Bir kızdan hoşlandığın zaman onun evinde takılmak, onu daha iyi tanımak ve baş başa vakit geçirmek için eğlenceli bir fırsat olabilir. Yine de sana takılmak isteyip istemediğini sormadıysa konuyu nasıl açacağını bilmek zor olabilir. Bu makale, bunu rahat, arkadaş canlısı ve pürüzsüz bir şekilde sormanın yollarını bulmana yardımcı olmak için var.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 11:
Evinde ders çalışmak isteyip istemediğini sor

 1. 1
  Bu, birlikte bir dersinizin olup olmadığını sormanın mükemmel bir yoludur. Ders bittikten sonra masasına git ve yaklaşan final için birlikte çalışmak isteyip istemediğini sor. Atıştırmalıklar ve soda getirmeyi teklif ederek çalışmayı eğlenceli hâle getir. Bu, aranızda ortak bir zemin oluşturmanın iyi bir yoludur ve onun evinde takılmak çok daha kolay hâle gelir. İkiniz de sınavı geçmek istiyorsunuz, değil mi?
  • Şuna benzer bir şey söyle, "Bu final fena olacak. Yarın sizin evde çalışmak ister misin? Atıştırmalıklar benden!"
  • Alternatif olarak, ikiniz de okuldan eve döndüğünüzde mesaj at. Ona "Hey, o sınavdan aldığım notu yeni öğrendim. Sanırım bir çalışma arkadaşına ihtiyacım var. Bu hafta sizin evde çalışmak ister misin?"
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 11:
Bir film gecesi için pizza getirmeyi teklif et

 1. 1
  Bu, onun evinde takılmayı önermenin rahat ve samimi bir yoludur. Belki geçen gün Star Wars üçlemesini hiç izlemediğinden bahsetmiştir. Eğlenceli bir film gecesi geçirebilmeniz için film serisini ve bir pizza getirmek için gönüllü ol. Ona izletmek istediğin bir film seç veya alternatif olarak herhangi bir önerisi olup olmadığını sor.[1]
  • "Jaws'ı hiç izlemedin mi? Bu durumu değiştirmemiz lazım! Bu Cuma senin evde izlemek ister misin?"
  • Ayrıca, "Spirited Away'i hiç izlemedim. En sevdiğin film olduğunu söyledin, değil mi? Belki bu hafta sonu senin evinde izleriz!" gibi bir şey söyleyebilirsin.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 11:
İkinizin oynaması için bir masa oyunu getireceğini söyle

 1. 1
  Bu eğlenceli bir aktivitedir ve onun evinde takılmak için harika bir bahanedir. Masa oyunları oynamayı seviyorsan ve en sevdiğin oyunu hiç oynamadıysa ikinizin de oynayabilmeniz için onu evine getirip getiremeyeceğini sor. Belki ikiniz de masa oyunlarını çok seviyorsunuzdur. Onun evinde, en sevdiğiniz oyunlardan birkaç tur oynayacağınız bir masa oyunu gecesi planlamayı teklif et.[2]
  • Bunu, seçtiğin masa oyununu içeren bir grup takılması hâline bile getirebilirsin. Baş başa olmayı çok istiyorsan 2 oyuncuya uygun bir oyun seç (veya bir deste kart getir).
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 11:
Sevdiğini bildiğin bir aktivite öner

 1. 1
  Soruyu ilgi alanlarıyla alakalı bir şeye bağla. Diyelim ki en sevdiği grup Green Day ve elinde konserlerinden birinin DVD'si var. İzleyebilmeniz için getirmeyi teklif et. Belki video oyunları oynamayı seviyordur. Ona yeni bir oyun satın aldığını ve gelip onunla oynamayı çok istediğini söyle. İlgi duyduğunu bildiğin bir şeyden bahsetmek, muhtemelen evet deme olasılığını artıracak ve bu, sorarken kendini daha rahat hissetmeni sağlayacaktır.
  • Belki derste Muhteşem Gatsby'i okuyorsunuzdur ve kitabın şu ana kadar çok hoşuna gittiğini söylemiştir. "Film versiyonunun da çok güzel olduğunu duydum. Bu hafta sonu senin evinde izlemek ister misin?" de.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 11:
Bizzat sor

 1. 1
  Bu yöntem cesaret ister ama kesinlikle buna değer.[3]  Gerginsen beden diline odaklan. Bu, kendini daha özgüvenli hissetmek için zihnini kandırmana yardımcı olabilir. Başını dik, omuzlarını da geride tut. Sormak için yanına gittiğinde doğrudan göz teması kur. Nasıl tepki verirse versin bu ona özgüvenli ve kendinden emin olduğunu gösterecektir. Bunlar çok çekici özelliklerdir.[4] Büyük olasılıkla seninle takılmaktan mutlu olacaktır.
  • Dersten sonra takılmak isteyip istemediğini soracaksan onunla göz teması kur ve kendinden emin bir şekilde yanına git. Ardından, sor gitsin. "Selam Merve, bu gece senin evde ders çalışmak ister misin?" gibi bir şey söyle.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 11:
Takılmak isteyip istemediğini sormak için mesaj at

 1. 1
  Bizzat sormaktan çekiniyorsan bu iyi bir seçenektir. Onunla okulda sık sık karşılaşmıyorsan da harika bir seçimdir. Numarasını aldığından emin ol (veya Instagram ya da Snapchat gibi sosyal medya platformlarından ona mesaj at) ve bizzat sorar gibi sor. Mesajını göndermeden önce onun evinde yapmanın mantıklı olacağı bir aktivite düşünmeye çalış (ders çalışmak, film izlemek, video oyunları oynamak vb.) ve mükemmel soruyu hazırla.[5]
  • Mesajını kısa tut. Birlikte film izlemeyi istemek için ona bir roman yazmana gerek yok! Gerekli tüm ayrıntıları eklediğinden emin ol, yeter.
  • Ona, "Selam Kübra, az önce Point Break'i kiraladım. Bu Cuma senin evde izlemek ister misin? Ben de pizza sipariş edeceğim." yaz.

Yöntem 7
Yöntem 7 / 11:
Ona mesaj atarken mizah anlayışını kullan

 1. 1
  Buzları kırmak için ona komik bir GIF veya komik bir resim gönder. Mizah, ikinizin de rahatlamasına yardımcı olmak için harika bir yoldur ve çok çekici de olabilir. Belki geçen gün Sünger Bob Kare Pantolon'un eski bir bölümü hakkında şakalaşıyordunuz. Ona Sünger Bob'un ağladığı komik bir GIF'i gönder ve "Bu Salı benimle takılmazsan böyle olacağım." yaz. Biraz şapşalca davranmaktan korkma. Zaten senden hoşlanıyorsa muhtemelen bunu çok sevimli bulacaktır.[6]
  • Mizahının olumlu olduğundan emin ol. Başka kimseyle dalga geçmemeye çalış ya da iğneleme konusunda aşırıya kaçma. Bu, mesajlaşırken pek hoş görünmez ve onu rahatsız edebilir.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 11:
Belirli bir tarih ve saat seç

 1. 1
  Takılmanın gerçekten gerçekleşmesini sağlamak için bunu yap. "Bir ara takılmalıyız." gibi belirsiz ifadeler çok fazla soruyu cevapsız bırakır. Bir saat ve tarih seç ve takılmak istediğini söylerken ikisini de ekle. Bu, bunu gerçekten yapmak istediğini gösterecektir.[7]
  • "Bizim okula çok yakın oturuyorsun değil mi? Bu Cuma okuldan sonra senin evde takılmak ister misin?" demeyi dene.

Yöntem 9
Yöntem 9 / 11:
Niyetlerini ifade et

 1. 1
  Bu takılmanın bir randevu olmasını istiyorsan bunu ona söyle. Birinden birlikte takılmayı istemek biraz belirsiz gelebilir ve genellikle birine çıkma teklif etmekten daha sıradan veya platonik bir niyetin varmış gibi gösterir. Sadece platonik arkadaş olmak istiyorsan devam et ve sadece takılmayı iste. Platonik niyetlerini iyice belli etmek istiyorsan başka arkadaşlarını da çağır.
  • Ondan hoşlanıp hoşlanmadığından veya sadece arkadaş olmak istediğinden emin değilsen sorun değil. Birçok ilişki önce arkadaşlıktan doğar. Şimdilik sadece birbirinizi tanımaktan ve arkadaş olmaktan zarar gelmez.
  Reklam

Yöntem 10
Yöntem 10 / 11:
İyi giderse tekrar takılmayı iste

 1. 1
  Birlikte geçirdiğiniz vakit çok hoşuna giderse ayrılırken tekrar takılmaktan bahset. Bu, kıza gerçekten arkadaş olmak ve birlikte daha fazla zaman geçirmekle ilgilendiğini gösterir. Onunla romantik anlamda ilgileniyorsan ondan hoşlandığını göstermenin de başka bir yoludur. Bir dahaki sefere senin evinde takılmayı ya da film izlemek, parka gitmek ya da dondurma almak gibi başka bir aktivite öner.[8]
  • "Bu gece çok eğlenceliydi. Belki bir dahaki sefere benim evde takılırız." veya "Yakında tekrar takılmayı çok isterim. Önümüzdeki hafta sonu sinemaya gitmek ister misin?" gibi bir şey söyle.

Yöntem 11
Yöntem 11 / 11:
Hayır derse kendine fazla yüklenme

 1. 1
  Reddedilmek, yeni ilişkiler kurmanın bir parçasıdır. Bazen insanlar yeni bağlantılar arayışında değildir veya seninle çok uyumlu olmazlar. Ne olursa olsun kişisel olarak algılamamak en iyisidir. Kendine gelecekte çok sayıda kızın seninle takılmak isteyeceğini hatırlat. Reddedilmeyi elinden geldiğince üzerinden at ve kendin olmaya devam et. Biraz üzgün hissetmek de sorun değil. Duygularını yaşa, böylece bunu bir deneyim olarak görüp önüne bakabilirsin.[9]
  • Birinden birlikte takılmayı istemek cesaret ister. Bunu yaptığın için kendini tebrik et ve bunu ileride yeni bir kişiye birlikte takılmayı teklif etmek için bir pratik olarak düşün.
  • Eğer üzgünsen biraz hüzünlü müzik dinle, en sevdiğin filmi izle ve lezzetli atıştırmalıklar satın al. Önüne bakabilmek için duygularını tam anlamıyla yaşa.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

John Keegan
Ortak yazarlar :
İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar John Keegan. John Keegan, New York’ta ilişki koçu ve motivasyon konuşmacısıdır. İnsanlara aşkı bulmalarında yardımcı olmak için flört, cazibe ve sosyal dinamiklerdeki uzmanlığını kullandığı Awakened Lifestyle’ı yürütmektedir. Los Angeles’dan Londra’ya, Rio de Janeiro’da Prag’a uluslararası atölyeler düzenler ve eğitimler verir. Çalışmaları New York Times, Humans of New York ve Men's Health’de yer almıştır.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 156 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam