Romantik ilişkiler çoğu zaman harika arkadaşlıklardan doğar. Duygular açıklanmadan önce bir kız seni seviyor mu, yoksa sadece iyi bir arkadaşın mı olmak istiyor, öğrenmeyi beklemek zor olabilir. Bir ilanıaşk olmadan senin hakkında ne hissettiğini anlamak zor olabilir, ancak birkaç anahtar işareti öğrenerek ortada ne zaman sadece arkadaşlık ve ne zaman aşk olduğunu anlayabilirsin.

Yöntem 1 / 3:
Sinyalleri İzlemek

 1. 1
  Göz teması ara. Bir kız seni ilk gördüğünde aşağıya bakıyorsa ya da gülümserken başını eğiyorsa bu seni çekici bulduğunun güçlü bir göstergesidir. Henüz açığa çıkmamış güçlü duyguların varken birinin gözüne bakmak zor olabilir.
  • Üçgen, bir kızın seninle ilgilendiğine dair güçlü bir gösterge olan bir göz hareketi modelidir. Bir gözüne, sonra diğerine, sonra ağzına bakar. Ardından bunu tekrarlar.[1]
 2. 2
  Saçını parmağına dolayıp dolamadığına bak. Saçla oynamak kan akışını teşvik eder ve vücudunla bağlantılı hissetmeni sağlar; bu yüzden bir kızın saçlarını parmağına doladığını görürsen bu iyiye işarettir.[2]
 3. 3
  Vücut diline dikkat et. Bir kız sana yakın olacak şekilde eğiliyorsa, sana dokunmak için bahaneler buluyorsa veya her dokunuşun daha uzun sürmesine izin veriyorsa seni arkadaştan öte görüyor olabilir.[3]
  • Omzuna dokunuyorsa, elini elinin üzerinde gezdiriyorsa veya sana sebepsizce sarılıyorsa bu, senden hoşlandığının olumlu bir göstergesidir.
  • Bir kız seninle içeceğini veya yemeğini paylaşmak istiyorsa muhtemelen senden hoşlanıyordur.
 4. 4
  Komik olmasa bile şakalarına gülüp gülmediğine dikkat et. Bir kız her konuştuğunda kocaman gülümsüyorsa ve durmadan gülüyorsa seninle olmaktan kesinlikle hoşlanıyordur. Bu, "Senden gerçekten hoşlanıyorum ve senin konuşmanı dinlemeyi seviyorum." demenin bilinçdışı bir yoludur.[4]
  • Âşık olduğunda karşındakini toz pembe gözlüklerle görürsün; bu da söylediği her şeyi mükemmel ve komik gösterir.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Ortamda Sen Varken Nasıl Davrandığına Dikkat Etmek

 1. 1
  Diğer erkek arkadaşlarına kıyasla sana nasıl davrandığına dikkat et. Senden hoşlanıyorsa muhtemelen sen etraftayken çok utangaç davranacak veya kızaracaktır. Sana diğer erkek arkadaşlarına davrandığı şekilde davranıyorsa muhtemelen sadece arkadaş olmak istiyordur.
 2. 2
  Bir gruptayken davranışını gözlemle. Bir kız senden hoşlanıyorsa başkalarının yanında olsa bile sana oldukça fazla ilgi gösterebilir. Bunun nedeni, konuşmayı ve zaman geçirmeyi tercih ettiği kişinin sen olmasıdır.[5]
 3. 3
  İlgi alanlarını ne kadar iyi bildiğine bak. Bir kızın sana karşı romantik hisleri varsa söylediklerinle ilgili belirli ayrıntıları hatırlayacaktır. Mesela tavuğu bifteğe tercih ettiğini hatırlayacak ya da aklında favori şarkılarının kaydını tutacaktır.[6]
 4. 4
  Kıskançlık testi yap. Başka bir kızla flört ettiğinde kızıp kıskanacak mı bir bak. Rahatsız görünüyorsa veya diğer kızla ne konuştuğunu sormaya başlarsa sana karşı romantik hisler besliyor olabilir.[7]
 5. 5
  Onun arkadaşlarının sana nasıl davrandığına dikkat et. Sana ani bir ilgi gösterirlerse veya bir sürü kişisel soru sorarlarsa muhtemelen arkadaşlarının sana karşı güçlü hisleri olduğu için seni daha iyi tanımaya çalışıyorlardır.
  • Söz konusu kız ortamdayken sana sataşırlarsa bunu muhtemelen kız senden hoşlandığı için yapıyorlardır.
 6. 6
  Seninleyken söylediği belli şeyleri fark et. Bir kız senden hoşlanıyorsa baş başa takıldığınızda bunu dolaylı olarak ifade edecektir. İşte söyleyebileceği bazı şeyler:
  • "Seninle zaman geçirmeyi seviyorum."
  • "Sen benim en sevdiğim kişisin."
  • "Sen çok komik birisin."
 7. 7
  Sohbeti kimin başlattığına dikkat et. Bir kız seninle sürekli bir sohbet açıyorsa özellikle de seninle konuşmak için gerçek bir nedeni yoksa seninle kesinlikle ilgileniyordur!
  • Sana sadece merhaba demek için kısa mesajlar gönderiyorsa veya seni düşündüğünü söylüyorsa bu iyiye işarettir.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Soruları Doğrudan Sormak

 1. 1
  Açık sözlü ol ve ne hissettiğini sor. Birine sana olan hislerini sormanda bir sakınca yoktur.[8] İlk başta utanç verici görünebilir, ancak bir arkadaş olarak ya da başka bir şey olarak seni önemsiyorsa bunu sorun etmez ve açık ve dürüst olacak kadar rahat hissetmeni takdir eder. İşte bunu sormanın bazı yolları:
  • "Benim hakkımda ne hissediyorsun?"
  • "Beni bir arkadaş olarak mı görüyorsun, yoksa daha fazlası hâline geldiğimi mi düşünüyorsun?"
  Connell Barrett

  Connell Barrett

  Flört Koçu
  Connell Barrett, bir İlişki Uzmanı ve 2017 yılında New York dışında kurduğu kendi ilişki danışmanlık işletmesi olan Dating Transformation’ın Yöneticisi’dir. Connell müşterilerine kendi A.C.E. (Sahicilik, Netlik ve İfade Etme) Flört Sistemi’nden yola çıkarak tavsiyelerde bulunur. Flört uygulaması The League’de de flört koçudur. Çalışmaları Cosmopolitan, Oprah Magazine ve Today’de yer almıştır.
  Connell Barrett
  Connell Barrett
  Flört Koçu

  Ona ne hissettiğini söyle. Duyguların konusunda birine karşı dürüst olmak her zaman kolay değildir, ancak ona karşı ne hissettiğini söylemek, açık bir yanıt almanın en iyi yoludur. İstediğin yanıtı almasan bile en azından onun nasıl hissettiğini bilirsin.

 2. 2
  Aşk ve romantizm hakkında sorular sor. Karşısına çıkıp senin hakkında ne hissettiğini sormak istemiyorsan aşk hakkında, bir şeyleri anlamana yardımcı olabilecek sorular sor. İşte sorabileceğin bazı sorular:
  • "Âşık olmak hakkında ne hissediyorsun?"
  • "İnsanların iyi arkadaş olduktan sonra birbirine âşık olabileceklerini düşünüyor musun?"
 3. 3
  Kızın senin hakkında ne hissettiğini ortak bir arkadaşınıza sor. Kızlar arkadaşlarına neredeyse her şeyi anlatır. Bir kıza sana karşı hisleri olup olmadığını doğrudan soramayacak kadar gerginsen yakın olduğu bir arkadaşına gelişigüzel bir şekilde sor. Arkadaşlarına sormaya başladığında, söylediğin şeyleri kıza söyleyebileceklerini unutma. İşte rahat bir tavırla sorabileceğin bazı sorular:
  • "Birinden hoşlanıp hoşlanmadığını biliyor musun?"
  • "Biriyle çıkmaktan hiç bahsediyor mu?"
 4. 4
  Sen yokken hakkında nasıl konuştuğunu öğren. Bir kız sürekli olarak adını zikretmek için bir sebep buluyorsa, ortamda olmadığında senden olumlu bir şekilde bahsediyorsa veya adın geçtiğinde gülümsüyorsa sana karşı güçlü duyguları vardır.
 5. 5
  Bir buluşma ayarla. Cesaretini topla ve kızdan seninle sinemaya gelmesini ya da akşam yemeğine çıkmasını iste. Buluşmaya özel giyinirse veya normalden daha fazla makyaj yaparsa seni etkilemeye çalışıyor demektir. Bir kız seni seviyorsa harika görünerek ve eğlenceli davranarak gözüne girmeye çalışacaktır.
  Reklam

İpuçları

 • Senin için zahmete girip girmediğine bak. Sana, kendine zahmet verecek iyilikler yapmayı teklif ediyorsa veya bir projede yardım teklif ediyorsa muhtemelen senden çok hoşlanıyordur.
 • Birinden hoşlanıyorsan bunu ona söyle!
 • Senden hoşlanıyorsa sana biraz sataşabilir veya eski ilişkilerin hakkında sana takılabilir.
 • Matematik dersinden sonra hep seni mi bekliyor veya öğle yemeğinde yanına mı oturuyor? Biri sana sürekli olarak ilgi gösteriyorsa veya o kişiden sık sık haber alıyorsan bu seni sevdiği anlamına gelebilir.


Reklam

Uyarılar

 • Seninle takılma şansını geri çevirmek veya kısa mesajlarına ve aramalarına cevap vermemek gibi, romantik bir şey istemediğine dair işaretlere dikkat et.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkek Nasıl Baştan ÇıkarılırBir Erkek Nasıl Baştan Çıkarılır?
Seni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl BırakılırSeni Sevmeyen Birini Sevmek Nasıl Bırakılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Connell Barrett
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Connell Barrett. Connell Barrett, bir İlişki Uzmanı ve 2017 yılında New York dışında kurduğu kendi ilişki danışmanlık işletmesi olan Dating Transformation’ın Yöneticisi’dir. Connell müşterilerine kendi A.C.E. (Sahicilik, Netlik ve İfade Etme) Flört Sistemi’nden yola çıkarak tavsiyelerde bulunur. Flört uygulaması The League’de de flört koçudur. Çalışmaları Cosmopolitan, Oprah Magazine ve Today’de yer almıştır. Bu makale 2.729 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 2.729 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam