Bir İnternet Sitesi Basit HTML Kodlamasıyla Nasıl Hack'lenir?

Bu wikiHow makalesi sana, giriş bilgilerini bulma amacıyla bir İnternet sitesinin HTML kaynak kodunu nasıl bulacağını öğretir. Çoğu İnternet sitesinin HTML’ine çoğu tarayıcıdan erişebiliyor olsan bile neredeyse hiçbir İnternet sitesi yönetici parolalarını veya diğer giriş detaylarını HTML’de saklamaz; bunu yapan siteler muhtemelen henüz geliştirilmeye başlamıştır.

Adımlar

 1. 1
  Bu yöntemin çoğu İnternet sitesinde çalışmayacağını bil. İnternet sitesi aşırı ilkel bir HTML korumasıyla yaratılmadığı sürece parolalar ve giriş bilgileri şifrelenmiş biçimlerde saklanır ve bunlara İnternet sitesinin HTML’ine bakarak erişilemez.
 2. 2
  İnternet sitesini aç. Chrome, Firefox veya Safari gibi bir İnternet tarayıcısında, hack’lemek istediğin İnternet sitesine gir.
 3. 3
  "Giriş Yap" bölümüne git. İnternet sitesinin ayrı bir oturum açma bölümü varsa oraya gitmek için Giriş Yap veya Oturum Aç bağlantısına tıkla.
  • İnternet siten bir giriş ekranı açarsa (veya giriş bölümü ana sayfadaysa) bu adımı atlayabilirsin.
 4. 4
  İnternet sitesinin kaynak kodunu aç. Her tarayıcının bunu menüden yapma şekli farklıdır; ama İnternet sitenin HTML kodunu görüntülemenin en kolay yolu Ctrl+U’ya (Windows) veya Command+U’ya (Mac) basmaktır. Böylece, İnternet sitesinin kaynak kodunun görüntülendiği yeni bir sekme açılır.
  • Microsoft Edge kullanıyorsan sayfanın HTML’ini görüntülemek için, beliren açılır menüdeki Öğeler’e tıklaman gerekir.
 5. 5
  "Arama" özelliğini aç. Kaynak kodu sekmesinde, pencerenin sağ üst köşesinde bir arama çubuğunun açılmasını sağlamak için ya Ctrl+F’ye (Windows) ya da Command+F’ye (Mac) bas.
 6. 6
  Giriş bilgilerini ara. Arama kutucuğuna password yaz, ardından, vurgulanan sonuçlar arasında gezin. Herhangi bir sonuç göremezsen aramayı pass olarak kısalt. Ardından aynı şeyi user, username, login anahtar kelimeleriyle ve giriş bilgilerini tanımlayabilecek olan diğer anahtar kelimelerle yap.
  • İnternet sitesini, İnternet sitesinin yöneticisinin bilgileriyle giriş yaparak hack’lemeye çalışıyorsan kullanıcı adı "admin" (yönetici) veya "root" (kök kullanıcı) olabilir.
 7. 7
  Yanlış bir kullanıcı adı ve parola bileşimi girmeyi dene. HTML kodları arasında yeterli arama sonucu bulamadıysan aşağıdakini yap:
  • Kaynak sekmesini kapat.
  • Kullanıcı adı (veya e-posta adresi) ve parola alanlarına rastgele harfler yaz.
  • Giriş Yap butonuna tıkla.
  • Ctrl+U veya Command+U tuşlarına basarak kaynak kodunu tekrar aç.
 8. 8
  Giriş bilgilerini aramaya devam et. Kaynak kodunu başarısız giriş sayfasında ne olduğunu görüntülemek için güncelledikten sonra, giriş bilgileriyle alakalı olabilecek anahtar kelimeleri aramak için arama çubuğunu kullanmaya devam edebilirsin.
 9. 9
  Bulunan giriş bilgilerini siteye gir. İnternet sitesinin HTML’inden bir tür kullanıcı adı ve parola elde ettiysen bilgileri İnternet sitesinin giriş yapma bölümünde kullanmayı dene. Bilgiler işe yararsa doğru bilgileri buldun demektir.
  • HTML’de bulduğun herhangi bir şeyin başarılı bir giriş yapmanı sağlama şansı oldukça düşüktür.

İpuçları

 • İnternet sitesi HTML’ini hack’lemek için alıştırma yapma arayışındaysan "Hack This Site" (Bu Siteyi Hack’le) adlı bir İnternet sitesinde hem basit hem de gerçek birkaç hack’leme problemi bulunuyor. Hack This Site mücadelelerine katılmadan önce sitede bir hesap açman gerekir.
 • HTML öğrenmek, seçtiğin İnternet sitesinin kaynak kodunu okurken sana küçük bir avantaj sağlar.

Uyarılar

 • İnternet sitesinin HTML’ini, İnternet sitesinin HTML dosyasının yüklü olduğu sunucuya erişimin olmadığı sürece kendi tarayıcından düzenleyemezsin.

Makale Bilgisi

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 141 kişi çalıştı.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Hack a Website with Basic HTML Coding, Español: hackear una página web con HTML, Português: Hackear um Site com Códigos Básicos em HTML, Italiano: Violare un Sito Web Utilizzando Codice Html, Deutsch: Eine Webseite mit einfachem HTML hacken, Français: pirater un site Internet avec du HTML, Nederlands: Een website hacken met simpele HTML code, 中文: 入侵网站, Русский: взломать сайт со стандартным HTML кодом, Bahasa Indonesia: Meretas Situs Web Menggunakan Kode Dasar HTML, العربية: اختراق موقع إلكتروني باستخدام رموز اتش تي ام ال بسيطة, 日本語: 基本的なHTMLでwebサイトをハッキングする, Tiếng Việt: Hack một trang web với mã HTML cơ bản, 한국어: HTML 코드로 웹사이트 해킹하는 법, हिन्दी: बेसिक HTML कोडिंग के जरिये किसी वेबसाइट को हैक (Hack) करें

Bu sayfaya 1.810 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?