Hoşlandığın erkeğin senin için aynı şekilde deli divane olmasını mı istiyorsun? Bir insanı hayal ettiğin şekilde hissetmeye zorlayamazsın belki ama elinden gelenin en iyisini yaptığın takdirde onda bazı duyguların yeşermesini sağlayabilirsin. Kendine karşı dürüst olmaya devam ettiğin hâlde bir erkeği nasıl etkileyeceğini merak ediyorsan işine yarayacak bazı ipuçlarını bu makalede bulacaksın.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Kendine Odaklanmak

 1. 1
  Kendine güven. Karşındaki insana ne kadar harika bir insan olduğunu göstermeden önce, ne kadar harika biri olduğuna senin inanman gerek. Özgüven konusunda kendini çok yetersiz hissediyorsan bunun üzerinde çalışarak başlayabilirsin. Gürültücü, geveze, kibirli ya da yırtık bir insana dönüşmen anlamına gelmiyor bu. Yapman gereken ilk şey kendinle barışık olmaya çalışmak.
  • Aynı anda hem cesur, hem tatlı, hem de mütevazi bir insan olabilirsin. Ama önce kabuğundan çıkmak için kendini hazırla. Erkekler kendine güvenen, hayatının iplerini elinde tutabilen ilginç kadınlardan hoşlanırlar.
  • Kendine güveni olmayan kızlardan hoşlanan erkekler, başkası üzerinde hâkimiyet kurmayı isteyen, kendisi de zaten özgüvensiz olan erkeklerdir. Bir kızın kendini işe yaramaz hissetmesini isteyen bir erkekle kim birlikte olmak ister ki? Ya da nasıl olman gerektiği konusunda sana sürekli nutuk çekmeyi kim, neden istesin? Buradan sağlıklı bir ilişki çıkmaz ki sen zaten çok daha iyisini hak ediyorsun.
 2. 2
  Göz kamaştır. Hoşlandığın çocukla aynı ortamdayken doğal ve göz kamaştırıcı şekilde görünmeye çalış. Erkekler görünüşe önem veren yaratıklar olduğu için çekici görünmek şansını artıracaktır. Ama daha da önemlisi, güzel göründüğünde kendini güzel hissedeceksin. Böylece sahip olduğun o harika kişiliğin parıldamasına izin vermeni sağlayacak özgüveni kazanacaksın.
  • Hafif bir makyaj işini görür. Yüzüne boyama kitabı muamelesi yapmana gerek yok. Rimelle gözlerini belirginleştirip, dudak kremiyle gülüşünü daha da güzelleştirebilirsin. Kapatıcıyla ufak tefek kusurları yok edip, cımbızla çığırından çıkan kaşları adam edebilirsin. Rahat kıyafetler giymelisin.
  • İçinde kendini rahat hissettiğin kıyafetleri giy. Normalde giymiyorsan kalem eteğin içinde sıkışıp kalmana gerek yok. Göz rengini ortaya çıkaracak bir üst ve bir kot pantolon hem garanti hem de dikkat çekici bir kombin olabilir.
  • Bol bol gülümse. Bir araştırmaya göre gülümseyen insanlar başkaları tarafından çok daha çekici bulunuyor. Yani daha hoş, cana yakın ve içten görünmek için o inci gibi dişlerini olabildiğince sık göster.
 3. 3
  Kendini göster. Bir erkek senin varlığından haberdar değilse doğal olarak senden hoşlanamaz. Henüz dikkatini üzerine çekemediysen farkına varmasını sağlamaya çalış. İlgini az da olsa göstermeyi ve hoşlandığına dair minik işaretler vermeyi unutma.
  • Çoğu erkek reddedilme korkusu yüzünden kolay kolay çıkma teklif edemez. Koşmadan önce yürümeyi öğrenmek lazım, değil mi? "Merhaba" de. "Hoşça kal" de. El salla. Karşılık verirse dikkatini çektin demektir.
  • Bir yolunu bulup kendini tanıt ve muhabbet et. Seni tanımayan birinin senden hoşlanması neredeyse imkansızdır. Seni yanlış nedenlerden dolayı "sevmesi" gibi bir durum da yoksa tabii.
 4. 4
  İyi bir mizah anlayışına sahip ol. İyi bir mizah anlayışına sahip olmak her şeyi kolaylaştırır. Bu demek değil ki her şeye pişmiş kelle gibi gülen, soytarılık yapan birine dönüşeceksin. Sadece kendini çok fazla ciddiye almamaya çalış. Özellikle seninki yakınlardayken gülmek için her zaman hazır ol.
  • Genelde çok ciddi ya da ifadesiz bir duruşun varsa, seni ulaşılmaz biri olarak görebilir ki bu da isteyeceğin en son şey olacaktır.
  • Kendi mizah anlayışını ortaya çıkar. Bazı insanlar hazırcevap ve alaycıyken bazılarıysa komik hikâyeler anlatır. Kimisi de tuhaf şeyler yapıp kendi kendisiyle dalga geçer.
  • Neyin mizah anlayışına uygun olduğu çok da önemli değil. Birlikte gülebildiğin birinden hoşlanma ihtimalin daha yüksek olacaktır. Birlikte gülecek bir şey bulamıyorsan ondan zaten hoşlanmadığını fark edebilirsin!
 5. 5
  Hayatında kimse olmadığı konusunda açık ol. Başının bağlı olduğunu düşünen bir erkek seninle yakınlaşmayacaktır. Bu yüzden yalnız ve yeni bir ilişkiye açık olduğunu açıklamak sana düşer.
  • Facebook hesabın varsa ve orada henüz arkadaş olmadıysanız, arkadaşlık daveti gönder. İlişki durumunu yok olarak ayarlamayı da unutma!
  • Yalnız olduğun mesajını daha üstü kapalı yollarla da verebilirsin. Onun bulunduğunu bildiğin mekânlarda kız arkadaşlarınla eğlenebilirsin ya da bir etkinliğe kiminle gideceğini bilemediğine dair imalarda bulunabilirsin.
  • Durumu arkadaşlarına anlatmak iyi bir fikir olabilir. İkinizi bir araya getirme konusunda strateji üretmene yardımcı olabilirler. Böylece karşına çıkabilecek zorluklar hafifler. Durumdan haberdar olmaları, ondan hoşlanma ihtimallerini de ortadan kaldırmış olur.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Birini Tanımak

 1. 1
  Arkadaşı olmaktan korkma. Bir erkeğin önce arkadaşı olmanın iki harika avantajı vardır: Adı konmuş bir ilişkinin içinde olmanın baskını yaşamadan o seni tanımaya başlar, sen de onu. Diğer arkadaşlarına nasıl davranıyorsan ona da öyle davran. Onun yanında her zamanki gibi ve rahat olmalısın.
  • Erkekler kadınlardan ziyade hemcinslerine karşı daha açıktır. Onunla yakınlaşamayacağın anlamına gelmiyor bu tabii. Olayın büyüsü de buradadır aslında.
  • Yine de dikkatli ol. İyice tek taraflı bir ilişki hâline gelirse, işin duygusal tarafını kaybedebilirsin. Çok fazla arkadaş olarak görmeye başlarsan o kıvılcımı tekrar yakmak çok daha zor olacaktır.
  • Öyle bir durum olduğu takdirde işler daha da karışık bir hâl alabilir ve vazgeçmeyi düşünebilirsin. İlişkinizin flörtöz bir yanı da olursa süreç daha doğru ilerleyecektir.
 2. 2
  Onunla konuş. Çok kolaymış gibi görünebilir ama onun senden hoşlanmasını sağlamak için uzaktan takip etmektense gidip onunla konuşmak son derece önemlidir.
  • Dikkatini çekecek, ilginç sorular sor. Hayatı, ailesi, arkadaşları hakkında bilgi sahibi ol. Ona komik hikâyeler anlat. Aranızda sohbet başlatacak her şey olabilir.
  • Tuttuğu takım, sevdiği müzik grupları ya da yazarlar gibi keyif aldığı konularla ilgili onu konuşturabilirsen zafer yolunda ilerliyorsun demektir. Sevdiği şeylerle ilgili senle konuşuyorsa, olumlu duygularını seninle ilişkilendirmeye başlayacak demektir!
 3. 3
  Ona iltifat et. Kulağa tuhaf gelse de erkekler en az kadınlar kadar kendilerine iltifat edilmesini severler. Yani ona zaman zaman güzel şeyler söylemekten korkma. Onu yalandan iltifat yağmuruna tutman da iyi bir fikir değil ki samimiyetsiz biri gibi görünmene neden olacaktır.
  • Tatlı gamzeleri ya da yeni saç modeli gibi görünüşüyle ilgili şeylere iltifat et. Çok da abartmamaya çalış çünkü erkekler böyle şeylerle ilgili çekingen olabilirler. Basitçe "Gözlerinin rengi çok hoş!" demen bile yeterli olacaktır.
  • İltifatlar sadece dış görünüş üzerine de olmamalı tabii. Hoşuna giden bir şey hakkında konuşuyorsa, konuyla ilgili heyecanını çok takdir ettiğini söyle. Spor performansıyla ilgili iltifat edebilir ya da bir ders projesi için harika bir iş çıkardığını söyleyebilirsin.
 4. 4
  Birlikte bir şeyler yap. Birlikte eğlenebileceğiniz etkinlikler bulmak ikiniz arasında bir bağ oluşmasını sağlarken senin ne kadar eğlenceli ve ilginç biri olduğunu fark etmesini de sağlayabilir. İlgi alanlarını ve tutkularını paylaşabileceği biri olduğunu anladığında seni bir ilişki için aday olarak görmeye de başlayabilir.
  • Kendini gelecekte birinci ligde oynayan bir futbolcu olarak görüyorsa, seni davet ettiği futbolla ilgili her türlü etkinliğe katıl ve onu desteklediğini göster. Kaya tırmanışı yapmayı seviyorsa, nasıl yapıldığını sana göstermesini iste ve neden bu kadar ilgi duyduğunu anlamak için samimi bir şekilde çaba göster.
  • Sen de onu kendi ilgi alanlarını deneyimlemeye davet edebilirsin. Onu dans dersine götürebilir ya da değişik etnik yemekleri denemeye davet edebilirsin. Yeni, heyecan verici deneyimler yaşatan biri olman, bir erkeğin çekici bulduğu temel özelliklerden biri olabilir.
 5. 5
  Ortak ilgi alanları bul. Ortak noktalarınızı bul ve bunlardan yararlan! Ortak ilgi alanlarının olması başarılı ilişkilerin temelidir. Bu yüzden bu adım göz ardı edilmemelidir.
  • Seni kafa dengi biri olarak görmesini sağladıktan sonra ilgi alanının ne olduğu çok da önemli değil. Family Guy dizisinden replikler söylemek kadar basit ya da astrofizikle ilgilenmek kadar etkileyici olabilir.
  • Mesela ikiniz de aynı müzik türünden hoşlanıyorsanız, belli bir sanatçıyı dinleyip dinlemediğini sor ve bir albümünü dinlemeyi teklif et. Ya da ikinizin de en sevdiği müzik grubu konsere geliyorsa, birlikte gitmeyi teklif et.
 6. 6
  Arkadaşlarını tanımaya çalış. Erkekler arkadaşlarını severler ve potansiyel kız arkadaşlarının onlarla iyi anlaşması çok önemlidir. Bu yüzden arkadaşlarını tanımak ve onların da senin "kafa dengi" bir kız olduğunu anlamaları için harcadığın zamana kesinlikle değecektir. Böylece dertsiz tasasız bir şekilde hayatına nasıl kolayca girdiğini görmesini sağlayacak.
  • Onun arkadaşlarını kendi tarafına çekebilirsen senin için çok önemli bir artı puan olacaktır. Seni destekleyecekler ve onlarla aynı mekânda olmadığın hâlde senin muhabbetini yapacaklar. Böylece sürekli onun zihninde yer edineceksin.
  • Yine de dikkatli ol. Arkadaşlarıyla flört etmeye niyetin yok sonuçta. Aksi takdirde çelişkili sinyaller göndermiş olursun ve herkese mavi boncuk dağıtan biri gibi görünmene neden olabilir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Bir Sonraki Adımı Atmak

 1. 1
  Flörtöz ol. Birbirinizi tanıyıp sık sık görüşür hâle geldikten sonra vitesi yükseltmenin zamanı gelmiş demektir. Flört ederek ona arkadaşlıktan öte hisler beslediğini göster. Çıkma teklif etmek için senin açılmanı beklediğine dair bir işaret olabilir bu.
  • Gülümse. Onu her gördüğünde gülümsemeyi unutma. Böylece onu görmekten mutlu olduğunu anlayacaktır. Bir grup insanın içinde bile olsanız en büyük gülüşünü ona sakla.
  • Göz teması kur. Göz temasında bulunmak en temel flört tekniğidir. Odanın bir ucundan ona bakmak en etkili yöntemlerdendir. Ona baktığını yakaladığında gülümseyip kafasını çevirmeden önce o da bir süre bakışlarını senin üzerinde tutacak. Adeta çivilenmiş gibi olacak.
  • Fiziksel temasta bulun. Bir diğer harika flört tekniği de arkadaştan daha fazlası olduğunu gösterecek şekilde dokunmaktır. Konuşurken hafifçe koluna dokunabilir, selamlarken sarılabilir ya da şakalaşırken saçlarını karıştırabilirsin. Böylece "ilgileniyorum" mesajını çok hızlı bir şekilde alacaktır.
 2. 2
  Mesaj at. Numarasını aldıysan (hâlâ almadıysan mutlaka istemelisin) gün içinde onu düşündüğünü anlaması için mesaj atabilirsin. Komik ya da flörtöz şeyler yazabilirsin. O da aynı şekilde karşılık verirse doğru yolda olduğunu anlayacaksın.
  • Mesela yakın zamanda bir maçı ya da sınavı varsa, iyi şanslar dilemek için mesaj atabilirsin. Muhtemelen bunu çok hoş bulacak ve hatırlamış olman onu memnun edecektir.
  • Dozunu kaçırmadığından da emin olmalısın. Kuralı hatırla: Cevap almadan arka arkaya iki mesaj atarsan mesajlaşmayı bırakmalısın. Bu karşılıklı olması gereken bir şeydir.
 3. 3
  Vakit geçirmek için davet et. Şimdiye kadar sadece grupla birlikte ya da okul, iş gibi resmi ortamlarda vakit geçirdiyseniz, onu yalnız davet etmenin zamanı gelmiş demektir. Lüks bir restoranda dört başı mamur bir akşam yemeği olması gerekmiyor. Bir alışveriş merkezinde kahve içmek kadar sade bile olabilir.
  • Kabul ederse büyük ihtimalle o da seninle ilgileniyor ya da en azından seninle vakit geçirmekten hoşlanıyor demektir. Bunu olumlu bir işaret olarak ele al ve tadını çıkar. Sadece işlerin ters gitmesine izin verme. Sonuçta iyi vakit geçiren iki arkadaşsınız, değil mi?
  • Kabul etmezse çok da sinirlerini bozma. Hayatında biri olabilir ya da seninle baş başa takılacak kadar kendini rahat hissetmiyor olabilir. Ona biraz daha zaman ver ve sonra tekrar dene. İkinci kez de kabul etmezse seninle ilgilenmediği gerçeğiyle yüzleşmen gerekebilir.
 4. 4
  İlgi duyduğunu söyle. Günün sonunda sana kalan yalnızca beklemek ve ümit etmek olabilir. O yüzden bazen en iyi yol, hoşlandığını ona dosdoğru söylemek ve onun da aynı şekilde hissedip hissetmediğini sormaktır. Cevabı ne olursa olsun en azından bir şeyler açıklığa kavuşmuş olur ve sen de ya ilişkiyi ileri götürür ya da hayatına devam edersin.
  • "Erkek kadına çıkma teklif eder" şeklindeki safsatalara inanma. Aslında erkekler kendine güvenen, ne istediğini bilen, güçlü kadınlara bayılırlar. Çıkma teklif etme cesaretine sahip olman bile etkilenmesi ve kabul etmesi için yeterli bir sebep olabilir.
  • Başka biri aracılığıyla çıkma teklifi göndermeye kalkma. Bu çok çocukça bir hareket olur ve reddetme ihtimalini de yükseltecektir. Yüzüne karşı soramayacak kadar çok utangaçsan mesaj atmak ya da elle not yazmak, "arkadaş gönderme" yöntemine göre çok daha etkili olacaktır.
 5. 5
  Sabırlı ol. Böyle şeyler zaman alır. Kimseyi seni sevmeye zorlayamazsın ve bir şeyleri aceleye getirmek flört durumunu tamamen altüst edebilir. Onu biraz rahat bırak ve takıntılı olma. Bir şeylerin doğal akışında ilerlemesine ya da doğal sebeplerle bitmesine izin ver.
  • Öyle ya da böyle ilgine karşılık verip vermediğini sana söyleyecektir. İlgi duymuyorsa etrafında pervane olmaktan vazgeç. Bazen senin henüz göremediğin nedenlerden ötürü ona uygun olmayabilirsin. Bazen de karşındaki erkek uzun soluklu bir ilişkiye hazır olmayabilir.
  • Hazır değilse, daha fazla ileri giderek zaman kaybetme! Reddedilmeyi çok da kişisel algılama. Bunu herkes yaşayabilir.
  • Kendine olan güvenini koruduğun, sevilmeyi hak ettiğine inandığın sürece karşına daha çok insan çıkacaktır. Doğru erkek bir yerlerde senin için bekliyor.
 6. 6
  Onun hislerini önemse. Son olarak ve daha da önemlisi, başka insanların ne düşündüğünü, ne yaptığını kontrol edemeyeceğini aklından çıkarma. Senin tüm ilgini üzerine çekmiş olması, senin de onun hayatının merkezine yerleşebileceğin anlamına gelmiyor.
  • Aynı durumu kendi açından düşün. Bir erkeğin sana ilgi duyuyor olması, senin de ondan hoşlanmanı sağlayabileceği anlamına gelir mi? Cevap muhtemelen hayır olacaktır.
  • Gerçek şu ki onu ya bu şekilde seveceksin ya da sevmeyeceksin. Onu çekici bulacaksın ya da bulmayacaksın. Onu komik bulacaksın ya da bulmayacaksın. Onun yapabileceği tek şeyse elinden geldiğince iyi bir insan olmaya çalışmak ve senin de aynı fikirde olmanı ümit etmek.
  • Tersi de olabilir. Elinden geldiğince iyi bir insan ol ve bir şeylerin kendi akışında gelişmesine (ya da gelişmemesine) izin ver.
  Reklam

İpuçları

 • Gülümsemeyi sakın unutma! Bir erkeği birlikte vakit geçirmek için davet etmenin çok eski ve güvenilir bir yoludur bu. Tamamen ücretsiz olmakla kalmayıp yüzünün katma değerini de bir anda artırır. (Dişlerinin beyaz görünmesi için yeterince sık fırçalamayı da unutma!)
 • Bazı insanlar önce arkadaş olmayı tercih ederler. Bazılarıysa bu "sadece arkadaşız" kafasına girmeyi hiç istemez. İdeal olarak hem arkadaşı hem de flörtü olabilmelisin.
 • Hoşlandığın erkekle diğer adayların hakkında konuşma. Bunu ne kadar "revaçta" olduğunu göstermenin bir yolu olarak görüyor olabilirsin. Ancak uzun süreli ilişki düşünen birinden çok, basit ve kolayca kandırılabilen biri olduğunu düşündürür. Açıkçası hem uygun olmaz hem de ondan kurtulmanın en iyi yolu olabilir.
 • Bazı erkeklerin diğerlerine göre daha uzun sürede olgunlaştığını bilmelisin ("Peter Pan" Sendromu). Bu yüzden öylece oturup büyümesini beklemektense olgun bir erkek arayabilirsin. Kimsenin manevi annesi olmak istemezsin, değil mi?
 • Herkes "kendin ol" deyip dursa da, huysuz, kaba ve çok da arkadaşı olmayan biriysen kendinde bir şeyleri değiştirebilirsin. Başkalarına karşı kibar olmaya çalış ve onların hislerini önemse. Tabi bu durumu çok da abartmamalı ve insanlara karşı aşırı iyi olmaya çalışmamalısın. Aksi takdirde yapmacık görünmene neden olur.
 • Sana ilgi duyduğuna dair ortada bir işaretin olmaması gerçeğin bu olduğu anlamına gelmez. Utangaç biri olabilir ya da biraz korkmuştur. Özellikle uzun süredir kimseyle çıkmadıysa ya da böyle bir şey hayatında ilk kez oluyorsa... Sabırlı ol ama onu rahatsız da etme. Girmeye cesareti olduğu sürece kapının ona açık olduğu mesajını vermen yeterli olacaktır.
 • Hayatında biri olmadığından emin ol. Zaten kız arkadaşı olan bir erkeğin ilgisini çekmeye çalışıyorsan haksız yere başka bir ilişkinin içine dalıyorsun demektir ki bu hiç adil değil. Ancak ilişkisi olmadığından eminsen peşinden koş. İlişkisi olduğu hâlde seninle yakınlaşan birinin ileride seni de bırakıp gitme ihtimali vardır. Böyle erkekler bir kadına deli gibi aşık olmak ve sonrasında ondan bıkmak döngüsü içinde sürüklenip giderler. Böyleleri çoğumuza göre "çapkın", eski sevgililerine göre de "zampara" olarak bilinirler. Kaç, kaç, kaç...
 • Başka bir kızdan hoşlandığını biliyorsan ondan soğutmaya çalışma. Ne yapmaya çalıştığını anlarsa sana bir daha asla güvenmeyecektir. Aksine hoşlandığı kızla çıkması için ona cesaret ver. Hâlâ çıkmaya devam ederlerse onu gerçekten seviyor ve onunla birlikte olmak istiyor demektir. Ama ne kadar erken ayrılırlarsa ona karşı bir şey hissetmeme ve seninle birlikte olma ihtimali de o kadar erken gerçekleşecektir!
 • Erkekler kendine has kişiliği olan kızlardan hoşlanırlar! Bir erkek için kendini değiştirmeye çalışma ve seni olmadığın birine dönüştüğün için değil, olduğun gibi sevmesini sağla.
 • Ona iyi davran ama sıkboğaz ederek ya da çok fazla talepkâr davranarak aşırıya kaçma.
 • Gözlerinin içine bak. Tavana ya da zemine bakarsan tedirgin görünebilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Ondan hoşlandığını doğrudan söyleme. Aksi takdirde seni ciddiye almayabilir. Biraz zaman tanı ve önce onu iyice tanımaya çalış.
 • Her şeyi çok fazla açık etme, yani sohbet ederken kendinle ilgili her bir ayrıntıdan bahsetme. Konuşurken soru soramayacak kadar da utangaç olma. Ona ne söylediğine dikkat et. Yanlış bir şey söylemek çok tuhaf bir an yaratabilir.
 • Birinin senden hoşlanmasını "sağlamak" için şartları çok fazla zorlaman manipülatif algılanabilir ve bunu kimse ne çekici bulur ne de bunun muhatabı olmak ister. Acele etmeden düşün. Şu anki hırsın hayal kırıklığıyla sonuçlanırsa, sınıfta sana gülümseyip duran o tatlı çocuk Hayatının Erkeği olabilir. Bay Doğru’ya göre, yani Maya Angelou’nun deyişiyle, "...en iyiyi ümit et, en kötüye hazırlan ve ortasını bul." Hayatının erkeğini bulacaksın ama masallardaki gibi beyaz atlı bir prensle karşılaşmayı da bekleme. Kusursuz olmayacak ama iyi olacağı kesin.
 • Akıl oyunları oynamaya ya da karışık sinyaller göndermeye kalkma. Bu onun aklını karıştırır ve mahcup olmana neden olabilir. Bu zekanın değil, özgüven ve cesaret eksikliğinin göstergesidir.
 • Arkadaşlarına ondan bahsettiysen ve onlar da onunla ilgili sorular sorarak başının etini yiyorlarsa, kesin bir dille bunu yapmamalarını iste. Israr ederlerse sohbet esnasında yine onun konusunu açtıklarında duymazlıktan gel. Onunla konuşurken arkadaşların çocukça davrandıkları hâlde senin onlardan daha olgun olduğuna dair kıyaslamalar yap. Böylece çocuk gibi kıkırdayıp duran arkadaşlarına benzemiyor olman onun hoşuna gidecektir.
 • Ondan hoşlandığını çok fazla açık etme. "Kusursuz" bir erkek dahi iyi niyetini suiistimal edebilir.
 • Bu adımlar biraz fazla işe yarıyorsa ve o da biraz fazla karşılık vermeye başladıysa, acele etmemesini söyle ve rahatsızlık duyduğun hiçbir şey yapma.
 • Nezaketini senden hoşlanmasıyla karıştırma. Bazen ikisi arasındaki farkı anlamak zor olabilir ama dikkat edersen anlarsın. Yakın zamanda kötü bir ilişkiden çıktıysan bazı erkekler, özellikle yaşça senden büyük olanlar "ağabey" moduna girebilirler. Sonrasında ilişkiyi tamamen tek taraflı olarak görebilirler ve herhangi bir duygusal ilişki ihtimali sonsuza kadar ortadan kalkabilir.
 • Arkadaşların çok da yetişkin tipler değilse, yapacağın en iyi şey onlara ondan hiç bahsetmemek. Aksi takdirde hemen gözlerini ona dikip yanındayken bile kıkırdamaya başlayacaklar. Hatta sohbete bile başlayabilirler. Onlara ne söylersen söyle ona bakacaklar. En kötü senaryodaysa kendi kendilerine çocuğun yanına gidip "Bizim kız hakkında ne düşünüyorsun?" gibisinden onlarca soruyla başının etini yiyebilirler. Sonunda çocuk pılısını pırtısını toplayıp kaçacaktır.
  • Başkalarını "aşk tanrısı" ya da "çöpçatan" olarak kullanmaya kalkma. Aksi takdirde ortak arkadaşlarınızın "En azından bir bak!", "En azından bir kahve içmeye davet et!" ya da "Neyini beğenmedin? Bir şans ver bari!" şeklindeki sorularla adamı (özellikle gözde bekarlardansa) baskı altına almasıyla sonuçlanacaktır. Bu yöntem genelde söz konusu kadının ilgi duyduğunu doğrudan açık etmeden, sadece boşta olduğunu ima edecek şekilde uygulanır. Bu taktik ilk adımı atmaktan kurtulmak ve reddedilmenin önüne geçmek için sıkça kullanılır. Hoşlandığın kişiyi gördüğünde bir adım at ve onu vereceği tepkiden dolayı muhtemelen gelişigüzel bir şekilde yargılayacak bir düzine insanı bu meseleye dahil etme. Onu dedikodu malzemesi hâline getirmektense kendi başının çaresine bakıyor olmanı takdir edecektir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Alessandra Conti
Ortak yazarlar :
Ünlülerin Çöpçatanı ve Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Alessandra Conti. Alessandra Conti, ünlülerin çöpçatanı ve flört koçu olup aynı zamanda genel merkezi Kaliforniya'nın Los Angeles şehrinde bulunan kişisel bir çöpçatanlık firması olan Matchmakers In The City'nin kurucu ortağıdır. Alessandra, MTV'de yayımlanan "Are You The One" adlı dizinin arka planında çalışan çöpçatanlardan biridir ve NBC'nin Access Hollywood ve CBS'in Face The Truth adlı şovları için başvurulan ünlü çöpçatanıdır. Flört ve ilişki önerileri Forbes, Elite Daily, The New Yorker, The LA Times gibi yayın organlarında ve Fox News'te yayımlanmıştır. Alessandra, yaklaşık 10 sene boyunca ünlülerden genç profesyonellere kadar pek çok müşteriyle çalışmıştır. Kişiler arası ilişkilere, vücut diline ve yalan yakalamaya dair bilgisiyle yüzlerce evliliğin sorumluluğunu alan bir çöpçatanlar ekibine liderlik etmektedir. American Üniversitesi'nin İletişim bölümünde lisans derecesine sahip olup Matchmaking Institute sertifikasına sahip bir çöpçatandır. Bu makale 274.746 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 274.746 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam