Bir kızla romantik bir ilişki başlatmak istiyorsan ama bunu nasıl yapacağını bilmiyorsan işte sana buzları eritmende yardım edebilecek birkaç tavsiye.

Adımlar

 1. 1
  Önce onunla arkadaş ol. Libidonu kontrol etmeye ve o kızı kazanılacak başka bir zafer değil de bir insan olarak görmeye çalış. Amacın onu tanımak olsun; dış görünüşü ne kadar güzel olursa olsun sırf buna odaklanma.
  • Onunla fen ya da tarih projesinde partner ol. Birlikte çalışması kolay biri ol, çok çaba harca ve neler söylediğini dinle. Ortaya bir arkadaşlık çıkabilir.[1]
  • Sporda takımları belirlerken onu kendi takımına seç. Maçtan sonra, çok iyi olduğu ve onunla oynamanın eğlenceli olduğu konusunda onu temin et.
  • Onun arkadaşlarından biriyle stratejik bir arkadaşlık kur. Bu arkadaşla açıkça flört etmediğin sürece kim olduğunun bir önemi yok. Bu kişi, kendini o kıza tanıtman için sana bir fırsat sağlayabilir.
 2. 2
  Onu görünce merhaba de ama bunu çok fazla yapma, yoksa ürker.
 3. 3
  Göz kontağı kur ve gülümse. Göz kontağı, bir şey söylemeden bir kızdan hoşlandığını ona belli etmenin mükemmel bir yoludur.[2] Gözlerinin içine bak, çekinme ve özellikle böyle bir zamanda boynundan aşağısına bakma. O da senin gözlerine bakarsa, gülümserse ya da kızarırsa o zaman bir şansın olabilir. Kaşlarını çatarsa ya da sana şu "Hayrola?" bakışını atarsa bir süre için geri çekil. Ama, şunu da unutma ki başka insanlardan çok ilgi görüyor olabilir, o yüzden onun için yabancıysan ya da seni çok az tanıyorsa bu, otomatik bir bakış olabilir. Azıcık kaşlarını çattı diye umudunu kaybetme; belki de ayakkabısına bir taş kaçmıştır. Biraz bekledikten sonra tekrar dene.
 4. 4
  Git ve onunla tanış. Hemen harekete geçme, hiç acele etme ve bir arkadaşlık kurduğunu unutma. Aşırı atılgan olman onu korkutup kaçırabilir.
  • Kendini gerçekten basit bir şekilde tanıtman yeterlidir. Şöyle diyebilirsin: "Merhaba, ben [İsim]. Tanıştığımıza memnun oldum." Onu etkilemek için her zaman havalı bir tavlama sözüne ihtiyacın yoktur.
  • Biraz utangaç ya da sıkılgansan yanına gidip şöyle bir şey söyleyebilirsin: "Üzgünüm, bu çok tuhaf ama güzel kızların yanında çok geriliyorum. Ben [İsim]." Bunu sıradan bir şeymiş gibi yapabilirsen kızın buzları eriyebilir.
  • Biraz daha rahatsan ve kendini biraz daha havalı bir şekilde tanıtmak istiyorsan şöyle bir şey dene: "Okulun en güzel kızıyla konuşma cesaretini toplamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsundur umarım. Ben [İsim]. Nasılsın?"
 5. 5
  Bir sohbet başlat. Okul ya da hava gibi güvenli bir konuda konuş[3] , sonra da ona onunla ilgili bir şey sor. En önemlisi, onun cevabını dinle! Kendinle ilgili çok fazla konuşma. Odak noktası o olsun.
  • Din, politika ya da diğer "çok önemli" konularda konuşmaktan kaçın. Din ve politikayla ilgili konuşmamak en iyisidir çünkü bu konularda fikirlerimiz katıdır ve bunlar bizi gruplaştırır. Yani, sen dindar biriysen ve o değilse ya da farklı partileri destekliyorsanız büyük ihtimalle diğer özelliklerine bakmayacak ve sana bir şans vermeyecektir. Dini ve politikayı sonraya bırak.
  • Gerçekten ilgilendiği bir konu seç. İnsanlar, kendileri hakkında konuşmayı severler ve o da doğası gereği hobileri ve ilgi alanlarıyla ilgili konuşmaktan hoşlanacaktır. Bu konulardan biriyle ilgili konuşmasını sağlarsan senin çok konuşmana gerek kalmayacak ve sohbet doğal bir şekilde ilerleyecektir.
  • Hoşlandığın kızın söylediklerine dikkat et. Onun söylediklerini hatırla. Ona bir insan olarak ilgi göster. Söylediklerini gerçekten düşünüp hatırlarsan kendi yararına kullanabilirsin: Tam ona göre bir hediye almana ya da kendi aranızda bir espri geliştirmene yardım edebilir.
 6. 6
  Ona dış görünüşüyle ilgili değil de iyi olduğu ya da ilgilendiği bir konuyla ilgili iltifat et. Dış görünüşü doğuştan ama başarıları onun kazandığı şeyler. Resim yapma, şarkı söyleme ya da bir spor dalıyla uğraşma gibi bir tür yeteneği var mı diye bak. İltifatların içten olsun.[4]
  • Bu arada, birçok kadın güzel gözükmek için çok çaba harcar, o yüzden saçını yeni kestirdiyse ya da çantası yeniyse bunu fark etmek de iyidir, özellikle de iyi bir zevki varsa. Ondaki bir yeniliği ya da farklılığı fark etmen, ona dikkat ettiğini gösterecek ve bu, onun hoşuna gidecektir.
  • Nasıl görünmek istiyorsa bunu pekiştir. Kendini bir sporcu, düşünür ya da sosyal çalışan olarak mı görüyor? O zaman ona kendini inanılmaz düzenli, inanılmaz zeki ya da inanılmaz şefkatli hissettirecek iltifatlar et. Nasıl görülmek istediğini öğren, sonra da ona o konuda iltifat et.
 7. 7
  Ona ilgi göstermeye devam et. Bu, kısa bir karşılaşmaysa ve ona duygularını göstermek için tek şansınsa her zamankinden biraz daha fazla flört et.
  • Arkadaşlarınla birlikteysen arkadaşlarınla takılmak ister mi diye sor. İşi varsa daha sonra takılmak ister mi diye sor. Bu, telefon numarasını almak için harika bir fırsat olur.
  • Dokunma engelini ortadan kaldır. Onunla konuşurken eline, koluna ya da omzuna hafifçe dokun. Seni tanıyorsa, bir kızın buralarına dokunmak güvenlidir. Bunu doğru bir şekilde yaparsan ve senden hoşlanıyorsa tüyleri diken diken olacaktır.
  • Ona biraz muziplik yap. Arkadaşsanız ona hafifçe takıl (ama şaka yaptığını bilmesini sağla!) ya da onu sırtında taşımayı öner. Yapışkan olma ama korkma da!
 8. 8
  Sabırlı ol. Böyle şeyler zaman alır. Ama tüm dikkatini ona verdiğinde sonunda ondan hoşlandığını anlayacaktır.
  • Bu arada, ona dans edebileceğiniz bir yere gitmeyi teklif etmek, onunla yüzmeye gitmek ya da doğa yürüyüşüne çıkmak, onu bir partiye davet etmek ya da sadece onunla ve arkadaşlarıyla olmak için her fırsatı kullan. Arkadaşlarıyla iyi bir ilişkin olmasını sağla.
 9. 9
  İlginin karşılıklı olduğuna dair işaretler ara. Onun vücut dilini okumaya çalış. Sana doğru eğiliyor mu? Koluna hafifçe dokundu mu? Bakışlarına karşılık veriyor mu? Saçlarıyla oynuyor, gülümsüyor ya da kıkırdıyor mu? Eğer öyleyse, büyük ihtimalle o da senden hoşlanıyordur. Üzerinde oldukça iyi bir izlenim bırakmışsın!
 10. 10
  Bir sonraki hareketini belirle. Yukarıdaki adımların hepsini halledince bundan sonra ne yapacağın sana kalmış.
  • Şansının yüksek olduğunu düşünüyorsan onu gerçek bir randevuya davet edebilirsin. Güzel bir randevuyla onu çok etkileyebilirsin.
  • Eğilip kibarca bir ilk öpücük verebilir ya da cüretkâr Fransız öpücüğünü deneyebilirsin. Ama dikkatli ol çünkü bu, ilk randevuyu mahvedebilir ve sonraya ya da ilişkinize saklamak en iyisidir.
  • Belki de harekete geçmeden önce aslında öğrenmek istediğin şey nasıl flört edildiğidir. Hiç merak etme. Kısa süre içinde flört ediyor olacaksın!
  Reklam

İpuçları

 • Kendinden emin davran ve kendin ol. Özgüven anahtardır ve kişilik şarttır.
 • Arkadaşlarıyla iyi arkadaş olursan büyük ihtimalle senden daha çabuk hoşlanacaktır!
 • Özellikle başlangıçta çok "geveze" olma çünkü bu biraz bunaltıcı olabilir. Yapışkan olmamaya da dikkat et.
 • En iyisini um ama kendini en kötüsüne hazırla. Bunu ona sorarken karamsar olmana gerek yok ama aşırı heyecanlı da davranma.
 • Cesur ol ve ona karşı hislerini bilmesine izin ver; kendini tutmak genellikle pişmanlıkla ve fırsatların kaçmasıyla sonuçlanır. Hiç sormazsan asla bilemezsin.[5] Reddedilmek dünyanın sonu değildir ve daha güçlü bir insan olmanı sağlar.
 • İşaretleri okumayı öğren. Bazı kızlar senden hoşlanmayacaktır ve hayat böyledir. Sana gerçekten sinir oluyorsa, işlerin kötüleşmemesi için ondan uzak dur.
 • Hoşlandığın kıza karşı nazik ol; ilişkiyi aceleye getirme ve hoşlandığın kişiyle iyi vakit geçir.
 • Daima aklına değil, sezgilerine kulak ver. Kendinde ona yaklaşacak cesareti bulamıyorsan yaklaşma.
 • Neresine dokunduğuna dikkat et. Yanında kendini huzursuz hissetmesini ve onu üzmeyi istemezsin.[6]
 • Gözlerinin içine bak ve o bunu fark edince gözlerini kaçırıp gülümse.
Reklam

Uyarılar

 • Bir kız senden hoşlandığını beli ederse (ondan hoşlan ya da hoşlanma) arkadaşlarınla bu konuda konuşma konusunda dikkatli olmalısın. Bazı arkadaşların onunla uğraşabilir ve kendini kötü hissetmesine neden olabilir ki bu hiç hoş olmaz. Diğer yandan, ona ilgini belli ettiğinde onun arkadaşlarının (arkandan ya da yüzüne karşı) seninle dalga geçmesini istemezdin.
 • Seni öpmek isterse çok aceleci davranma; tüm istediğinin bu olduğu hissine kapılabilir.
 • İlişkinin gelişimiyle asla arkadaşlarına hava atma. Bunlar onun kulağına giderse olgunluktan çok uzak görünürsün. Çekici bir erkek olsan bile bir kız, seninle öpüştüğünü ya da birlikte olduğunu senin arkadaşlarının bilmesini istemez. Aslında, seni çekici yapan şeylerden biri, onunla aranda olanları kimseye anlatmamandır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkek Nasıl Baştan ÇıkarılırBir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?
Kendini Bir Kıza Nasıl BeğendirirsinKendini Bir Kıza Nasıl Beğendirirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 621 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam