Astral seyahat, astral bedenin fiziksel bedeni terk ederek astral düzlemde seyahat etmesiyle beden dışı bir deneyim yaşanması anlamına gelir. İnsanlar bunu genelde hastayken veya ölmek üzereyken yaşarlar; ancak astral seyahati isteyerek gerçekleştirmek de mümkündür. Bu makale, seyahate nasıl başlanacağına dair yönergeler içerir.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Hazırlanmak

 1. 1
  Sabahleyin başla. Astral seyahati gece, uyumadan hemen önce yapmak yerine sabahın erken saatlerinde, hâlâ uykuluyken yap. Kimileri seyahat için gereken rahatlığa ve farkındalık seviyesine gündoğumu esnasında daha kolay erişildiğini söyler. Yine de astral seyahati herhangi bir saatte yapmak mümkündür; yani kesin kurallar yoktur. Ne zaman yapılacağı tercih meselesidir; gereken güç hissedildiğinde seyahate çıkılabilir.
 2. 2
  Doğru atmosferi yarat. Astral seyahat derin bir rahatlama hâlinde olmayı gerektirir; bu yüzden evinin tamamen rahat olduğun bir kısmında yapılmalıdır. Yatağına veya kanepene yat, zihnini ve bedenini gevşet.
  • Astral seyahati odada biri olmadan, yalnız başına yapmak daha kolaydır. Genelde partnerinle uyuyorsan astral seyahat yapmak için yatak odası dışında bir oda seç. Seyahati yapmanın en iyi zamanı odada kimse olmadığı zamandır. Ayrıca astral uçuştayken odaya kimsenin girmeyeceğinden de emin ol.
  • Abajurları kapat veya perdeleri çek. Ayrıca odadaki dikkat dağıtıcı gürültüleri ortadan kaldır. Dikkatini dağıtacak herhangi bir şey, ulaşman gereken rahatlık hâlini bozabilir.
 3. 3
  Uzan ve gevşe. Tercih ettiğin odada sırt üstü uzan. Gözlerini kapat ve zihnini dikkat dağıtıcı düşüncelerden arındır. Bedenine ve hislerine odaklan. Burada amaç zihnen ve bedenen tam bir rahatlamaya erişmektir.
  • Kaslarını sıkıp bırak. Ayak parmaklarınla başla ve yukarı doğru çık; başına doğru kademeli olarak ilerle. Tamamladığında tüm kaslarının tamamen rahatlamış olduğundan emin ol.
  • Derin nefes al ve nefesini tamamen ver. Göğsünde ve omuzlarında baskı olmasın; rahatla.
  • Zihnini nefes alıp vermeye odakla. Kendini hârici endişelere kaptırma ve zihnini hemen ruhunun vücudundan ayrıldığı düşüncesiyle meşgul etme. Yalnızca gevşemene izin ver.
  • Hazırlık amacıyla titreşimlerini artırmak ve hızlandırmak için bir kuvars kristali kullanmanın yardımı olabilir. Kristali üçüncü gözünün üzerinde, gözlerin kapalıyken ve derin nefesler alıp verirken kaşlarının ortasının biraz üzerinde hafifçe tut. Titreşimleri ve kafanın boşaldığını hisset; zihninde altın renginde, beyaz, mor veya herhangi bir renkte bir ışık canlandırabilirsin. Meditasyon ve astral seyahat esnasında kristali elinde tutabilirsin veya göğsüne ya da karnına koyabilirsin. Kristal, yüksek titreşimleri sayesinde seni güçlendirir ve korur; negatif enerjilerin düşük titreşimleri vardır.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Ruhu Bedenden Ayırmak

 1. 1
  Hipnotik bir hâle eriş. Bu hipnotik hâl normalde hipnagojik hâl olarak bilinir. Bedeninin ve zihninin neredeyse uyku hâlinde olmasına izin ver; ama bilincini tamamen kaybetme. Uyanıklık ve uyku arasında, hipnotik bir hâlde olmak astral seyahatin gerçekleşmesi için gereklidir. Bu hâle aşağıdaki yöntemi kullanarak ulaş:
 2. 2
  Bir titreşim hâline gir. Birçok kişi, ruh bedenden ayrılmaya hazırlanırken farklı frekans dalgalarında oluşan titreşimler hissettiğini söyler. Titreşimler seni korkutmasın; çünkü korku bu derin düşünce hâlinden çıkmana neden olabilir. Bunun yerine, ruhun bedeninden ayrılmaya hazırlanırken kendini titreşimlerin eline bırak.
 3. 3
  Ruhunu bedeninden ayırmak için zihnini kullan. Yattığın odayı zihninde canlandır. Ayağa kalkmak için bedenini zihninde hareket ettir. Etrafına bak. Yataktan kalk ve odanın içinde yürü, ardından arkana dön ve yataktaki bedenine bak.
  • Bedenine odanın başka bir yerinden bakıyor gibi ve bilincin artık bedeninden ayrıymış gibi hissediyorsan beden dışı deneyimin başarılı olmuştur.
  • Bazıları için bu noktaya ulaşmak bir hayli çalışma gerektirir; bazıları ise sanki nefes alır gibi doğal bir şekilde bu aşamaya gelir. Her hâlükârda, arzu edildiği ve yeterince alıştırma yapıldığı takdirde bunu herkes başarabilir. Bedenini ruhundan tamamen ayırmakta zorlanıyorsan başta yalnızca bir elini veya bir bacağını ayırmayı dene. Odada dolaşabilir hâle gelene kadar alıştırma yap.
 4. 4
  Bedenine geri dön. Ruhun bedenine görünmez bir güçle her zaman bağlı kalır; bu güce "gümüş kordon" dendiği olur. Gücün ruhunu bedenine dönüş yolunda yönlendirmesine izin ver. Bedenine yeniden gir. El ve ayak parmaklarını oynat -yalnızca zihninde değil, fiziksel olarak da- ve bilincinin tamamen yerine gelmesine izin ver.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Astral Düzlemi Keşfetmek

 1. 1
  Ruhunu bedeninden ayırdığından emin ol. Ruhunu aynı odadayken bedeninin dışına çıkarmada ustalaştıktan sonra iki ayrı düzlemde olduğundan emin olmak isteyebilirsin.
 2. 2
  Daha fazlasını keşfet. Sonraki astral seyahatlerinde sana daha az tanıdık gelen yerlere git. Her seferinde, daha önce fark etmediğin detayları not et. Her seanstan sonra bu detayları fiziksel olarak doğrula. Birkaç seyahat sonrasında, gerçekten astral seyahat yapmış olmanın verdiği özgüvenle hiç bilmediğin yerlere gidebilecek deneyime sahip olacaksın.
 3. 3
  Bedenine dön. Kimileri, özellikle bilinmedik yerlere gidecek kadar pratik yapıldığında astral seyahatin tehlikeli olduğunu söyler; ancak durum böyle olmak zorunda değil. Bu kişiler astral seyahatin ne olduğunu ya anlamıyorlardır ya da yeterince koruma kullanmadıkları için ondan korkuyorlardır. Kendi yönteminle koruma talep ettiğin sürece astral seyahat iyi bir deneyim olacaktır. Astral seyahat yapmadan önce kendini parlak, beyaz bir ışığın içinde hayal etmek güzel olabilir. Bunu etrafında veya içinde bulunan bir bulut olarak hayal et; böylece diğer düşünce biçimlerinden veya negatif enerji biçimlerinden korunmuş olursun.
  • Keşfedilecek çok şey var; ama zarar göreceğini düşünmediğin sürece herhangi bir zarar görmeyeceğini bil. Beden dışı deneyim yaşamanın heyecanı bazı kişileri uzun süre bedenlerinin dışında tutabilir ki bunun gümüş kordon zayıflattığına inanılır; ancak gümüş kordonun gücü azalmaz. Kordon saf enerjiden oluşmuştur ve enerji yok edilemez veya ortadan kaldırılamaz; yalnızca bir yerden bir yere taşınabilir veya bir şekilden diğerine dönüştürülebilir. Yani astral seyahat seni endişelendirmesin; bu doğal, güçlü ve iyileştirici bir şeydir.
  • Gümüş kordon asla kopmaz; ancak bedeninin dışında çok fazla enerji harcarsan ruhunun geri dönüşünün gecikebileceği söylenir. Yine de ruhun ve bedenin öylesine doğal bir biçimde bağlıdır ki ruhun doğru zaman geldiğinde doğal olarak geri dönecektir.
  • Kimileri astral seyahat esnasında şeytanların bedeni ele geçirebileceğini söyler. Bunun olacağından korkuyorsan astral seyahat yapmadan önce odanı dua ederek takdis et. Gerçi bu kulaktan dolma bir bilgidir ve ışık koruması talep ettiğin için zaten kötü bir şey olmayacaktır.
  • Ruhun astral seyahatteki diğer ruhlarla da etkileşime geçebilir. Seyahati en az senin kadar pratik yapmış olan bir arkadaşınla dene. Kimileri astral seksin aklı baştan alacak derecede güzel olduğunu söyler. Yine de bedenine dönmeyi hiçbir zaman unutma.
  • Astral seyahat esnasında başkalarını iyileştirmek mümkündür; bu çok güçlü bir uzaktan iyileştirme biçimidir. Hasta kişiyi, mesela yatağında yatıyormuş gibi gözünün önüne getir. O esnada fiziksel olarak yatakta olup olmamasının bir önemi yoktur; çünkü astral düzlemde zamanın ve mekanın bir önemi yoktur. Dua ettiğin varlıktan her zaman korunma, iyileştirme gücü ve yardım talep et ve gözünde bir ışık canlandır. Bunu astral seyahat esnasında her an isteyebilirsin. Ellerinde bir ışık hayal et; mümkün olduğunca beyaz ve güçlü olsun. Ardından, hazır hissettiğinde bir elini hastanın alnına, diğerini de karnına koyarak ışığı onun içine aktar. Amacın açık olmalı ve ona karşı sevgiden başka bir şey hissetmemelisin. Bazen insanlar, kaynağının sen olduğunu söylemesen bile sana gelip başlarına harika bir şey geldiğini söyleyeceklerdir. Astral maceralarının tadını çıkar!
  Reklam

İpuçları

 • Astral seyahate çıkmaya çalışırken yorgun olmamak en iyisidir; çünkü bu haldeyken konsantre olmakta zorlanırsın. Sabahki uykulu hâller bütün günün yorgunluğundan daha çok işe yarar.
 • İstediğin yere gitmekte özgürsün. Ama ilk birkaç seferinde çok uzağa gitme. Astral düzleme tam aşina değilsen önce yakın yerlere yürü/uç.
 • Bedenine dönmekte zorlanırsan bedenine ışık hızıyla çarptığını hayal et. Nerede olursan ol bir saniye içinde geri dönebilirsin. Ruhunun zaman ve mekândan bağımsız olduğunu unutma.
 • Ruhunu bedeninden ayırırken bedenini soluk bir renge bürünmüş gibi, ruhunu da rengarenk bir şekilde bedeninden yavaşça kaçar gibi hayal etmenin yardımı olabilir.
 • Kötü varlıkların enerjini emmesine engel olmak için Astral Seyahat yaparken beyaz veya sarımsı bir ışık tarafından çevrelendiğini hayal et.
 • Beden dışı deneyim yaşarken Astral Düzlem’de bir şey tarafından zihinsel veya fiziksel olarak zarar göremezsin.
 • Astral Düzlem’de etkileşimler sınırsızdır.
 • Hipnotik hâle girmekte zorlanıyorsan gözünde bir merdiven canlandır ve basamakları çıktıkça gevşe.
 • Astral seyahati uzun bir süre tek başınayken yapmak en iyisidir; çünkü kimileri seyahate çıkmayı hemen başaramazlar.
 • Astral seyahat yapmak için en iyi zaman sabah 5 ile 7 saatleri arasıdır.
Reklam

Uyarılar

 • Astral Seyahat’te en büyük etken inançtır. Ruhunun ele geçirileceğine inanırsan ele geçirilmiş gibi hissedebilirsin. "Gümüş kordonun" zayıfmış ve bu yüzden bedenine dönemiyormuş gibi hissedersen sıkışıp kalmış gibi hissedersin. Hisler ve düşünceler Astral Düzlem’de aniden dışa vurulur; düşündüğün/korktuğun herhangi bir şey gerçekleşiyor gibi görünebilir. Olumlu düşün. Korku filmi izledikten sonra Astral Seyahat yapmaya çalışma.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

El Falı Nasıl BakılırEl Falı Nasıl Bakılır?
Spiritüel Çakralar Nasıl AçılırSpiritüel Çakralar Nasıl Açılır?
Telekinezi Nasıl GeliştirilirTelekinezi Nasıl Geliştirilir?
Çekim Yasası Nasıl UygulanırÇekim Yasası Nasıl Uygulanır?
Nazar Nasıl GiderilirNazar Nasıl Giderilir?
Namaz Nasıl KılınırNamaz Nasıl Kılınır?
Numerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl BulursunNumerolojide Şanslı Sayılarını Nasıl Bulursun?
Bayram Nasıl KutlanırBayram Nasıl Kutlanır?
Geçmiş Yaşamlar Nasıl HatırlanırGeçmiş Yaşamlar Nasıl Hatırlanır?
Telepati Nasıl GeliştirilirTelepati Nasıl Geliştirilir?
El Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl HesaplanırEl Falı Kullanarak Bir Kişinin Yaşı Nasıl Hesaplanır?
Nasıl Dua EdilirNasıl Dua Edilir?
Kur'an'daki Ayetler Nasıl EzberlenirKur'an'daki Ayetler Nasıl Ezberlenir?
Nasıl Müslüman OlunurNasıl Müslüman Olunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 113 kişi çalıştı. Bu makale 97.560 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Felsefe ve Din
Bu sayfaya 97.560 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam