Hoşlandığın bir erkeğe mesaj atıyorsun ve tek sözcükten oluşan mesajlar göndermeye başlıyor, cevap vermesi çok uzun sürüyor ya da hiç cevap vermiyor. Bunların üçü de kuru mesajın üç klasik belirtisidir. Kuru mesajlar, senden çok hoşlanmadığı anlamına gelebildiği gibi mesajına cevap verecek kadar ilgili olmasını sağlamak için mesajlaşma stratejini biraz değiştirmen gerektiği anlamına da gelebilir. Birlikte, kuru mesajlardan oluşan bir sohbeti iyileştirmek için gönderebileceğin, ilgisini kontrol edebileceğin ve konuşmadan ne zaman ayrılman gerektiğini bilebileceğin mesajların üzerinden geçeceğiz. Bir erkek sana kuru bir mesaj gönderdiğinde cevap vermenin yollarını öğrenmek için okumaya devam et!

Bu makale profesyonel flört koçumuz ve lisanslı sosyal hizmet uzmanı olan Julianne Cantarella’yla yapılan bir röportaja dayanmaktadır.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 12:
Kuru mesajlarının arkasındaki nedeni sapta

 1. 1
  Meşgul olabilir, mesajlaşmayı sevmiyor ya da senden hoşlanmıyor olabilir. Kuru mesajlar inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir ama ilk birkaç kısa mesajda ya da uzun cevap verme süresi konusunda sabırlı olmaya çalış. Konuşmayı tekrar başlatırsa ya da daha detaylı mesajlar göndermeye başlarsa muhtemelen sadece meşguldü. Ama, bunun sürekli olduğunu fark edersen kendine şu soruları sor:
  • Konuşmayı ne sıklıkta o başlatıyor? Eğer ilk mesajı göndererek konuşmayı sürekli olarak sen başlatıyorsan seninle ilgilenmiyor olabilir. Onun kaybı!
  • Gerçek hayatta nasıl iletişim kuruyor? Konuşkan mı yoksa içine kapanık biri mi? Utangaç biri ya da havadan sudan konuşmayı sevmeyen, içine kapanık biri olabilir. İlgisini çekip çekemeyeceğini görmek için aşağıdaki sohbet açma yollarından birkaçını dene.
  • Sana hiç daha uzun mesajlar gönderdi mi? Mesajları zamanla kurulaştıysa kötü bir gün geçiriyor olabilir. En son etkileşimde bulunduğunuz zamanı da düşün ve kendine onu kıracak bir şey yapıp yapmadığını sor. Yapmadıysan onu biraz kendi hâline bırak ve tekrar mesaj atıp atmayacağını gör.
  • Mesajları genellikle ne zaman kurulaşıyor? Örneğin, sen belirli bir konuyu açınca mı mesajları kısalıyor? Günün belirli saatlerinde ya da belirli konularda konuşmayı tercih ediyor olabilir. Konuşmayı biraz canlandır ve daha iyi cevaplarla tekrar mesaj atmasını sağlayıp sağlayamadığına bak.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 12:
Onun ilgi alanlarından söz ederek konuşmayı yeniden başlat

 1. 1
  Sohbet konusunu sevmediyse sana kuru mesajlar atıyor olabilir. Onu ilgi alanları hakkında konuşturarak topu ona at. Açık uçlu bir soru sor ve sorunun oldukça geniş kapsamlı olmasını sağla, özellikle de onu iyi tanımıyorsan. Ortak bir ilgi alanı bulup sohbeti oradan açarsan çok daha iyi olur![1]
  • “İstediğini yapmak için 48 saatin olsaydı ne yapardın?”
  • “Hep denemek istediğin ama hiç yapmadığın bir şey var mı?”[2]

Yöntem 3
Yöntem 3 / 12:
Rutine binen bir mesajlaşmayı neşeli bir soruyla düzelt

 1. 1
  Okuldan, işten ya da gününden konuşacak ruh hâlinde olmayabilir. Eğlenceli bir soru ortamı renklendirip sohbetinizi bir oyuna dönüştürebilir. Gerçek mi cesaret mi ya da “Hangisini yeğlersin?” gibi gerçek bir oyun oynamak isteyip istemediğini ona sorabilirsin. İstemezse sadece şu kolay ve eğlenceli sorulardan birini yolla:[3]
  • “Şu anda 3 dileğin olsaydı neleri dilerdin?”
  • “Geleceğe mi yoksa geçmişe mi yolculuk yapmak isterdin?”
  • “Herkesin nefret ettiği ama senin sevdiğin bir şey var mı?”
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 12:
Ona bağınızı hatırlatmak için eğlenceli bir anınızdan bahset

 1. 1
  Mesaja, “Seninle şunu yapmıştık, hatırlıyor musun?” gibi bir şeyle başla. Yüz yüze tanıştıysanız ya da birlikte birkaç randevuya çıktıysanız kıvılcımı yeniden ateşlemek için paylaştığınız o deneyimi ya da aranızdaki bir şakayı kullan. Bir süre görüşmediyseniz birlikte aktif olarak yeni anılar edinmediğiniz için sohbetinizin kurulaşması normaldir. Bir sonraki randevunuzu beklerken ona gerçek hayatta geçirdiğiniz güzel zamanları hatırlatmaya devam et.[4] Aşağıda esinlenebileceğin birkaç mesaj bulabilirsin:
  • “Az önce sevdiğimiz restoranın önünden geçtim ve aklıma sen geldin! O devasa milkshake’i ısmarladığımız zamanı hatırlıyor musun?”
  • “Tam şimdi geçen gece sinemada kahkahayı bastığımızda kadının bize nasıl dik dik baktığınız düşünüyordum. Filmin hangi repliği seni öyle güldürmüştü?”

Yöntem 5
Yöntem 5 / 12:
Daha çok konuşacak malzemeniz olması için bir fotoğraf gönder

 1. 1
  O günden heyecan verici ya da ilginç bir şeyin fotoğrafını çek. Bir fotoğraf, sohbetinizin ritmini değiştirebilir, özellikle de cevapları sıkıcı oluyorsa. Ama ikinizin de bu konuda rahat olduğundan emin olmadığın sürece ona özel fotoğraflar göndermekten kaçın.[5] Şu fotoğraf örneklerine bakabilirsin:
  • Doğada güzel bir fotoğraf çek.
  • Lezzetli gözüken bir yemeğin fotoğrafını çek.
  • Komik bir şey yaparken fotoğrafını çek.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 12:
Biraz flörtle ilgisini ölç

 1. 1
  Olumlu şekilde cevap verirse endişe edeceğin bir şey yok demektir. Artı, ortama pozitif enerji hakimken daha uzun ve daha ilginç mesajlarla yanıt verme ihtimali daha yüksektir. Ona flörtöz bir emoji gönderip onu görmeyi iple çektiğini söyleyebilirsin ya da ona bir mesajla iltifat edebilirsin. Seninle ilgileniyorsa muhtemelen o da seninle flört edecek ya da en azından eğlenceli bir cevap verecektir.[6] Aşağıdaki diğer örneklere de bak:
  • “Dün gece çok hoş gözüküyordun.”
  • “Muhteşem bir espri anlayışın var. Hâlâ Mert’in partisinde yaptığın espriyi düşünüyorum.”
  • “Hey, yakışıklı! Neler yapıyorsun?”

Yöntem 7
Yöntem 7 / 12:
Mesajlaşmayla ilgili duygularını öğren

 1. 1
  Hoşlandığın erkek mesajlaşmayı biraz daha az tercih ediyor olabilir ya da mesajlaşmayı hiç sevmiyor olabilir. Onun konfor düzeyini ve tercihlerini öğrenebilirsin. Bazı erkekler mesajlaşmayı pek o kadar sevmedikleri için kuru mesajlar gönderirler, o yüzden kuru bir mesajın hemen senden hoşlanmadığı anlamına gelmediğini aklında bulundur.[7] Kuru bir mesaja şu şekilde cevap vermeyi dene:
  • “Mesajlaşma ya da yüz yüze görüşme üzerine düşüncelerin nedir?”
  • “Hey, mesajlaşma konusunda ne düşünüyorsun?”
  • “İnsanlara ulaşmak için tercih ettiğin yol nedir? Daha çok mesajlaşmayı mı yoksa aramayı mı tercih edersin?”
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 12:
Aramaya ya da görüntülü konuşma yapmaya istekli olup olmadığına bak

 1. 1
  Bu soruyu, seninle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini anlamak için kullan. Kuru mesajlar, erkeklerin seninle ilgilenmediğini belli etmek için kullandığı (özellikle de hoşlandığın erkek başka iletişim yollarına hayır diyorsa) sinir bozucu ve kafa karıştırıcı bir yoldur. Eğer aramaya ya da görüntülü konuşmaya hayır diyorsa yoluna devam et! Konuşmayı sonlandırmanın zamanı olup olmadığını anlamak için şunlardan birini kullan:[8]
  • “Bugün geleneksel tarafım ağır basıyor. Aramak ister misin?”
  • “Yakışıklı yüzünü görmeyi özledim. Görüntülü konuşma yapmak ister misin?”
  • “Mesajlaşmak sıkıcı olabiliyor. Onun yerine aramayı tercih eder misin?”

Yöntem 9
Yöntem 9 / 12:
Gerçek hayatta birlikte takılmayı isteyip istemediğini sor

 1. 1
  Dolaysız davranarak senden hoşlanıp hoşlanmadığını öğren. Onunla ilgilendiğini ona söyle. Eğer evet derse buluşma konusunda ciddi olduğunu anlarsın. Hayır derse daha iyi mesaj kombinasyonlarına geçebilirsin. Sonuçta beğendiğin biriyle mesajlaşmak eğlenceli bir şey olmalıdır! [9]
  • “Senden hoşlanıyorum. Bir ara birlikte çıkmak ister misin?”
  • “Seninle konuşmayı seviyorum. Perşembe günü dersten sonra birlikte öğle yemeği yemek ister misin?”
  • “Bir ara birlikte takılmak ister misin?”
  Reklam

Yöntem 10
Yöntem 10 / 12:
Daha net sorular göndererek kuru mesajları engelle

 1. 1
  “Nasıl gidiyor?” sorusuna bir alternatif olarak “Gününün en önemli olayı neydi?” sorusunu dene. Sadece tek sözcükle cevap vermesine izin veren “evet”/“hayır” sorularından uzak dur. Net olarak ve standart soruları değiştirerek, ondan daha iyi yanıtlar alabilirsin.[10] Artı, gününün en önemli olayı sorusunu sorarak onun için önemli olan şeyler ve tutkuları hakkında fikir edinirsin. Oradan hareket ederek daha derin sohbetler kurabilirsin.
  • İnsanlar telefonlarına günde ortalama 58 kez bakıyorlar.[11] Birkaç saat sonra hâlâ cevap vermediyse büyük ihtimalle mesajını görmüştür ama ilgilenmiyordur.

Yöntem 11
Yöntem 11 / 12:
Ne tür mesajlar sevdiğini söyleyerek kötü mesaj atan karşı tarafı eğit

 1. 1
  Bu yaklaşımı hâlihazırda çıktığın bir erkek için kullan. Kuru mesajlarının seni rahatsız ettiğinin farkında olmayabilir! Birbirinizi yeni tanımaya başlıyorsanız ikiniz de diğer kişiyi nelerin mutlu ettiğini öğreniyorsunuz demektir. Daha uzun mesajlarla yanıt verdiğinde ona iltifat et ve ona konu mesajlaşma tarzı olduğunda neleri tercih ettiğini söyle. İkinizin de kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak bir iletişim yolu bulup bulamayacağınızı gör.[12]
  • “Senden bir bildirim aldığımda hep gülümsüyorum.”
  • “Senden mesaj almak hoşuma gidiyor! Seninle konuşmak her zaman eğlenceli.”
  • “Yatmadan önce beni yoklamak için mesaj atman çok hoşuma gidiyor.”
  Reklam

Yöntem 12
Yöntem 12 / 12:
Kuru mesajlar yollamaya devam ederse hiç cevap verme

 1. 1
  Mesajlarla yapılan iyi bir sohbette her iki kişi de eşit derecede çaba harcar. Tek sözcüklük cevaplar ya da kuru cevaplar pek fazla ilgiyi göstermez. Karşındaki kişi hep kuru mesajlar yolluyorsa bu çaba eksikliği, hatta kabalık bile olabilir. Bir erkek sana kuru mesajlar gönderdiğinde ya da sohbetin akması için kendi üstüne düşen kısmı yapmıyor gibi gözüktüğünde cevap vermene gerek yok.[13]

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Julianne Cantarella
Ortak yazarlar :
Flört ve İlişki Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Julianne Cantarella. Flört koçu, sertifikalı yaşam koçu ve lisanslı sosyal hizmet görevlisi olan Julianne Cantarella, New Jersey's Matchmaker'ın CEO'su ve müdürüdür. On yılı aşkın tecrübesiyle Julianne, kadınların kalp kırıklığının üstesinden gelmelerine ve sağlıklı, uzun vadeli ilişkiler kurmalarına yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır. Julianne, yüzlerce kadının hayatlarının aşkını bulmasına yardımcı olan, From First Date to Soulmate™ isimli kapsamlı ve dönüşümsel ilişki koçluğu programını oluşturdu. New Jersey Ramapo College'dan Sosyal Hizmet alanında lisans derecesine (BSW) ve Fordham Üniversitesi'nden Sosyal Hizmet alanında yüksek lisans derecesine (MSW) sahiptir. Julianne; Your Tango Online Magazine, 24Seven Wellness Magazine ve Talk of The Town Magazine gibi çok sayıda medya organına katkıda bulunmuştur. Ayrıca CBS, iHeartRadio ve PBS “This Emotional Life Project”te ilişki uzmanı olarak yer almıştır.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 306 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam