Bir kıza snap göndermek onunla yüz yüze konuşmak kadar stres verici olabilir. Bağlantı kurmanın ilk adımı onu Snapchat'te eklemek ve bazı sıradan snap'ler göndermek olabilir. Daha düzenli snap göndermeye başladıktan sonra sohbete, ortak ilgi alanları, yorumlar ve daha fazla konuyla devam edebilirsin. Snap'lerine çeşitlilik, mizah ve yaratıcılık eklemek için filtre gibi özellikleri kullan.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Bağlantı Kurmak

 1. 1
  Onu Snapchat'te ekle. Snapchat'i aç ve ekranın üst kısmındaki hayalet simgesine dokun. Açılan menüde “Arkadaş Ekle” seçeneğini seç. Bundan sonra onu kullanıcı adıyla, rehber aracılığıyla (bunun için onun numarasını biliyor olman gerekir) veya özel bir Snapchat koduyla ekleyebilirsin.
  • Kullanıcı adını, numarasını veya Snapchat kodunu bilmiyorsan onu, her zaman ortak arkadaşınızın arkadaşlar listesinde bularak ekleyebilirsin.
  • Onu aynı gün Snapchat, Twitter ve Instagram gibi birden fazla platformda takip etmekten kaçın. Bunu yapmak abartılı görünebilir.[1]
 2. 2
  Onu ekledikten birkaç gün sonra sıradan snap'ler gönder. İlk snap'i göndermeden önce birkaç gün bekle. Hemen bir snap göndermek seni çaresiz gösterebilir. Ardından, ona iki günde bir köpeğinin kar yiyişi, sokak sanatçılarının performansı ve matematik dersinde hocanın verdiği ödev yığını gibi snap'ler gönder.
  • Düzenli olarak sıradan snap'ler gönderdiğinde senden snap beklemeye başlayacak. Bu da doğal yoldan gelecekte daha fazla snap göndermeye evrilecek.[2]
 3. 3
  Snap'lerin sıklığını kademeli olarak artır. Sıradan snap'ler ile onu daha iyi tanıdıkça daha sık snap gönderip almaya başlayacaksın. Çok zaman geçmeden bir sürü snap göndermek bıktırabilir. Fakat yanıt vermeye devam ederse konuşmanın devam etmesini istiyor olabilir.
 4. 4
  Doğal bir sohbet için cevaplarını duruma göre uyarla. Sana cevap verirse konuşmanın bizzat sohbet ediyormuş gibi ilerlemesine izin ver. Onu dinlediğini göstermek için söylediği şeyler hakkında soru sor.
  • Ona neyi sevdiğini, ne yaptığını ve senin için neyin önemli olduğunu gösteren bir çerçeve çizmek için snap'leri kullan.
 5. 5
  Miadını doldurmuş ve abartılı ifadelerden kaçın. “Hey, n'aber?”, “Ne yapıyorsun?” ve “Nasıl gidiyor?” gibi ifadeler muhtemelen dikkatini çekmeyecektir ve bunları okumayabilir. Tuhaf ve aşırı aptalca yorumlar da gönderdiğin snap'leri görmezden gelmesine neden olabilir.[3]
  • "Hey, n'aber?" yerine başında kovboy şapkası olan bir fotoğrafı üzerinde "Selam" yazan bir snap'le göndermeyi dene.
  • Samimi, ilgili, eğlenceli bir konuşma tonu hedefle. Mesela polisin arabayla yanından geçtiği bir anı “beni asla yakalayamayacaklar” yazıp ona snap olarak gönderebilirsin.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Konuşmaya Devam Etmek

 1. 1
  Ortak noktalarınız üzerinden bağ kur. İkinizin de hoşuna giden şeyler hakkında konuşmak daha kolay olacaktır. Onun hobilerini, katıldığı kulüpleri ve hedeflerini düşün. Bunlardan herhangi biri tam bir Snapchat konuşması yapmak için çıkış noktası olabilir. Keşfedebileceğin bazı ortak noktalar şunlar olabilir:
  • Sanat
  • Kitaplar
  • Müzik
  • Okul
  • TV
  • Spor
 2. 2
  Snap'lerle bir hikâye anlat. Hikâye oluşturmak onu, gönderdiğin mesajlara dâhil etmenin bir yoludur. Örneğin arkanda çok fazla hareketlilik varsa bir kalabalıktan kaçıyormuş gibi davranabilirsin. Onun ilgisini artırmak için boş iş yerini çekip üzerine esprili bir metin (“ofiste yoğun bir gün”) yaz ve bu snap'leri kullan.
  • İşlerin gün boyunca nasıl değiştiğini göster. Örneğin ne kadar meşgul olduğunu belirtmek için vardiyanın başlarında, öğle yemeğinde ve işten ayrılmadan önce çeşitli snap'ler çekebilirsin.[4]
 3. 3
  Onun Snapchat hikâyeleri hakkında yorum yap. İlk snap göndermeye başladığında yalnızca arada bir yorum yap. Daha fazla snap göndermeye başladığında yorumlarını artır. Yorum yaparken komik veya tuhaf olmak zorunda değilsin. Örneğin onun bir köpekle oynadığı hikâyeye “Şimdiye kadar gördüğüm en şirin köpek.” yazabilirsin.
  • Yorum kısmı, sıradan sorular sormak için harika bir yerdir. Konserde olduğunu fark ettiysen “Kimi izlemeye gittin?” diye sorabilirsin. Muhtemelen cevap verecek ve müzik hakkında konuşmaya başlayacaksınız.
 4. 4
  Konuşma fırsatları yarat. En sevdiğin şarkı radyoda her çıktığında ona bir snap gönder. Bu sayede şarkıyı her duyduğunda sana bir snap gönderir ve senin de ona daha fazla snap gönderme şansın olur. Konuşma fırsatları oluşturmak için diğer kullanışlı snap'ler şunlar olabilir:
  • Şirin hayvanlar
  • Ortak favoriler (arabalar, kitaplar ve yiyecekler gibi)
  • Tanıdık yerler (sınıflar ve binalar gibi)
  • Tanıdık insanlar (ortak arkadaşlar gibi)[5]
 5. 5
  Görmezden gelinen snap'leri mesele yapma. Genelde insanlar snap'leri, kısa mesajlardan veya telefon görüşmelerinden daha az ciddiye alırlar. Bu nedenle birçok snap'e bakılmaz bile. Snap'lerin görmezden geliniyorsa üstüne alınma. Meşgul olduğunda, snap'lere yanıt vermek zorundaymışsın gibi hissetme.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Özellikleri Kullanmak ve Sınırlara Saygı Göstermek

 1. 1
  Komik ve sanatsal efekt vermek için snap'lerine filtre koy. Snap'leri değiştirmek için Snapchat'te kullanabileceğin birçok görsel filtre ve ses filtresi var. Örneğin ekstra bir şirinlik etkisi oluşturmak için köpek filtresini kendinin bir snap'ini çekip üzerine “Çok açım ya sen?” yazarak kullanabilirsin.
  • Filtrelere kamera moduna girip kamerada yüzünü basılı tutarak ve sola kaydırarak erişebilirsin.
  • Snapchat'te düzenli olarak yeni filtreler çıkıyor. En sevdiğin filtreleri bulmak için çeşitli filtreleri dene.[6]
 2. 2
  Bu streak'i (bir kişiyle üst üste iki-üç gün karşılıklı snap'leşmek) kendi lehine kullan. Her gün snap göndererek sonunda bir streak oluşturacaksın.[7] Bu otomatik bir özelliktir. Çoğu Snapchat kullanıcısı gibi o da muhtemelen bu streak'i canlı tutmak isteyecektir. Bu da onunla konuşman için daha fazla şans yaratacaktır.
  • Snap'lerin sıklığını kademeli olarak artırarak sinsice bir streak başlatabilirsin.
 3. 3
  Onun sınırlarına saygı göster. Snapchat'te video gönderildiğinden, sınırlar bazen aşılabilir. Bazı insanlar üzerinde tişört olmadan dolaşmanın önemli olmadığını düşünebilir ama bu, başkaları tarafından saygısızlık olarak görülebilir. Snapchat'te uygunsuz mesajlar göndermek hesabının iptal edilmesine neden olabilir.[8]
  • Bazıları için durum farklı olsa da genelde Snapchat hikâyende özel snap'leri paylaşmak uygun değildir.[9]
 4. 4
  Snap'lerine bağlantı ekle. Snap'lerinde ayarlamalar yaparken ekranın sağ tarafında bir ataç simgesi göreceksin. Buna dokunduğunda snap'e bağlantı ekleyebilirsin. Bağlantıları kullanarak meme'ler, İnternet siteleri, Rick Astley ve daha fazlasını ekleyebilirsin.[10]
  • Ona satın almak isteyeceği bir şeyi snap olarak gönderdiysen bu snap'e bağlantı eklemek muhteşem olacaktır. Örneğin, snap olarak gönderdiğin ayakkabıları alabileceği yerin bağlantısını ekleyebilirsin.[11]
 5. 5
  Aptal bir sesle onu şaşırt. Ses filtreleri ile sesini çok tiz, sevimli, bir robot gibi kısık sesli ve güçlü sesler çıkaracak şekilde değiştirebilirsin Ekranın sol alt köşesindeki hoparlör simgesine dokunarak bu filtrelere erişebilirsin.[12]
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 27.965 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Snapchat
Bu sayfaya 27.965 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam