Hayatındaki o özel kıza tuhaf mesajlar göndermekten bıktın mı? Bir flört uzmanı olmak için aşağıdaki adımları takip et ve onu etkileyerek bir randevu kopar!

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Kısa Mesajla Flört Etme Teknikleri

 1. 1
  Sıkıcı ve tahmin edilebilir olma. Kısa mesajla flört ederken yapabileceğin en büyük hata sıkıcı ve tahmin edilebilir olmaktır. Kısa mesajların eğlenceli ve ilginç olmalıdır. Aklına yazacak eğlenceli ya da ilginç bir şey gelmiyorsa o zaman muhtemelen ona mesaj göndermemelisin.[1]
  • Örneğin, sohbete, "Selam :)" ya da "Günün nasıl geçiyor?" gibi sıkıcı mesajlarla başlamamalısın. Bunların modası çoktan geçti. Büyük ihtimalle tanıştığı bütün erkeklerden bu tür mesajlar alıyordur, o yüzden öne çıkmak için bir şeyler yap.
  • Biraz daha özgün ve cevap vermesi için ona bir neden verecek bir şey dene; örneğin, "Dün futbol maçında kesinlikle hile yaptın. Rövanş istiyorum," gibi bir şey diyebilirsin.
 2. 2
  Kişisel ol.[2] Kısa mesajlar bazen samimi gelmeyebilir, o yüzden mesajlarını mümkün olduğunca kişisel yapmaya çalış. Bu, ikinizin arasında daha iyi bir uyum yaratacaktır.[3]
  • Mesajlarda onun adını kullan; kızlar isimlerinin mesajlarda kullanıldığını görünce mutlu olurlar çünkü bu çok daha samimi bir duygu verir.
  • Alternatif olarak, ona verdiğin özel bir takma ismi de kullanabilirsin; bu, kendi aranızda bir şakanız olduğu hissini verir.
  • Mesajlarında "bizim" ve "biz" sözcüklerini kullan; bu, kızların sevdiği o "dünyaya karşı sen ve ben" hissini yaratır.
 3. 3
  Ona iltifat et.[4] Örneğin, "Vay canına, bugün saçın çok güzel olmuş, muhteşem görünüyorsun," demeyi dene; kızlar kendilerine iltifat edilmesini severler. Bu, onlara kendilerini özel hissettirir ve değerlerinin bilindiğini düşünürler. O yüzden, mesajlarına birkaç güzel iltifat iliştirebilirsen hiç durma.[5]
  • "Seni o siyah-mavi elbisenin içinde düşünmekten kendimi alamıyorum," gibi klasik (ama etkili) bir iltifat etmeyi dene, ya da "çok acayip bir espri anlayışın var ama hoşuma gidiyor," gibi daha alışılmadık bir şey tercih et.
  • İltifatın içten olmasına dikkat et; sırf onun gözüne girmek için düşünmediğin bir şeyi söyleme. Kızlar sahteliğin kokusunu bir kilometre öteden alırlar.
 4. 4
  Gizemli ol. Mesajlarında biraz gizemli olmaktan bir zarar gelmez; ona, sen onun peşinden değil de o senin peşinden koşuyormuş gibi hissettirmen iyi olabilir, o yüzden bazen biraz anlaşılmaz ya da erişilmez olmayı dene ama bunu, davranışlarından şüphelenmesine neden olmayacak şekilde yap.
  • Örneğin, sana gününün nasıl geçtiğini sorarsa bütün sıkıcı detayları sıralayan uzun bir mesaj yazmamalısın (1. adıma bak). Şöyle bir şeyi deneyebilirsin: "Aslında oldukça tuhaftı. İnsanlar beni şaşırtmaya devam ediyorlar." Büyük ihtimalle, bu merakını uyandıracak ve bir sonraki mesajında daha fazla detay vermen için seni sıkıştıracaktır.
  • Ya da sana hafta sonu için planlarını sorarsa bu konuda çok konuşma (tabii eğer gerçekten heyecan verici planların yoksa). Ona, büyük ihtimalle hafta sonunu teslim etmen gereken bir makalenin üzerinde çalışarak geçireceğini söylemen ilgisini çekmeyecektir. Ona bir ejderhayı öldürmeye gideceğini ya da bunun kadar tuhaf bir şey söyle; ilginç olduğu sürece gerçek olmasına gerek yok.
 5. 5
  Ona biraz takıl.[6] Takılmak harika bir flört yöntemidir; çok ciddileşmeden ikinizin arasında bir tür yakınlık oluşturur.
  • Daha önce bahsedildiği gibi, hoşlandığın kızı sadece senin kullandığın şirin bir takma isimle çağırmak kabalaşmadan onunla gırgır geçmenin iyi bir yoludur. "Çilli" ya da "küçük bayan mükemmel" gibi şeyler iyi örnektir.
  • Ona en son birlikte vakit geçirdiğinizde söylediği ya da yaptığı bir şeyle ilgili takıl. Örneğin, sana bir kola alacağını söylerse ona, "Geçen seferki gibi burnundan püskürtme ama ;) " gibi bir şey söyleyebilirsin. Bu, önceki şakalara atıfta bulunmaya bir örnek; burada ikinizin birlikte iyi vakit geçirdiği bir zamana dikkat çekerek ilişkiniz hakkında olumlu düşünmesini sağlıyorsun.
  • Sınırı aşıp acımasız ya da kaba davranmamaya dikkat et, yoksa mesajlaşma ilişkinizin ömrü kısa olur.
 6. 6
  İmalı konuş. Tabii ki hiçbir mesajla flörtleşme, işleri ilginç kılacak muzır imalar olmadan tamam değildir.
  • Klasik yoldan ilerleyip ona ne giydiğini sorabilirsin ya da ona, "O elbise sana çok yakışmıştı ama bence altındaki çok daha fazla hoşuma giderdi," gibi bir şey diyebilirsin.
  • İyi yollardan başka biri, yaptığı masumca bir yorumu kasten cinsel bir anlamda yorumlamaktır. Örneğin, bir filmi ya da eşit derecede masum bir şeyi kastederek, "Bu kadar uzun olduğuna inanamıyorum!" gibi bir şey derse "o kız da öyle demişti," diyebilirsin.
  • Cinsel içerikli mesajlar atma konusunda kendini rahat hissetmiyorsan rahat bir tavırla duştan yeni çıktığını söylemeyi deneyebilirsin. Topu ona atmış olursun ve o da cinsel açıdan flörtöz bir yanıt verirse (mesela "vay, bunu görmek isterim işte") buna açık olduğunu anlarsın.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Mesajla Flört Kuralları

 1. 1
  Mesajların kısa ve tatlı olsun. Uzun mesajlar sıkıcıdır ve aşırı hevesli gözükmene neden olur.
  • O yüzden, mesajlarının daima kısa ve tatlı olmasına dikkat et; iki ya da üç cümleden uzun olmasın.
  • Her mesajın ya komik ya zekice ya da tatlı olması için çaba harca; flört etmek asla havadan sudan konuşma şeklinde olmamalıdır.
 2. 2
  Aynı sayıda mesaj gönder. Her mesajlaşma ilişkisinde eşitlik olmalıdır; bir kişi diğerinden çok daha fazla mesaj göndermemelidir.[7]
  • Çok fazla mesaj yollamak aşırı hevesli ve biraz fazla el altında gözükmene neden olur. Çok üstüne düştüğünü düşünecek ve ürkecek ya da ilgisini kaybedecektir.
  • Öte yandan, yeterince mesaj göndermemek ilgisiz gözükmene ya da aynı anda birden fazla kıza mesaj attığını düşünmesine neden olabilir. Durum buysa umutsuz vaka olduğunu düşünüp senden vazgeçebilir.
  • O yüzden, kabaca eşit sayıda mesaj göndererek dengeyi sağlamalı, eğer mümkünse terazinin biraz ondan yana ağır basmasını sağlamalısın.
  • Bir de her sohbeti kimin başlatıp bitirdiğine dikkat et; mümkünse bunun sırayla olmasını sağla.
 3. 3
  Yazım kurallarına ve gramere dikkat et. Kısa mesajlarında esprili ve zeki olduğun izlenimi yaratman gerekir ama "byl msj atyrsn" bunu başarman çok güç olabilir. Ergenlerin bunu yapması hoş görülebilir ama 18 yaşından büyük herkesin yazım kurallarına ve gramere biraz daha dikkat etmesi gerekir.
  • Sırf zeki gözükmek için sözlükte havalı sözcükler aramana gerek yok; sadece göze batan yazım hataları olmadığından emin olmak için mesajları göndermeden önce hızlıca bir gözden geçir.
  • Noktalama işaretlerinin, mesajının yorumlanma şekli üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Örneğin, hoşlandığın kız sana üzerinde yeni bir elbise olan bir fotoğrafını gönderirse "vay canına!" yazman sadece "vay canına" yazmandan çok daha coşkulu gözükür; "çok beğendim..." ise sadece "çok beğendim" yazmandan çok daha flörtöz ve imalıdır.
  • Ama ünlem işaretini, soru işaretini, gülümseyen suratları, göz kırpan suratları ve diğer emojileri çok fazla kullanma; bunlar, doğru bağlamda kullanıldıklarında çok etkili olabilir ama aşırı kullanılırsa çocukça gözükebilir.
 4. 4
  Sohbetin uzayıp gitmesine izin verme. En önemli mesajlaşma tekniklerinden biri, sönmüş bir sohbeti sona erdirebilmeyi öğrenmektir.[8]
  • Mesajlaşmanızın çok fazla uzamasına izin verirsen söyleyecek ilginç bir şeyin kalmaz ve sohbet hızlı bir şekilde tuhaf ve sıkıcı bir hâl alır.
  • İşin püf noktası, sohbeti o noktaya gelmeden önce bitirmektir, böylece onun hevesini daima kursağında bırakabilirsin.
  • Sohbeti, "gitmem lazım tatlım, yarın yine konuşuruz. Bensiz başını çok fazla derde sokma!" ya da "Yatma zamanı; güzellik uykuma yatmam gerek. Rüyalarında görüşmek üzere!" gibi şirin ve flörtöz bir şeyle bitirmeye çalış.
 5. 5
  Gerçek flörtün yerine mesaj yoluyla flörtü kullanma. Mesajlaşma yalnızca gerçek hayattaki flörtleşmelerin arasını doldurmak için kullanılmalıdır.
  • Mesajlaşma harikadır (ve bazen yüz yüze söylemekten utanacağın şeyleri mesajla söyleyebilirsin) ama hiçbir şey yüz yüze flört ettiğinizde havada uçuşan kıvılcımlarla boy ölçüşemez.
  • Mesajlaşmalarınızı bir randevu organize etmek ya da bir sonraki öylesine buluşmanızı planlamak için kullan. Bu, mesajlaşmalarınıza bir amaç verir ve ikinizin de dört gözle bekleyeceği bir şey olur.
  • Unutma ki uzun süreli göz kontağı, ışıl ışıl bir gülümsemse ve iyi zamanlanmış bir kol teması daima ekrandaki sözcüklerden daha üstündür.
  Reklam

İpuçları

 • Bir kızı güldürebilirsen çoğunlukla bir yere gitmeyecektir. Onu tanımaya ve espri anlayışını anlamaya zaman ayır. Ama bunda aşırıya kaçma çünkü daha çok bir arkadaş olarak espri yaptığını düşünebilir.
 • Mesajlarına yanıt vermiyorsa ya da cevapları flörtöz değilse onunla flört etmeye devam etmek muhtemelen iyi bir fikir değildir. Örneğin, bir ya da iki kelimelik cevaplar göndermeye başlarsa konuşmayı rahat bir tavırla sona erdirmek büyük ihtimalle iyi bir fikirdir.
 • Konuşmayı bitiren taraf olup onun hevesini kursağında bırakarak, seni kovalamasını sağla. Bunu başka bir sohbetinizde de yapabilirsin.
 • Mesajlar sadece seninle ilgili olmasın. Ona da hayatında neler olduğunu sor ve bunların senin hayatında olmuş olan, olacak olan ya da şu anda oluyor olan şeylerle bağlantısını kur.
 • Mesajlarına cevap yazmaktan korkma! Yanıt vermezsen ondan hoşlanmadığını düşünüp kendi yoluna gidecektir.
 • Kötü gramer bazı insanları çileden çıkarır. Flörtöz bir mesaj göndermeden önce okumak genellikle daha iyidir.
 • Onunla şakalaş; kızlar mizahı severler.[9]
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

John Keegan
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar John Keegan. John Keegan, New York’ta ilişki koçu ve motivasyon konuşmacısıdır. İnsanlara aşkı bulmalarında yardımcı olmak için flört, cazibe ve sosyal dinamiklerdeki uzmanlığını kullandığı Awakened Lifestyle’ı yürütmektedir. Los Angeles’dan Londra’ya, Rio de Janeiro’da Prag’a uluslararası atölyeler düzenler ve eğitimler verir. Çalışmaları New York Times, Humans of New York ve Men's Health’de yer almıştır. Bu makale 40.179 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 40.179 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam