Bir kıza çıkma teklif etmek kolay olmalı. Tek yapman gereken ona sormak, değil mi? Ama insan utangaç ya da gergin olmayagörsün, o zaman işler o kadar basit yürümez. Bir noktada ya cesaretini toplayıp önüne çıkarsın ya da ömür boyu “Acaba ne olurdu?” diye merak eder durursun. Şimdi bu önerileri oku, biraz cesaretini topla, sonra gidip ona çıkma teklif et.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Bağlantı Kurmadan Önce

 1. 1
  Sana ilgisini ölç. Seninle göz kontağı kuruyor mu? Seninle konuşurken tebessüm ediyor, gülüyor ya da iyi vakit geçiriyor mu? Eğer öyleyse doğru yoldasın. Peki ya sana bakmasının sebebi sürekli ona baktığın için sinir olmasıysa? Bu iyi bir işaret değil ve kız biraz strese girmiş olabilir. Onunla ilgili duygularını gizli tuttuğundan, çok fazla açık etmediğinden emin ol.
 2. 2
  Sana dokunma sıklığına dikkat et. Sürekli eline dokunmaya çalışıyorsa ya da bunu yapmak için bahaneler buluyorsa o zaman büyük ihtimalle sana ilgisi vardır. Ama sana dokunmuyorsa da senden hoşlanmadığı sonucuna varma. Aynı şekilde, sana dokunmuyorsa ona dokunmaya başlama. Bu, kızları genelde korkutur ya da ürkütür. Sana bakmıyorsa bile sakinliğini koru ve onunla konuşmak için bahaneler bul.
 3. 3
  Sana nasıl baktığını gözlemle. Senden hoşlanıyorsa ya gözlerinin içine uzun uzun bakacaktır ya da gözlerini hemen kaçıracaktır. Bu iki işaretten biri senden hoşlandığı anlamına gelebilir. Kıza bakarsan ve onun da sana baktığını görürsen gözlerini hemen senden kaçırıp başka tarafa baksa bile senden hoşlanıyor da hoşlanmıyor da olabilir. Sana kötü kötü bakıyorsa bu kötüye işaret. Ama bakışlarını hemen senden kaçırıyorsa bu, gergin olduğu ama senden hoşlandığı anlamına gelebilir.
  • Konuşurken şunu unutma ki kızlar insanın yüzüne bakmaya meyillidir, o yüzden sen konuşuyorsan, o da sadece dinliyorsa hemen senden hoşlandığı sonucunu çıkarma. Kızla hiç konuşmazsan onunla çıkma şansın düşük. Arkadaşlıklar aşka dönüşür ama aranızda arkadaşlık yoksa bu… hiçbir şeye dönüşmez.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Onunla Etkileşime Gir

 1. 1
  Doğrudan ona bak. Konuşurken mutlaka yüzüne, özellikle de gözlerine bak. Dikkatini söylediklerine ver ki sana bir şey sorduğunda ya da konuşmasını bitirdiğinde sohbeti zekice devam ettirebilesin. Vücuduna (özellikle de göğüslerine) bakarken yakalanma. Bu, çok az kadının hoşuna gider. Sana bakmıyorsa ya da seni görmezden geliyorsa geri çekilip onu biraz yalnız bırak. Bazı kızlar konuşurken erkeğin gözlerine bakmayı sevmezler. Kızın vücut dilini oku.
 2. 2
  Bir şey yapmasına yardım et. Ağır bir şeyi taşımayı öner, ofiste ona öğle yemeği getir ya da onun için güzel bir şey yap. Reddederse o zaman gerçekten yardıma ya da morali bozuk olduğu için, kötü bir gün geçirdiği için rahatlatılmaya ihtiyacı olana kadar bekle. Ona sıcak ve cana yakın davran. Eğer senden hemen uzaklaşırsa peşinden gitme ya da ona “Ne oldu şimdi?” diye sorma, sadece yoluna devam et.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Soruyu Sor

 1. 1
  İyi görün, güzel kok. Bir kıza çıkma teklif etmek için takım elbise giyip kravat takmana gerek yok ama giysilerinin temiz olduğundan ve üstüne iyi oturduğundan, dişlerini fırçaladığından ve deodorant sıktığından emin ol. Aynı giysileri asla tekrar giymemelisin. Mesela, pazartesi günü kırmızı eşofman altını giydiysen salı günü giyme.
 2. 2
  Hoşlandığın kıza yaklaş. Aklına aşırı derecede zekice bir şey gelmiyor diye endişe etme. Sadece “Merhaba” ya da “Selam” de. Konuşma ilerleyince ona iltifat edebilir ya da bir soru sorabilirsin.
 3. 3
  Rahat ve eğlenceli bir havada ol. Olayı büyük bir mesele haline getirme. Biraz flört et! Rahatla, espri yap ve dokunma bariyerini aş.
 4. 4
  Doğru zaman geldiğinde ona çıkma teklifi et. Ona sinemaya gitmeyi ya da ikinizin de ilgisini çekecek bir şey yapmayı teklif et. Onu ikinizin de hoşuna gideceği bir barda bir şeyler içmeye de davet edebilirsin. Orijinal olmaya çalış.
  • Şöyle diyebilirsin: “ _______ diye bir film varmış. Sence nasıldır?” Eğer iyi bir filme benziyor derse ona filmi onunla birlikte izlemek istediğini söyle. Eğer, “Çıkıyormuşuz gibi mi?” diye sorarsa evet de. Kızlar kendinden emin erkekleri, korkak erkeklerden çok daha fazla severler.
  • Rahat bir ortam sağlamak için şunu da söyleyebilirsin: “Cumartesi akşamı şu sanat galerisi açılışına gideceğim. Sen de gelmek ister misin? Bence birlikte gitmek eğlenceli olur.”
 5. 5
  Kendine güven. Ona çıkma teklifi edip etmediğini sorarsa evet de. Kızlar kendine güvenen erkekleri severler.
 6. 6
  Reddedilmeye hazırlıklı ol. Hayır derse soğukkanlılığını koru ve zarif bir şekilde “Sorun değil! Belki başka bir zaman,” diyerek cevap ver. Konuyu değiştir ya da orada takılmak istemiyorsan git. Ona ihtiyacın yokmuş gibi davran çünkü bu, bir kızın ilgisini uyandıracaktır. Kız yüzünü buruşturup “Yok artık, hayatta olmaz!” diye bağırırsa senden iğreniyor demektir. Peşini bırak, başka bir kıza yönel. Ama duygularının çok fazla incinmesine izin verme yoksa neşesiz, keyifsiz biri olur çıkarsın. Bazı kızlar biriyle çıkmak gibi şeyleri sevmezler.
  Reklam

İpuçları

 • Çıkma teklifini onunla baş başayken yap. Etrafta başkalarının olması onu evet ya da hayır demesi için baskı altında bırakır; halbuki sen onun gerçek yanıtını duymak istiyorsun.
 • Rahat bir sessizlikle katlanılmaz sessizlik arasındaki fark, rahat ve öz güvenli olmaktan geçer. Konuşmada yer yer sessizlikler olması doğaldır. Sakın buna takılma. Muhtemelen kız da gergindir.
 • Her kızın farklı olduğunu, bu ipuçlarının her kız için geçerli olmadığını aklından çıkarma ve kendi yargını da kullan.
 • Reddedilmekten korkma. Çoğu kız yufka yüreklidir ve hayal kırıklığına uğramanı istemez. Bazı kızlar sırf hatırını kırmamak ve sana iyi davranmak için bir defa çıkmayı kabul edebilirler. Bunu yanlış anlama. Bu sadece kızın senden, üzülmeni istemeyecek kadar hoşlandığını ancak bir ilişkiye hazır olmadığını gösterir.
 • Kıza yaklaştığında sohbeti "Selam, biraz konuşalım mı?" ya da "Sana bir şey sorabilir miyim?" diye açmayı dene. Konuşmanın mümkün olduğunca doğal geçmesi önemli.
 • Doğrudan sor. E-postayla ya da Facebook gibi sosyal medya üzerinden çıkma teklif etmen samimi görülmez. Çoğu kız şımarık davranmadığın sürece öz güvenini takdir eder.
 • Eğer çok kişiyle çıkıyorsan kız çapkınlığın yüzünden senden soğuyabilir. Kızlar ilişkiyi sürdürebilen, güvenilir erkekleri sever. Bir kız için en kötü şey, erkeğin önce çıkma teklif edip sonra hemen ayrılmasıdır.
 • Sen çıkma teklif ettiğinde kızın evet deme şansını arttırmak için istediği özellikleri sergilemelisin. Çıkma teklif etmeden önce ona çekici görünürsen, cesaretini topladığında üstünde çok daha az baskı olur.
 • Bazen kızlar erkekler onlara yaklaştığında gergin olabilir. Dudağını ısırıyorsa, bakışlarını kaçırıyorsa ya da tedirgin olduğunu gösteren davranışlar sergiliyorsa düşünmesi için ona zaman tanı. İki ya da üç hafta sonra hiçbir şey olmamış gibi tekrar sorarsan evet yanıtı alabilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Sana işaret verdiği varsayımıyla hareket etme. Kızın sana dostça davranması her zaman senden hoşlandığı anlamına gelmez. Herkesle konuşan dost canlısı bir kız da olabilir.
 • Eğer çıkma teklifini kızın yüzüne yapmazsan reddedilme şansın artar. Birine çıkma teklif etmek için sakın e-posta, telefon ya da Facebook/Twitter kullanma.
 • Aşırıya kaçmadan ısrarcı ol. Eğer seni kibarca geri çevirirse, incelik edip seninle ilgilenmediğini söylüyor demektir. Eğer doğrudan terslerse o zaman uzaklaş. Kızın seni takipçi sapık sanmasını istemezsin.
 • Çıkmak isteyeceğin türden bir kız bulunca sana karşı tepkilerini gözlemle. Daha çıkmadan sana yapışıp aşırı ilgi istiyorsa uzak durman için işarettir bu. Bir kıza çıkma teklif edersen, nasıl tepki verdiğini gözlemle. Bazı kızlar pireyi deve yapıp aşırı tepki verebilir.
 • Her zaman çıkma teklif etmeden önce kızla arkadaş olman gerekmez. Sokakta ya da kafede gördüğün herhangi bir kıza da gidip çıkma teklif edebilirsin. Yeter ki önce onu etkilemeyi başar.


Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 285 kişi çalıştı. Bu makale 163.190 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 163.190 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam