Bu wikiHow makalesi, hem Instagram İnternet sitesini hem de Windows 10 için Instagram uygulamasını kullanarak bir Windows bilgisayardan Instagram hesabına nasıl erişeceğini öğretir. Bu seçeneklerden hiçbiri işine yaramazsa BlueStacks adı verilen ücretsiz bir Android emülatör programını da kullanabilirsin. İnternet sitesi üzerinden Instagram'a fotoğraf veya video yükleyemezsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Instagram İnternet Sitesini Kullanmak

 1. 1
  Instagram'ı aç. İnternet tarayıcından https://www.instagram.com/ adresine git. Instagram hesabına giriş yaptıysan Instagram yayının açılacaktır.
  • Instagram hesabına giriş yapmadıysan sayfanın sağ alt tarafındaki Giriş yap bağlantısına tıkla, ardından Instagram kullanıcı adını (veya telefon numaranı/e-posta adresini) ve şifreni gir.
 2. 2
  Yayınını incele. Takip ettiğin kişilerin gönderilerini görüntülemek için ekranını kaydır. Ayrıca sayfanın üstündeki "Ara" metin kutusundan kullanıcıları veya etiketleri arayabilirsin.
 3. 3
  Bir gönderiyi beğen. Bunu yapmak için bir gönderiye çift tıklayabilir veya gönderinin altındaki işaretine tıklayabilirsin.
 4. 4
  Bir gönderiye yorum ekle. Bir yazının yorumlarının altındaki "Yorum ekle..." metin kutusuna tıkla (veya gönderinin hemen altındaki konuşma balonu simgesine tıkla), ardından yorumunu yaz ve Enter’a bas.
 5. 5
  Etkinliğini görüntüle. En son beğenileri, yorumları ve diğer kişilerden gelenleri görmek için sayfanın sağ üst tarafındaki "Etkinlik" simgesine tıkla.
 6. 6
  Profilini görüntüle. Sayfanın sağ üst köşesindeki profil simgene tıkla. Bunu yaptığında profil sayfan açılır ve buradan yüklediğin fotoğraf ve videoları görüntüleyebilirsin.
  • Instagram İnternet sitesi üzerinden fotoğraf veya video yükleyemezsin.
  • Sayfanın üstündeki Profili Düzenle düğmesine tıklayarak profil bilgilerini düzenleyebilir veya şifreni değiştirmek, bildirim ayarlarını düzenlemek veya oturumu kapatmak için buradaki dişli şeklindeki simgeye tıklayabilirsin.
 7. 7
  İnsanları takip et veya takibi bırak. Takip etmek için bir kişinin profil sayfasının üstündeki mavi renkli Takip Et düğmesine tıkla veya takip edilen hesabı takip etmeyi bırakmak için sayfasının üstündeki gri Takip ediliyor düğmesine tıkla.
  • Ayrıca Instagram'ın İnternet sitesi üzerinden kişileri engelleyebilir veya kişilerin engelini kaldırabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Instagram Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Windows 10 için Instagram uygulamasını indir. Ekranın sol alt köşesindeki Windows logosuna tıklayarak Başlat 'ı aç, ardından aşağıdakileri yap:
  • Store yaz.
  • Microsoft Store’a tıkla.
  • "Ara" kutusuna tıkla.
  • Instagram yaz.
  • Açılan menüden Instagram’a tıkla.
  • Al düğmesine tıkla.
 2. 2
 3. 3
  Instagram'da oturum aç. "Kullanıcı Adı" alanına e-posta adresini, kullanıcı adını veya telefon numaranı gir, ardından "Parola" alanına şifreni yaz ve Enter tuşuna bas.
  • Pencerenin alt kısmında sadece bir Kayıt Olun bağlantısı görüyorsan ona tıkla ve ardından sonraki pencerenin altındaki Giriş Yap bağlantısına tıkla. Bu, oturum açma penceresini açacaktır.
 4. 4
  Instagram'a yükle. Pencerenin altındaki simgesine tıkla, ardından bir fotoğraf seç (veya bilgisayarın destekliyorsa fotoğraf çek), bir filtre ve/veya bir açıklama ekle ve fotoğrafı Instagram sayfana göndermek için Paylaş’a tıkla.
 5. 5
 6. 6
  Instagram uygulamasını mobil uygulama gibi kullan. Windows 10 için Instagram, Instagram'ın iPhone ve Android sürümleriyle neredeyse aynı şekilde çalışır, yani mobildeki özelliklerin tamamı bunda da mevcuttur.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
BlueStacks Kullanmak

 1. 1
  BlueStacks İnternet sitesini aç. İnternet tarayıcından https://www.bluestacks.com/ adresine git. Böylece BlueStacks oynatıcısını indirebileceğin siteye ulaşacaksın.
  • BlueStacks, Android uygulamalarını bilgisayarından kullanmana izin veren bir Android emülatörüdür.
 2. 2
  Bluestacks İndir düğmesine tıkla. Bu yeşil düğme, sayfanın ortasındadır ancak görmek için sayfayı aşağı kaydırman gerekebilir.
 3. 3
  Belirtildiğinde İndir düğmesine tıkla. Bu yeşil düğme, sayfanın en üstünde yer alır. BlueStacks EXE dosyası bilgisayarına indirilecektir.
  • Bazı İnternet tarayıcıları için bir kayıt yeri seçmen ve/veya dosyayı indirmek istediğini doğrulaman gerekir.
 4. 4
  BlueStacks'i kur. Bunu yapmak için BlueStacks EXE dosyasına çift tıkla, ardından aşağıdakileri yap:
  • Belirtildiğinde Evet’e tıkla.
  • Belirtildiğinde Şimdi kur düğmesine tıkla.
  • BlueStacks’in kurulmasını bekle.
 5. 5
  BlueStacks’in yüklenmesini bekle. BlueStacks'in başlatılması özellikle bilgisayarın ortalamanın altında ise bir dakika veya daha uzun sürebilir.
 6. 6
  Uygulamalarım sekmesine tıkla. Bu, BlueStacks penceresinin sol üst köşesindedir.
  • BlueStacks yeni bir uygulama, sekme veya klasör açtığında ara sıra bir reklam gösterecektir. Bir reklam gördüğünde, pencerenin sağ üst köşesindeki zamanlayıcının geri sayımını bekle ve ardından sağ üst köşedeki X’e tıkla.
 7. 7
  Sistem uygulamaları’na tıkla. Bu klasör, BlueStacks penceresinin sol üst köşesindedir. Bunu yaptığında klasör açılır.
 8. 8
 9. 9
  Arama çubuğuna tıkla. Bu seçenek, BlueStacks penceresinin en üstündedir.
 10. 10
  Instagram yaz. Bunu yaptığında seçeneklerin bulunduğu bir menü açılacaktır.
 11. 11
  Instagram’a tıkla. Bu, açılan menüdeki ilk seçenek olmalıdır. Böylece Instagram uygulaması açılacaktır.
 12. 12
  YÜKLE’ye tıkla. Bu yeşil düğme, BlueStacks sayfasının sağ üst kenarındadır.
 13. 13
  Belirtildiğinde KABUL ET’e tıkla. Instagram yüklenmeye başlayacaktır.
 14. 14
  Instagram'ın indirilmesini bekle. Bu işlem yalnızca birkaç saniye sürecektir, ancak Instagram uygulama sayfasının en üstündeki çubuktan inen uygulamanın ilerlemesini izleyebilirsin.
 15. 15
  ’a tıkla. Bu, YÜKLE düğmesinin bulunduğu yerdeki yeşil bir düğmedir. Bunu yaptığında Instagram açılır.
 16. 16
  Instagram hesabına giriş yap. E-posta adresini (veya kullanıcı adını veya telefon numaranı) ve şifreni gir. Böylece BlueStacks’ta Instagram mobil uygulaması açılacaktır ve bu noktadan sonra Instagram’ı mobilde kullandığın gibi kullanmaya başlayabilirsin.
  • İlk olarak, Instagram sayfasının en altından Oturum Aç’a tıklaman gerekebilir.
  Reklam

İpuçları

 • Bilgisayarında Instagram uygulamasını çalıştırmak için ayrıca Nox App Player, ARChon vb. Android emülatörlerini kullanabilirsin.
 • Google Chrome ve Safari’de farklı yolları kullanarak Instagram İnternet sayfasında fotoğraf yüklemek teknik olarak mümkündür.
Reklam

Uyarılar

 • BlueStacks kullanırken, aslında Android 5.0 işletim sistemini kullanıyorsundur. Mevcut işletim sistemi Android 8.0 olduğundan, bazı uygulamalar düzgün çalışmayabilir veya belirli özellikleri desteklemeyebilir ve hatta bazı uygulamalar ise BlueStacks’ta hiç çalışmayabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 1.625 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 1.625 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam