Ona âşıksın. Onu sevdiğini bilmesini istiyorsun ama bunu nasıl söyleyeceğinden emin değilsin. "Seni seviyorum," cümlesini birine söylemek harika bir şeydir ama aynı zamanda bunlar çok güçlü üç sözcüktür. Duruma dışarıdan bakmak ve bu işi layığıyla yapmak için biraz bekle. Bir kıza "seni seviyorum" cümlesini nasıl söylemen gerektiğini öğrenmek için, yazının devamını oku.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Geriye Bir Adım Atmak

 1. 1
  Mutlaka samimi ol. Daha önce hiç âşık olmadıysan bu cümlenin sonuçlarını anlaman zor olabilir. Sevginin birçok farklı çeşidi vardır: arkadaşça sevgi, aile sevgisi, romantik sevgi gibi. Gerçekten bu kıza âşık olduğunu hissediyorsan o zaman git ve söyle ama sözlerinin ciddiyetinin farkında ol.[[Image:Make a Female Friend Love You Step 20.jpg|center][1]
  • Aşkı tanımlamak zorluğuyla bilinir. Bazıları, gençlerin "gerçek aşkı" daha sığ bir sevdalanma türü olan “gençlik aşkıyla” karıştırmaya meyilli olduklarını düşünür. Diğerleriyse anlamlı ve derin bir aşkı her yaşta yaşayabileceğine inanır. Olay şudur: Aşk herkes için farklı anlamlara gelir.
  • Eğer bu senin bir kızla ilk anlamlı ilişkinse "seni seviyorum" demeden önce düşün. Bazen birisine âşık olduğunu "bilirsin işte." Ama sadece birkaç haftadır, hatta birkaç aydır birlikteyseniz aşk sözcüğünü kullanmadan önce bir süre beklemek akıllıca olabilir.
 2. 2
  Niyetini düşün. Bir kıza, sırf onu yatağa atmak için ya da sana daha çok ilgi göstermesini sağlamak için "seni seviyorum" deme. Bunu sadece sözlerine uygun davranmayı planlıyorsan söyle. Romantik sevgi o kişiye değer vermeyi ve kendini adamayı gerektirir. Eğer bir hafta sonra başka birine "âşık" olacaksan böyle bir vaatte bulunmamalısın.[2]
 3. 3
  Kendini onun yerine koy. Bu kızın da seni sevdiğini düşünüyor musun? Daha önce âşık olmuş mu, yoksa duygusal anlamda ilk ciddi ilişkisi mi? "Seni seviyorum" cümlesinin yeni bir ilişkiye ağır gelebileceğinin farkında ol. O, bu sözcükleri söylemeye hazır değilse bu itirafınla işleri daha karmaşık bir hâle getirebilirsin.
  • Yanında nasıl davrandığını düşün. Sana bakma şeklinden ve ne kadar ilgi gösterdiğinden yola çıkarak senden hoşlanıp hoşlanmadığını anlayabilmen lazım. Ona, onu sevdiğini söyleyeceksen en azından senden çok hoşlandığını söylemiş olması gerekir.
 4. 4
  Daha az ciddi sözcüklerle başlamayı dene. Duygu duygudur ama "seni seviyorum" cümlesine balıklama atlamana gerek yok. Ona, ondan ne kadar çok hoşlandığını söyle ve sözcüklerin ve davranışlarınla senin için çok şey ifade ettiğini ona göster. Ona düşünceli iltifatlarda bulun, kişisel bir hediye al ya da yap ve fiziksel etkileşim yoluyla ona tutkunu göster.
  • "Sana gerçekten çok değer verdiğimi bilmeni istiyorum. Hayatıma öyle büyük bir mutluluk kattın ki ve bunun değerini gerçekten biliyorum," de.[3]
  • "Senden çok hoşlanıyorum. Beni çok mutlu ediyorsun," de. Senin hislerini bilecektir ama "aşkın" ciddi sonuçları için endişe etmesi gerekmeyecektir.
  • Onu sevdiğini değil, onunla ilgili bir şeyi sevdiğini söyle. Bu, konuya giriş yapmanın iyi bir yolu olabilir. Örneğin, "Sevdiğin şarkıyı duyduğunda gülümseyişini seviyorum," ya da "Gözlerini seviyorum. Kesinlikle büyüleyiciler," de.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Doğru Zamanı Bulmak

 1. 1
  Özel bir anı bekle. "Seni seviyorum" cümlesini söylemek ciddi bir şeydir ve bir ilişkinin dinamiklerini tamamen değiştirebilir. Ona, onu sevdiğini söylemeye karar verdiğinde samimi ve anlamlı anları kolla. Bu, birlikte geçirdiğiniz mükemmel bir günden sonra güzel bir gün batımı sırasında, büyük bir okul partisinde "şarkınız" çaldığında ya da birlikte gülüyorken ve sırf beraber olduğunuz için deli gibi mutluyken olabilir. Bu an ayaklarını yerden kesecek kadar dramatik ya da mükemmel derecede sade olabilir. Bunu ancak gerçekten içinden geldiğinde söyle.
  • Esinlenmek için filmlerdeki ya da dizilerdeki romantik sahneleri izle. "Doğru an" çok güçlü ve neredeyse sinemadaki gibi olabilir. Örneğin adamın kızı kurtardığı ve birbirlerine hislerini açıkladıkları sahne gibi.
 2. 2
  Sabırlı ol. Onu bir dahaki görüşünde pat diye söyleme. Onu seviyorsan ve o da seni seviyorsa bunu söylemek ve sonra defalarca söylemek için bolca zamanın olacaktır! Aşkını itiraf etmek için aciliyet hissetmek normaldir. Ama, ince düşünceli olmak iyidir ve özel bir anı beklersen daha güzel bir hatıranız olabilir.
 3. 3
  Bunu ikinizin de aklı başındayken yap. İkinizden biri çakırkeyifken ya da sarhoşken ilk kez "seni seviyorum" deme. Seksten hemen sonra söylemekten de kaçın; cinsel ilişki sonrası yaşanan endorfin patlamasının etkisiyle, samimi olmadığın şeyleri söylemek ya da kabul etmek kolaydır.[4] Bu anın basit, saf ve samimi olmasını sağla.
 4. 4
  Tüm dikkati senin üstünde olsun. Kafası başka bir şeyle meşgulken, bir şeyden endişe ediyorken ya da gitmeye hazırlanıyorken ilk kez "seni seviyorum" deme. Birbirinizin gözlerine bakarken bu sözcükler daha güçlü olabilir. Birlikte özel bir an yaşıyorsanız onu kendine çekmen çok da zor olmamalı. Basit bir anda, ona sarıldıktan ya da öptükten sonra "seni seviyorum" diyebilirsin.
  • Kuşkusuz bazen bir türlü "doğru zaman" olmayacaktır. "Sana önemli bir şey söylemem gerek," diyerek onun dikkatini çekebilirsin.
  • İlgi her zaman iyi gelmez. Kızgın olduğunda onu sakinleştirmek için ya da sana başka önemli bir şey söylemeye çalışırken "seni seviyorum" deme.
 5. 5
  Mutsuz değil, mutlu bir zaman seç. Gerçekten, "seni seviyorum" demeye çalışıyorsan bunu plansız bir şekilde, birdenbire de söyleyebilirsin. Ama, bunu ikinizin de morali çok iyiyken söylemek en iyisi olabilir. Bir kız kendini mutsuz ve yetersiz hissediyorken samimi bir "seni seviyorum" kesinlikle onu neşelendirebilir ama aşkını ilk kez itiraf etmek böyle bir an için fazla ağır gelebilir.
 6. 6
  Çok fazla strese girme. O da seni seviyorsa nasıl söylediğinin pek bir önemi olmayacaktır. Seni sevmiyorsa da o zaman aşkla ilgili değerli bir şey öğrenmiş olursun. Her iki durumda da hayat, bu duyguları içine atmak için, büyük bir aşka dönüşebilecekken içinde saklamak için çok kısa. Cesur ol, gerçek ol ve kalbinin sesini dinle. Her şey yoluna girecektir.
  • Sinirlerini yatıştırman gerekiyorsa derin derin nefes almayı dene. Yavaşça ve mümkün olduğunca derin nefes al, sonra da nefesini yavaşça ve ölçülü biçimde ver. Sadece nefesine, nefes alıp vermeye odaklan.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
O Sözcükleri Söylemek

 1. 1
  Bunu söylerken gözlerinin içine bak. Doğru zaman olduğunu hissedince, onunla göz göze gel. Bir an için her şey donmuş, zaman durmuş ve seninle onun dışında hiçbir şey yokmuş gibi hissedebilirsin. Göz kontağı, samimi olduğunu işaret eder. Ayrıca, sözlerinin ondaki etkisini hemen anlayabilirsin ve ikinizin birbirinize daha yakın hissetmesini sağlar.
 2. 2
  "Seni seviyorum" de. Bu kadar basit. Onu gerçekten seviyorsan kendini açıklamana ya da süslü püslü sözlere gerek yoktur. Ama eğer buna meyilli hissediyorsan biraz şairane konuşmalar yapıp aşkını göklere çıkarmaktan zarar gelmez. En önemlisi, dürüst ve gerçek ol. Sadece söylemek istediğin kadarını söyle.
  • Ona nasıl âşık olduğunun hikâyesini anlatabilirsin. Gerçek, dürüst ve tatlı bir şeyler söyle. Bunu özgün kıl ve ona kendini özel hissettir.
  • Bu sözcükleri söyleme şeklin sana kalmış. Kendini ne derece rahat hissettiğine bağlı olarak bunu öylesine ya da samimi olarak söyleyebilirsin. Kendine açık bir kapı bırakmak istemiyorsan ciddi olduğunu bilmesini sağla.
 3. 3
  Dinle. Ona zaman ver. Ona, onu sevdiğini söyledin ama o da bunu sana söylemeye hazır olacak diye bir şart yok. Sabırlı ve kibar ol. Umut et ama farz etme. Sözcüklerini sindirmesine ve kendi hızında cevap vermesine izin ver.
  • O da sana hemen seni sevdiğini söylemezse sorun değil. İkinizin de duyguları kendinize aittir. İncinebilirsin ama kızma. Düşüncelerini kendine saklama hakkına saygı göster.
  • Cevabı ne olursa olsun ona duygularını söylediğin için kendinle gurur duy. Birine onu sevdiğini söylemek ve bunda samimi olmak büyük cesaret gerektirir. Ne olursa olsun, artık biliyor.
 4. 4
  Onu öp. O da sana "seni seviyorum” derse gülümse, ona sarıl, onu öp ve onunla yakınlaş. Bu özel bir zaman. Hissettiğin bu aşk duygusunun tadını çıkar ve bu deneyimi daha da büyülü bir seviyeye taşı. Ne olursa olsun, bu gelecek yıllarda hatırlayacağın önemli bir an.
  Reklam

İpuçları

 • Önceden söyleyeceklerini planla. Bu önemli bir an ve büyük ihtimalle gelecekte hatırlayacağın bir şey.
 • Bunu kendinden emin bir şekilde söyle. Soru sorarmış gibi söyleme. Seviyorsan seviyorsundur.
 • Şunun gibi güzel bir şey söyle: "Çok karanlık değilse bir insanın göz bebekleri sevdikleri bir şeye bakarken büyür. Seni seviyorum." Bu aslında duruma ve bu durumu nasıl değerlendirdiğine bağlıdır.
Reklam

Uyarılar

 • Bunu sadece onu gerçekten seviyorsan söyle. Duygularını ölçüp tart ama içgüdülerine güven. Sözlerinin ardında durmaya hazır olduğundan emin ol.
 • Seni sevdiğinden emin değilsen "Seni seviyorum" deme. Bu cümleyi ondan da duymaya hazır değilsen söyleme!
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Elvina Lui, MFT
Ortak yazarlar :
İlişki Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Elvina Lui, MFT. Elvina Lui ilişki danışmanlığında uzman, lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir. Danışmanlık alanındaki Yüksek Lisans derecesini 2007 yılında Western Seminary’den almıştır ve 7 yıldan fazla süredir sertifikalı bir Evlilik ve Aile Terapisti’dir. Bu makale 5.153 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 5.153 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam