Bir ilişkide erkek arkadaşını her zaman duygusal ve cinsel anlamda mutlu etmek kolay değildir. Erkek arkadaşını duygusal anlamda mutlu etmek için onun ihtiyaçlarına ve ona ne zaman zaman vereceğine özen göstermelisin. Erkeği cinsel anlamda mutlu etmek için yeni şeyler denemeyi istemeli ve cesur ve maceraperest olmalısın. Ancak en önemli kısım erkek arkadaşını memnun ederken senin de mutlu olmandır. Bir ilişkide erkeği duygusal ve cinsel anlamda nasıl mutlu edeceğini bilmek istiyorsan şu adımları takip et.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Erkek Arkadaşını Duygusal Anlamda Mutlu Etmek

 1. 1
  Erkek arkadaşının ruh hâllerini öğren. Aynı kadınlar gibi erkekler de bazen dengesiz olabilir. Erkek arkadaşını duygusal anlamda mutlu etmek istiyorsan onun ruh hâllerini öğrenmeli ve nasıl hissettiğine bağlı olarak ne yapacağını bilmelisin. Erkek arkadaşınla ne kadar fazla zaman geçirirsen onun ruh hâllerini o kadar iyi öğrenir ve o kadar hızlı tepki vermeyi bilirsin. Erkek arkadaşının ruh hâllerini öğrenirken aklında tutman gereken bazı şeyler şunlardır:[1]
  • Ne zaman düşünceye daldığını ve yalnız bırakılmak istediğini veya ne zaman mutsuz olduğunu ve teselli edilmek ve sana açılmak istediğini bilmelisin; iki ruh hâlini karıştırırsan onu ya bunaltır ya da soğutursun.
  • Trafikte araba kullandıktan veya mükemmelin altında bir basketbol maçı yaptıktan sonra sinirlenirse üstüne gitme. Ona sokulmak veya arkadaşlarının dedikodusunu yapmak için iyi bir zaman değildir.
  • Erkek arkadaşınla "ciddi bir konuşma" yapmak istiyorsan o iyi bir ruh hâline girene kadar bekle. Stresli olduğu ve düşünmesi gereken çok şey olduğu zaman ciddi bir konu açarsan istediğin sonuçları elde edemezsin.
 2. 2
  Onu cesaretlendir. Erkek arkadaşını duygusal anlamda mutlu etmek istiyorsan onu nasıl cesaretlendireceğini ve bunu ciddi olarak nasıl yapacağını bilmen gerekir. Ona ne kadar harika, yetenekli ve komik olduğunu söyleyerek ve hayallerinin ve hedeflerinin peşinden gitmesi için yardımcı olarak onu cesaretlendirebilirsin. Gerçekten öyle olduğunu düşünmüyorsan onu cesaretlendirme; ona hayatta ilerlemesi için yardımcı olurken samimi olman gerekir.
  • Yaklaşan bir basketbol maçı varsa ona kurabiye yap veya önemsediğini bilmesi için onu bir gece önce ara.
  • Yaklaşan önemli bir sınavı, görüşmesi veya önemli bir etkinliği varsa onu öv ve olumlu hissetsin diye ona ne kadar özel olduğunu söyle.
 3. 3
  Aşırıya kaçmadan ondan ne kadar hoşlandığını söyle. Bir erkeği duygusal anlamda mutlu etmek için onu sevdiğini ya da ondan gerçekten çok hoşlandığını söyleyerek onun için ne hissettiğini bilmesine izin vermelisin. Erkek arkadaşınla vedalaşırken onu sevdiğini ya da harika olduğunu söyle ve her takıldığınızda ona iltifat etmek için en az bir sebep bul. Onu boğmadan veya abartmadan ona ne kadar özel olduğunu söyleyebilirsin.
  • Ona her gün ne kadar seksi olduğunu veya onu görmek için sabırsızlandığını söylediğin yirmi tane telefon mesajı göndermen gerekmez; bu onu biraz fazla bunaltır.
  • Sevginizin karşılıklı olduğundan emin ol. Ona sürekli ne kadar harika olduğunu söylüyor fakat hiçbir karşılık alamıyorsan o zaman bir sorun olabilir.
 4. 4
  Çok yapışkan olma. Erkek arkadaşını duygusal anlamda mutlu etmek istiyorsan o zaman sana ihtiyacı olduğunda nasıl yanında olabileceğini ve ihtiyacı olduğunda nasıl geri çekilip ona zaman vereceğini bilmelisin. Yapışkan olmak, onunla 7/24 birlikte takılmak istemek, arkadaşlarını görmesi için zaman vermemek ve yanında olmadığında her on beş saniyede bir onu kontrol etmek demektir. Bunu kim sever? Hiç kimse.[2]
  • İlişkiniz ne kadar ciddi olursa olsun her geceyi birlikte geçirmeniz gerekmez. Kız arkadaşlarınla dışarıya çıkarak iyi zaman geçir ve sorunsuz bir şekilde onun da erkek arkadaşlarıyla çıkmasına izin ver.
  • O gün takılmıyorsanız bir ya da iki kere kontrol edebilirsin ancak özellikle arkadaşlarıyla olduğunu bildiğin zaman onu saat başı arama yoksa sinirlenmeye başlayacaktır.
  • Gerçekten yapışkan olmayı bırakmak istiyorsan o zaman kendi ilgi alanlarınla uğraşabilmeli, kendi tutkularına sahip olabilmeli ve erkeğin yardımı olmadan kendine yetebilmelisin. Erkek arkadaşınla zaman geçirmenin keyfini çıkar ancak hayatın onun etrafında dönmemeli.
 5. 5
  Uzlaşmayı öğren. Erkek arkadaşını duygusal anlamda mutlu etmek için bir anlaşmazlık yaşadığınızda uzlaşabilmelisin. İkinizin de istediğinizi almanız gerektiğini veya ikinizi de mutlu edecek bir ortak bir nokta bulmanız gerektiğini bilmelisin. Uzlaşmayı öğrenmek, her karar verdiğinde kendi çıkarlarının yanı sıra erkek arkadaşınınkileri de nasıl hesaba katacağını bildiğin anlamına gelir.
  • Ayrıca istediğinizi elde etmek konusunda sıraya da girebilirsiniz; belki buluşma gecesi için restoranı sen seçersin ve o da filmi seçer.
  • Erkek arkadaşının mücadele etmektense ona istediğini vermenin daha kolay olduğunu düşündüğü için her zaman yolunu bulan kızlardan olma.
  • İyi bir ilişkide iki kişi de uzlaşmaya istekli olmalıdır.
  • Bir anlaşmazlık yaşadığınızda bağırmak yerine sakin tonda tartışmayı öğren.
 6. 6
  Kavga çıkarma. Bir erkeğin kız arkadaşıyla sebepsiz yere kavga etmek, atışmak veya tartışmak zorunda kalmaktan daha fazla nefret ettiği bir şey yoktur. Tartışacak önemli bir şeyin varsa ikinizin de konuşmaya odaklanabileceğiniz uygun bir zaman ve yer seç; ona insanların içinde bağırmaya başlayıp sana katılmasını bekleme. Onunla aynı fikirde olmadığın zaman sesini yükseltmek yerine sakin tutmayı öğren.
  • Kavga başlatasın varsa kendine neden kavga başlatmak istediğini ve aslında neye kızdığını sor. Konuyu olgun bir biçimde tartışmanın bir yolunu bul.[3]
 7. 7
  Kötü bir ruh hâlindeyse sana kızgın olup olmadığını sorma. Bu, çoğu kadının yaptığı çok rastlanan bir hatadır. Erkek arkadaşın belli bir şekilde aksiyse ve nedeninden emin değilsen (veya sebebini bilsen bile) ve bunu düzeltemeyeceğini biliyorsan o zaman "Bana kızgın mısın? Söylediğim bir şeyden dolayı mı?" diye sorma eğiliminde olabilirsin. Adamın sana kızmak için bir sebebi yoksa ve zaten kötü bir ruh hâlindeyse bu onu sadece daha da kötü hissettirir.
  • Senin kontrol edemeyeceğin bazı durumların da olduğunu bilmen gerekir. Kötü bir gün geçiriyorsa kötü bir gün geçiriyordur; dünyası senin etrafında dönmez.
 8. 8
  Eğlenmeyi unutma. Bazı kadınlar mükemmel bir ilişkiye sahip olmaya çalışmaya o kadar takıntılıdır ki gevşemeyi, rahatlamayı ve erkek arkadaşlarıyla sadece eğlenmeyi unuturlar. İlişkiler güçlü, besleyici bir bağ kurmakla ilgili olsa da aynı zamanda gülebilmek, saçmalayabilmek ve çok da uğraşmadan harika zaman geçirebilmekle de ilgilidir. Sen ve erkek arkadaşın düzenli olarak gülmüyorsanız o zaman o duygusal anlamda mutlu olamaz.
  • Mükemmel buluşmayı veya mükemmel romantik etkinliği planlamayı çok fazla kafana takma. Saçma bir film kiralayarak, alışveriş merkezinde takılarak veya hazırlıksız bir kumsal gezisi yaparak çok eğlenebilirsiniz.

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Erkek Arkadaşını Cinsel Anlamda Mutlu Etmek

 1. 1
  Ona nasıl dokunacağını bil. Erkek arkadaşını cinsel anlamda mutlu edebilmek istiyorsan o zaman ona nasıl dokunacağını ve tahrik edeceğini bilmelisin. Her erkek farklıdır ancak neredeyse her erkeğin o havaya girmek için dokunulmasını istediği birçok yer vardır. Deneyebileceğin birkaç aşk noktası şunlardır:
  • Kulağının arkasına dokun veya dudaklarını kulağının içine hafifçe dokundurarak kulağına fısılda.
  • Boynunun önünü ve arkasını hafifçe ısırarak öp.
  • Ona şehvetli bir omuz masajı yap ve daha öteye gidip gitmeyeceğini gör.
  • Öpüşürken ensesini nazikçe okşa.
  • Konuşurken beline elini koy.
  • Göğsüne bir elinle sıkıca bastır.
 2. 2
  Yeni cinsel pozisyonlar dene. Erkek arkadaşını cinsel anlamda mutlu etmek istiyorsan o zaman her seferinde aynı şeyi yapamazsın. Yaparken rahat olduğun sürece yeni pozisyonlar deneme konusunda istekli olmalısın. Her zaman aynı pozisyonda, o üstteyken, öpüşüyorsanız bunu değiştirmeyi dene ve bu sefer sen üstte ol; aynısı seks için de geçerli.
  • Denediğin her yeni şey çok iyi hissettirmez ancak sürece açık ol. Eski en sevdiğiniz pozisyonlara dönebilir ve arada yeni şeyler deneyebilirsiniz.[4]
  • Rehberlik etmesine izin ver. İstediği şeyle ilgili bir fikri olabilir. Eğer yoksa ilk önce sen yeni bir şey deneyebilirsin.
 3. 3
  Yeni yerlerde ilişkiye girin. Erkek arkadaşının mutlu olmasını istiyorsan o zaman her seferinde yatağınızın aynı bölümünde ilişkiye girmemelisiniz. Bunun yerine, evinizde veya dairenizde dolaşmayı ve vücutlarınızla köşe bucağı keşfetmeyi deneyin. İster şehrinizdeki bir otele yerleşerek ister romantik bir tatile çıkarak evinizden dışarıda ilişkiye girmekten korkmayın.
  • Sinema sevişmelerini hafife alma. Arabada öpüşmek de bir diğer eski sevilenlerdendir.
  • İnsanların içinde oynak ol. Tenha ve romantik bir yer bul ve erkek arkadaşınla eğlen.
 4. 4
  Maceraperest ol. Erkek arkadaşını cinsel anlamda memnun etmek için maceraperest olmalısın. Bu, yeni yerlere gitmekten ve ne zaman o ruh hâline girersen yeni şeyler denemekten korkmamak demektir. Maceraperest olmak için çıplak yüzmekten kumsalda öpüşmeye veya hatta bir hafta sonu yürüyüşünde bütün gece sevişmek için bir yere yerleşmeye kadar yeni şeyler denemeye istekli olmalısın.
  • Yeni şeyler denememek için sebepler bulma; bunun yerine neden eğlenceli olacağını düşün.
  • Beklenmedik bir hafta sonu tatiline çıkın. Parmağını haritaya doğrult ve seçtiğin yere gidin. Yeni yeri ve birbirinizin vücutlarını keşfederek eğlenin.
 5. 5
  Cesur ol. Cesur olmak erkek arkadaşını cinsel anlamda mutlu etmenin başka bir yoludur. Cesur olmak için erkek arkadaşına neyi ne zaman istediğini söylemelisin. Bir gece için sorumluluğu sen al ve erkek arkadaşını yatak odasına sürükleyip ona tam olarak ne yapmasını istediğini söyle. Ya da bir partinin ortasında veya kalabalık bir barda ona dön ve kulağına "Seni istiyorum." diye fısılda, eve gitme ve hemen ilişkiye girme zamanının geldiğini söyle.
  • Erkek arkadaşın cesaretini ve açık sözlülüğünü takdir edecektir ve bu onu daha da tahrik edecektir.
  • Yapmak istiyorsan yap. Erkek arkadaşın duştayken sevişme isteği duyarsan içeri süzülüp sabun seansı için ona katıl.
 6. 6
  Şehvetli ol. Erkek arkadaşın zaman zaman şehvetli olmanı sevecektir. Şehvetli olmak için cinselliğinin sınırlarını zorlamaktan korkmamalısın. Şehvetli olmanın bazı yolları şunlardır:
  • Bir erotik mağazaya git ve ne kadar saçma olursa olsun kırbaç, seks oyuncakları ve seksi kıyafetler satın al.
  • Son derece seksi iç gösteren iç çamaşırları satın al.
  • Sen yanında değilken seni düşünsün diye erkek arkadaşınla telefonda tahrik edici konuş veya mesaj gönder. Buna bayılacak.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Onun Mutlu Kalmasını Sağlamak

 1. 1
  İlişkinizi taze tut. Erkek arkadaşını duygusal ve cinsel anlamda mutlu etmek istiyorsan yıllardır birlikte olsanız bile aynı eski rutine saplanıp kalamazsın. Bir şeyleri taze tutmak için çaba sarf etmelisin yoksa ikiniz de ilgiyi kaybedersiniz. Bunu yapmanın bazı yolları şunlardır:
  • En az ayda bir kere daha önce hiç birlikte yapmadığınız bir şey yapın. Bu, kaya tırmanışı, bisiklet sürme veya kumsal voleybolu oynama olabilir.
  • Birlikte dans dersleri alın. Salsa veya salon dansı öğrenmek yeni ufuklar keşfederken vücutlarınızın uyumlu olmasını sağlar.
  • Erkek arkadaşına iltifat etmek için her hafta yeni bir yol bul. Onunla ilgili sevdiğin daha fazla şey her zaman aklına gelebilir.
  • Arada bir elde edilmesi zoru oyna. Her istediği zaman sana sahip olabileceğini hissetmemeli.
  • Kovalamanın asla bitmeyeceğini bil. Peşinde olmak için tanıştığınız günkü kadar uğraşıyor olmalı.
 2. 2
  Kıskanma. Harika bir ilişkiyi mahvetmenin en kolay yolu sebepsiz yere kıskançlığa kendini kaptırmaya başlamaktır. Kıskanıyorsan bu erkek arkadaşını sinirlendirecek ve hayal kırıklığına uğratacaktır ve ona ilişkide seni aldatmayacağına güvenecek kadar güvende hissetmediğini düşündürecektir. Tamamen zararsız olsa bile erkek arkadaşının başka bir kız hakkında konuşmasına veya hatta ondan bahsetmesine bile katlanamıyorsan kıskançlığını kontrol altında tutmaya ve erkek arkadaşını güvende hissettirmeye çalışmalısın.
  • Dedikodu yapmaktan veya etrafındaki diğer kızlarla ilgili olumsuz şeyler söylemekten uzak durabiliyorsan erkek arkadaşın bundan etkilenecektir.
  • Sağlıklı bir ilişkide olmanın bir tarafı da dışarıda karşı cinsten çok sayıda başka ilgi çekici üyenin olduğunu ve onların peşinde olmadığını bilmek demektir. Erkek arkadaşının güzel bir kızın yanında ona asılmadan duramayacağını düşünüyorsan bir sorununuz var demektir.
 3. 3
  Onu değiştirmeye [5] çalışma. Erkek arkadaşını, bir dereceye kadar, olduğu gibi sevmiyorsan o zaman neden onunla olmaya uğraşıyorsun? Erkek arkadaşının, buluşmalarınıza geç gelmesi veya aramana üç saat sonra dönüş yapması gibi konularda gelişme göstermesini istemende sorun yoktur ancak senin "mükemmel adam" profiline uysun diye görünüşünü, giyimini, düşüncelerini ve konuşmasını değiştirmeye çalışman sorundur. Bu, erkek arkadaşını kendisi gibi olamadığı ve onu gerçekte olduğu gibi sevmediğin için kızdırır.
  • Erkek arkadaşın istenilenin dışında davranışlar sergiliyorsa bunu belirtmek iyi olur. Ama yemeğini nasıl çiğnediğinden ayakkabılarını nasıl bağladığına kadar her küçük sorunu belirtirsen sürekli onun başının etini yiyorsun gibi hissedecektir.
  • Kimse mükemmel değildir. Senin hakkında da erkek arkadaşının ideal bulmadığı şeyler olabileceğini ancak bunun normal olduğunu bilmelisin.
 4. 4
  Ona zaman ver. İlişkiniz yıllardır devam ediyor olsa bile, aynı evi ve yatağı paylaşıyor olsanız bile erkek arkadaşına zaman vermeyi hiçbir zaman unutma. Birbirinize döndüğünüzde ilişkinizin daha da güçlenmesi ve sevgilinin ne kadar özel olduğunu takdir etmeye devam edebilmen için sen ve erkek arkadaşın birbirinizden ayrı biraz zaman geçirebilmelisiniz.
  • Bazen erkek arkadaşının hafta sonu kendi işini yapmasına, her seferinde yanında sen olmadan iş arkadaşlarıyla bara gitmesine veya ailesini görmesi için sensiz bir hafta sonu gezisine gitmesine izin verebilmen bir olgunluk ve güven belirtisidir.
  • Sürekli onun yanında olman gerektiğini yoksa keyifli olmadığını hissediyorsan erkek arkadaşını uzun süre mutlu edemezsin.
 5. 5
  Mutlu olduğundan emin ol. Erkek arkadaşını duygusal ve cinsel anlamda mutlu etmen önemli olsa da ilişkide senin de duygusal ve cinsel anlamda tatmin olmuş hissetmen eşit derecede önemlidir. Erkek arkadaşıyla ilgili çok dikkatli davranıp tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına dikkat etmek kadının görevi değildir; güçlü bir ilişki, karşılıklı sevgi, cesaretlendirme ve kabul ile oluşturulur. Bütün zamanını kendi ihtiyaçlarına özen göstermek yerine erkek arkadaşının ne istediğini düşünerek geçiriyorsan o zaman bir sorunun var demektir.
  • Senin ve erkek arkadaşının zamanın %100'ünde duygusal ve cinsel anlamda mutlu olmanız imkânsız olsa da ilişkinin gelişmesi için ikiniz de zamanın çoğunda mutlu olmalısınız.

İpuçları

 • Aşırı koruyucu olma.
 • Bu arada, erkekler sürekli seni aramak/mesaj göndermek zorunda olmaktan nefret ederler. Kötü bir ruh hâlinde olduğunu veya telefonda konuşmaktan rahatsızlık duyduğunu fark edersen telefon konuşmasını kısa tut. Bu erkeği gerçekten kızdırır ve daha fazla zaman istetir.
 • Kavgalarda erkekler bir kez olsun dinlenmek isterler ve çoğu zaman sana kendisini dinletmek ve ne hissettiğinle ilgili lafı uzatmanı kesmek için sana en kırıcı şeyi söylemeye çalışırlar, bu yüzden anlaşmazlığın daha da uzamasından kaçınmak istiyorsan dinle.
 • Zamanı kötü bir şey gibi görme! Hiç dünyadan kurtulmak için gittiğin bir yerin oldu mu? Erkekler sürekli rahatsız edildiğinde buna ihtiyaç duyar. Çoğu zaman arkadaşlarıyla bara gider.
 • Gerçek bir erkek için can sıkıcı olan bir şey de zekâ ve sağduyu eksikliğidir. Kadınlar, bilgisayarı veya televizyonu bağlamayı öğrenin. Emin değilsen her zaman şu anda bulunduğun internet sitesi var!

Uyarılar

 • Uyarı: Erkekler aynı şeylerden oldukça çabuk sıkılırlar. Erkeğin cinsel olarak çekilmesinin sana karşı duyguları olduğu anlamına geldiğini düşün; seninle ilişkiye girmediği her gün onun cinsel tarafı daha güçlü görünür!

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 18 kişi çalıştı. Bu makale 62.897 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 62.897 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?