Samimi, özgüvenli ve nazik olursan WhatsApp’ta sohbet ettiğin her kızı etkileyebilirsin. İyi bir profil fotoğrafı ve zekice bir durum mesajı, iyi bir ilk izlenim yaratmak için iyi olsa da işin püf noktası iyi bir muhabbet kurmaktır. Onu tanımak istediğini göstermek için ona sorular sor ve onun ilgilendiği bir konu bul. Rahatlayıp kendin olmaya çalış. Birini etkilemenin en iyi yolu kendini fazla kasmamaktır; bunu unutma.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
İyi Bir Profil Ayarlamak

 1. 1
  İyi bir profil fotoğrafı seç. İyi bir profil fotoğrafı (WhatsAPP argosunda DP denir), bir kızı WhatsApp’ta etkilemenin ilk adımıdır. En iyi selfie’ni, mesela heyecan verici bir şey yaparken çekindiğin veya gittiğin ilginç bir yerde çekindiğin bir fotoğrafını kullan.
  • Örneğin; gitar çalmaktan hoşlanıyorsan gitar çalarken çekindiğin bir fotoğrafını profil fotoğrafın yap. Karar veremediysen inci gibi dişlerini göster ve en iyi gülümsemenle bir selfie çek.
  • Kendi fotoğrafını kullanmak istemiyorsan sevdiğin bir çizgi film karakterini, bir sporcuyu veya sanatsal bir çalışmayı profil fotoğrafı yapabilirsin.
 2. 2
  İlgi çekici bir durum mesajı oluştur. WhatsApp, "Pil bitmek üzere" gibi, önceden belirlenmiş bir dizi durum mesajı sunar; ama durum mesajlarını eşsiz hâle getirmeyi denemelisin. Kendini durum mesajınla nasıl pazarlamak istediğini bir düşün. Sevdiğin bir şarkı sözü, bir filmden veya televizyondan bir alıntı ya da gününü özetleyen kısa bir şey yazabilirsin.
  • Belli bir kızla aynı şarkıyı veya filmi sevdiğini biliyorsan durumunda bir alıntı kullanmak bir sohbet başlatabilir.
 3. 3
  Profilinde ve mesajlarında metin biçimlendirme kullan. WhatsApp profilleri oldukça basittir ve Facebook’un geniş seçeneklerinin aksine yalnızca profil fotoğrafını, durumunu, uygunluğunu ve iletişim bilgilerini içerir. Ancak, metin biçimlendirme gibi hileler kullanarak WhatsApp’ta ne kadar uzman olduğunu gösterebilirsin.
  • Durumundaki metni veya metin mesajlarını, değiştirmek istediğin kelimenin etrafına semboller yazarak kalın, yana eğik veya çizili yapabilirsin. Kalın olmasını istediğin kelimelerin etrafına yıldızlar koy; *bunun* gibi. _Yana eğik_ olmasını istediğin kelimelerin etrafına alt çizgiler, ~çizili~ olmasını istediğin kelimelerin etrafına da yaklaşık işaretleri koy.[1]
  • Gizlilik ayarlarına gidip uygunluğunu gizleme imkânın da var; ama bu, etkilemek istediğin kızın seninle iletişime geçme olasılığını düşürür.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Buzları Eritmek

 1. 1
  İlgi alanlarını öğrenmek için onun sosyal medya hesaplarına göz at. Bu günlerde birini tanımanın yolu kısmen onun sosyal medya profillerini kontrol etmekten geçer. Etkilemek istediğin kızın sosyal medya profillerini incele; böylece sevdiği ve sevmediği şeyler hakkında biraz fikir edinebilirsin. İlgi alanlarını öğrenmek onunla bir sohbet açmanda ve bu sohbeti sürdürmende işe yarar.[2]
  • Mesela; “origami’yle ilgilendiğini fark ettim; belki bir ara bana kâğıttan turna yapmayı öğretebilirsin” diyebilirsin.
 2. 2
  Ona mesaj atmak için strese girme. Buzları erimek stresli olabilir; ama rahatlamaya ve bunu aşırı düşünmemeye çalış. İlk mesajı atarken sadece merhaba de ve işi ilerletmek için bir soru sor.[3]
  • Hemen cevap vermezse meşgul olabileceğini unutma. Hiç cevap vermezse de boş ver; dünyanın sonu değil.
 3. 3
  Nasıl olduğunu sormakla başla. İlk mesajı atarken muhabbete “Selam, n’aber?” gibi bir şey söyleyerek gir. Neler yaptığını veya gününün nasıl geçtiğini de sorabilirsin.
  • Muhabbeti bir soruyla açmak, sana cevap verme olasılığını artırabilir.
 4. 4
  Ortak bir noktanız hakkında yorum yap. Kendi günün hakkında bir şey söyleyerek de muhabbet açabilirsin. Kendisiyle ilişkilendirebileceği bir şey hakkında yorum yapmak en iyisidir; ikinizin de deneyimlediği bir şey gibi.
  • Örneğin; okula birlikte gidiyorsanız ders hakkında “Seni bilmem ama matematik dersi hiç bitmeyecek gibi geldi bana!” diyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
İlgi Çekici Sohbetler Etmek

 1. 1
  Doğal ve özgüvenli olmaya çalış. Genelde, birini etkilemenin en iyi yolu kendini fazla kasmamaktır. Sadece kendin ol; çünkü rol yapmaya çalıştığını muhtemelen anlar. Gergin olmak normal olsa da onunla konuşurken eğlenmeye çalış.[4]
 2. 2
  Ona iltifat et. Onu gerçekten etkilemek istiyorsan onunla ilgilendiğini gösteren bir iltifatta bulun. Basmakalıp bir etkileme cümlesi söylemek yerine onda eşsiz bir şey fark ettiğini gösteren özgün bir şey söyle.
  • Örneğin; onu o gün daha önce gördüysen “Bugün saçın çok güzel olmuş” veya “Tarih dersinde çok mantıklı bir şey söyledin; sen kesinlikle tanıdığım en zeki insanlardan birisin!” gibi bir şey söyleyebilirsin.
 3. 3
  Kendin hakkında konuşmak yerine ona sorular sor. Yalnızca kendilerinden bahseden insanlarla sohbet etmeyi kim sever ki? Onu daha iyi tanımak istediğini göstererek onu etkile. Kendin hakkında bir şeyler anlatman sorun olmaz, özellikle de sana söylediği bir şeyle alakalıysa; ama en çok konuşan taraf olmamaya çalış.[5]
  • Ona hobilerini, gitmeyi sevdiği yerleri, kardeşleri olup olmadığını veya en çok sevdiği şarkıları ve grupları sorabilirsin.
  • Onu sorguya çekermiş gibi art arda sorular sorma; cevabına yanıt vermeye çalış. Örneğin; plajları sevdiğini söylerse “Ben de; ama sadece açık deniz plajlarını. Göller bana göre değil!”
 4. 4
  Sohbeti daha derin bir noktaya taşı. Derin bir sohbet başlatmak, onu bir insan olarak anlamaya önem verdiğini gösterir. Biraz havadan sudan konuştuktan sonra onun ilgilendiği bir konu bulmaya çalış.[6]
  • Hedefleri, tutkuları ve hayalleri hakkında sorular sorabilirsin; “Hayatta başarmak istediğin üç şey nedir?” gibi. Bir kişide aradığı veya takdir ettiği özellikleri, en sevdiği çocukluk anısını ya da onun için dünyadaki en önemli şeyi sormayı dene.
 5. 5
  Onu mesaja boğma. Sabırlı ol ve başka bir mesaj daha göndermeden önce ona zaman ver. Ek olarak çoğu insan, birkaç kelimeden oluşan bir sürü mesaj yerine tek bir uzun mesajı tercih eder.[7]
  • Komik içerikleri de çok fazla kullanma. Muhabbetinizle alakalı komik bir GIF göndermen iyi olur; ama onu rastgele şeylerle boğma.[8]
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Kibar ve Düşünceli Olmak

 1. 1
  Mesaj attığında sohbet etmek için müsait olup olmadığını sor. Onun zamanına değer verdiğini ve onunla konuşmak istesen de onu rahatsız etmek istemediğini göster. Bir iş yapmadığından, arkadaşlarıyla takılmadığından veya başka bir şeyle meşgul olmadığından emin ol.[9]
  • Mesaj atmadan önce, meşgul yazmadığından emin olmak için durum mesajına bak.
 2. 2
  Onu tanımayı gerçekten iste. Ondan çok hoşlanıyorsan ve onu etkilemek istiyorsan onunla konuşurken eğleniyormuş gibi davranmana gerek olmamalı. Samimiyet işe yarar; ayrıca onu gerçekten tanımak istiyorsan sohbeti sürdürmekte zorlanmazsın.[10]
  • Düşünceli sorular, cevaplarıyla alakalı yanıtlar ve özgün iltifatlar samimi olduğunu bilmesini sağlar.
  • Örneğin; çok fazla ders çalışması gerektiği için stresli olduğunu söylerse konuyu değiştirme veya kendinin ne kadar meşgul olduğundan bahsetme. Bunun yerine "Çok kötüymüş! Seni rahat bırakayım mı? Ya da çalışmana yardımcı olabilirim belki?” gibi bir şey söyle.
 3. 3
  Kötü bir gün geçirdiyse içini dökmesine izin ver. Nasıl olduğunu sorarsan ve “İyi değilim” yanıtını alırsan sebebini sor. Onu rahatsız eden herhangi bir şey hakkında sohbet etmekten mutlu olacağını söyle.[11]
  • İçini dökmesine izin vermek istemenden hoşlanır; ayrıca sorunu hakkında iyi bir tavsiye vererek onu etkileyebilirsin bile.
 4. 4
  Müstehcen fotoğraflar gönderme ve aynısını senin için yapmasını ya da videolu sohbet yapmayı isteme. Ona iltifat ettiğini düşünsen bile yalnızca kabalık etmiş olursun; ayrıca etkileme amacın da ters teper. Nazik, kibar ve samimi olmak kendini göstermen için diğer her şeyden daha iyidir.
  • Birbirinizi sosyal medya dışında da tanıyorsanız veya yeterince yakınsanız videolu sohbet yapmak isteyip istemediğini sorabilirsin. Ama sohbetin amacını saptırma ve yüz yüze bir şekilde güzelce sohbet et.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 23.547 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 23.547 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam