Erkeksen bir kızla nasıl iyi arkadaş olunacağını anlamak biraz kafa karıştırıcı olabilir. Birlikte takılmak nasıl istenir, ne tür şeyler yapılır ve birlikte ne konuşulur? Neyse ki bir kızla arkadaş olmak karmaşık olmak zorunda değil. Aranızdaki arkadaşlık ilişkisini erkek arkadaşlarınla arandaki ilişki gibi gör ve arkadaştan fazlası olmaya çalışmıyorsan ilişkinizi arkadaşlıktan öteye götürmemeye dikkat et.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Tanıdığın Bir Kızla Daha İyi Arkadaş Olmak

 1. 1
  Ortak ilgi alanları bul ve bunları birlikte yapın. Kızla birlikte aktiviteler yapmanız onunla olan ilişkini geliştirecektir.[1] Bir kızla iyi vakit geçirdiğinde, bu deneyimi hatırlama olasılığı daha yüksektir. Arkadaşlıklar genellikle iki kişinin ortak bir ilgi alanı olduğu için başlar, yani daha iyi arkadaş olmadan önce ortak bir ilgi alanınız olması önemlidir.
  • Kıza aktivitenin ne kadara mal olduğunu söylemek, karışık sinyaller göndermekten kaçınmanın bir yoludur. Bunu yaparak romantik bir buluşma değil, arkadaşça bir buluşma için zemin hazırlamış olursun.
  • Bir restorana yemeğe gidebilir, bir eğlence parkına gidebilir, başka bir arkadaşın doğum günü partisine katılabilir, sörf yapabilir, bir sanat dersine katılabilir veya ikinizin de sevdiği herhangi bir şeyi yapabilirsiniz.
  • Yapılacak bir şey yoksa evde takılmak ve film izlemek de her zaman bir seçenektir.
 2. 2
  Gerçek ve şeffaf sohbetler edin. İnsanlar olarak özellikle konu duygusal olarak değer verdiğimiz bir konuysa sohbet ederek bağ kurarız.[2] Birbirinizin hayatları hakkında ne kadar çok konuşursanız birbirinize o kadar çok bağlanırsınız. Şeffaf olmak; onun korkularını ve duygularını dinlemen ve kendi duyguların ve korkuların hakkında konuşmaya açık olman demektir.
  • Sana bir sorunla gelirse onu eleştirme. Bir kızın duymak isteyeceği son şey, her şeyi batırdığını biliyorken yaptığı yanlışın söylenmesidir.
  • Kızın bakış açısını her zaman dinle ve tavsiye vermeden önce düşünme şeklini anla.
  • Bir kızdan tavsiye istemek aranızda bir güven duygusu yaratır ve kızın da tavsiye için sana başvurması ihtimalini artırır.
 3. 3
  Ona cinsel olmayan bir şekilde iltifat et. İltifat duymak bize kendimizi iyi hissettirir ve bizi bir şeyler yapmaya motive eder.[3] Bir kıza, başardığı veya ulaştığı bir şeye hayran kaldığında her zaman iltifat etmelisin. Bununla birlikte, görünüşüyle alakalı iltifat etmemelisin çünkü sadece arkadaşsanız bu onu rahatsız edebilir. Bunun yerine, sana ettiği iltifatları ipucu olarak kullan. Senin fiziksel görünüşünden hiç bahsetmiyorsa onun görünüşünden bahsetmemek en iyisidir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Arkadaşlıklarını Güçlü Tutmak

 1. 1
  Onunla iletişim hâlinde ol. Zaman geçtikçe bir kızla güçlü ilişkiler sürdürmek zorlaşabilir, bu yüzden ona mesaj göndermek veya onu aramak için daha çok çaba sarf etmen gerekebilir. Hâlâ birbirinize yakın yaşıyorsanız sosyal etkinlikler ve toplantılar için onu aklının bir köşesinde tuttuğundan emin ol. Bir arkadaşın doğum gününü hatırlamak da ona ulaşmak veya onu ziyaret etmek için harika bir nedendir.
  • Arkadaşın başka bir şehre taşınırsa iletişimi sosyal medya üzerinden sürdürmeye çalış.
  • Arkadaşın meşgulse ona git. Fazladan zamanın varsa görüşmeyi onun için uygun hâle getir. İleride bunu takdir eder.
 2. 2
  Seni bir şeye davet ederse onunla dışarı çık. Sosyal davetleri ne kadar çok kabul edersen kızların seni gelecekteki etkinliklere davet etme olasılığı o kadar yüksektir. Bu, özellikle kız gitmek istemediği bir etkinliğe katılıyorsa ve onu desteklemesi için bir arkadaşa ihtiyaç duyuyorsa önemlidir.
  • Meşgulsen veya yapacak başka bir işin varsa ve katılamayacaksan bunu arkadaşına yeterince erken söyle ki birlikte gidecek başka birini bulabilsin.
  • Bir şeye gitmek istemiyorsan gitme. Negatif enerjin muhtemelen aranızdaki etkileşimi normalde olduğundan daha kötü hâle getirecektir.
 3. 3
  İhtiyacı olan duygusal desteği sağla. Birçok insan farklı inişler ve çıkışlar yaşar ve çoğu insan zor zamanlarda duygusal destek almak için arkadaşlara ihtiyaç duyar.[6]
  • İyi bir arkadaş olmak ne zaman geri çekileceğini bilmek ve birinin yas tutmasına izin vermek anlamına da gelir. Baskıcı davranmadığından emin ol.
  • Duygusal destek, bir performans veya spor karşılaşması öncesi gibi stresli ama mutlu zamanlar için de gereklidir.
 4. 4
  İstediği bu olmadığı sürece cinsel veya romantik davranışlar sergilemekten kaçın. İstenmediğinde açıkça cinsel veya romantik davranışlar sergilemek, karşı cinsle arkadaşlığı yok etmenin en kolay yollarından biridir. Bu, kıza kendini rahatsız hissettirmekle kalmaz, onu üzebilir de; çünkü sana bir arkadaş olarak değer veriyordur, romantik bir şekilde değil. Bir arkadaşlık sonunda romantik bir ilişkiye dönüşebilir ancak bu yalnızca iki kişi de istediğinde gerçekleşir.
  • Arkadaşına karşı romantik duygular beslersen bunu ona söylemelisin. Ancak dikkatli ol, bu uzun vadede arkadaşlığınıza zarar verebilir.
  • Arkadaşın seninle romantik bir ilişki içinde olmak istiyorsa ve bu senin için de sorun değilse birlikte olun. En iyi ilişkiler arkadaşlıklar üzerine kuruludur.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Yeni Kızlarla Tanışmak

 1. 1
  Kızların bulunacağı sosyal ortamlara gir. Arkadaş olmak isteyeceğin kızların olduğu sosyal ortamlara girmeye çalış. Şehrinde veya semtinde gerçekleşen popüler etkinlikleri takip et ve ona gitmeye hazır ol. Mümkünse ücretsiz sanat dersi gibi ilgini çeken bir kursa gitmeyi dene veya bir okul spor kulübüne katıl. Yeni insanlarla tanışmak kolaydır, onlarla birlikte olmanı sağlayan bir ortama girmen yeterlidir.
  • Sosyalleşme imkânların sınırlıysa yaratıcı olmaya çalış. Kızlarla markette, ibadethanende, spor salonunda veya bir alışveriş merkezinde de tanışabilirsin.
  • Okula gidiyorsan sınıfındaki yeni kızlarla tanışmak için mükemmel bir fırsatın var. Ders başlamadan önce veya sonra onun yanına git.
 2. 2
  Arkadaş olmak istediğin kızlara kendini tanıt. Kıza adını söyle ve onun adını sor. Yaptığınız şeyden veya o sırada nerede olduğunuzdan bahsederek havadan sudan bir sohbet başlat.
  • Yeni insanlara yaklaşma konusunda endişeliysen gerginliğini azaltmanın tek yolu insanlara yaklaşmaktır. Olabilecek en kötü şey, seninle konuşmak istememesidir.
  • "Burası çok eğlenceli, beğendin mi?" veya "Bu ders çok sıkıcıydı, ders hakkında ne düşünüyorsun?” gibi sorular iyidir.
  • Kendinden emin davran ama saldırgan görünmemeye çalış. Kızla iyi bir erkek arkadaşınla konuşuyormuş gibi konuş ama daha kibar ol.
 3. 3
  Ortak yönlerinizi belirle ve bunun hakkında konuş. Arkadaş olmak istediğin kızla ortak bir yönünün olma ihtimali çok yüksektir çünkü ikiniz de aynı sosyal ortamdasınız. Mesela kızlarla bir spor kulübünde tanışıyorsan muhtemelen spor konusunda veya bir sanat dersindeysen sanat konusunda ortak ilgi alanınız vardır. Ortak bir bağ bulmaya ve konuşmaktan hoşlandığın, bilgili olduğun bir konu bulmaya çalış.
  • Bir kızla konuşurken komik ve neşeli olmaya çalış. Onu güldürebilirsen büyük ihtimalle arkadaşın olmak isteyecektir.[7]
  • İyi bir dinleyici ol ve konuşmasına izin ver. Ne kadar çok soru sorarsan o kadar çok açılır ve kendini rahat hisseder. Cevap vermeli ve fikrini belirtmelisin ancak iyi bir dinleyici olmaya da konsantre olmalısın.
 4. 4
  İletişim bilgilerini al. Tanıştığın kızla aranda iyi bir sohbet geçtiğini hissettiğinde onun cep telefonu numarasını aldığından emin ol. Özellikle sohbet iyi giderse bunu istemekten korkma. Onunla sohbet etmekten zevk aldığını söyle ve tekrar sohbet etmek isteyip istemediğini sor. İsterse bilgilerini al.
  • Sohbet kötü gittiyse sana numarasını vermek istememe ihtimali yüksektir.
  • Ortamdan ne zaman ayrılacağından emin değilsen konuşma bitmeden önce bile sorabilirsin.
 5. 5
  Takılmak için ona mesaj at. İkinizin de yapabileceği bir şey belirle ve seninle buluşmak isteyip istemediğini sor. Bu; öğle yemeği, kaya tırmanışı veya bir grubu dinlemeye gitmek olabilir. Yapacak bir şey bulamıyorsan daha önce ne hakkında konuştuğunuzu hatırlamaya çalış ve ikinizin de ilgi duyduğu bir şey seç. Takılmayı romantik hâle getirme ve mesajlaşırken flört etme, aksi takdirde yanlış sinyaller gönderebilirsin. Ona şu anda biriyle romantik anlamda buluşmak istemediğini söyleyecek kadar ileri bile gidebilirsin.
  • Cevap vermiyorsa ona çok fazla mesaj atma. Meşgul olabilir veya konuşmak istemeyebilir. Bir arkadaş edinmek için çıldırıyor gibi görünmek, onu kızdırmak veya gıcık etmek de istemezsin.
  • Komik veya ilginç resimler de mesaj yoluyla paylaşmak için iyidir.
  • Mesajlaşırken mümkün olduğunca kibar olmaya çalış. Alaycı davranman iyi olmaz; ses tonunu duyamadığından bunu ciddiye alabilir.[8]
  • Kız sana çok mesaj atıyorsa cevap yazmalısın. Mesajlaşmayı ne kadar sevdiğini anlamaya ve o enerjiye uymaya çalış.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Laura Bilotta
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Laura Bilotta. Laura Bilotta bir flört koçu ve çöpçatandır ve kurucusu olduğu flört ve ilişki koçluğu hizmeti olan Single in the City, Toronto, Ontario, Kanada’da faaliyet göstermektedir. Laura, 18 yılı aşkın flört koçluğu deneyimiyle flört adabı, ilişkiler ve insan davranışları konusunda uzmanlaşmıştır. AM640 ve Apple Podcast’te yayınlanan Dating and Relationship radyo söyleşi programının sunucusudur. Aynı zamanda "Single in the City: From Hookups & Heartbreaks To Love & Lifemates, Tales & Tips To Attract Your Perfect Match" kitabının da yazarıdır. Bu makale 2.250 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 2.250 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam