Kız arkadaşını kaldırmak eğlenceli ve cilveli bir aktivite olabilir. Bir kızı kaldırmadan önce bunun onun için sorun olmadığından emin olmak adına ona sorduğundan emin ol. Onu bir gelin taşır gibi kaldırabilirsin. Eğlenmek için, birini omuzlarının üzerine kaldırarak yapılan “itfaiyeci kaldırması” da yapabilirsin. Bununla birlikte, profesyonel eğitimin yoksa birini gerçek bir acil durum sırasında kaldırmaktan kaçın.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Bir Kızı Kaldırmak

 1. 1
  Kollarını kızın etrafına sar. Başlamak için kollarını, taşımak istediğin kızın etrafına sar. Bir kolunu sırtına ve diğer kolunu dizlerinin arkasına yerleştirebilirsin. Kaldırma sürecini kolaylaştırmak için kızdan kollarını senin omuzlarına sarmasını iste.
 2. 2
  Bacaklarınla kaldır. Birkaç kilodan daha ağır bir nesneyi kaldırırken sırtın yerine bacaklarınla kaldırman iyi olur. Bu, sırtın zorlanmasını önler. Çömel ve kollarını kızın etrafına sar. Ardından, vücudunu sırtın yerine bacaklarınla kaldırarak yukarı doğru hareket et.[1]
  • Kaldırmadan önce ayaklarını hafifçe ayırarak dengeni koruyabilirsin; bu da sana daha geniş bir zemin sağlar.
  • Dengeni kaybettiğini hissediyorsan riske girmemek için kızı yere indirip yeniden başlamak isteyebilirsin.
 3. 3
  Kızı taşırken vücuduna yakın tut. Ağır bir nesne taşırken nesneyi vücuduna yakın tutmalısın.[2]  Bir insan vücudu da farklı değildir. Bir kızı kendine yakın bir şekilde taşırsan süreç daha samimi ve romantik bir his yaşatır.
  • Kızı kendine yaklaştır. Kollarını sana sararak kendini sana doğru çekmesini iste.
  • Bacaklarını ve sırtını nazikçe sıkıştırarak vücudunu vücuduna yaklaştırabilirsin.
 4. 4
  Sırtını, omuzlarını ve boynunu düz tut. Ağır bir nesne taşırken sırtını, omuzlarını ve boynunu düz tut. Bir kızı taşırken omuzlarını bilinçli olarak geri çekmeye çalış, sırtını dikleştir. Bir insanı taşırken biraz tökezleyebilirsin ancak vücudunu düz tutmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış. Ayak bileklerinle başının ucu arasına dikey bir çizgi çizilmiş gibi düşün.[3]
 5. 5
  Daha fazla destek için sana tutunmasını iste. Taşıdığın bir kişiyi düşürmek istemezsin. Bu, yaralanmaya neden olabilir. Daha fazla güvenlik için, kızdan sana tutunmasını iste. Destek için kollarını omuzlarına nazikçe sarabilir.
 6. 6
  Kendini yorgun hissettiğinde onu yere indir. Çoğu insan 45 kilogramın üzerinde olduğu için, bir insanı taşımak yorucu olabilir. Rahat hissetmediğin sürece bir kızı taşıma. Kaslarında gerginlik hissetmeye başladığında kızı yavaşça yere bırak.
  • Hafifçe çömel, vücudunu sırtınla değil, bacaklarınla alçalt.
  • Kızın bacaklarını tutan kolu indirerek ayaklarını sağlam zemine güvenli bir şekilde yerleştirmesini sağla.
  • Onu yere bırakırken tökezlerse dikelmesine yardım et.

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
İtfaiyeci Kaldırışı Yapmak

 1. 1
  Kızdan ayakta durmasını iste. İtfaiyeci kaldırışı geleneksel olarak bir yaralanma durumunda birini güvenli bir yere taşımak için kullanılır. Ancak, profesyonel eğitim almadıysan yaralı bir kişiye müdahale etmek kötü bir fikirdir. İtfaiyeci kaldırışını yine de eğlence için kullanabilirsin. Başlamak için, kızdan yüz yüze olacağınız şekilde doğrudan önünde durmasını iste.[4]
 2. 2
  Kızı kaldırmak için pozisyon al. İtfaiyeci kaldırışına başlamak için ağırlığını sağ bacağına ver. Bacağını kızın bacaklarının arasına koy. Ardından, sağ kolunu sağ omzunun üzerinden geçirmesini sağla. Başını kızın koltuk altına yerleştir ve kolunu sağ dizine sar.[5]
 3. 3
  Çömel ve kızadan omuzlarına yaslanmasını iste. Pozisyon aldığına göre şimdi çömel. Kızdan vücudunu sağ omzunun üzerine bırakmasını ve ağırlığını senin vücudunun sağ tarafına kaydırmasını iste. Ardından sağ elinle onun sağ elini tut, gövdesini boynunun üzerinden çek.[6]
 4. 4
  Kızı kaldır. Bu aşamadan sonra kalkabilirsin. Kızın gövdesi, bacakları vücudunun sağ tarafında olacak şekilde boynuna sarılmış olacaktır. Bacaklarını ve sağ elini sağ kolunla tutuyor olacaksın. Kızın başının sol omzuna yaslanmış olması gerekir.
  • Sırtın yerine bacaklarınla kaldırdığından emin ol.
  • Ağırlığın nasıl dağıtıldığına bağlı olarak, bir kızı itfaiyeci kaldırışını kullanarak oldukça uzun bir mesafe taşıyabilmen gerekir. Bununla birlikte, pozisyon kıza garip veya rahatsız edici gelebilir. Böyle taşınmaktan rahatsızlık duyarsa yere indirilmek isteyebilir.[7]

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Önlemler Almak

 1. 1
  Zorlanma veya sakatlanmayı önlemek için yavaş ol. Normalde ağırlık çalışmıyorsan birini kaldırırken yavaş olmalısın. Bacaklarınla kaldırmak sırtın zorlanma riskini azaltabilir ancak tamamen ortadan kaldırmaz. Kaldırırken yavaş ol. Vücuduna dikkat et. Zorlanıyorsan durmalısın.

 2. 2
  Profesyonel eğitimin yoksa acil bir durumda birini kaldırmaktan kaçın. İtfaiyeci kaldırışı, öncelikle acil durumlar ve kazalar sırasında yaralıları taşımak için kullanılır. Profesyonel eğitimin yoksa bunu kullanmaktan kaçınmalısın. Yaralı birini yanlışlıkla daha da kötü bir hâle getirebilirsin. İtfaiyeci kaldırışını sadece eğlence için kullan.
 3. 3
  Birinin kaldırılmayı sorun etmediğinden emin ol. Herkes kaldırılmayı sevmez. Bir kızla bir süredir çıkıyor olsan bile kız bunu eğlenceli ya da romantik bulamayabilir. Sorun olup olmadığını önceden sorduğundan emin ol, özellikle de onu daha önce hiç kaldırmadıysan. Beden diline de dikkat etmelisin. Kollarını kavuşturmuşsa veya geri adım atıyorsa kişisel alanını işgal ediyor olabilirsin.[8]
 4. 4
  Birini halka açık bir yerde kaldırırken dikkatli ol. Bir kız toplum içinde kaldırılmaktan pek çok nedenden ötürü hoşlanmayabilir. Bazı insanlar herkesin önünde sevgi gösterisi yapılmasından rahatsız olur. Ayrıca, kız kısa bir etek giyiyorsa onu kaldırırken yanlışlıkla iç çamaşırının görünmesine neden olmak istemezsin. Kısa etek giyen bir kız, kaldırılırken elini eteğinin üzerinde tutmak isteyebilir. Bir kızı halka açık bir yerde kaldırmadan önce sorun olup olmadığını ona sor.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 1.670 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 1.670 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?