Bu wikiHow makalesi sana, giriş bilgilerini bulma amacıyla bir İnternet sitesinin HTML kaynak kodunu nasıl bulacağını öğretir. Çoğu İnternet sitesinin HTML’ine çoğu tarayıcıdan erişebiliyor olsan bile neredeyse hiçbir İnternet sitesi yönetici parolalarını veya diğer giriş detaylarını HTML’de saklamaz; bunu yapan siteler muhtemelen henüz geliştirilmeye başlamıştır.

Adımlar

 1. 1
  Bu yöntemin çoğu İnternet sitesinde çalışmayacağını bil. İnternet sitesi aşırı ilkel bir HTML korumasıyla yaratılmadığı sürece parolalar ve giriş bilgileri şifrelenmiş biçimlerde saklanır ve bunlara İnternet sitesinin HTML’ine bakarak erişilemez.
 2. 2
  İnternet sitesini aç. Chrome, Firefox veya Safari gibi bir İnternet tarayıcısında, hack’lemek istediğin İnternet sitesine gir.
 3. 3
  "Giriş Yap" bölümüne git. İnternet sitesinin ayrı bir oturum açma bölümü varsa oraya gitmek için Giriş Yap veya Oturum Aç bağlantısına tıkla.
  • İnternet siten bir giriş ekranı açarsa (veya giriş bölümü ana sayfadaysa) bu adımı atlayabilirsin.
 4. 4
  İnternet sitesinin kaynak kodunu aç. Her tarayıcının bunu menüden yapma şekli farklıdır; ama İnternet sitenin HTML kodunu görüntülemenin en kolay yolu Ctrl+U’ya (Windows) veya Command+U’ya (Mac) basmaktır. Böylece, İnternet sitesinin kaynak kodunun görüntülendiği yeni bir sekme açılır.
  • Microsoft Edge kullanıyorsan sayfanın HTML’ini görüntülemek için, beliren açılır menüdeki Öğeler’e tıklaman gerekir.
 5. 5
  "Arama" özelliğini aç. Kaynak kodu sekmesinde, pencerenin sağ üst köşesinde bir arama çubuğunun açılmasını sağlamak için ya Ctrl+F’ye (Windows) ya da Command+F’ye (Mac) bas.
 6. 6
  Giriş bilgilerini ara. Arama kutucuğuna password yaz, ardından, vurgulanan sonuçlar arasında gezin. Herhangi bir sonuç göremezsen aramayı pass olarak kısalt. Ardından aynı şeyi user, username, login anahtar kelimeleriyle ve giriş bilgilerini tanımlayabilecek olan diğer anahtar kelimelerle yap.
  • İnternet sitesini, İnternet sitesinin yöneticisinin bilgileriyle giriş yaparak hack’lemeye çalışıyorsan kullanıcı adı "admin" (yönetici) veya "root" (kök kullanıcı) olabilir.
 7. 7
  Yanlış bir kullanıcı adı ve parola bileşimi girmeyi dene. HTML kodları arasında yeterli arama sonucu bulamadıysan aşağıdakini yap:
  • Kaynak sekmesini kapat.
  • Kullanıcı adı (veya e-posta adresi) ve parola alanlarına rastgele harfler yaz.
  • Giriş Yap butonuna tıkla.
  • Ctrl+U veya Command+U tuşlarına basarak kaynak kodunu tekrar aç.
 8. 8
  Giriş bilgilerini aramaya devam et. Kaynak kodunu başarısız giriş sayfasında ne olduğunu görüntülemek için güncelledikten sonra, giriş bilgileriyle alakalı olabilecek anahtar kelimeleri aramak için arama çubuğunu kullanmaya devam edebilirsin.
 9. 9
  Bulunan giriş bilgilerini siteye gir. İnternet sitesinin HTML’inden bir tür kullanıcı adı ve parola elde ettiysen bilgileri İnternet sitesinin giriş yapma bölümünde kullanmayı dene. Bilgiler işe yararsa doğru bilgileri buldun demektir.
  • HTML’de bulduğun herhangi bir şeyin başarılı bir giriş yapmanı sağlama şansı oldukça düşüktür.
  Reklam

İpuçları

 • İnternet sitesi HTML’ini hack’lemek için alıştırma yapma arayışındaysan "Hack This Site" (Bu Siteyi Hack’le) adlı bir İnternet sitesinde hem basit hem de gerçek birkaç hack’leme problemi bulunuyor. Hack This Site mücadelelerine katılmadan önce sitede bir hesap açman gerekir.
 • HTML öğrenmek, seçtiğin İnternet sitesinin kaynak kodunu okurken sana küçük bir avantaj sağlar.
Reklam

Uyarılar

 • İnternet sitesinin HTML’ini, İnternet sitesinin HTML dosyasının yüklü olduğu sunucuya erişimin olmadığı sürece kendi tarayıcından düzenleyemezsin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Zip Dosyası Nasıl YapılırZip Dosyası Nasıl Yapılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 28.425 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 28.425 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam