Bu wikiHow makalesi sana, giriş bilgilerini bulma amacıyla bir İnternet sitesinin HTML kaynak kodunu nasıl bulacağını öğretir. Çoğu İnternet sitesinin HTML’ine çoğu tarayıcıdan erişebiliyor olsan bile neredeyse hiçbir İnternet sitesi yönetici parolalarını veya diğer giriş detaylarını HTML’de saklamaz; bunu yapan siteler muhtemelen henüz geliştirilmeye başlamıştır.

Adımlar

 1. 1
  Bu yöntemin çoğu İnternet sitesinde çalışmayacağını bil. İnternet sitesi aşırı ilkel bir HTML korumasıyla yaratılmadığı sürece parolalar ve giriş bilgileri şifrelenmiş biçimlerde saklanır ve bunlara İnternet sitesinin HTML’ine bakarak erişilemez.
 2. 2
  İnternet sitesini aç. Chrome, Firefox veya Safari gibi bir İnternet tarayıcısında, hack’lemek istediğin İnternet sitesine gir.
 3. 3
  "Giriş Yap" bölümüne git. İnternet sitesinin ayrı bir oturum açma bölümü varsa oraya gitmek için Giriş Yap veya Oturum Aç bağlantısına tıkla.
  • İnternet siten bir giriş ekranı açarsa (veya giriş bölümü ana sayfadaysa) bu adımı atlayabilirsin.
 4. 4
  İnternet sitesinin kaynak kodunu aç. Her tarayıcının bunu menüden yapma şekli farklıdır; ama İnternet sitenin HTML kodunu görüntülemenin en kolay yolu Ctrl+U’ya (Windows) veya Command+U’ya (Mac) basmaktır. Böylece, İnternet sitesinin kaynak kodunun görüntülendiği yeni bir sekme açılır.
  • Microsoft Edge kullanıyorsan sayfanın HTML’ini görüntülemek için, beliren açılır menüdeki Öğeler’e tıklaman gerekir.
 5. 5
  "Arama" özelliğini aç. Kaynak kodu sekmesinde, pencerenin sağ üst köşesinde bir arama çubuğunun açılmasını sağlamak için ya Ctrl+F’ye (Windows) ya da Command+F’ye (Mac) bas.
 6. 6
  Giriş bilgilerini ara. Arama kutucuğuna password yaz, ardından, vurgulanan sonuçlar arasında gezin. Herhangi bir sonuç göremezsen aramayı pass olarak kısalt. Ardından aynı şeyi user, username, login anahtar kelimeleriyle ve giriş bilgilerini tanımlayabilecek olan diğer anahtar kelimelerle yap.
  • İnternet sitesini, İnternet sitesinin yöneticisinin bilgileriyle giriş yaparak hack’lemeye çalışıyorsan kullanıcı adı "admin" (yönetici) veya "root" (kök kullanıcı) olabilir.
 7. 7
  Yanlış bir kullanıcı adı ve parola bileşimi girmeyi dene. HTML kodları arasında yeterli arama sonucu bulamadıysan aşağıdakini yap:
  • Kaynak sekmesini kapat.
  • Kullanıcı adı (veya e-posta adresi) ve parola alanlarına rastgele harfler yaz.
  • Giriş Yap butonuna tıkla.
  • Ctrl+U veya Command+U tuşlarına basarak kaynak kodunu tekrar aç.
 8. 8
  Giriş bilgilerini aramaya devam et. Kaynak kodunu başarısız giriş sayfasında ne olduğunu görüntülemek için güncelledikten sonra, giriş bilgileriyle alakalı olabilecek anahtar kelimeleri aramak için arama çubuğunu kullanmaya devam edebilirsin.
 9. 9
  Bulunan giriş bilgilerini siteye gir. İnternet sitesinin HTML’inden bir tür kullanıcı adı ve parola elde ettiysen bilgileri İnternet sitesinin giriş yapma bölümünde kullanmayı dene. Bilgiler işe yararsa doğru bilgileri buldun demektir.
  • HTML’de bulduğun herhangi bir şeyin başarılı bir giriş yapmanı sağlama şansı oldukça düşüktür.

İpuçları

 • İnternet sitesi HTML’ini hack’lemek için alıştırma yapma arayışındaysan "Hack This Site" (Bu Siteyi Hack’le) adlı bir İnternet sitesinde hem basit hem de gerçek birkaç hack’leme problemi bulunuyor. Hack This Site mücadelelerine katılmadan önce sitede bir hesap açman gerekir.
 • HTML öğrenmek, seçtiğin İnternet sitesinin kaynak kodunu okurken sana küçük bir avantaj sağlar.

Uyarılar

 • İnternet sitesinin HTML’ini, İnternet sitesinin HTML dosyasının yüklü olduğu sunucuya erişimin olmadığı sürece kendi tarayıcından düzenleyemezsin.

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 48.644 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 48.644 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?