Bu wikiHow makalesi sana Windows veya Mac bilgisayarından iPad’ine, çevrimdışı olarak görüntülemek için nasıl dosya kopyalayacağını öğretir. Bunu iTunes, iCloud Drive, Microsoft OneDrive ve Google Drive aracılığıyla yapabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 5:
iTunes’u Kullanmak

 1. 1
  iPad’ini bilgisayarına bağla. iPad’inin şarj kablosunun bir ucunu bilgisayarının USB girişlerinden birine tak, ardından kablonun diğer ucunu iPad’inin şarj girişine tak.
 2. 2
  Bilgisayarında iTunes’u aç. Uygulama simgesi beyaz arka plan üzerinde çok renkli müzikal bir notaya benzer.
  • iTunes senden onu güncellemeni isterse, istem penceresinde iTunes’u İndir’e tıkla ve güncelleme tamamlandıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat.
 3. 3
  ”Cihaz” simgesine tıkla. Bu, iTunes penceresinin sol üst köşesinde yer alan iPad şeklindeki bir butondur. Bu seni iPad’inin sayfasına götürür.
 4. 4
  Dosya Paylaşımı‘na tıkla. Bu sekme iTunes penceresinin en sol köşesinde, "[Senin Adın]'ın iPad’i" bölümündedir. Böylece iPad’inde dosya depolayan uygulamaların bir listesi çıkar.
 5. 5
  Bir uygulama seç. iTunes penceresinin ortasında uygulamalar sütununda, dosya eklemek istediğin bir uygulamaya tıkla. Dosya tipi uygulamaya mutlaka uygun olmak zorunda değildir (örneğin; bir Microsoft Word dosyasını iMovie klasörüne ekleyebilirsin).
  • Apple Pages, Keynote, Number, iMovie ve GarageBand uygulamalarının hepsinin kaydedilmiş projeler için iPad’inde klasörleri vardır; yani bunları herhangi bir dosya tipini depolamak için kullanabilirsin.
 6. 6
  Aşağı kaydır ve Dosya Ekle…‘ye tıkla. Bu buton sayfanın sağ alt köşesindedir. Böylece bilgisayarının Dosya Gezgini (Windows) veya Finder’ı (Mac) açılır.
 7. 7
  Bir dosya seç. iPad’e eklemek istediğin dosyayı seçmek için dosyaya tıkla. Öncelikle pencerenin sol tarafında uygun klasöre tıklayarak dosyanın klasör konumuna gitmen gerekebilir.
 8. 8
  ‘a tıkla. Pencerenin sağ alt köşesindedir. iTunes’da uygulamanın penceresinde dosyanın adını görüyor olman gerekir.
 9. 9
  Eşleştir‘e tıkla. Bu buton iTunes penceresinin sağ alt köşesindedir. Böylece dosya, iPad’inde seçtiğin uygulamaya eklenir. Bu noktada, internete bağlı olmasan bile dosyayı iPad’inde istediğin zaman açabilirsin.
  • Eşleştirme tamamlandıktan sonra ana sayfaya dönmek için Bitti’ye tıklayabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 5:
iCloud Drive’ı Kullanmak

 1. 1
  Bir bilgisayarda iCloud’u aç. Tarayıcında https://www.icloud.com/ adresine git. Bu, iCloud giriş sayfasını açar.
 2. 2
  iCloud hesabına giriş yap. Apple ID e-posta adresini ve şifreni gir, ardından butonuna tıkla.
  • iCloud’a zaten giriş yaptıysan bu adımı atla.
 3. 3
 4. 4
  ”Yükle” simgesine tıkla. Altında yukarı bakan bir ok bulunan bir buluta benzeyen bu simge sayfanın en üstündedir. Böylece bir Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
  • Dosyayı belli bir klasöre kaydetmek istiyorsan, öncelikle dosyayı kaydetmek istediğin klasöre tıkla.
 5. 5
  Dosyaları seç. iCloud Drive’a yüklemek istediğin bir dosyaya tıkla veya dosyaları ayrı ayrı seçmek için dosyalara tıklarken Ctrl butonuna (Windows) veya Command butonuna (Mac) basılı tut.
  • Ayrıca belli bir konumdaki tüm dosyaları seçmek için, bir dosyaya tıkladıktan sonra Ctrl+A (Windows) veya Command+A butonlarına basabilirsin.
 6. 6
  ‘a tıkla. Pencerenin sağ alt köşesindedir. Böylece dosyaların iCloud Drive’a yüklenmeye başlaması için yönlendirilir.
 7. 7
  Dosyalarının yüklenmesini bekle. Bu, dosyaların toplam boyutuna bağlı olarak birkaç saniyeden birkaç saate kadar sürebilir. Dosyaların yüklenmesi bittiğinde devam edebilirsin.
 8. 8
  iPad’inin Dosyalar uygulamasını aç. Bu uygulama beyaz bir arka plan üzerinde mavi bir klasöre benzer. iOS 11’de iCloud Drive uygulamasının yerini Dosyalar uygulaması aldı; bu yüzden iPad’inde iCloud dosyalarını indirmek için gideceğin yer burasıdır.
 9. 9
  Gözat sekmesine dokun. Ekranın sağ alt köşesindedir.
 10. 10
  iCloud Drive’a dokun. Bunu “Konumlar” başlığının altında görürsün. Böylece iCloud Drive’ının içerikleri açılır.
  • Bu seçeneği görmezsen, açılması için öncelikle “Konumlar” başlığına dokun.
 11. 11
  Dosyalarını seç. Ekranın sağ üst köşesindeki Seç’e dokun, ardından iPad’ine taşımak istediğin her bir dosyaya dokun.
 12. 12
 13. 13
  Bir “iPad’imde” klasörü seç. “iPad’imde” başlığının altında, iCloud Drive fotoğraflarını kopyalamak istediğin klasör olarak seçmek için bir klasöre dokun (Pages gibi).
  • ”iPad’imde” başlığının altında herhangi bir klasör görmezsen, gözükmeleri için iPad’imde’ye dokun.
 14. 14
  Kopyala‘ya dokun. Ekranın sağ üst köşesindedir. Böylece seçtiğin dosyalar seçtiğin klasöre eklenir ve internete bağlı olmadığında bile iPad’inde kullanılabilir hale gelir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 5:
Microsoft OneDrive’ı Kullanmak

 1. 1
  OneDrive’ı bir bilgisayarda aç. Tarayıcında https://onedrive.com/ adresine git. Bu, Microsoft hesabına giriş yaptıysan senin Microsoft OneDrive ana sayfanı açar.
  • Microsoft hesabına giriş yapmadıysan, devam etmeden önce e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  Yükle‘ye tıkla. Sayfanın en üstündedir. Açılır bir menü görünür.
  • Dosyayı belli bir klasöre kaydetmek istersen, öncelikle dosyayı kaydetmek istediğin klasöre tıkla.
 3. 3
  Dosyalar‘a tıkla. Bu seçenek açılır menüde yer alır. Böylece bir Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
  • Dosyalarla dolu bir klasör yüklemek istersen, burada bunun yerine Klasör‘e tıkla.
 4. 4
  Dosyaları seç. OneDrive’a yüklemek istediğin bir dosyaya tıkla veya dosyaları ayrı ayrı seçmek için dosyalara tıklarken Ctrl butonuna (Windows) veya Command butonuna (Mac) basılı tut.
  • Ayrıca belli bir konumdaki tüm dosyaları seçmek için, bir dosyaya tıkladıktan sonra Ctrl+A (Windows) veya Command+A butonlarına basabilirsin.
  • Bir klasör yüklemek istiyorsan, bunun yerine yüklemek istediğin klasöre tıkla.
 5. 5
  ‘a tıkla. Pencerenin sağ alt köşesindedir. Bu, dosyalarını OneDrive’a yüklenmeye başlaması için yönlendirir.
 6. 6
  Dosyaların yüklenmesinin bitmesini bekle. Bu adım için gereken zaman, dosyalarının toplam boyutuna göre değişir. Yükleme tamamlandığında devam edebilirsin.
 7. 7
  iPad’inde OneDrive’ı aç. Mavi bir arka plan üzerinde iki buluta benzeyen OneDrive uygulama simgesine dokun. Bu, giriş yaptıysan OneDrive ana sayfanı açar.
  • Giriş yapmadıysan yine e-posta adresini ve şifreni gir.
 8. 8
  Dosyalarını seç. Bir dosyayı seçmek için ona dokun ve basılı tut, ardından iPad’ine indirmek istediğin diğer tüm dosyalara/klasörlere dokun.
 9. 9
 10. 10
  Dosyalar’a Kaydet‘e dokun. Bu klasör şekilli simge ekranın altındaki menüde yer alır.
 11. 11
  Bir “iPad’imde” klasörü seç. “iPad’imde” başlığının altında, OneDrive dosyanı kaydetmek istediğin klasör olarak seçmek için bir klasöre dokun (Pages gibi).
 12. 12
  Ekle‘ye dokun. Ekranın sağ üst köşesindedir. Artık internete bağlı olmasan bile dosyanı iPad’inde açabilirsin.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 5:
Google Drive’ı Kullanmak

 1. 1
  Bir bilgisayarda Google Drive’ı aç. Tarayıcında https://www.drive.google.com/ adresine git. Bu, Google Hesabına giriş yaptıysan Google Drive hesabını açar.
  • Google Drive’a giriş yapmadıysan, mevcutsa Google Drive’a Git butonuna bas, ardından devam etmeden önce e-posta adresini ve şifreni gir.
 2. 2
  YENİ‘ye tıkla. Ekranın sol üst köşesinde yer alan mavi bir butondur. Bu, açılır bir menü açar.
  • Dosyayı belli bir klasöre kaydetmek istiyorsan öncelikle dosyayı kaydetmek istediğin klasöre tıkla.
 3. 3
  Dosya yükle‘ye tıkla. Bu seçenek açılır menüde yer alır.
 4. 4
  Dosyaları seç. Google Drive’a yüklemek istediğin bir dosyaya tıkla veya dosyaları ayrı ayrı seçmek için dosyalara tıklarken Ctrl butonuna (Windows) veya Command butonuna (Mac) basılı tut.
  • Ayrıca belli bir konumdaki tüm dosyaları seçmek için, bir dosyaya tıkladıktan sonra Ctrl+A (Windows) veya Command+A butonlarına basabilirsin.
 5. 5
  ‘a tıkla. Pencerenin sağ alt köşesinde yer alır. Böylece dosyaların Google Drive’a yüklenmeye başlaması için yönlendirilir.
 6. 6
  Dosyalarının yüklenmesini bekle. Bu adım için gereken zaman dosyalarının ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişir. Yükleme tamamlandığında devam edebilirsin.
 7. 7
  iPad’inde Google Drive’ı aç. Beyaz arka plan üzerinde yeşil, mavi ve sarı bir üçgene benzeyen Google Drive uygulama simgesine dokun. Bu, giriş yaptıysan Google Drive ana sayfasını açar.
  • Google Drive’a giriş yapmadıysan, dosyaları yüklediğin hesabın e-posta adresini ve şifresini yine gir.
 8. 8
  Dosyalarını seç. Bir dosyayı seçmek için dosyaya dokun ve basılı tut, ardından seçmek istediğin diğer dosyaların her birine dokun.
 9. 9
  butonuna dokun. Ekranın sağ alt köşesinde yer alır. Açılır bir menü görünür.
 10. 10
  Çevrimdışıyken kullanılabilir yap‘a dokun. Bu seçenek açılır menüde yer alır. Bunu yapman, iPad’in internete bağlı olmadığında bile dosyaları Google Drive içerisinden açabileceğin anlamına gelir.
  • Dosyalar uygulamasında bir Google Drive seçeneği bulunur; ancak diğer bulut depolama uygulamalarında yapabileceğinin aksine Google Drive’dan birden fazla dosya indiremezsin.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 5:
iPad’inde Dosyalar’ı Açmak

 1. 1
 2. 2
  Gözat sekmesine dokun. Ekranın sağ alt köşesinde yer alır. Böylece iPad’inin “Dosyalar” depolama konumlarının bir listesi açılır.
 3. 3
  iPad’imde seçeneğine dokun. Bunu ekranın ortasında bulursun. Dokunduğunda, iPad’inde bulunan klasörlerin bir listesi açılır.
  • Bu seçeneği göremezsen, önce Konumlar başlığına dokun.
  • Klasörlerin listesi zaten açıksa iPad’imde‘ye dokunmana gerek yoktur.
 4. 4
  Seçili uygulamanın klasörüne dokun. Klasör açılır.
  • Örneğin; dosyaları “Pages” klasörüne yerleştirdiysen burada Pages‘a dokunursun.
 5. 5
  Yüklenen dosyanı seç. Görüntülemek için, yüklenmiş bir dosyaya dokun. Bunu iPad’inde Internet’e bağlı olsan da olmasan da istediğin zaman yapabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Çoğu bulut depolama uygulaması, dosyalarını çevrimdışıyken kullanılabilir hale getirmek için kullanabileceğin bir “Çevrimdışı” seçeneğine sahiptir. Bunu genelde bir dosyayı seçip menü simgesine (⋮) dokunarak ve ardından Çevrimdışı seçeneğine dokunarak yapabilirsin.
 • Bir dosyayı iPad’inin Dosyalar uygulamasına indirdiğinde, dosyayı iPad’inde kaybolmasına neden olmadan bulut depolama hizmetinden silebilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • iPad’inde iOS 11 veya üstü yüklü değilse Dosyalar uygulaman olmayacaktır. Öyleyse, dosyaları seçtiğin uygulama içinden açman gerekir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 14.143 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 14.143 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam