Bir erkeğin sana olan duygularını kontrol edemesen de onun dikkatini çekmek ve onun için özel olduğunu göstermek için bazı şeyler yapabilirsin. Bir erkeğin hayatında sahici ve pozitif biri olarak yer alırsan sana âşık olması konusunda onu cesaretlendirebilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Onu Etkilemek

 1. 1
  Dış görünümüne ve sağlığına önem verdiğini göster. Fiziksel görünümün için zaman ve enerji harcayarak hoşlandığın adama görüntüne ve sağlığına önem verdiğini gösterirsin. Kendini sağlıklı ve güçlü hissettiğinde kendine de daha fazla güvenirsin ve kendine güvenmek her zaman çekici bir özelliktir. [1]
  • Düzenli olarak spor salonuna giderek aktif ol. Onunla zaman geçirmek için egzersizlerini yapmayı atlama. Onu sana eşlik etmeye davet et ya da onunla daha sonra buluş.
  • Saçların temiz ve derli toplu olsun ve kişisel hijyenine çok dikkat et.
  • Sabahleyin ya da dışarı çıkmadan önce sana özel kokunu sür ya da daha hafif bir koku olması için parfümlü vücut losyonu kullan.
  • Makyaj yapacaksan sade ama hoş bir görüntü yakalamayı hedefle; abartıdan kaçın.
  • Günde iki kez dişlerini fırçala, diş ipiyle temizle ve ağız çalkalama suyu kullan. Gün içerisinde nefesini tazelemek için nane şekeri ya da sakız kullan.
  • Çamaşırlarını düzenli olarak yıka. Gardırobunu yenilemek yerine elinde olan kıyafetleri en iyi şekilde değerlendir. Düzenli bir program oluştur ve her zaman temiz gömleklerinin, pantolonlarının/eteklerinin, iç çamaşırlarının ve çoraplarının olduğundan emin ol. Seni lekeli ve dağınık kıyafetlerle görmesin!
 2. 2
  Yüzünde sık sık hoş bir gülümseme olsun. En iyi silahın her zaman elinin altında olan, tamamen ücretsiz ve haddinden fazla kullanılması mümkün olmayan gülümsemendir! Hoşlandığın adama ya da başka birine fark etmez, mümkün oldukça samimi bir şekilde gülümse. Bu, seni yanına yaklaşılabilir biri yapar ve aslında daha mutlu biri olmanı da sağlayabilir. [2] [3]
  • Gülümseyeceğin bir şey bul. Biraz keyifsizsen gülümseyebilmek için mutlu bir anını veya komik bir şey düşün. Çok sevdiğin bir evcil hayvan var mı? Çok sevdiğin bir anın? Bu şey her neyse ihtiyacın olduğu zamanlarda bunu düşün.
  • Yavaş bir şekilde gülümsemeyi dene. Sevdiğin adamla göz göze geldiğinde ona yavaşça gülümsemeye başla ve gülümsemenin yüzüne yayılmasını sağla. Sana baktığında kızarıp yere bakma eğilimin varsa bunu gülümsedikten sonra yap; o zaman karşı konulmaz olacaksın.
 3. 3
  Sık sık göz temasında bulun. Göz teması kurmak flörtleşmenin önemli bir unsurudur ve karşındaki erkeğin sana karşı hissettiği çekim duygusunu arttırır. Seninle konuştuğunda gözlerinin içine bak ve ikiniz de konuşmadığınız anlarda bile gözlerine kilitlenmekten korkma.
  • Onun gözlerinin içine bakmak sana çok fazla gerginlik veriyorsa ya da bunu yapmanın henüz uygun olmadığını düşünüyorsan onunla sık sık göz göze gelmek için ona kısa bakışlar atmayı dene. Ona bir an için bakıp sonra gözlerini kaçırarak ona karşı ilgi duyduğunu gösterebilirsin ve onun da sana karşı ilgili olup olmadığını anlayabilirsin.
 4. 4
  Dokunmasını sağlamak için yumuşak dokulu şeyler giyin. Araştırmalara göre insanlar yumuşak ve hoş dokuları hoşnut edici ve rahatlatıcı bulurlar. [4] Karşındaki erkeğin dokunmak isteyeceği mikrofiber, ipek, sahte kürk ve diğer yumuşak dokulardan yapılmış giysiler giyinmeyi dene. Bu, hoşlandığın adamın bu güzel hisleri senin etrafında olmakla özdeşleştirmesini sağlayacaktır.[5]
  • Dikkatini çekmek için kırmızı renk kıyafetler giyinmeyi dene. Kırmızı rengin, hem kadınlarda hem de erkeklerde çekim ve şehvet duygularını arttırdığı bulunmuştur. Kırmızı elbise veya kırmızı bir üst giyinmeyi dene ya da seni fark etmesini sağlayacak bir kırmızı ruj sür. [6]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Kişiliğini Kullanmak

 1. 1
  Benzerliklerinize vurgu yap. İnsanların birbirlerine ilgi duymalarının sebeplerinden biri de bağlanma duygusudur. Onunla ortak noktaların varsa konuşurken bu konulara vurgu yap. Örneğin, aynı tür müzikten hoşlanıyorsanız ya da aynı müzik grubunu seviyorsanız onunla bu konuda konuş. Sadece bu konuyu haddinden fazla vurgulamadığından veya ortak noktalarınız konusunda yalan söylemediğinden emin ol. Bu şekilde davranman onun seni çaresiz ve yalancı konumunda görmesine sebep olabilir.
 2. 2
  Bağımsız olduğunu göster. Mutlu olabilmek için bir kişiye yapışmak ve ona bağımlı olmak hiç çekici bir özellik değildir. Bunun yerine, ona bağımsız ve güçlü bir kadın olduğunu göstermeye çalış. Harika bir hayatın olduğunu ve mutlu olmak için başka birine ihtiyacın olmadığını göstermek onun ilgisini çekecektir. Ailen ve arkadaşlarınla olan planlarına uyup onunla çıkmayı arada bir geri çevir ki senin kendine ait bir hayatının olduğunu bilsin. [7]
 3. 3
  Kibar ve anlayışlı ol. Ona veya başkalarına karşı kaba olmak onun sana olan ilgisini çabucak kaybetmesine sebep olur. Hoşlandığın adama karşı kibar ve nazik ol ve bu davranışı başka insanlara karşı da göster. Kibar yanını göstermen sana karşı duyduğu sevgiyi arttıracaktır.
 4. 4
  Seni özel kılan şeyleri göster. Karşındaki erkeğin sana olan sevgisini arttırmanın başka bir yolu da seni onun için ideal yapan şeyleri görmesini sağlamaktır. Bu onun ilgisini daha fazla çekecek ve seni daha iyi tanımak isteyecektir. Örneğin, bir müzik aleti çalma becerin varsa onun önünde çalmanın fırsatını yakalamaya çalış. Ya da pasta börek yapma konusunda mükemmelsen kurabiye yapıp onunla paylaş.[8]
 5. 5
  Onun hayatındaki pozitif güç ol. Birçok insan kendi kendilerine negatif olmayı başarabilir ve bu yüzden her şeye pozitif bakan insanlara doğru çekilir. Hayatında yolunda gitmeyen şeylere odaklanmak ya da seni sinirlendiren insanlarla ilgili konuşmak yerine yolunda giden şeyler odaklanmaya çalış. Hatta ona söylediğin her şeyde olumlu ol ve dedikodu yapmaktan sakın. Onunlayken pozitif biri ol ve her zaman pozitif olmayı hedefle. [9]
  • Bu, onun yanında asla şikâyetlenmeyeceğin anlamına gelmesin. Herkes şikâyet eder. Ancak sürekli sızlanan birini dinlemek oldukça yorucu olabilir. Bu konuda kendini dizginlemeye çalış ki karşındaki seninle zaman geçirirken kendini yorgun ve keyifsiz değil, huzurlu hissetsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Onu Baştan Çıkarmak

 1. 1
  Bir denge kur. Bir ilişkinin başında beraber çok zaman geçirmek önemlidir. Bu sürede sadece birbirinizi tanırsınız ve beraber zaman geçirmek eğlenceli olmalıdır. İlişkinin başında onunla çok zaman geçirme arzusuna karşı mücadele etme ama kendini ne zaman geri çekeceğini de bil. "Kıtlık prensibine" göre insanlar elde edilmesi biraz zor olan şeyleri daha çok isterler ve bu şeylere daha fazla değer verirler. [10] Bu, hoşlandığın erkeğe akıl oyunları oynamak zorunda olduğun anlamına gelmez ama her aradığında da tereddütsüz ulaşılabilir olmadığından emin ol. Onunla zaman geçirmek ile kendi kendine zaman geçirmek arasında iyi bir denge kur.
  • Ondan ayrı zaman geçirmek için arkadaşlarınla ve ailenle planlar yap, kendi başına daha fazla zaman geçir ya da daha fazla çalış.
  • Bu strateji tuhaf görünse de ikiniz için de iyi bir stratejidir. Ona duygularını düşünmek için zaman verir ve aynı zamanda sana da kendi duygularını gözden geçirme şansı tanır. Biraz ayrı zaman geçirmek ikinize de birbirinizden sıkılmanızın ve birbirinizi çantada keklik gibi görmenizin önüne geçer.
 2. 2
  Ona ihtiyaç duyulan biri olduğunu hissettir. Ona kendini ihtiyaç duyulan biri olarak hissetmesini sağlayacak şeyler yapmak sana olan sevgisini arttırabilir. Bir konuda sana yardım etmesini istemek ya da sadece bir konuda ondan tavsiye almak istemek bile kendini ihtiyaç duyulan ve önemli biri olarak hissetmesini sağlayabilir. Örneğin, ondan yatak odandaki mobilyanın yerini değiştirmede ya da araba sigortanla ilgili karar vermede sana yardımcı olmasını isteyebilirsin. [11]
 3. 3
  Doğal davran. Unutma: Onun aslında sana âşık olmasını sağlayamazsın. O, istediğini seçmekte özgürdür. Ancak bunun da ötesinde, insanlar kimi seveceklerini belirleyemezler. Eğer onda sana karşı böyle bir duygu yoksa onu cezalandırma dürtüsüne karşı diren. İlişkinin olması gerekiyorsa olacağını, olmayacaksa da seni daha iyi ilişkilerin beklediğini kabul et.
  • İlk olarak o söyleyene kadar sen asla "kız arkadaşı" ifadesini kullanma. Bu ifadeyi çok erken kullanırsan arkasına dönüp bakmadan senden kaçabilir. Daha da önemlisi, evlilik ve bebeklerle ilgili konuşmaktan kaçın; bu, onu kesinlikle korkutup kaçıracaktır.
  Reklam

İpuçları

 • Ona biraz alan tanı. Arkadaşlarıyla takılmasına izin ver ve ona arada bir onunla gidemeyeceğini söyle. Bu, seni etrafında gerçekten isteyip istemediğini anlamanı sağlar.
 • Onu çok iyi tanımıyorsan birbirinizi tanımaya zaman ayırın. Onunla hoş bir sohbete girmenden hiçbir zarar gelmez.
 • Arkadaşlarıyla tanışıp onlarla arkadaş olursan seninleyken kendini daha rahat hisseder.
 • Flörtleşmen gerektiğini düşünüyorsan bunu çok da abartmamaya çalış. Mesela, onu insanların içinde flörtöz bir şekilde gıdıklarsan senin tuhaf olduğunu düşünebilir veya senin yanında olmak istemeyecek kadar mahcup olabilir.
 • İlerlemeye çalışırsan ve o da sana karşı bir şeyler hissediyorsa ve senin de ona karşı hâlâ hislerin varsa hissettiklerini onunla paylaşmaktan korkma.
 • Aşırı analiz hatasına düşme! Ona karşı duygularını ve onunla olan etkileşimini analiz etmek sorun değildir ama bunu haddinden fazla yapmak seni yanlış izlenimlerin kara deliğine sürükleyebilir ki bunun olmasını istemezsin.
 • Ona fazla yapışma. Öte yandan da onu tamamen yok sayma. İhtiyacı olduğunda alan tanı ve üzgün olduğunda onu rahatlat.
 • Ona olduğu kadar kendine de saygı duyup değer verdiğini göster. Aranızda uygun bir mesafe olmasını sağla, onu ve onun hislerini kendi hislerinden daha önemli görme.
Reklam

Uyarılar

 • Yakın arkadaşlarıyla flört etme. Bu, onların arasında kavga çıkmasına sebep olur ve sen de hiç kimsenin umurunda bile olmazsın.
 • Onu zor duruma sokma. Erkekler sana karşı romantik duygular beslemeseler de senin nasıl hissettiğini önemserler. Onları cevaplamaktan rahatsızlık duyduklarını anladığın soruları cevaplamaya zorlama.
 • Sadece arkadaş olarak kalmak istediğini söylerse bunu kabul et, sinir bozucu ve obsesif olma ama fikri değişirse hâlâ onunla ilgilendiğini göster.
 • Sürekli olarak eski sevgililerinle ilgili atıp tutarak kendini değersiz hissetmesine sebep olma. Eski erkek arkadaşlarında hoşlanmadığın şeyleri söylediğinde kendini geri çekebilir.


Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Maria Avgitidis
Ortak yazarlar :
Çöpçatan ve Flört Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Maria Avgitidis. Maria Avgitidis, New York dışında yerleşik bir çöpçatanlık hizmetleri sağlayıcısı olan Agape Match’ın CEO’su ve Çöpçatanı’dır. On yıldan fazla süredir, profesyonel müşterilerinin kendilerine en uygun adayla tanıştırılmasını sağlamak için dört nesillik aile çöpçatanlık geleneğini modern ilişki psikolojisi ve arama yöntemleriyle başarılı bir şekilde birleştirmiştir. Maria ve Agape Match, New York Times, Financial Times, Fast Company, CNN, Esquire, Elle, Reuters, Vice ve Thrillist’te yer almıştır. Bu makale 36.542 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 36.542 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam