Bu wikiHow makalesi ile Bitmoji kullanarak hem seni hem de arkadaşını içeren karikatür avatarlarını nasıl oluşturabileceğini öğreneceksin. Friendmoji (arkadaş emojisi) avatarlarını kullanmak için senin ve arkadaşının Snapchat'e bağlı birer Bitmoji hesabınız olmalıdır. Snapchat uygulamasında Friendmoji gönderme özelliğine ek olarak, bu avatarları diğer mesajlaşma uygulamalarında kullanmak için Bitmoji klavyesini de (yalnızca iPhone'da/iPad’de) kullanabilirsin.

Yöntem 1 / 3:
Snapchat'te Friendmoji Göndermek

 1. 1
  Bitmoji'yi indirip kur. Snapchat üzerinde bir Friendmoji oluşturmadan önce Bitmoji uygulamasını yüklemelisin, bir hesap oluşturmalısın, Bitmoji avatarı ayarlamalısın ve avatarı Snapchat ile ilişkilendirmelisin.
  • Bu işlemi iPhone, iPad ve Android cihazlarda yapabilirsin.
  • Friendmoji'yi yalnızca Bitmoji kullanan Snapchat arkadaşlarınla kullanabilirsin.
 2. 2
  Image titled Iphonesnapchat.png
  Snapchat'i aç. Sarı simgesinde beyaz renkli bir hayalet vardır. Bu uygulamayı genellikle ana ekranında, uygulama çekmecesinde veya uygulamalarda arayarak bulabilirsin. Uygulamayı açtıktan sonra, Snapchat hesabına giriş yaptıysan Snapchat kamera görünümü açılacak.
  • Snapchat'te oturum açmadıysan OTURUM AÇ butonuna dokun, önce e-posta adresini veya kullanıcı adını, sonra şifreni gir, ardından OTURUM AÇ butonuna dokun.
 3. 3
  Sohbet simgesine dokun. Bu, ekranın sol alt köşesindeki konuşma balonu simgesidir.
 4. 4
  Mesaj göndermek istediğin arkadaşının adına dokun. Mesaj göndermek istediğin birini bulana kadar "Sohbet" sayfasında aşağı kaydır. Belli birini aramak için listenin en üstündeki arama çubuğuna o kişinin adını yaz.
 5. 5
  Yuvarlak gülen yüz simgesine dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki mesaj yazma alanının sağındadır.[1]
 6. 6
  Bitmoji simgesine dokun. Bu göz kırpan yüz, ekranın sol alt köşesinin yakınındadır. Arkadaşın da Bitmoji kullandığı sürece, buna dokunduğunda her ikinizin de karakterlerini içeren bir Bitmoji listesi görüntülenir.
 7. 7
  Göndermek istediğin bir Friendmoji'ye dokun. Seçenekleri görmek için listede aşağı doğru ilerle ve göndermek istediğin Friendmoji’ye dokun. Dokunduğunda, Friendmoji hemen gönderilir.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Snapchat'te Snap’lere Friendmoji Çıkartmaları (Sticker) Eklemek

 1. 1
  Bitmoji'yi indirip kur. Snapchat üzerinde bir Friendmoji oluşturmadan önce Bitmoji uygulamasını yüklemelisin, bir hesap oluşturmalısın, bir Bitmoji avatarı ayarlamalısın ve avatarı Snapchat ile ilişkilendirmelisin.
  • Bu işlemi hem iPhone hem de Android platformlarında yapabilirsin.
 2. 2
  Image titled Iphonesnapchat.png
  Snapchat'i aç. Sarı simgesinde beyaz renkli bir hayalet vardır. Bu uygulamayı genellikle ana ekranında, uygulama çekmecesinde veya uygulamalarda arayarak bulabilirsin. Uygulamayı açtıktan sonra, Snapchat hesabına giriş yaptıysan Snapchat kamera görünümü açılacak.
  • Snapchat'te oturum açmadıysan OTURUM AÇ butonuna dokun,önce e-posta adresini veya kullanıcı adını, sonra şifreni gir, ardından OTURUM AÇ butonuna dokun.
 3. 3
  Sohbet simgesine dokun. Bu, ekranın sol alt köşesindeki konuşma balonu simgesidir.
 4. 4
  Mesaj göndermek istediğin arkadaşının adına dokun. Mesaj göndermek istediğin birini bulana kadar "Sohbet" sayfasında aşağı kaydır. Belli birini aramak için listenin en üstündeki arama çubuğuna o kişinin adını yaz.
  • Friendmoji'yi yalnızca Bitmoji kullanan Snapchat arkadaşlarınla kullanabilirsin.
 5. 5
  Kamera simgesine dokun. Bu, ekranın sol alt köşesindedir. Dokunduğunda kamera ekranı açılır.
 6. 6
  Bir fotoğraf veya video çek. Fotoğraf çekmek için ekranın alt tarafındaki "Yakala" dairesine dokun veya video kaydetmek için "Yakala" dairesine uzun süre dokun. İşin bittiğinde, çektiğin snap seçtiğin arkadaşına gönderilecek.
 7. 7
  "Çıkartma" (Sticker) simgesine dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir ve üzerinde aşağıya doğru köşesi olan bir kutu vardır. Kullanılabilir çıkartmaların bir listesi açılacak.
 8. 8
  "Bitmoji" simgesine dokun. Bu göz kırpan yüz, ekranın üst orta kısmının yakınındadır. Dokunduğunda, mevcut Friendmoji çıkartmalarının olduğu bir liste açılır.
  • Bitmoji kullanmayan bir arkadaş seçtiysen bu çıkartmalarda yalnızca kendi karakterini görürsün.
 9. 9
  Bir Friendmoji seç. Hem seni hem de arkadaşını yansıtan bir Friendmoji bulana kadar Friendmoji listesinde ilerle, ardından snap’ine eklemek için ona dokun.
  • Friendmoji'ni ekrana dokunup ekranda sürükleyerek ayarlayabilirsin ya da Friendmoji’yi, parmağınla içeri veya dışarı doğru sıkıştırıp açarak küçültüp büyütebilirsin.
 10. 10
  Snap'ini gönder. Ekranın sağ alt köşesindeki "Gönder" okuna dokun. Eklediğin Friendmoji ile son hâline getirdiğin snap, seçtiğin arkadaşına gönderilecek.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
iPhone’da ve iPad’de Bitmoji Klavyesi Kullanmak

 1. 1
  iPhone’unun veya iPad'inin Ayarlar
  Image titled Iphonesettingsappicon.png
  uygulamasını aç.
  Bu dişli şeklindeki simgeyi genelde ana ekranda veya bir klasörde bulabilirsin.
  • iPhone’da veya iPad'de Bitmoji klavyesini kullanabilmen için önce Bitmoji uygulamasını yüklemen, bir hesap oluşturman, Bitmoji avatarı ayarlaman, ardından avatarı Snapchat ile ilişkilendirmen gerekir.
  • Friendmoji'yi yalnızca Bitmoji kullanan Snapchat arkadaşlarınla kullanabilirsin. Yani birlikte Friendmoji oluşturmak istediğin kişi, Bitmoji karakterini Snapchat ile ilişkilendirmelidir.
 2. 2
  Aşağı kaydır ve Genel seçeneğine dokun. Bu, ayarlar bölümünün üçüncü grubundadır.
 3. 3
  Aşağı kaydır ve Klavye seçeneğine dokun. Bu, ayarlar bölümünün dördüncü grubundadır.
 4. 4
  Klavyeler seçeneğine dokun. Bu ilk seçenektir. Dokunduğunda, yüklü klavyelerin listesi görünecek.
  • Bu listede hâlihazırda Bitmoji varsa ana ekrana dönebilirsin. Yoksa Bitmoji klavyesini eklemek için bir sonraki adıma geç.
 5. 5
  Yeni Klavye Ekle seçeneğine dokun. Bu, listenin alt tarafındadır.
 6. 6
  Bitmoji seçeneğine dokun. Bunu görebilmek için aşağı kaydırman gerekebilir. Dokunduğunda, Bitmoji klavyesi klavye listesine eklenir.
 7. 7
  Bitmoji klavyesine tam erişim ver. Bu sayede, Bitmoji klavyesi ile konuşmalarına Friendmoji ve diğer Bitmoji karakterlerini ekleyebilirsin. Tam erişim vermek için şu adımları uygula:
  • Klavye listesine geri dönmek için geri butonuna dokun.
  • Listedeki Bitmoji seçeneğine dokun.
  • "Tam Erişime İzin Ver" anahtarını Açık (yeşil) konuma getir.
  • İstenirse bu değişikliği onaylamak için ekrandaki talimatları izle.
 8. 8
  Mesajlar uygulamasında veya başka bir mesajlaşma uygulamasında bir konuşma aç. Bu, iPhone’unun ya da iPad'inin mesajlaşma uygulamasıyla kesinlikle çalışacaktır. Ancak diğer mesajlaşma uygulamalarında da çalışma ihtimali olabilir.
 9. 9
  Bitmoji klavyesini seç. Seçmek için Bitmoji karakterlerini görene kadar klavyenin sol alt köşesinin yakınındaki dünya taslağına dokunabilirsin.
 10. 10
  Friendmoji simgesine dokun. Bu, Bitmoji listesinin sağ üst köşesinin yakınındadır ve simgesi, üst üste gelen iki yüz şeklindedir.
  • Klavyeyi ilk kez kullanıyorsan Snapchat'e erişim izni vermen istendiğinde Devam Et butonuna dokun.
 11. 11
  Bitmoji arkadaşını seç. Listede ilerle ve Friendmoji'ne eklemek istediğin kişiye dokun.
 12. 12
  Eklemek istediğin Friendmoji'ye dokun. Dokunduğunda, "Bitmoji kopyalandı. Şimdi yapıştır!" yazan bir mesaj göreceksin.
 13. 13
  Mesaj yazma alanına uzunca dokun ve Yapıştır seçeneğini seç. Bunu yaptığında, seçilen Friendmoji metin alanına yapıştırılır.
  • Artık mesajına ek metin ekleyebilir veya onu olduğu gibi gönderebilirsin. Mesajlar uygulamasını kullanıyorsan Gönder butonu, yazma alanının sağ alt köşesindeki mavi ve beyaz renkli oktur. Diğer uygulamalarda ise kâğıt uçak şeklinde olabilir.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Zip Dosyası Nasıl YapılırZip Dosyası Nasıl Yapılır?
Google'da Resimli Arama Nasıl YapılırGoogle'da Resimli Arama Nasıl Yapılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 2.351 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 2.351 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam