Demek bir erkekten hoşlanıyorsun. Tebrikler. Bunu kabul ederek ilk aşamayı tamamladın ama ona bunu söylemek çok daha zor. Bu makale sana flört etme, onu tanıma ve ona hislerini söyleme aşamalarında yardımcı olacak! Hadi topla cesaretini!

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Ona Nasıl Söyleyeceğini Belirlemek

 1. 1
  Senden hoşlanıp hoşlanmadığını öğren. Hoşlanıyorsa kendine güvenli bir şekilde ilerle çünkü denemezsen şansını kaybedebilirsin! Hoşlanmıyorsa umutsuzluğa kapılma çünkü fikrini değiştirebilirsin ya da değiştiremezsin. Eğer bir ilişkisi varsa tabii ki en azından bir süreliğine kendi hayatına devam etmen gerekir. Ama henüz sana karşı bir şeyler hissetmiyorsa dost olmak ve flört etmek için bolca serbest alanın var demektir.[1] Bir erkeğe yaklaşmadan önce onunla ilgili bilgi edinmenin bazı yolları şunlardır:
  • Etrafa onunla ilgili sorular sor. Eğer utangaç biriysen iyi bir arkadaşından onun senden hoşlanıp hoşlanmadığını ya da bu konuda ipuçları verip vermediğini öğrenmene yardım etmesini iste. Senden hoşlandığını kesin olarak bilirsen biraz daha cesur olabilirsin.
  • Verebileceği ipuçlarına bak. Bir erkek senden hoşlanıyorsa seninle olmak için çaba harcamaya meyilli olur. (Bu her zaman doğru değildir ama çoğunlukla iyi bir göstergedir.) Yanına oturmak için bahaneler bulur, senin katıldığın sosyal etkinliklere katılır, hatta senin arkadaşlarınla vakit geçirmeye bile başlayabilir. Gözünü açık tut!
  • Onu sana bakarken yakalarsan gözlerine bak ve göz kontağını birkaç saniye sürdürmeye çalış. Eğer gözlerini kaçırmazsa onun da senden hoşlandığını anlarsın. Gözlerini kaçırırsa senden hoşlanıyor ama utanıyor olabilir. Ama, dikkatli ol çünkü insanların birbirine bakmalarının birden fazla nedeni vardır. Dişlerinde ıspanak olabilir!
 2. 2
  Onunla basit konularda sohbet etmeye çalış. Bir erkeğe ondan hoşlandığını söylemek için önce onunla sözlü iletişiminin olması gerekir. Yani, aranızın iyi olması, birbiriniz hakkında biraz bilgi sahibi olmanız ve daha samimi bir ilişki geliştirmeniz gerekir. Bu, bir erkeği daha iyi tanımak için de iyi bir fırsattır; öğreneceğin yeni bilgiler ona söylemeyi isteyip istememeni etkileyebilir. Arkadaşça sohbetler başlatmanın bazı yolları şunlardır:
  • Onun gururunu okşayacak bir şeyle ilgili bir konuşma başlatman iyi olabilir. Onunla ilgili kendisini iyi hissettirecek bir şey, sohbete başlamanın harika bir yoludur. Şunları dene:
   • "Geçen cuma oynadığın futbol maçı muhteşemdi. Maçı arkadaşımla tribünden izledik. Ne kadar zamandır futbol oynuyorsun?"
   • "İngilizce sınavlarında hep sınıftaki en yüksek notu sen alıyorsun. Her öğretmenin aklını okuyabiliyor musun yoksa sadece [İngilizce öğretmeninin adı] Hanım’ın/Bey’inkini mi?"
   • "Saçın güzel olmuş. Yeni mi kestirdin?"
 3. 3
  Ortak noktalarınız hakkında konuşun. Potansiyel olarak birlikte yapabileceğiniz şeylerden konuşmak, sohbete harika bir başlangıç olabilir (bunun için illa aynı ilgi alanlarını paylaşmanız gerekmez, seninle birlikte yapıyorsa zaman içinde zevk almayı da öğrenebilir). Bu şekilde ikiniz de kendinizi daha rahat hissedersiniz.[2]
  • İşte sohbete başlamak için birkaç örnek:
   • "Selam, matematik ödevinin ne olduğunu biliyor musun? Not defterimi sınıfta unuttum ve ödevi ezbere bilmiyorum."
   • "Ağabeyin şu okula mı gidiyor? Ablam aynı dersi aldıklarını düşünüyor da."
   • "Bisikletinin markasının Schwinn olduğunu fark ettim. Memnun musun? Annemle babamdan yılbaşı hediyesi olarak bunu istemeyi düşünüyordum."
  • Zaten gün gibi ortada gibi gözükebilir ama söylemezsek olmaz: En azından aranızda iyi bir sözlü iletişim yoksa ona duygularından bahsetme. İyi tanımadığın birini, açıkça ondan hoşlandığını söyleyerek şaşırtırsan onu korkutup kaçırabilirsin. Hiç olmazsa, ilerideki arkadaşlığınızın ya da flörtün gidişatını etkiler.
 4. 4
  Onunla flört etmeyi dene![3] Genellikle, erkekler kendileriyle flört edildiğini fark etme konusunda iyi değillerdir. Bunun gerçeklik payı olabilir zira İnternet, erkekler için, "Benimle flört mü etmeye çalışıyor?" sorusuna cevap vermeye çalışan kılavuzlarla dolup taşıyor. Bu, onunla daha çok flört etmen gerektiği anlamına gelmiyor; sadece senden hoşlansa bile onun da seninle flört etmeyebileceğinin farkında ol.
  • Saçların uzunsa seninle konuştuğunda onu dinlerken elinle saçını kıvır. Bu, çoğu kişinin bir anlam çıkarmayacağı kadar doğal bir harekettir ama bununla ilgili bir şey söylerse kesinlikle dikkati sende demektir. Bu, kullanılması kolay bir flört etme yöntemidir.
  • Ondan bir iyilik iste. Bu hoş bir şeydir ama birçok nedenle geri tepebilir: Utandığı için sana onun ya da senin arkadaşlarının önünde iyilik yapmak istemeyebilir. Aşağıdaki gibi basit iyilikler iste:
   • Ders aralarında sırt çantanı tutmasını iste. Ona çantanın ağır olduğunu ve güçlü birisinin sana yardım etmesini istediğini söyleyebilirsin.
   • Pek fazla yardıma ihtiyacın olmasa bile birlikte ödev yapmayı teklif et. Bu hem ona yaklaşmak için mükemmel bir bahanedir hem de ne kadar sabırlı olduğunu görmeni sağlar.
   • En önemlisi, muhtaç gözükmemeye çalış; ondan bir şeyi kaldırmasını falan isteme!
  • Gülümse, ona gözlerini göster ve etrafta ol. Seni çok çekici kılan her şeyi ona göster. O muhteşem gülümsemenle gülümse, ona büyüleyici gözlerini göster ve onun olduğu yerlerde sen de ol. Çok geçmeden seni fark etmeye başlayacaktır!
 5. 5
  Dokunma bariyerini kır. Güvenli ama imalı noktalarına dokunarak onunla ilgilendiğini göstermeye başla. Bunları deneyebilirsin:
  • Omzuna elini koy ya da başını yasla. Sıkılmış gibi yapıp başını omzuna yasla. Ya da sadece ellerini omzuna koy. O da sana bakarsa gözlerinin içine uzun uzun bak.
  • Sana takılırsa omzuna hafifçe "vur". Çoğunlukla, bir erkek sana muzip bir şekilde takılıyorsa bunu yapabilirsin. Sinir olmuş gibi yapabilirsin ya da gülüp geçebilirsin.
  • Ona dokunmak için bahaneler bul. Elleri çok büyükse ellerini tut ve "Vay canına, kocaman ellerin var; benimkine göre ne kadar büyük, baksana!" gibi bir şey söyle. Elini, onun avucuna koy.
 6. 6
  Hazır olduğunu biliyorsan duygularını ona söylemenin birçok yolu olduğunu bil. Kendini cesur hissediyorsan ona açıkça söyle.[4] Onu arkadaşları yokken ve bolca zamanı varken yakalamalısın. Kendinden emin görün (daha da iyisi, kendinden emin ol.) Havadan sudan konuşmaya başla ve ona söylemek için sohbette bir duraklama olmasını bekle.
 7. 7
  Sana söyleyeceklerinden endişeliysen ona dışarıda buluşmayı teklif et. Bu iyi bir yöntemdir çünkü onu çekici bulduğunu açıkça söylemiyorsun, sadece ileride böyle bir şey olma ihtimalini ima ediyorsun. Aslında tüm öğrenmek istediğin, seninle bir yere gitmeyi isteyip istemediği. Onunla flört etmene ve sohbetlerinize iyi tepkiler veriyorsa istememesi için bir neden yok! Şöyle şeyler dene:
  • "Selam, cumartesi şu filme gidecektim ama arkadaşım beni ekti. Benimle gelmek ister misin?"
  • "Koru sokağındaki şu perili eve gitmeye can atıyorum ama yeterince cesur birini bulamadım. Var mısın?"
  • "Ebeveynlerimle her yıl panayıra gidiyoruz; sorma, uzun hikâye. Okuldan birini getirmeyi ister miyim diye sordular. Gelmek ister misin?"
 8. 8
  Doğrudan söylemeyi tercih etmezsen notlar yaz. Notları ya kendin yerleştir ya da güvendiğin arkadaşlarından birine yaptır.
  • "Senden hoşlanıyorum," diyen tatlı bir yazı yaz ve onun dolabına yapıştır.
  • Bir kâğıda, "Senden hoşlanıyorum" yaz ve notun kimden olduğunu değil, kime olduğunu yazmaya dikkat et. Birkaç arkadaşından notu elden ele gezdirmelerini ve "rastgele" ona ulaştırmalarını iste. Notu okuyup beklentiyle etrafına bakarsa notu senin yazdığını ona ima edebilirsin ya da onu merakta bırakabilirsin.
 9. 9
  Cevabı ne olursa olsun kendine güven. Evet derse senden sen olduğun için hoşlandığından ve gerçekten hoşlanılacak biri olduğundan emin ol. Tepkisini sorgulama; senden hoşlandığını söylerse "Gerçekten mi?" diyerek bindiğin dalı kesebilirsin. Kendine güvenmek için her türlü nedenin var.[5]
  • O senden hoşlanmıyorsa "Tamam. Sorun değil," gibi bir şey söyleyerek konuyu kapat. Sonra da hayatına devam et! "Hayır" cevabını vermesinin senin iğrenç biri olduğunu düşündüğü anlamına gelmediğini unutma. Nedenleri karmaşık olabilir. Onun zevklerinin seni tanımlamadığına ve sana sahip olduğu için şanslı olacak başka bir sürü erkek olduğuna inan. Bunu unutma!
 10. 10
  Kendini çok cesur hissediyorsan ona, "Of ya, (buraya onun adını yaz) o kadar tatlı kiii!!!!!" diyen bir mesaj at, sonra da "Çok özür dilerim, o mesajı (buraya arkadaşının adını yaz) yazmıştım," diyen başka bir mesaj at. Senden hoşlanıyorsa seni bir yere davet etmemesi için neredeyse hiçbir neden yok.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Kendini Zihinsel Olarak Hazırlamak

 1. 1
  Hoşlandığın kişi hakkında neler hissettiğini belirle. Romantik duygular kafa karıştırıcı olabilir! Duygularını gözden geçirmek için kendine en az birkaç gün ver ve bu makaledeki tavsiyelerin bazılarını uygula. Çok erken harekete geçersen ona karşı duygularının zaman içinde değiştiğini fark edebilirsin.
  • Kendine şöyle sorular sor: "Bu çocuktan gerçekten hoşlanıyor muyum, yoksa bu sadece bir hayranlık mı?" "Onunla ilgili hoşlandığım şeyler neler?" "İstediğim sonuç ne?" Bu sorulara cevap veremiyorsan ilerlemeden önce onu daha iyi tanımaya çalış.
  • Birinden gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığını sadece sen bilebilirsin. Ama kendini maceraya hazır hissediyorsan İnternet’teki testlerden birini yapıp sonuçları dilediğin gibi yorumlayabilirsin.
 2. 2
  Olayı kafanda "idealize" etme. Hoşlandığın kişi ne kadar tatlı olursa olsun nihayetinde o da bir insan! O da kimden hoşlandığını konuşma konusunda en azından senin kadar tedirgin olabilir. Benzer şekilde, daha ortaya çıkmış olsa da muhtemelen onun da bir sürü kusuru vardır. Henüz başlamamış bir ilişkiye kendini çok fazla kaptırma!
  • Hoşlandığın kişiyi mükemmel bir Adonis gibi görmekten kendini alamıyorsan ne kadar küçük olsa da onu komik ya da aptal gösteren şeyleri aklına not etmeye çalış! Kafasında küçük bir kellik mi var? "Şarj" sözcüğünü "şarz" diye mi telaffuz ediyor? Herkesin kusurları olduğunu fark etmek, en hoş erkekleri bile çok daha ulaşılabilir kılar.
 3. 3
  Onun davranışlarına dikkat et. Sana özel bir ilgi gösteriyor gibi mi? Sen varken gülümsüyor mu? Ya da tam tersine, sana sataşıyor ve muzip bir şekilde seni görmezden mi geliyor? Bunların hepsi bir erkeğin senden hoşlanıyor olabileceğine dair işaretler. Senden hoşlandığına dair muhtemel işaretleri saptayabilirsen zaten hislerine dair bir fikrin olacağı için ona duygularını daha rahat söyleyebilirsin!
  • Bir erkeğin vücut dili, duygularını ele verebilir. Dikkatini geçici olarak başka bir şeye verdiğinde bile göğsünü ve omuzlarını sana mı yöneltiyor? Seninle sık sık göz teması mı kuruyor?[6] Bir kıza ondan hoşlandığını nasıl söyleyeceğini düşünüyor olabilir!
 4. 4
  Olumsuz bir cevabın o kadar abartılacak bir şey olmadığının farkında ol. En iyi şekilde hazırlanmana rağmen ilgine karşılık vermeyebilir. Bunun bir ihtimal olduğunu kabul et ve bu konuda endişelenmemeye çalış; hayır derse bu senden nefret ettiği için değildir. Sadece şu anda seninle çıkmak istemiyordur. Bunun birçok nedeni olabilir. Olumsuz cevabı canını sıksa bile bunu görmesine izin verme.
  • Kötü bir ayrılığın etkisinde olabilir.
  • Bir ilişkiyi sürdürebilecek duygusal olgunluğa sahip olmayabilir.
  • Bekâr olmaktan hoşlanıyor olabilir.
 5. 5
  İlk hamlenin erkeklerden gelmesi gerektiği fikrini boş ver. Geçmişte kadınların erkeklere çıkma teklif etmesi çok ayıptı. Günümüzde bu önyargı büyük oranda kayboldu ama birçok kadın hâlâ erkeklere çıkma teklif etmeye çekiniyor. 2011’de çoğu üniversite çağında olan insanlar üzerinde yapılan bir çalışma, kadınların %93’ünün çıkma teklifinin erkekten gelmesini tercih ettiğini ortaya koydu.[7] İpleri ele al! Eğer erkeklere kendin yaklaşacak kadar öz güven sahibiysen daha çok kişiyle çıkabilirsin.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Evet Derse Nasıl Davranacağına Karar Vermek

 1. 1
  Bir randevu ayarla! İvmeni yitirme. Gelişen bir ilginin, ikiniz de çıkmaya korkuyorsunuz diye solup gitmesine izin verme. Birbirinizden hoşlandığınızı öğrendiğiniz gün hemen buluşmanız gerekmiyor ama bir ya da iki hafta içinde bir randevu ayarlamaya çalış. Buluştukça birbirinizi çok daha iyi tanır, birbirinize uygun olup olmadığınızı anlarsınız.
  • Birbirinizden hoşlandığınızı itiraf ettikten sonraki ilk hafta sonu, bir randevu için iyi bir zamandır.
  • İlk randevunuz için, en azından randevunuzun bir kısmında konuşmanıza imkân verecek bir şeyler ayarlamaya çalış. Örneğin, sinemaya gitmek istiyorsan akşam yemeği de ayarla. İyi bir ilk randevu rahattır, stressizdir ve tümüyle “sana” özgüdür.
  • Randevu için çok para harcamaya gerek yok. Harika bir ilk randevu, birlikte ödev yapmak ve parkta piknik yapmak gibi basit şeyler olabilir. Randevu fikirleri bulmakta zorlanıyorsan aşağıda birkaç tane daha düşük maliyetli seçenek bulabilirsin:
   • Yerel bir panayır, eğlence ya da lunapark.
   • Paten ya da buz pateni. Paten kaymakta iyi değilsen çok daha iyi; düşmemek için birbirinizi tutmanız gerekecek!
   • Doğa yürüyüşü. Yaşadığınız yerdeki bir tepeye ya da kayalığa tırmanabilirseniz ödülünüz muhteşem (ve romantik) bir manzara olacak.
 2. 2
  Aşırı gerilme! Birbirinize hoşlandığınızı söylemenizle randevuya çıkmanız arasındaki zaman sinirlerini yıpratabilir ama endişelenmemeye çalış. İlk randevu, birini tanımak için bir fırsattır.
  • Çok gerginsen arkadaşlarınla konuş. Sana berbat geçen çok komik ilk randevu hikâyeleri anlatabilirler. En azından, sana ilk randevuların aşırı stresli olmaması gerektiğini hatırlatabilirler.
 3. 3
  İletişimde kal ama çok fazla değil. İlk randevudan önce hoşlandığın kişiye birkaç cilveli mesaj atmaktan çekinme ama aşırıya kaçma. Onu iltifat yağmuruna tutma isteğine kapılabilirsin, özellikle birbirinizden çok hoşlanıyorsanız. Ama bu isteğe karşı koy: Özellikle o senden romantik anlamda daha az deneyimliyse henüz çok başındayken çok fazla ilgi göstermen son derece korkutucu olabilir. Hatta bazı kaynaklar ilk randevudan önce bağlantıyı tümüyle keserek bir gizem havası yaratmayı tavsiye ediyor.[8]
 4. 4
  ilk randevuda kendin ol! Onun da senden hoşlandığını öğrenince davranışlarını birazcık değiştirmemek epey zordur. Yine de onun senden olduğun gibi hoşlandığını hatırla; ilk randevunda doğal olmayan bir seks kraliçesi gibi davranmana gerek yok! Yanında her zamanki gibi davran; aranızda yaptığınız esprileri yap, ona aynı şekilde takıl. Birbirinize uygunsanız çoğunlukla tüm yapman gereken budur. [9]
  Reklam

İpuçları

 • Ona senden hoşlanıp hoşlanmadığını sorarsan bunu yalnızken yap. Yanında erkek arkadaşları varken onların önünde üzerinde serinkanlı gözükme baskısı vardır ve gerçekte nasıl hissederse hissetsin, "hayır" cevabını vermeye eğilimlidir.
 • Erkeklerin de duyguları vardır. Tedirgin olduğu anlaşılıyorsa ya da yüzü kızarıyorsa ona gülme, alay etme ya da aşağılama.
 • Arkadaşlarıyla arkadaş ol ama aşırıya kaçma. Onunla ve onun arkadaşlarıyla takıldığın zaman, arkadaşlarıyla senin aynı ilgi alanlarına sahip olduğunuzu ve onlarla iyi anlaştığını görecektir. Hepiniz iyi anlaştığınızda da açıldığını fark edecektir.
 • Ona, ondan hoşlandığını söylemeden önce senden hoşlanıp hoşlanmadığını sorabileceğini unutma. "Hayır" derse "Sevindim, arkadaşlarım bana senin benden ne kadar hoşlandığını söyleyip duruyor ama ben bunu doğru olmadığını biliyordum," diye cevap verebilirsin.
 • Randevu ayarlamak için onu doğrudan davet edebilirsin ya da bir arkadaşından yardım alabilirsin. Kendini tedirgin hissediyorsan bir arkadaşınla çıktığı kişinin de sizinle gelmesini sağlayabilirsin; arkadaşın varken randevu o kadar korkutucu olmayabilir!
 • Onunla daha çok zaman geçirmeyi dene. Bunu yaparak birbirinizi daha iyi tanırsınız.
 • Bir erkeğe not yollamak, eğer o bu notu başkalarıyla paylaşırsa geri tepebilir.
 • Göz kontağı kurduğunuzda bakışlarını çevirme. Onunla ilgilenmediğini düşünebilir!
 • Ondan hoşlandığını mesajla değil yüz yüze söyle. Bu, onun için çok daha değerlidir ve sözünün arkasında olduğundan çok daha fazla emin olur.
 • Eğer sorun tedirgin olmansa ya da onu hiç göremiyorsan mesaj atman bir seçenek olabilir çünkü ne kadar gergin olduğunu göstermeden duygularını ifade edebilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • Geçmişiyle ilgili (ilişkileri ya da diğer şeyler) bir şeyler biliyorsan bu konuyu açma. Hiç kimse geçmişini kontrol edemez. En iyi ihtimalle, geçiştirecek ve bu konuyu neden açtığını soracaktır; en kötü ihtimalle onun hakkında bilgi topluyor gibi görüneceksin.
 • Ondan hoşlandığını söylediğinde biraz şoke olursa şaşırma. Ondan hoşlandığını hiç anlamamış olabilir.
 • Özellikle aynı okula gidiyorsanız ondan hoşlandığını kimlere söylediğin konusunda seçici davran; söylediklerin hızlı şekilde yayılabilir. Bunu sır olarak saklamanın en iyi yolu, kendine saklamandır. Birine söylemen şartsa en son sırrını saklayan bir arkadaşına ya da daha iyisi, ona söyleyemeyecek kadar uzakta olan birine (örneğin, bir mektup arkadaşına ya da başka bir okula giden bir arkadaşına) söyle.
 • Hoşlandığın kişiye sürekli mesaj atma. Eğer mesajlarına anında yanıt yetiştirmiyorsa bu seni gülünç ve saplantılı duruma düşürür; hemen cevap veriyorsa (makul sayıda) mesaj atmaya devam edebilirsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Referanslar

 1. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.
 2. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.
 3. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.
 4. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.
 5. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.
 6. http://www.cosmopolitan.com/sex-love/body-language/#category1-1
 7. Mills, M., Janiszewska, A, & Zabala, L., (2011). Sex differences in making risky first time relationship initiatives.
 8. http://www.yourtango.com/200949487/why-you-shouldnt-text-before-first-date
 9. Cher Gopman. Flört Koçu. Uzmanla Görüşme. 17 May 2019.

Bu wikiHow makalesi hakkında

Cher Gopman
Ortak yazarlar :
Flört Koçu
Bu makaledeki ortak yazarlar Cher Gopman. Cher Chopman New York’ta flört koçluğu hizmeti veren yerleşik bir şirket olan NYC Wingwoman Ltd. Şti.’nin Kurucusudur. 'NYC Wingwoman' çöpçatanlık, wingwoman hizmetleri, bire bir koçluk ve yoğun haftasonu eğitim kampları sunar. Cher, Sertifikalı Yaşam Koçu ve eski bir psikiyatri hemşiresidir. Çalışmaları Inside Edition, Fox, ABC, VH1 ve New York Post’ta yer almıştır. Bu makale 9.398 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 9.398 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam