Bir erkek senden etkilendiğinde bunu anlamak çok zor değildir. Bir erkeğin senden etkilenip etkilenmediğini anlamanın vücut dilini incelemekten tut da ne kadar göz kontağı kurduğuna bakmaya kadar birçok kolay yolu vardır!

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Yaptıklarına Bakmak

 1. 1
  Sana iyilik yapıp yapmadığına bak. Sana kahve mi getiriyor? Seni eve mi bırakıyor? Eğer bunları örnek bir vatandaş olduğu için yapmıyorsa büyük ihtimalle bunları sırf iyi kalpli olduğu için de yapmıyordur. Senden etkileniyor ve senin için yaptığı bütün bu güzel şeyler için bir "teşekkür ederim" cümlesinden daha fazlasını istiyor olmalı.
 2. 2
  Yanında olmak için bahaneler arayıp aramadığına bak. Evdeki tamir işlerinden, kapının önündeki karları küremeye kadar her şeyde yardım isteyip istemediğini mi soruyor? Yorucu bir gün geçirdiğin için sana yemek mi pişiriyor? Eğer hep etrafındaysa ve sana yakın olmanın ve yanında olmanın yollarını buluyorsa o zaman muhtemelen senden etkileniyordur.
 3. 3
  Önünde, seni dehşete düşüren şeyler yapıyor mu diye bak. Bir erkek, bir kızla ilgileniyorsa onu etkilemeye çalışacaktır. Dikkatini çekmek ve eğer yaralanırsa onunla ilgilenmeni sağlamak için uçurumdan suya atlamak ya da hareket hâlindeki arabaların üstüne çıkmak gibi şeyler yaparak ciddi yaralanma riskine bile girebilir. Genelde risk almayan biriyse ya da senin yanındayken risk almayı yeni bir boyuta taşıyorsa o zaman büyük ihtimalle bunu sırf seni etkilemek için yapıyordur. Riskli bir şey yaptıktan sonra seninle göz göze gelmeye çalışıyor mu diye bak; eğer öyleyse o zaman bunu yapmasının amacı gerçekten senden tepki almaktır.
 4. 4
  Seninle flört ediyor mu diye bak. Bir erkek, etkilenmediği bir kızla flört etmez. Bir erkek seninle flört ediyorsa muhtemelen duygularınızın karşılıklı olup olmadığını test ediyordur. Görünüşte zararsız bir flört, sana doğrudan çıkma teklif edip de reddedilme korkusunu gizliyor olabilir. Yanındayken muzip olup olmadığına, sana takılıp takılmadığına ve seni güldürmeyi sevip sevmediğine bak.
  • Sadece her önüne gelen kızla flört eden erkeklerden olmadığından emin ol. Kronik bir flörtçüyse ve bu onun kadınlarla konuşma şekliyse o zaman sırf seninle flört etmesine kıyasla daha önemsiz bir şeydir.
 5. 5
  Sen başka erkeklerleyken seni kıskanıp kıskanmadığına bak. Bir erkek iş arkadaşınla kahve içmeye ya da öğle yemeğine gidersen onun mutsuz olduğunu fark ediyor musun? Etrafında kimler olduğuna dikkat ediyor mu? Erkek olan bir arkadaşın varsa ona karşı biraz eleştirel mi? Kıskançlığı çok bariz olmayabilir ama seni ve başka bir erkeği gerçek anlamda kıskanıyorsa senin başka bir erkekle takılmana dikkat çekecektir ya da sen başka bir erkekle planlar yaptığında sana karşı her zamankinden daha mesafeli davranacaktır.
  • Her erkeğin kıskançlığını gösterme yolu farklıdır ama seni kıskandığını anlarsan bu, senden etkilendiğinin çok büyük bir işaretidir.
 6. 6
  Sana küçük hediyeler veriyor mu diye bak. Sana çiçekler ya da seni güldüren veya gülümseten küçük ve sevimli hediyeler veriyorsa bu, senden etkilendiğinin önemli bir işaretidir. Başka neden gününü daha özel kılacağını bildiği bir hediye alma zahmetine girsin ki? Onu reddetme ihtimaline karşı, hediyeyi sana verirken önemsiz bir şeymiş gibi davranabilir ama aslında bunu, senden hoşlandığı için yapıyordur!
 7. 7
  Yanındayken tam bir beyefendi gibi davranıp davranmadığına bak. Senin için mekân ve araba kapılarını açıyorsa, sen oturmadan sandalyeni çekiyorsa, sana paltosunu veriyorsa ve yanında başka centilmence ve nazik davranışlar sergiliyorsa o zaman evet, büyük ihtimalle senden etkileniyor ve daha fazlasını istiyordur. Sadece bütün kızların önünde böyle centilmence davranmadığından emin ol.
 8. 8
  Yanındayken kendine çekidüzen veriyor mu diye bak. Saçlarını düzeltiyorsa, giysilerindeki havları topluyorsa, gömleğinin kollarıyla oynuyorsa, kemerini düzeltiyorsa, ayakkabılarındaki lekeleri temizliyorsa ya da yanındayken genel olarak dış görünüşüne dikkat ediyorsa bu, senden etkilendiğinin önemli bir işaretidir. Yanına geldiğinde onu görünüşüne özen gösterirken, aynada kendine bakarken ya da genel olarak dış görünümüyle ilgilenirken yakalıyorsan bu, senden hoşlandığının iyi bir göstergesidir.
 9. 9
  Seninle aynı hızda yürüyor mu diye bak. Gerçekten! Araştırmalar, bir erkeğin etkilendiği bir kızla birlikte yürüdüğünde kızın yürüme hızına uyum sağlamak için yavaşladığını ya da hızlandığını göstermiştir. Aynı erkekler, sadece arkadaş olarak gördükleri kızlarla yürüdüklerinde yürüdükleri kişinin hızına uyum sağlamak için yavaşlamamışlardır. Bir dahaki sefere hoşlandığın kişiyle yürüdüğünde yürüme hızına bak![1]
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Onun Vücut Dilini Okumak

 1. 1
  Onu sana bakarken yakalayabiliyor musun diye bak. Eğer senden etkileniyorsa o zaman büyük ihtimalle onu odanın karşı ucundan sana bakarken yakalayabilirsin. Tabii ki bunu yapıp yapmadığını sürekli kontrol etmemen gerekir yoksa senin ona baktığını düşünecektir (ki bu bir bakıma doğru). Başını kaldırdığında onu birkaç kez sana bakarken yakalarsan o zaman büyük ihtimalle senden etkileniyordur. Bakışlarını hemen kaçırıyor ya da utanmış gözüküyorsa bu ihtimal daha da fazladır.
 2. 2
  Seninle göz göze gelmeye çalışırken yakalayabilecek misin diye bak. Bakışlarınız kilitleniyorsa ve sana yüzünün hafifçe kızarmasına neden olacak şekilde bakmaya devam ediyorsa bakmaya devam etmesinin nedeni, senden gerçekten etkilenmesi ve daha fazlasını istemesi olabilir. Tabii ki daha utangaç biriyse bakışlarını bir süreliğine kaçırabilir ama sana fazladan birkaç saniye bakarsa büyük ihtimalle senden etkileniyordur.
 3. 3
  Seninle konuşurken vücudunu sana çevirip çevirmediğine bak. Bir erkek senden etkileniyorsa seninle konuşurken belli ederek ya da etmeden vücudunu sana doğru çevirecektir. Bu, temel çekim kurallarının bir parçasıdır. Senden hoşlanıyorsa omuzlarını, yüzünü, kollarını ve vücudunu sana doğru döndürmek isteyecektir. Kendini senden kaçırıyorsa ya da senden uzak duruyorsa seninle ilgilenmiyor olabilir.
 4. 4
  Yanındayken sürekli kıpır kıpır mı diye bak. Onu gömleğinin düğmeleriyle oynarken, yüzü kızarırken, tırnaklarını yolarken, masasının üstündeki bir şeyle oynarken, ayaklarını bir taraftan diğerine hareket ettirirken ya da genel olarak biraz huzursuz davranırken görürsen böyle olmasının nedeni büyük ihtimalle senden etkileniyor olmasıdır. Bunların hepsi gerginliğin klasik işaretleridir ve biraz gerilmesine neden oluyorsan o zaman evet, varlığın onu heyecanlandırdığı için yanındayken normalden daha kıpır kıpır olacaktır.
 5. 5
  Sana dokunmak için hep bahaneler arıyor mu diye bak. Senden gerçekten etkileniyorsa sana yaklaşmak için gücü dâhilindeki her şeyi yapacaktır. Yani sen odaya girdiğinde elini beline koyabilir, omzuna ya da koluna hafifçe vurabilir veya ayaklarınızın ya da bacaklarınızın değeceği kadar yakın oturup senden hemen uzaklaşmayabilir.
  • Sana gerçekten yakın olmak istiyorsa bir saç tutamını yüzünden çekebilir bile.
 6. 6
  Seninle konuşurken yüzünün "açılıp açılmadığına" bak. Dudakları hafifçe aralık mı diye bak. Bu, çekimin klasik bir işaretidir. Senden etkileniyorsa göz göze geldiğinizde ya da sen konuşurken dudakları hafifçe aralanacaktır. Sen konuşurken burun delikleri hafifçe genişliyor mu diye bak. Karşılıklı konuşurken kaşlarının hafifçe havaya kalkıp kalkmadığını kontrol et. Bütün bunlar, ikiniz birlikteyken senden hoşlandığı için yüzünün açıldığının işaretleridir.
 7. 7
  Daima sana dönük olup olmadığına bak. Ayaktaysanız başının, omuzlarının ve ayaklarının sana doğru bakıp bakmadığını kontrol et. Senden etkileniyorsa bu, sana daha yakın olmak istediğini gösterme yoludur. Gözlerini kaçırıyorsa, hafifçe başka bir yöne dönükse ya da ayaklarını seninkilerden uzaklaştırıyorsa sana romantik gözle bakmıyor olabilir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Neler Söylediğine Bakmak

 1. 1
  Seninle ilgili sorular soruyor mu diye bak. Arkadaşlarına senin hakkında sorular sorduğunu duydun mu? Erkek arkadaşın olup olmadığını sormuş mu? Eğer öyleyse kesinlikle senden etkileniyordur. Senin hakkında sorular sorup sormadığını bizzat kendin sormadan öğrenmek biraz zor olabilir çünkü o zaman ondan hoşlandığın için bunu öğrenmek istediğin anlaşılacaktır. Ama senin hakkında sorular sorduğu kulağına gelirse senden etkilendiği kesin demektir.
 2. 2
  Senin yanındayken daldan dala atlıyor mu? Sana kendini o kadar kaptırmış olabilir ki Uzay Yolu aşkını ya da küçük kız kardeşiyle ilişkisini uzun uzadıya anlatabilir. Bu tür sevimli hareketler, senden çok hoşlandığı için ağzından çıkanları bile kontrol edememesinden kaynaklanır. Hatta, bu kadar çok konuştuğu için özür bile dileyebilir ve "Şimdi bunu sana niye söyledim, hiç bilmiyorum," diyebilir çünkü önünde aptal gibi gözükmekten utanır.
 3. 3
  Sana açılıp açılmadığına bak. Senden etkileniyorsa kendini normalde kimseye söylemediği şeyleri sana söylerken bulabilir. Bunun nedeni, seni tanımak, senin de onu tanımanı istemesidir. Sana açıldığını ya da sana, "Bunu daha önce kimseye söylememiştim" veya "Bundan bahsetmeyeli yıllar olmuştu," gibi şeyler söylediğini fark edersen bunun nedeni, senden gerçekten etkilenmesi ve onun hakkında daha çok şey bilmeni istemesi olabilir.
 4. 4
  Seninle daha alçak sesle konuşup konuşmadığına bak. Araştırmalar, erkeklerin etkilendikleri kadınlarla konuşurken seslerini alçalttıklarını göstermektedir. Onunla bir dahaki sohbetinizde sesinin yüksekliğine bak. Bunu, arkadaşlarıyla ya da diğer kızlarla nasıl konuştuğuyla karşılaştır ve bir fark olup olmadığına bak. Fark görebiliyorsan o zaman büyük ihtimalle senden etkileniyordur![2]
 5. 5
  Sana her zaman üstü kapalı iltifatlarda bulunup bulunmadığına bak. Dosdoğru gelip de "Çok çekicisin. Senden çok etkileniyorum," demeyebilir. Ama üst üste konduğunda senden gerçekten çok etkilendiği anlamına gelen, üstü kapalı iltifatlarda bulunabilir. Sana saç renginin çok özel olduğunu, harika bir gülüşün olduğunu ya da keyfinin her zaman yerinde olmasını sevdiğini söyleyebilir. Sana son zamanlarda çok sayıda iltifat etti mi diye bak; sana bir şey söylemek istiyor olabilir.
 6. 6
  Yanındayken sebepsiz yere gülüp gülmediğine bak. Senden etkileniyorsa sırf yanında olmaktan heyecan duyduğu için kesinlikle daha sık gülecektir. Neredeyse komik olmayan bir şey söyleyebilirsin ve buna gülebilir ya da komik olarak algılanmasını beklemediğin bir şey bile söyleyebilirsin ve sırf gergin olduğu için gülmeye başlayabilir. Bunların tümü de senden etkilendiğinin işaretleridir.
  • Öte yandan, bazen de öylesine gergindir ki aklında sadece onun hakkında ne düşündüğün vardır ve bu yüzden her şeye dikkat edemez ve yaptığın bir espriye gülmez!
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 3.538 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 3.538 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam