Hoşlandığın bir kızla tanıştıysan telefon numarasını almak iyi bir iletişim kurmak ve bir randevu ayarlamak için atman gereken bir sonraki adımdır. Ancak numarasını istemek göz korkutucu bir iş olabilir. Kendini gergin hissetmen normaldir ancak bunun karmaşık veya bunaltıcı bir işlem hâline gelmesine izin verme. Konuşman sırasında incelik, zekâ ve cazibenle onun ilgisini çekmeye odaklan. Her şey yolunda gidince doğrudan numarasını iste. İster bir randevu ayarlamaya çalışıyor ol ister konuşmayı devam ettirmek istiyor ol, numara alışverişi yapmak için ona memnuniyetle kabul edebileceği bir sebep sun.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Konuşmayı Başlatmak

 1. 1
  Konuşmanın başlangıcında kendini tanıt. İster ona doğru odanın bir ucundan yaklaşıp birbirinizi tanımadan komik bir şey anlatıyor ol ister ortak arkadaş grubunuzda tanışıyor ol kendini düzgün bir şekilde tanıtman gerekir. Giriş yapmak için bir açılış cümlesi veya soruyla başlayabilirsin veya bulunduğun duruma uygunsa kendini tanıtmaya başlayabilirsin. Hangisi olursa olsun göz teması kur, sıcak bir şekilde gülümse, ona adını söyle ve onunkini sor.[1]
  • Yeni başladığın bir gitar kursuna gidiyorsan “Hey, daha önce hiç böyle bir kursa gittin mi?” şeklinde bir cümleyle başlangıç yapmayı dene. Sonra “Benim adım Fatih, seninki ne?” şeklinde devam ettir.
  • Birkaç dakika boyunca konuşmanız devam ediyorsa ancak henüz isimlerinizi birbirinize söylemediyseniz “Bu arada ben Cem.” demek için duraksa. Muhtemelen o da seninle adını paylaşacaktır veya sen sorabilirsin.
 2. 2
  Konuşmayı devam ettirmek için ona açık uçlu sorular sor. Kıza kendisiyle ilgili birkaç soru sorarak konuşmayı bir kademe yukarıya çıkart. İçinde bulunduğunuz durumla ilgili konularla başla, sonra işi, dersleri, arkadaşları ve ailesiyle alakalı daha kişisel konulara doğru yönel. Kişisel zevkleri, hırsları ve görüşleriyle ilgili sorular sorarak onu daha iyi tanı. Cevaplarını önemsediğini ve onu tanımayı çok istediğini göstermek için o konuşurken ona dikkatinin tümünü ver.
  • Gitar dersinden sonra ona gitar çalma tecrübesinin nasıl geçtiğini ve öğretmeni nasıl bulduğunu sorabilirsin. Sonra kapıya doğru yürürken konuşmayı daha kişisel bir seviyeye taşımak için “Buralarda mı yaşıyorsun?” veya “Ne kadar zamandır bu şehirdesin?” diye sorabilirsin.
  • Sosyal medyada konuşuyorsanız son zamanlardaki paylaşımları ve resimleriyle ilgili sorular sorarak başla ve oradan daha anlamlı konulara geç.

  İpucu: Vücudunu ona doğru döndür, telefonunu ve diğer dikkat dağıtıcıları uzakta tut ve söylediği şeylerin senin için önemli olduğunu görmesini sağla.[2]

 3. 3
  Onunla duygusal anlamda ilgilendiğini göstermek için flört etmeye başla. Konuşmanız iyi gidiyor gibiyse niyetini belli etmek için konuşmayı daha cilveli bir seviyeye taşıyabilirsin. Cazibeni kullan. Ona şaka yollu takılmayı veya iltifat etmeyi dene. Görünüşünün yanı sıra becerilerine, zekâsına ve kişiğine iltifat etmeye çalış.[3] Onu çekici bulduğunu göstermek için açık vücut dili kullan ya da kibarca dokun.
  • Flört ederken onu ince bir alayla ya da şakayla güldürmeye çalış.
  • Şakacı olup ona takılmaya karar verirsen bunu hafifçe yap. Onunla komik bir gözlem veya iyi niyetli bir şaka paylaş: “Kulağıma sınıfımızdan birinin gerçekten gitar tellerini akort ettirmesi gerekiyor gibi geldi. O sen miydin?”[4]
  • Sosyal medyada konuşuyorsanız şakacı tarafını göstermek ve mesajlarının havasını netleştirmek için şakacı emojiler kullan.
 4. 4
  Yumuşak tarafının görünmesini sağlamak için kendinle ilgili kişisel bir şey paylaş. Konuşmayı daha derin bir seviyeye getirdikten sonra kendi anlamlı cevaplarınla söze devam et. Kalbini eritecek kısa ve tatlı bir çocukluk hikâyeni paylaş, evcil hayvanını veya kardeşlerini ne kadar sevdiğinden bahset veya işten ve hırslarından bahsederken dürüst ve hassas ol. Ona sadece asılmadığını, aynı zamanda onu tanımak istediğini göstermek için mizahi ve çapkın tarafını göstermekle yumuşak tarafını göstermenin ortasını bul.[5]
  • O ne iş yaptığını söyledikten sonra sen de tutkularınla ilgili bir şey söyleyebilirsin: “Öğretmen olman çok güzel! Ben de çocuklarla çalışmayı çok severim. Ben de küçük kardeşimin okulunda futbol antrenörü olarak çalışıyorum.”
  • Senden devam etmeni istemezse “Hangi kademede öğretmenlik yapıyorsun?” veya “Futbolu sever misin?” gibi sorular sorarak onu yine ilgi odağı yap.
  • Onu tek taraflı bir konuşmayla sorguya çekmekten kaçın; ikinizin de açılmaya başlayabileceği dengeli bir konuşma ve rahat bir ortam sürdürmeye odaklan.
 5. 5
  Konuşmaya odaklan ve soruna takılı kalmaktan kaçın. Bir kızın numarasını istemek özellikle sosyal durumlarda kaygı yaşıyorsan oldukça göz korkutucu olabilir. Ancak numarasını nasıl isteyeceğini takıntı hâline getirirsen telaşlı veya ilgisiz gibi görünebilirsin. İkinizin de birlikteyken gerçekten rahat hissettiğiniz bir noktaya varmaya çalış. Bu, soruyu sormanı çok daha kolaylaştırır![6]
  • Soğukkanlılığını ya da onun ilgisini kaybetmemek için eğlenceli ve rahat bir konuşma sürdürmeye çabala.
 6. 6
  Daha çekici görünmek için kendine güvendiğini göster. Doğrudan göz teması kur, duruşuna dikkat et ve sesin titremesin. Ona kendini olduğun gibi sevdiğini ve yeni insanlarla tanışmayı sevdiğini göster. Kendinle ilgili iyi hislere sahip olduğunu düşünürse o da seninle ilgili iyi hislere sahip olur.[7]
  • Kendine güvendiğini gösterirsen kızların numarasını alma konusunda başarılı gibi görünürsün, bu da diğer kızların da seni çekici bulduklarını düşündürür.[8]
  • Gergin hissetmen tamamen normaldir ancak kaygılı veya korku içinde olduğun belirtilerini gösterirsen kızlara konuşmaya alışkın değilsin veya genelde reddediliyorsun gibi görünebilir. Bu, seninle ilgili yanlış bir şeylerin olduğunu düşünmesine sebep olabilir.
  • Olabilecek en kötü şeyin aslında çok da kötü olmadığını düşünüp kendini sakinleştir. Olabilecek en kötü şey onun numarasını istemen, onun sana numarayı vermeyi reddetmesi ve senin konuşmayı bitirmen olur. Hayat devam eder!
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Numarasını İstemek

 1. 1
  Şansını artırmak için konuyu konuşmanızın ortasında aç. Sormak için konuşmanın sonunu, enerjinin azalmaya başladığı anı bekleme. Bunun yerine, isteğini en keyifli kısımda, ikinizin de rahat olduğunuz ve birlikte eğlendiğiniz zaman belirt. Kıvılcımlar uçuşurken, kendini rahat hissederken ve ikiniz de durmadan gülüyor ve gülümsüyorken sorunu sor.
  • "Bu kızla konuşurken o kadar iyi zaman geçiriyorum ki bunu telefon numarasını isteyerek bölmek bile istemiyorum." diye düşündüğün noktaya vardığında hemen sormalısın.
  • Konuşmanızın ortasında numarasını alırsan bir süre daha konuşmaya ve bağ kurmaya devam edebilirsin.
  • Numarasını aldıktan hemen sonra oradan ayrılma. Gerçekten bağ kurmaktan ziyade sadece numarasını almayı başarmak istediğini düşünebilir.[9]
  • Konuşmada bir duraklama hissedersen veya etrafına bakınıyor, telefonunu kontrol ediyor ya da kurtuluş olarak arkadaşlarıyla göz teması kurmaya çalışıyorsa şansını kaybetmişsin demektir. Dikkatini çekip numarasını alma şansını artırmak için bir sonraki konuşmanıza kadar bekle.
 2. 2
  İsteğini özellikle ona çıkma teklifi etme çerçevesinde iletmeyi dene. Kızdan gerçekten hoşlanıyorsan sadece numarasını sormak yerine ona çıkma teklif et. Çıkma teklifi ederek niyetini belli et. Harika giden konuşmanızın ortasında "Birazdan gitmem gerekiyor ancak bu konuşmaya bir akşam yemeğinde veya bir şeyler içerken devam etmeyi çok isterim. Ne dersin?” de. Bu fikri beğenirse “Harika! Ayarlamak için numaralarımızı alalım.” de.
  • Ona çıkma teklifi edersen numarasını istemek büyük bir olay olmaktan çıkıp küçük bir lojistik ayrıntı hâline gelir.[10]
  • Sosyal medyada mesajlaşıyorsanız “Bunu internette konuşmayalım. Düzgün bir randevu ayarlayabilmek için cep telefonu numaranı almak isterim.” gibi bir şey söyle.
  • Bu yaklaşım isteğindeki belirsizliği ortadan kaldırır. Neden istediğini bilmiyorsa sana numarasını vermek istemeyebilir.
  • Dediklerini yerine getirip sözünü tutmaya önem ver. Bir randevu ayarlayacağını söylediysen ona 24 saat içinde ayrıntıları yazdığın bir mesaj gönder.
 3. 3
  Ondan hoşlandığını göstermek için birlikte plan yapmak için numarasına ihtiyacın olduğunu belirt. Ondan bir iyilik olarak veya yalvararak numarasını istemek yerine daha öz güvenli, girişken bir yaklaşımda bulun. “Hey, önümüzdeki hafta çıkacağımız randevu için numarana ihtiyacım var.” gibi bir şey söylemeyi dene. Ya da belirli bir randevudan bahsetmiyorsanız “Senden gerçekten hoşlanmaya başlıyorum. Bunu devam ettirebilmemiz için numarana ihtiyacım var.” de. Her iki durumda da cesur davranışından dolayı gururu okşanacak ve birlikte olmanız konusunda ciddi olduğunu anlayacaktır.[11]
  • Daha az girişken bir yaklaşım için isteğini şu şekilde belirt: “Numaranı alabilir miyim?” ya da “Numaranı almak isterim.” Arkasından sebebini eklemeyi unutma: “Bir ara seninle birlikte bir şeyler yapmak isterim.” veya “Seninle daha fazla konuşmak isterim.”
  Connell Barrett

  Connell Barrett

  Flört Koçu
  Connell Barrett, bir İlişki Uzmanı ve 2017 yılında New York dışında kurduğu kendi ilişki danışmanlık işletmesi olan Dating Transformation’ın Yöneticisi’dir. Connell müşterilerine kendi A.C.E. (Sahicilik, Netlik ve İfade Etme) Flört Sistemi’nden yola çıkarak tavsiyelerde bulunur. Flört uygulaması The League’de de flört koçudur. Çalışmaları Cosmopolitan, Oprah Magazine ve Today’de yer almıştır.
  Connell Barrett
  Connell Barrett
  Flört Koçu

  Uzmanımız Şunları Söylüyor: Numara alışverişi yapmak istiyorsan bunun en iyi yolu telefonunu çıkartıp numara alışverişi yapmak istediğini söylemektir. Örneğin, "Hey, seninle konuşmaktan gerçekten keyif aldım! Bir ara bir şeyler içebilmek için birbirimizin numarasını alalım." diyebilirsin. Telefon numarasını bir ödül olarak düşünme. Bu, bağ kuran ve tekrar görüşmek isteyen iki insan için bir araçtır.

 4. 4
  Güzel bir şey paylaşırken numarasını almak için ona bir link veya bir video göndermeyi teklif et. Bu, isteğini konuşmana gizlemek için harika bir yoldur. Konuşurken bir makale linki, video, meme veya ona linkini gönderebileceğin herhangi bir şey düşün. Bunun onun beğenip güleceği bir şey olmasına dikkat et.[12] Üstünkörü bir biçimde söz et ve neden onu seveceğini düşündüğünü özellikle belirt. Onda heyecan uyandırdıktan sonra ona link veya videoyu gönderebilmek için numarasını alma konusuna geçiş yap.
  • Belli bir gitaristi sevdiğini biliyorsan “Onların şarkılarından birinin müthiş bir yorumunu YouTube'da gördüm. Bence sen de çok beğenirsin! Sana gönderebilir miyim?” diyebilirsin. Sonra telefonunu çıkartıp “Numaran ne?” diye sorabilirsin.
 5. 5
  Kendini cesur hissediyorsan sana kendisininkini vermeye teşvik etmek için önce ona kendi numaranı ver. Bu taktik en çok elinin altında bir kalem ve üstüne yazabileceğin bir kâğıt varsa işe yarar. Konuşmanız sırasında bir kâğıt veya peçete parçası bul. Ya da şakacı bir şekilde yapışkanlı kâğıtlarından almayı dene veya defterinin köşesine yazmana izin verip vermeyeceğine bak. Sonra numaranı ismin ve yaptığınız konuşmayla ilgili sevimli bir mesajla birlikte düzgün bir şekilde yaz.[13]
  • “0542 123 45 67. Kötü gitar çalma ve harika bir sohbet için! - Mehmet” veya “Ahmet, çok da gizli olmayan hayranın: 0542 123 45 67.” gibi bir şey yazabilirsin.
  • Eline notunu tutuşturup kaçma. Gülümsüyor mu veya gülüyor mu görmek için tepkisini izle. Öyle yaparsa “Ben de seninkini alabilir miyim?” diye sevimli bir şekilde sor. Bu konuda pek emin görünmezse soğukkanlılığını koru ve bir ara bir randevu ayarlamak istediğini açıkla.
 6. 6
  Daha dolaylı olmayı tercih ediyorsan numara alışverişi yapmayı isteyip istemediğini sor. “Numaranı alabilir miyim?” diyerek rakamları istemek yerine bunu birlikte yapabileceğiniz bir şey için bir öneri olarak ifade etmeyi dene: “Önümüzdeki hafta çıkacağımız randevuyu ayarlamak için numaralarımızı birbirimize verelim.” veya “Hey, konuşmaya devam edebilmemiz için numaralarımızı birbirimize vermeye ne dersin?” Olumlu cevap verme olasılığını artırmak için önerini canlı, isteklendirici bir üslupla yapmaya dikkat et.[14]
  • Sosyal medyada bağlantı kurduktan sonra numarasını almak için konuşmanızı uygulamanın dışına çıkartıp gerçek dünyaya taşımak için numara alışverişi yapmak istediğini açıkla.
  • Bunu ikinizin de yapabileceği eğlenceli bir şey olarak sunarsan ona baskı yapıyormuşsun gibi hissetmez.
  • Daha girişimci yaklaşımlardan hoşlanmıyorsan bunu dene. Bu, aynı soruyu sormanın daha dolaylı bir yoludur.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Olumlu Cevap Vermek

 1. 1
  Numarasını kolayca yazabilmesi için telefonunu onun eline ver. Numarasını almayı kolay bir işlem hâline getirmek ve reddetmek istemeyeceği kadar kolaylaştırmak için telefonunu çıkart. Sözel olarak isteğini belirtirken telefonunda “Yeni Kişi Ekle” ekranını aç. Sonra adını ve numarasını yazabilmesi için telefonunu ona ver.
  • Bu taktik bir bar veya konser gibi gürültülü bir ortamda çok işe yarar. O senin görsel işaretlerini yanlış anlamamış olur ve sen de o sana numaraları söylerken duymakta zorlanmazsın.
  • İnsanlar farklı durumlarda başkalarının telefonuna iletişim bilgilerini yazmaya çok alışkındır, bu yüzden bu refleksten faydalan.
 2. 2
  Numarasını aldıktan hemen sonra ona mesaj gönder. Hâlâ birbirinizin karşısında oturuyor olsanız bile numaranın onda olması için ona sevimli, komik bir mesaj gönder. Onu gülümsetecek kısa ve tatlı ancak konuşmanızı fazla bölmeyecek bir şey gönder. Bu, ilk aramayı ne zaman yapacağını veya ilk mesajı ne zaman göndereceğini bilmeme endişesini ortadan kaldırmış olur.[15]
  • “Ben Ali, yeni tanıştığın hoş gitarist.” gibi bir şey dene.
  • Hemen orada ilk mesajında ona çıkma teklifi yaparak biraz daha cesur ol: “Hey, ben Vedat, önümüzdeki cuma birlikte dışarıya çıkacağın erkek (?)”
 3. 3
  Sana numarasını vermeyi reddederse saygılı ve nazik bir şekilde tepki ver. Seninle kişisel anlamda alakası olmayan çeşitli sebeplerden dolayı sana numarasını vermek istemeyebilir. Kararını ona darılmadan kabul ettiğini açıkça belirt. İstersen cevabını konuşmayı arkadaşça bir şekilde bitirmek için kullan.
  • “Sorun değil. Yine de seninle konuşmak çok güzeldi. İyi akşamlar!” demeyi dene.
  • Zaten bir erkek arkadaşı varsa veya o anda kimseyle çıkmayı düşünmüyorsa ilişkinizi arkadaşlık çerçevesinde tutmaktan çekinme. Yollarınızın tekrar kesişeceği umuduyla onu tercih ettiğin sosyal medya platformuna eklemeyi teklif et.[16]
  • Planın işe yaramazsa cesaretin kırılmasın. Bir kızın numarasını istemeyi ne kadar çok denersen olumlu cevap alma ihtimalin o kadar artar.
  Reklam

İpuçları

Reklam

Uyarılar

 • Arkadaşlarından senin adına onun numarasını istemelerini isteme veya onu numarasını sana vermesi için aptalca bir şakayla kandırmaya çalışma. Kız muhtemelen senin doğrudan numarasını isteyemeyecek kadar korkak olduğunu düşünecektir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Connell Barrett
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Connell Barrett. Connell Barrett, bir İlişki Uzmanı ve 2017 yılında New York dışında kurduğu kendi ilişki danışmanlık işletmesi olan Dating Transformation’ın Yöneticisi’dir. Connell müşterilerine kendi A.C.E. (Sahicilik, Netlik ve İfade Etme) Flört Sistemi’nden yola çıkarak tavsiyelerde bulunur. Flört uygulaması The League’de de flört koçudur. Çalışmaları Cosmopolitan, Oprah Magazine ve Today’de yer almıştır. Bu makale 66.090 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 66.090 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam