taktik bazı durumlarda işe yarayabilir.
Reklam

Uyarılar

 • Yanında sakız ya da nane şekeri bulundur. Bu şekilde, onunla konuşurken nefesinin ferah olduğundan emin olabilirsin.
 • Dekolte bir elbise giyiyorsa bile göz kontağı kurduğundan emin ol. Seni göğüslerine bakarken yakalarsa sohbet pek uzun sürmez.
 • Eteğine gelince, bunu tartışmaya bile gerek yok. Eteği çok kısaysa seni masanın altına bakarken yakalamasına izin verme. Bu resmen sohbetin sonu olur.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Eddy Baller
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Eddy Baller. Eddy Baller, Vancouver, British Columbia, Canada’da yerleşik bir Flört Koçu’dur. 2011 yılından bu yana koçluk yapan Eddy güven yapılandırma, ileri sosyal beceriler ve ilişkiler konusunda uzmanlaşmıştır. Vancouver’daki BBB onaylı tek flört koçluğu işletmesi olan Conquer and Win adındaki kendi flört danışma ve koçluk hizmetlerini yürütmektedir. Conquer and Win, tüm dünyadan erkeklerin hakettikleri aşk hayatına sahip olmalarına yardım eder. Çalışmaları, Art of Manliness, LifeHack ve POF gibi birçok kaynakta yer almıştır. Bu makale 2.135 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 2.135 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam