Bazen bir Aslan burcuna kur yapmak, ünlü birinin dikkatini çekmek için çırpınmak gibidir. Aslan burcu çoğunlukla çok sosyaldir ve dikkatini çekmek için nasıl mücadele etmek gerektiğini bilmek zor olabilir. Neyse ki aynı zamanda tanıyacağın en gerçek ve tutkulu insanlardır. Bir Aslan burcu erkeğinin kalbini kazanmak için, onun hem öz güvenli dış kısmına hem de hassas ve şefkat dolu iç kısmına hitap etmelisin. Bir Aslan burcu erkeğinin seni daha fazla istemesini sağlamak için daha fazla ipucu istersen okumaya devam et.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 9:
Ufuk açıcı sohbetler et.

 1. 1
  Fikirlerini ve düşüncelerini seslendir. Aslan burcu insanları konuşmayı severler ve entelektüel düzeyleri kendilerine uygun kişilerle birlikte olmayı isterler. Felsefe, sanat, sinema ve politika gibi konularda konuş ve onunla hemfikir olmasan bile kendi bakış açını paylaşmaktan çekinme. Aslan burcu, fikirlerin çarpışmasından hoşlanır ve arkadaşça bir tartışmaya istekli olacaktır.[1]
  • Birlikte film izledikten sonra filmle ilgili konuşmak için turta yiyip kahve içmeye çıkın. "Ana karakterin aynı zamanda hikâyenin kötü adamı olması ilginç buldum. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?" gibi bir şey söyle.
  • Bir müzedeyseniz ve bir tablo hakkında konuşuyorsanız "Bence bu tablo, ressamın yas deneyimini simgeleyen bir metafor. Sence?" de.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 9:
Öz güvenli davran.

 1. 1
  Aslan burcu insanları, kendilerine inancı olan kişilerden etkilenir. Onunlayken başını dik tutarak ve omuzlarını geriye atarak kendine güvenli bir vücut dili kullan. Kendini eleştirmekten ya da güvensizliklerinle ilgili konuşmaktan kaçın. Onun yerine, seni özel kılan şeyleri sergile. Aslan burcu, en kendinden emin burçlardan biridir ve aynı şekilde kendinden emin bir partner arar.[2]
  • Onu bir partide görürsen ona gülümse ve yanına gidip merhaba, de. Dıştan bakıldığında tedirgin olabilirsin ama ona rahat ve kendinden emin gözükeceksin.
  • Yaptığın harika şeyler konusunda utangaç davranma. Örneğin, piyanoya olan ilgini sorarsa ona 10 yıldır piyano çaldığını ve bir yerel yarışmayı kazandığını gururla söyle.
  • Öz güveni zamanla oluşturmak emek ister. Her zaman kendine çok güvenmiyorsan rol yapmayı dene. Duruşunun düzgün olması ve içinden, "Ben muhteşemim!" ya da "Bunu yapabilirim" gibi mantraları tekrar etmek gerçekten faydalı olabilir.[3]

Yöntem 3
Yöntem 3 / 9:
Ona sık sık iltifat et.

 1. 1
  Aslan burcu erkekleri kendilerine özgü nitelikleri ve yetenekleri için kendilerine hayran olunmasını isterler. Aslan burcu insanları kendilerinden oldukça emindirler ama bu, hoşlandıkları insan tarafından gururlarının okşanmasını ve göklere çıkarılmayı sevmedikleri anlamına gelmez. Hoşlandığın Aslan burcu erkeğine, onu özel kılan bütün şeyler için iltifat et. Dış görünüşünü övebilirsin ama daha derine inmekten çekinme. Onu diğerlerinden farklı kılan şeyleri duymak isteyecektir; bunlar espri anlayışı, hikâye anlatma yeteneği ya da his sanat becerileri olabilir.[4]
  • Tekrar komik bir espri yaptığında, "Beni herkesten daha çok güldürüyorsun. Başka bir hayatta bir standup komedyeni olabilirdin," gibi bir şey söyle.
  • Eğer sana çektiği fotoğraflardan birkaçını mesajla yollarsa "Hareketi fotoğraflamakta çok yeteneklisin! Fotoğrafların öyle hoş ki,” diye cevap ver.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 9:
Moda anlayışını sergile.

 1. 1
  Aslan burçları estetikten hoşlanırlar ve genellikle kişisel tarza meraklıdırlar. Onunla zaman geçirdiğinde, kendini muhteşem hissetmeni sağlayan giysiler giyerek kendi tarz anlayışını kucakla. Bu, üstüne tam olan sevdiğin kot pantolonun ya da kendini her zaman çok çekici hissetmeni sağlayan uğurlu askılı bluzun olabilir. Ne seçersen seç, kendinden emin tavrın hoşuna gidecek ve bir dahaki sefere ne giyeceğini görmek isteyecektir.[5]
  • Bir Aslan burcunu etkilemek için belirli bir şekilde giyinmene gerek yok. Sadece sana kendini iyi hissettiren bir şey seç. Öz güvenin öne çıkacak ve onun dikkatini çekecektir.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 9:
Ona hayatıyla ilgili hedeflerini sor.

 1. 1
  Aslan burcu insanları birer yıldız olma potansiyeline sahiptir ve genellikle amaçları bunu yansıtır. Bir Aslan burcunun muhtemelen büyük hayalleri olacaktır; bu, ünlü bir oyuncu ya da alanlarında en saygı duyulan bilim insanı olmayı istemek olabilir. İlgisinin devam etmesini sağlamak için, ona hayatta neler yapmak istediğini sor. Onu tanıdıkça ne aşamadan olduğunu kontrol et ve şu anki ve ilerideki projeleriyle ilgili sorular sor. Bunlardan konuşmaktan mutlu olacak ve hayatına bu kadar aktif bir ilgi göstermen hoşuna gidecektir.[6]
  • Cesur ol ve ona, "10 yıl içinde kendini nerede görüyorsun?" gibi bir soru sor.
  • Oyunculuk dersi aldığını söylerse ona, "Bu harika! Son zamanlarda yeni teknikler üzerinde çalıştınız mı?" gibi bir şey sor.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 9:
Hayattaki tutkularının peşinden koş.

 1. 1
  Bir Aslan burcu insanı tıpkı kendisi gibi hayallerinin peşinden koşan birini ister. Ne kadar sırılsıklam âşık olursan ol, hayatla ilgili tutkularına odaklanmaya devam et. Derslerinin hepsinde elinden geleni yapmaya çalış, işte terfi etmeye çabala ve her şeyden önemlisi asla vazgeçme. Azmin ve dayanıklılığından çok etkilenecektir. Hem böylece kendi hedeflerine odaklanması için zamanı olacaktır ve bu, çoğu Aslan burcu insanı için çok önemlidir.[7]
  • Şu ana kadar hedeflerine ulaşmak için verdiğin tüm emekleri vurgula. "Yazarlık sertifika eğitimimi tamamladım. Hatta hep çok istediğim o öğretim asistanlığı işine yeni kabul edildim!" gibi bir şey söyle.
  • Birlikte vakit geçirirken hedeflerini küçük göstermekten ya da aşırı mütevazı olmaktan kaçın. Diğer burçların aksine çoğu Aslan burcu insanı, büyük hayallerinden rahatsız olmaz. Bunlardan etkilenip daha fazlasını öğrenmek isterler.

Yöntem 7
Yöntem 7 / 9:
Eğlenceli bir parti ya da bir grup aktivitesi planla.

 1. 1
  Aslan burcu erkekleri çok sosyaldir. Nasıl ilgi odağı olacaklarını bilirler ve kendileri gibi dikkatleri üstüne çekmeyi seven birini ararlar. Buna varsan evinde eğlenceli bir parti düzenle ve onu davet et. Evini dekore et, atıştırmalıkları ve içkileri hazırla, kendinden emin bir ev sahibi ol. Partiler senin tarzın değilse onu ve birkaç arkadaşını akşam oyun oynamaya ya da film izlemeye davet et.[8]
  • Aslan burcu, yakın bir romantik partnere ek olarak sosyal olmayı ve birçok arkadaşının olmasını sever. Bir parti vermek ya da eğlenceli bir grup aktivitesi düzenlemek ona, tıpkı kendisi gibi senin de bir yere hâkim olabildiğini gösterir.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 9:
Romantik ol.

 1. 1
  Bir Aslan burcu erkeği, şefkatli ve abartılı sevgi gösterilerinden hoşlanır. Bir Aslan burcu sana âşık olduğunda duygularını gösterme konusunda oldukça tutkulu olabilir. İkiniz yakınlaştıkça sen de aynısını onun için yap. Ona göz kamaştırıcı ve düşünceli hediyeler ver, hislerini ona çarpıcı biçimde göster, ona kur yapmak için ihtişamlı akşam yemekleri ve randevular planla. Sevgiye boğulmak hoşuna gidecektir ve büyük ihtimalle aynısını sana yapacaktır.[9]
  • Güzel bir mektup kâğıdına ondan hoşlanmasının bütün nedenlerini yaz.
  • Çok sevdiği bir giyim markasından ona bir gömlek ya da yaşadığın yerdeki pastaneden leziz bir pasta alarak ona sürpriz yap.
  • Şık giyin ve dışarıda güzel bir akşam yemeği planı yap. Alternatif olarak, zarif bir piknik hazırla ve su kıyısında bir akşam yemeği yiyin.

Yöntem 9
Yöntem 9 / 9:
Aslan burcu erkeğine sadık kal.

 1. 1
  Bir Aslan burcunun birçok arkadaşı olabilir ama partnerlerine sadıktırlar. Birlikte zaman geçirdiğinizde dikkatini ona ver ve istek ve ihtiyaçlarına özen göster. Birlikte dışarı çıktıysanız başka insanların dikkatini dağıtmasına izin verme ve onun kendini özel hissetmesini sağla. Aslan burçları çok sosyal olabilirler ama bağlandıkları zaman bir ilişkinin verdiği güvende olma hissini severler. Ona sadık kalarak o güven hissini ona sağlayabileceğini göster.[10]
  • Güzel bir akşam yemeğine çıktığınızda dikkatini ona ver ve telefonuna bakmaktan kaçın. kendini sohbete ver ve onunla ilgili daha çok şey öğrenmek için sorular sormaya devam et.
  • Tek eşli bir ilişkideysen gözün dışarıda olmasın. Bir Aslan burcunun gözü sadece hoşlandığı insanda olur ve partnerinin de aynı şekilde hissetmesini bekler.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 4.314 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 4.314 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam