İdeal olarak çoğu kız kendisine bizzat çıkma teklif edilmesini tercih eder. Bununla birlikte, cesaretin yoksa veya sadece telefonda daha başarılı olacağını düşünüyorsan o zaman kızın evet demesini daha olası kılmak için elinden gelen en iyi mesajlaşma görgü kurallarını kullanman gerek. [1] İster ona çıkma, ister okul dansına gitmeyi teklif et ya da ister kız arkadaşın olmasını iste, saygılı olmak ve konuya bağlı kalmak önemlidir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Çıkma Teklif Etmek

 1. 1
  Bir buluşma fikri bul. Kişiyi yeterince iyi tanıyorsan randevu fikirleri üretirken ilgi alanlarını göz önünde bulundur. Randevu ne kadar çekici gelirse evet deme olasılığı o kadar artar. Ayrıca, aklında bir yer ve zaman olan somut bir plana sahip olmak, "Bir ara takılalım" veya "Bilmiyorum, ne yapmak istiyorsun?" demenden daha kararlı olmanı sağlar. İşte teklif etmeden önce göz önünde bulundurman gereken bazı randevu fikirleri:
  • Müzik zevkleriniz benzerse onu yaklaşan bir gösteri veya konsere davet et.
  • Onunla öğle yemeğinde buluşmayı veya beraber dondurma yemeyi teklif edebilirsin. Yemek yapmayı seviyorsan onu ev yapımı bir akşam yemeğine davet et. Randevuların mutlaka yemek etrafında dönmesi gerekmediğini unutma; birlikte yürüyüşe çıkın ya da bowling salonuna gidin!
  • Konuşmayı ve birbirini tanımayı içeren bir aktivite düşünmeye çalış. Sessizce oturacağınız ve konuşma şansınız olmayacağı filmlere gitmeyi teklif etmekten kaçın. Ancak sinemaya gitmeye kararlıysan onu önceden yemeğe götür ya da sonrasında dondurma yemeye çıkar, böylece birbirinizi tanıma şansınız olur. [2]
 2. 2
  Ona bir başlangıç mesajı gönder. Sohbeti başlatmak için önce ona selam ver. Onunla yeni tanışmışsan ve numaranın telefonunda kayıtlı olup olmadığından emin değilsen ona kim olduğunu hatırlatman gerekebilir. "Selam, ben [falanca], geçen gün tanışmıştık" gibi bir şey söyle. Numaranı aldığından eminsen ona "N’aber?" veya "Selam, günün nasıl geçiyor?’’ gibi bir mesaj at.
  • Onu yakın zamanda gördüysen son etkileşimine dayanarak bir konuşma başlatmak için bir bahane bulmaya çalış. Örneğin, yakın zamanda bir partiye gitiysen ona "Gecenin geri kalanı nasıldı?" gibi bir mesaj at. Aynı sınıftaysan "Pazartesi günkü sınava hazır mısın?" gibi bir şey dene. [3]
  • Ona çıkma teklif etmeden önce ilk mesajına cevap verene kadar bekle. Meşgul olabileceğini ve telefonunun yanında olmayabileceğini unutma, bu yüzden sabırlı ol.
 3. 3
  Ona çıkma teklif et. Sohbeti devam ettirdikten sonra, ona çıkma teklif etme zamanı gelmiştir. Ona belirli bir gün/hafta sonu planlarının ne olduğunu sorarak başlaman iyi olabilir. Boş olduğunu söylüyorsa ona çıkma teklif et. "Benimle [şöyle şöyle] aktiviteler yapmak ister miydin?" diye bir mesaj gönder.
  • Ona çıkma teklif etmek için fazla bekleme. Konuşmanın teğet geçmesini ve ona çıkma teklifinin çok garip veya beklenmedik görünmesini istemezsin. Birbirinize mesaj atarken çok fazla havadan sudan konuşmanıza gerek yok. [4]
  • Kısa ve basit tut. "Filme gitmek ister misin?" veya "Bu Cuma akşamı bowlinge gitmek ister misin?’’ gibi bir şey söyle.
  • Buluşmak istediğin somut bir yer ve zamanın olsun. "Bir ara sinemaya gitmek ister misin?" dersen kararsız görünürsün. Bir zaman belirtmek önemlidir, böylece ciddi olduğunu ve bunu düşündüğünü anlar.
  • Ona başka bir şey yapma seçeneği ver. Belki seninle çıkmak istiyordur ama o korkunç bir bowling oyuncusudur; belki yemeğe gitmek istiyordur ama önerdiğin yere dün gece gitmiştir. Bir planın olduğunu, ancak başka bir şey yapmaya da açık olduğunu açıkça belirt.
 4. 4
  Cevabına yanıt ver. Evet derse ayrıntıları kararlaştır; nerede/ne zaman buluşacağına karar ver ve gerekirse sürüş planları yap. Randevuya karar verdikten sonra "Harika, Cumartesi görüşürüz!" gibi bir şey söyleyerek sohbeti rastgele bitir. Sonrasında ona çok fazla mesaj atmaya devam etme, yoksa ona yüklenebilirsin. Bununla birlikte, sana çok mesaj atmaya başlarsa o zaman sen de yanıt verebilirsin.
  • Evet derse randevuyu dört gözle beklediğini ona söylediğinden emin ol. Bu ona kendini özel hissettirecek ve aynı zamanda randevuyu dört gözle bekletecektir.
  • Teklifini reddederse o zaman ona hiç alınmadığını söyle ve konuşmayı bitir. Başını dik tutmak ve işleri iyi bir şekilde bitirmek istersin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Kız Arkadaşın Olmasını İstemek

 1. 1
  Seninle romantik olarak ilgilenip ilgilenmediğini anla. Çoğu durumda bir kızdan sadece, birkaç kez çıktıktan ve seninle bir arkadaştan daha fazlası olarak ilgilendiğini bildikten sonra kız arkadaşın olmasını istemelisin. Gençsen ve bir kızla randevuya gitmeden önce ondan kız arkadaşın olmasını istemeye alışkınsan konuşurken kızarması veya dersten sonra seni beklemesi gibi senden hoşlandığına dair işaretler ara. Senden hoşlanıp hoşlanmadığı hakkında bir fikre sahip olmak, sorduğunda şansını artırabilir.
  • Onunla hiç konuşmadıysan, onu çok iyi tanımıyorsan veya zaten başka biriyle romantik bir ilişki içinde olduğunu biliyorsan ona çıkma teklif etme. Denizde bir sürü başka balık var!
  • Senden hoşlanıp hoşlanmadığından %100 emin olmana gerek yok ama bir dahaki sefer birlikte olduğunuzda vücut dilini ve kelimeleri okumaya çalış. Vücudunu size doğru mu çeviriyor, varlığında biraz gergin mi ya da seni gördüğü için heyecanlı mı görünüyor? Öyleyse bunlar ilgili olabileceğine dair oldukça iyi işaretler.
 2. 2
  Bir başlangıç mesajı gönder. Ona "Selam", "Selam, nasılsın?" veya "Hey, günün nasıl geçiyor?" gibi bir şeyle selam vererek başla. Bu, sohbeti kolaylaştırmaya ve onu soruya hazırlamaya yardımcı olacaktır. Konuşmanın doğal bir şekilde akmasına izin ver. Başlangıçta ekstra akıllı olmana veya düşündüğün şeyi komik bir yorum hâline getirmene gerek yok. Açık olmak ve konuya bağlı kalmak daha iyidir; çok fazla oyalanmazsan öz güveninden etkilenecektir. [5]
  • Gününün her saniyesinin neye benzediğini bilmiyor olsan da çok meşgul olmayacağı bir zamanda mesaj göndermeye çalış. Örneğin, okuldan hemen sonra futbol antrenmanı yaptığını biliyorsan mesajını birkaç saat sonra gönder.
 3. 3
  Önce hakkında ne hissettiğini ona söyle. Onunla vakit geçirmekten hoşlandığını söyle ve onu benzersiz kılan niteliklere iltifat ederek onunla zaman geçirmeyi neden bu kadar sevdiğini açıkla. "Bu son birkaç haftayı seninle geçirmekten gerçekten keyif aldım" veya "Bana gerçekten özel hissettiriyorsun" veya "Daha önce hiç kimse için böyle hissetmemiştim" gibi bir şey söylemeyi dene. Ne söylemeyi seçersen seç dürüst ol ve yalnızca gerçekten kastettiğin şeyleri söyle. Bununla birlikte, övgüler konusunda aşırıya kaçmana gerek yok.
  • Kız arkadaşın olmasını istemeden önce cevap vermesini bekle. Bunun gibi ifadelere nasıl tepki vereceği, ona açıkça sormana gerek kalmadan seninle bir ilişkiyle ilgilenip ilgilenmediğini belirlemene yardımcı olacaktır.
  • Karşılık verecek mi bir bak. Senin hakkında aynı şekilde hissettiğini söylüyorsa devam et ve ona kız arkadaşın olmak isteyip istemediğini sor. Cevap vermezse veya sana nasıl hissettiğini söylemeden sadece "teşekkürler" derse o zaman ilgilenmeyebilir.
  • Onu iltifatlarla boğma çünkü bu samimiyetsiz ve bunaltıcı olabilir.
 4. 4
  Kız arkadaşın olmasını iste. Bu soruyu ifade etmenin birkaç yolu vardır. "Kız arkadaşım olmak ister misin?", "Sana kız arkadaşım diyebilir miyim?" veya "Resmi bir çift olmak ister misin?" gibi bir şey söyleyerek ona doğrudan sorabilirsin. Soruyu sormak için çok fazla bekleme. Ne kadar çabuk sorarsan o kadar çabuk ilerleyebilirsin.
  • Alternatif olarak, onu "Sence ilişkimiz nereye gidiyor?" veya "Erkek arkadaş edinme fikrine açık mısın?" gibi daha açık uçlu bir soruyla bırakabilirsin. Bunun gibi açık uçlu sorular, onun isteklerini ve ihtiyaçlarını gerçekten önemsediğini ve onu mutlu etmek için taviz vermeye istekli olduğunu gösterir. İstediğin yanıtı alamayabilirsin ama bu, baskının bir kısmını ortadan kaldırabilir.
 5. 5
  Uygun şekilde tepki ver. Kız arkadaşın olmak istiyorsa ne âlâ! Yapabileceğin ilk şey, bir gösteriye veya bowlinge gitmek gibi birlikte yapabileceğiniz eğlenceli, basit bir aktivite önermek ve ayrıca buluşmak için bir zaman ve yer seçmek. Bu, onun hakkında gerçekten ciddi olduğunu ve potansiyel ilişkinize çok fazla kafa yorduğunu görmesini sağlayabilir.
  • İlgilenmiyorsa o zaman kibar ol ve seninle konuştuğu için ona teşekkür et. Her şeyi iyi bir noktada kesmek en iyisidir, böylece olgun tepkinle gurur duyabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Onu Okul Dansına Davet Etmek

 1. 1
  Mümkünse hâlihazırda çıktığı biri olup olmadığını öğren. Erkek arkadaşı varsa dansa onunla gideceğini rahatça varsayabilirsin. Çıktığı biri olup olmadığından emin değilsen endişelenme; yine de ona çıkma teklif et! Arkadaşlarına bilip bilmediklerini sormayı deneyebilirsin, hatta onun arkadaşlarına randevusu olup olmadığını sorabilirsin, ancak bunun muhtemelen ona geri döneceğini unutma; sadece sorsan daha iyi olabilir.
  • Bir kızdan varsa randevusunu ekmesini isteme. Diğer adama haksızlık olur ve bu seni kötü bir şekilde yansıtır.
  • Olumlu bir yanıt alma şansının daha yüksek olması için bunu yeterince erken yaptığından emin ol. Balodan bahsediyorsak en az bir veya iki ay önceden sormalısın. Daha alelade bir okul dansıysa garantiye almak için birkaç hafta önce sor.
 2. 2
  Önce ona dostça bir mesaj gönder. Sohbete "Nasıl gidiyor?" veya "Selam, ne yapıyorsun?" gibi bir mesaj atarak başla. Ona çıkma teklif etmeden önce cevap verene kadar bekle ve konuşmanın doğal bir şekilde akmasına izin ver. Numaran yoksa ona kim olduğunu ve numarasını nasıl aldığını söyle; mesajın kimden geldiğini bilmediği için rahatsız olmasını veya mesajı görmezden gelmesini istemezsin.
 3. 3
  Dansa gitmeyi teklif et. Bunu ya "Benimle dansa gitmek ister misin?" şeklinde basit bir mesaj göndererek ya da önce ona dans için planları olup olmadığını sorarak yaparsın. Hayır derse "Benimle gelirsen çok sevinirim." veya "Birlikte gitsek çok eğlenceli olacağını düşünüyorum." gibi bir şey söyle.[6]
  • İstersen dans becerilerin hakkında bir fikir verebilir veya sana dans pistini nasıl sallayacağını nasıl gösterebileceğine dair bir şeyler söyleyebilirsin. Burada çok fazla ciddi olmana gerek yok!
 4. 4
  Gerekli planları yap. Evet derse tebrikler! Şimdi buluşmak, duruma göre gerekiyorsa kıyafetleri kombinlemek ve ulaşıma karar vermek için bir zaman ve yer belirlemen gerekecek. Bu konuda endişelenme; zor kısım bitti ve şimdi rahatlayabilir ve yolculuğun tadını çıkarabilirsin.
  • Onunla gitmekten heyecan duyduğunu ve birlikte harika zaman geçireceğinizi düşündüğünü bilmesini sağla. Bu ona kendini özel hissettirecek ve seninle gitmeyi dört gözle bekletecek.
  • Hayır diyorsa veya zaten planları varsa o zaman ona hiç alınmadığını söyle ve konuşmayı bitir. Rahat davranmaya çalış ve "Endişelenme, umarım yine de eğlenirsin!" gibi bir şey söyle.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Joshua Pompey
Ortak yazarlar :
İlişki Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Joshua Pompey. Joshua Pompey, 10 yıldan fazla süredir kişilere çevrim içi flört dünyasında gezinmelerinde yardımcı olan bir İlişki Uzmanı’dır. Joshua 2009 yılından bu yana kendi ilişki danışmanlık işini %99 başarı oranıyla yürütmektedir. Çalışmaları CNBC, Good Morning America, Wired ve Refinery29’da yer almıştır ve dünyadaki en iyi çevrim içi flört uzmanı olarak gösterilmiştir. Bu makale 15.497 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 15.497 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam