Bir Hotmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Birçok kişi hala Hotmail e-posta adresleri kullanıyor olsa da yeni Hotmail hesapları oluşturmak artık mümkün değil. Bununla birlikte, bir Microsoft Outlook hesabı da Hotmail’i popüler yapan aynı genel deneyimi ve e-posta hizmetlerini sunuyor. Bu wikiHow sana bir Microsoft Outlook e-posta hesabı nasıl açılır öğretecek. Bu özelliğin Outlook mobil uygulamasında mümkün olmaması nedeniyle bir Microsoft Outlook hesabı sadece Outlook web sitesi üzerinde oluşturulabilir.

Adımlar

 1. 1
  Microsoft Outlook web sitesini aç. Tarayıcında https://www.outlook.com/ adresine git.
 2. 2
  Hesap oluştur butonuna tıkla. Bu, sayfanın sağ üst kısmında bulunan bağlantıdır.
 3. 3
  E-posta adresini oluştur. Tercih ettiğin e-posta adını sayfanın ortasındaki “Yeni e-posta” metin alanına yaz.
  • “Yeni e-posta” alanının sağındaki aşağı yönlü oka tıklayarak ve sonra da kullanmak istediğin alan adını açılır menüden seçerek (ya @outlook.com ya da @hotmail.com) e-posta adresinin alan adını seçebilirsin.
 4. 4
  Bir şifre gir. Kullanmak istediğin şifreyi “Yeni e-posta” alanının altındaki “Parola oluşturun” alanına yaz.
  • Şifrenin harf ve rakamların bir kombinasyonu olduğundan emin ol.
 5. 5
  “Bana Microsoft'tan tanıtım e-postaları gönderin” kutusunun işaretini kaldır. Microsoft’tan ürün teklifleri almak istemiyorsan bu kutunun işaretini kaldırarak Microsoft’un tanıtım e-posta listesinden çıkacaksın.
  • Eğer tanırım e-postaları almak istiyorsan bu adımı atla.
 6. 6
  İleri butonuna bas. Bu, “Parola oluşturun” metin kutusunun altındaki mavi tuştur.
 7. 7
  Adını ve soyadını gir. Adını “Ad” metin alanına ve soyadını da “Soyadı” metin alanına yaz.
 8. 8
  İleri butonuna bas. Bu, metin alanlarının altındaki mavi butondur.
 9. 9
  Bir ülke ya da bölge seç. "Ülke/bölge" açılır kutusuna tıpla ve sonra da mevcut lokasyonuna tıkla.
  • Outlook genellikle bu bilgiyi otomatik olarak belirleyecek ve senin için dolduracaktır.
 10. 10
  Doğum gününü gir. “Doğum tarihi” bölümünde Ay kutusuna tıkla ve doğduğun günü seç, sonra Gün ve Yıl kutuları için bunu tekrarla.
 11. 11
  İleri butonuna tıkla.
 12. 12
  Doğrulama kodunu gir. Sayfanın ortasında bir kutu içerisinde bir dizi şekilsiz harfler ve rakamlar göreceksin; bu kutunun içeriğini “Gördüğünüz karakterleri girin” metin alanına yaz.
  • Yeni bir kod oluşturulması için Yenile butonuna tıklayabilirsin.
  • Ayrıca, kodun senin için okunması için Dinle butonuna tıklayabilirsin.
 13. 13
  İleri butonuna tıkla. Bu mavi buton pencerenin alt kısmındadır. Doğrulama kodunu doğru girdiğin sürece İleri butonuna tıklamak hesabı oluşturacak ve seni Outlook eğitimine götürecektir.

İpuçları

 • Outlook hesabını oluşturduktan sonra mobil uygulamayı iPhone, iPad ya da Android cihazına indirebilir ve cihazınla oturum açabilirsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Create a Hotmail Account, Français: créer un compte Outlook, Italiano: Creare un Account Hotmail, Español: crear una cuenta de Hotmail, Deutsch: Hotmail Konto erstellen, Português: Criar uma Conta no Hotmail, Nederlands: Een Hotmail‐account aanmaken, Русский: создать аккаунт Hotmail, 中文: 新建一个Hotmail账户, Bahasa Indonesia: Membuat Akun Hotmail, 日本語: Hotmailアカウントの作成, ไทย: สมัคร Hotmail, العربية: إنشاء حساب Hotmail جديد, हिन्दी: हॉटमेल (Hotmail) अकाउंट बनायें, Tiếng Việt: Tạo Tài khoản Hotmail, 한국어: Hotmail 계정 만드는 방법, Čeština: Jak vytvořit Hotmail účet

Bu sayfaya 337 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?