Bu wikiHow makalesi ile bir Facebook sayfasından nasıl mesaj gönderebileceğini öğreneceksin. İşletmene ait bir Facebook sayfası varsa ve kitlenle Facebook Messenger aracılığıyla iletişim kurmak istiyorsan bu anlamda yapabileceğin birkaç şey var. Ancak şu anda Facebook'ta yalnızca seninle daha önce iletişim kuran kullanıcılara mesaj göndermene izin veriliyor. Kullanıcıları sana mesaj göndermeye teşvik etmenin çeşitli yolları var.

Yöntem 1 / 3:
Sayfanda Mesajlaşma Özelliğini Açmak

 1. 1
  Facebook sayfanı aç. Facebook ana sayfasındaysan şunları yap:
  • Sol menü çubuğunda Kısayollar bölümünü bul.
  • Sayfanın adına tıkla.
  • Bu seçeneği görmüyorsan “Keşfet” bölümünün altındaki “Sayfalar” seçeneğini tıklayabilir ve oradan sayfanı seçebilirsin.
 2. 2
  Sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonuna tıkla. Sayfanın sağ üst köşesinde, yardım seçeneğinin hemen solunda bir ayarlar butonu görmelisin.
 3. 3
  Sayfanın ortasında bulunan seçenekler listesinde Mesajlar butonuna tıkla. Şimdi genel ayarlar sayfası açılacak. Mesajlar, listedeki beşinci seçenektir.
  • Ana menünün sağındaki menüye baktığından emin ol.
 4. 4
  Kutuyu işaretlediğinden ve Değişiklikleri Kaydet butonuna tıkladığından emin ol. Mesaj düğmesini göstererek insanların Sayfamla özel iletişimde bulunmasına izin ver ifadesinin yanında bir kutucuk göreceksin. Bu kutunun işaretli olduğundan emin ol. Aksi takdirde mesaj alamazsın.
 5. 5
  Sol üst köşedeki Sayfa butonuna tıkla. Tıkladığında sayfanın ana kısmına yönlendirileceksin.
 6. 6
  Kapak resminin altında bulunan + Bir Düğme Ekle butonuna tıkla. Sayfanın sağ tarafında, kapak resminin hemen altında + Bir Düğme Ekle yazan parlak mavi renkli bir kutu göreceksin. Burada kullanıcıların sana mesaj göndermek için tıklayabilecekleri bir buton oluşturabilirsin.
 7. 7
  Bizimle İletişime Geç butonuna tıkla. Adım 1'in altında beş seçenek göreceksin. Mesaj almak istediğin için Bizimle İletişime Geç seçeneğine tıkla.
 8. 8
  Mesaj Gönder seçeneğini seç. Facebook'ta oluşturduğun düğmenin üzerinde yazacak metin için beş seçenek sunulur. Bunların hepsi iyi seçimlerdir ancak şu durumda en mantıklısı "mesaj gönder" seçeneğidir.
 9. 9
  İleri butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindeki mavi butondur.
 10. 10
  Messenger seçeneğini seç. Bu, 2. adımın altındaki seçebileceğin tek seçenektir. Fakat butonu sayfana eklemek için yine de tıklaman gerekir.
 11. 11
  Son butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindeki mavi butondur. Bu işlemi tamamladığında kullanıcılar mesaj gönderebilecekleri büyük bir buton görmeye başlayacak.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Gelen Kutusu Sayfasını Kullanmak

 1. 1
  Facebook sayfanı aç. Ana sayfada, sol menü çubuğundaki Kısayollar seçeneğinin altında sayfanın adını bulup tıkla.
 2. 2
  Gelen Kutusu seçeneğine tıkla.
 3. 3
  Bir sohbete dokun.
 4. 4
  Yanıt yazıp Gönder butonuna tıkla.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Abonelik Mesajlaşması (Subscription Messaging) Özelliğine Başvurmak

 1. 1
  Facebook sayfanı aç.
 2. 2
  Sayfanın sağ üst köşesindeki Ayarlar butonuna tıkla.
 3. 3
  Soldaki menüden Messenger Platformu seçeneğine tıkla. Otomatik olarak genel ayarlar açılacak. Fakat soldaki menüde bir dizi daha özel ayar seçeneği bulunur. Messenger platformu ayarları listede yedinci sıradadır ve bu ayarın simgesinde üzerinde şimşek bulunan bir konuşma balonu vardır.
 4. 4
  Gelişmiş Mesajlaşma Özellikleri için aşağı kaydır. Bu tür mesajlaşma için Facebook'tan onay almalısın. Abonelik mesajlaşması özelliği ile sayfalar, kullanıcılarına reklam içermeyen mesajlar gönderebilir.
 5. 5
  İste butonuna tıkla. Bu seçeneği abonelik mesajlaşması seçeneğinin sağında görebilirsin. Buna tıkladığında, üzerinde form bulunan bir pencere açılacak.
 6. 6
  Formu doldur. İşlettiğin sayfanın türüne göre bu formu doldur. Göndermek istediğin mesajların türünü seçebilirsin: Haberler, Üretkenlik veya Kişisel Konular. Daha sonra, kullanıcılara göndermek istediğin mesajlarla ilgili ek ayrıntılar ekleme şansın olacak. Formda ayrıca göndereceğin mesajların örneklerini de sunman gerekir.
  • Burada gönderilen mesajların reklam içermediğinden emin ol. Aksi takdirde abonelik mesajlaşması özelliğini kullanamazsın. Anladığını onaylamak için formun altındaki kutuyu işaretle.
 7. 7
  Taslağı Kaydet butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindeki mavi butondur.
 8. 8
  İnceleme için Gönder butonuna tıkla. Formu düzgün bir şekilde doldurduktan sonra incelenmek üzere gönderebileceksin. Sayfan abonelik mesajlaşması özelliği için onay aldığında kullanıcılara düzenli olarak mesaj gönderebileceksin.
  • Facebook'un bu istekleri işleme koyması beş iş günü sürebilir. Facebook'un kararının bildirildiği bir bildirim alacaksın.
  Reklam

İpuçları

 • Sayfa ayarlarına git, ardından en soldaki menü çubuğundan Mesajlaşma seçeneğine tıklamayı dene. Genel ayarlar, Yanıt Asistanı veya Randevu Mesajlaşması seçeneklerinin altında bulunan anahtarları değiştirerek sayfanın mesajlaşma ayarlarını özelleştirebilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Bu sayfaya 268 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam