Günümüz dünyasında kısa mesaj, arkadaşlık kurmanın ve muhtemelen bunun daha fazlasına dönüşmesini sağlamanın normal bir yoludur. Bir kızın senden hoşlanmaya başlamasını istiyorsan mesajlaşmak en kolay yollardan biridir. Yani, rahat ol, telefonunu al ve kararlı bir adım at.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
İşe Başlamak

 1. 1
  Telefon numarasını iste. Kısa mesaj göndermek ancak onun telefon numarasını biliyorsan işe yarar. Bir kızdan telefon numarasını istemek zordur ama bu konuda rahat olmaya çalış. Çoğu zaman basit bir "Galiba bende hâlâ telefonun yok. Birbirimize numaralarımızı verelim mi?" cümlesi iş görür.
  • Numarasını alırken şunlardan kaçın:
   • Numarasını başka bir arkadaşından almak. Sana numarasını bizzat vermediyse ona mesaj göndermeni beklemeyecektir. Ondan istemeden numarasını almanı ürkütücü bulabilir.
   • Numarasını anlık mesajla ya da İnternet’ten istemek. Telefonunu yüz yüze istemek, reddetmesini epey güçleştirecektir. Senden hoşlanmıyor olmadığı sürece ve sıkı kontrol altında değilse telefon numarasını %90 ihtimalle alırsın.
   • Bunu büyük bir mesele hâline getirmek. Telefonunu almayı ne kadar az umursuyormuş gözükürsen şansın o kadar artacaktır. Çok fazla umursuyor gibi gözükürsen kız biraz huzursuz olabilir.
 2. 2
  Telefon numaran onda yoksa ilk mesajda kendini tanıt. Sana numarasını verdiyse ve ona mesaj göndermeni bekliyorsa şu tür bir şeyle başla:
  • "Selam, ben Giray, hani dün konuşmuştuk. Nasıl gidiyor?"
  • "Merhaba. Ben Özgür. Seni çok meşgul etmek istemem ama bu videoyu izledin mi? Bir saniye önce neredeyse ölüyordum..."
  • Ya da üstesinden gelebileceğini düşünüyorsan biraz daha utangaç bir tavırla komik bir şey dene:"Az önce numaranı istemeye çalışarak kendini senin önünde utandıran biri vardı hani? İşte o benim!"
 3. 3
  Arada bir mesaj gönder. Nasıl tepki verdiğini görmek için mesajları yavaş yavaş gönder. Başlangıçta ona yüzlerce mesaj atıp telefonunu mesaj bombardımanına tutma.[1] Günde birkaç mesaj attıktan sonra bir iki gün ara vermen, onun için kesinlikle yanıp tutuşmadığını gösterecektir (bu, bazı kızları uzaklaştırabilir).
 4. 4
  Bekle ve bir şeyi doğru yapıp yapmadığını görmek için işaretler ara. Hepimizin vücut dili vardır. Bunu büyük ihtimalle biliyorsundur. Ama vücut dilinin mesajlardan sızabildiğini bilmiyor olabilirsin. Mesajlarında ona düzgün şeyler gönderdiğine dair işaretler arasında şunlar vardır:
  • Hızlı cevaplar. Ona her mesaj gönderdiğinde sana çok hızlı mı yanıt veriyor? Elde edilmesi zor kızı oynuyorsa kasten bekliyor olabilir, o yüzden buna çok fazla anlam yükleme.
  • Kahkaha ve diğer emojiler. "Haha" ya da "lol" yazarak hep gülüyor mu? Bu iyiye işarettir. Gülümseyen suratlar ve diğer emojiler de kesinlikle iyiye işarettir.
  • Onun da seninle flört etmesi. Flörtü görünce tanırsın. "Ah bunu hayatta kaçırmazdım." ya da "Seninle ne zaman konuşsam günüm güzelleşiyor." gibi mesajlar atıyorsa doğru yoldasın demektir. Aynen devam et!
 5. 5
  Olması gerektiği kadar ilgili olmadığına dair işaretlere dikkat et. Fark etmen gereken olumlu işaretler olduğu gibi farkına varabileceğin olumsuz işaretler de vardır. Mesaj göndermeye başlayınca bunlara dikkat et.
  • Bazı mesajlarına yanıt vermiyor. Düpedüz görmezden geliyor.[2] Kaba ya da duyarsız bir şey söylediysen bir daha o mesajı atmamayı zihnine not et. Ona biraz daha zaman vermeye çalış.
  • Çok az sözcük kullanarak cevap veriyor. Ona birkaç tane gerçekten hoş ve iyi düşünülmüş mesaj gönderdiysen ve sadece "Güzelmiş." diye cevap verdiyse bu, ya havasında olmadığını ya da yazdıklarını pek ilginç bulmadığını gösterir.
  • Mesajlaşmayı asla o başlatmıyor. Ona her zaman sen mesaj göndermek zorunda kalıyorsan ve asla sana mesaj göndermek için çaba harcamıyorsa işler büyük ihtimalle pek iyi gitmiyordur. Tabii şimdilik.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Rahat Davranmak

 1. 1
  Ona mesajında yazmak istediğin şeyleri düşün. Genel şeylerle başlayıp zamanla daha kişisel konulara ilerlemek iyi bir fikir olabilir.
  • Örneğin, ona başlangıçta yaklaşan partileri ya da etkinlikleri söyleyebilirsin.
  • Sonra, ona neler yaptığını ve nereye gittiğini yazan mesajlar gönderebilirsin.
  • Sonunda, ona onunla ilgili düşüncelerini ve onunla ilgili hoşuna giden/sevdiğin şeyleri bilmesine izin veren mesajlar yollayabilirsin (bunu sadece bir ilişkiniz varsa ya da onun bunu rahatsız edici bulmayacağından endişe etmiyorsan yap).
 2. 2
  Yazdıklarına biraz mizah kat. Ona komik şeyler yazmak, mesajlaşmayı daha kolay hâle getirecektir. Komik biriysen bunu kullan. Değilsen ikinize özel espriler bulmayı, ona muzipçe takılmayı ya da ikinizin de parçası olduğunuz komik durumlara yorum yapmayı dene.
 3. 3
  Mesajlarında neler yazdığını mutlaka oku. Sorduğu sorulara cevap ver ve ayrıca genel olarak mesajla anlattığı şeyleri okuyup sindirdiğini gösterecek türden yanıtlar ver. Bu, hoşuna gidecektir.
  • Sana her mesaj gönderdiğinde hep anında cevap verme. Yanıt vermeden birkaç dakika bekle. Süreyi değiştir. Bazen biraz daha uzun bekle, bazense az.
 4. 4
  Onunla her zaman flört etmeye çalışma. Bütün gün ya da her gün onu pohpohlama. Onunla flört etmeye başladıysan bunu temkinli yap. Flörtün az miktarda olması yeterlidir. Ona şu konularda mesaj göndererek mesajlarına biraz daha çeşit katmayı öğren:
  • Günlük hayatıyla ilgili mesajlar. "Nasıl gidiyor?" "Günün nasıldı?" ve "Hafta sonu eğlenceli bir şeyler yaptın mı?" gibi mesajlar normal mesajlardır.
  • Uğraştığı sorunlarla ilgili mesajlar. Seninle sorunlarıyla ilgili konuşmasına izin ver. Hayatına burnunu sokma. Ama tavsiyeye açıksa bunu yapmaya çalış.
  • Senin hayatında olanlarla ilgili mesajlar. Büyük ihtimalle ona çok ilgi gösteriyorsun ve bunda bir sorun yok. Ama belki, sadece belki senin hayatında neler olduğunu öğrenmek istiyordur. Yaptıklarını, kimleri gördüğünü ve nereye gittiğini onunla paylaş. Bu konuda abartıya kaçma. Kendini kaptırma.
 5. 5
  Sonunda mutlaka mesajlaşmanın ötesine geç. Bir kızla bir ilişki kurmaya başlarsan sonsuza dek sadece mesajlaşmaya bel bağlama. Sonunda, mesaj göndermenin ötesine geçip onunla takılman, onu telefonla araman ve randevulara çıkman gerekecek. O kız senden hoşlanıyorsa bekledikleri bunlar olacaktır.[3]
  Reklam

İpuçları

 • Ona karşı tatlı ve nazik ol. Onu önemsediğini göster.
 • Bir kıza kısa mesaj gönderirken gülümseyen suratlar kullan! O da kullanırsa büyük ihtimalle seninle konuşmaktan hoşlanıyordur!
 • İlk seferinde cevap vermezse aynı mesajı tekrar gönderme.
 • Mesajlarına cevap vermek için çok uzun süre bekleme. Yoksa, onu önemsemediğini düşünür.
 • Kendin ol ve kimse için değişmeye çalışma. Kızların, dürüst ve sadık erkeklerden hoşlandığını aklında bulundur.
 • Sana mesaj atmasını beklediğini ona belli etmemeye çalış. Yoksa, zavallı gözükürsün.
 • Ondan hoşlandığına dair küçük ipuçları vermeye çalış ama tutup da bunu doğrudan söyleme. Onu korkutup kaçırmak istemezsin!
 • Unutma ki tamamen kendin olmak en iyisidir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Referanslar

 1. Patti Novak Williams. Profesyonel Çöpçatan ve Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 12 January 2021.
 2. Patti Novak Williams. Profesyonel Çöpçatan ve Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 12 January 2021.
 3. Patti Novak Williams. Profesyonel Çöpçatan ve Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 12 January 2021.

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 42 kişi çalıştı. Bu makale 2.549 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 2.549 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam