Apple Kimliği Parolası Nasıl Değiştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:İnternet ÜzerindenMac ÜzerindeniPhone ÜzerindenReferans

Bu wikiHow makalesi sana Apple Kimliği parolanı bir bilgisayar üzerinden veya iPhone’un üzerinden nasıl değiştireceğini öğretir. Apple Kimliği parolanı unuttuysan parolanı sıfırlaman gerekir.

1
İnternet Üzerinden

 1. 1
  Apple Kimliği web sitesini aç. Bilgisayarının web tarayıcısından https://appleid.apple.com/ adresine git. Bu, parolan da dâhil olmak üzere Apple Kimliği bilgilerini yönetebileceğin resmi web sitesidir.
 2. 2
  Apple Kimliği hesabına giriş yap. Apple Kimliği web sitesine son 30 dakika içinde girmediysen sayfanın ortasında Apple Kimliği e-posta adresini ve parolanı girerek giriş yapman gerekir.
  • Hesabında iki aşamalı kimlik kontrolü devredeyse girişini iPhone’unu açıp istendiği zaman İzin Ver’e dokunarak doğrulaman, ardından da altı haneli kodu bilgisayarındaki metin alanına yazman gerekir.
 3. 3
  "Güvenlik" bölümüne in. Sayfanın en üstüne yakın bir yerdedir.
 4. 4
  Parolayı Değiştir…’e tıkla. Bu seçeneği "Güvenlik" bölümünde görürsün. Tıklayınca açılır bir menü belirir.
 5. 5
  Apple Kimliği'nin mevcut parolasını gir. Açılır menünün en üstündeki metin alanına Apple Kimliği sayfasına giriş yapmak için kullandığın parolayı yaz.
 6. 6
  Yeni parolanı iki kez gir. "Yeni parola" yazan metin kutusuna tıkla ve kullanmak istediğin parolayı gir, ardından "parolayı doğrula" metin kutusuna tıkla ve parolanı yeniden gir.
  • İlerleyebilmen için parola girdilerinin birbirinin aynısı olması gerekir.
  • Parolan en az 8 karakterden oluşmalı ve parolanda en az bir numara, bir büyük harf ve bir küçük harf bulunmalı.
 7. 7
  Parolayı Değiştir…’e tıkla. Açılır menünün en altındadır. Tıklayınca Apple Kimliği parolan değişmiş olur.

2
Mac Üzerinden

 1. 1
  Apple menüsünü aç. Ekranın sol üst köşesindeki Apple simgesine tıkla. Açılır bir menü belirir.
 2. 2
  Sistem Tercihleri …’ne tıkla. Bu seçenek Apple menüsünün en üstüne yakın bir yerdedir. Tıklayınca Sistem Tercihleri penceresi açılır.
 3. 3
  iCloud’a tıkla. Sistem Tercihleri penceresinde bulunur. iCloud penceresi açılır.[1]
 4. 4
  Hesap Detayları’na tıkla. Bu seçeneği pencerenin sol tarafında görürsün.
 5. 5
  Güvenlik’e tıkla. Bu sekme pencerenin en üstünde bulunur.
 6. 6
  Parolayı Değiştir…’e tıkla. Pencerenin en üstünde bulunan gri bir butondur. Tıklayınca açılır bir pencere belirir.
 7. 7
  Yeni parolanı iki kez gir. Tercih ettiğin parolayı "Yeni" yazan metin alanına gir, ardından "Doğrula" yazan metin alanına tıkla ve parolayı yeniden gir.
  • İlerleyebilmek için parola girdilerinin birbirinin aynısı olması gerekir.
  • Parolan en az sekiz karakterden oluşmalı ve parolanda en az bir numara, bir büyük harf ve bir küçük harf bulunmalı.
 8. 8
  Parolayı Değiştir’e tıkla. Pencerenin en altında bulunan mavi bir butondur. Tıklayınca Apple Kimliği parolan değişmiş olur.

3
iPhone Üzerinden

 1. 1
  iPhone’unun Ayarlar’ını aç. Gri arka plan üzerinde bulunan bir dizi dişliye benzeyen Ayarlar uygulaması simgesine dokun.
 2. 2
  Apple Kimliği’ne dokun. Ekranın en üstünde bulunur.
 3. 3
  Parola ve Güvenlik’e dokun. Bu seçeneği sayfanın en üstünde görüyor olman gerekir.
 4. 4
  Parolayı Değiştir’e dokun. Sayfanın en üstünde bulunur.
 5. 5
  İstendiğinde iPhone’unun parolasını gir. Bu, telefonunu açmak için kullandığın paroladır. Girince parola girme sayfası açılır.
 6. 6
  Yeni parolanı iki kez gir. Yeni parolanı "Yeni" metin kutusuna gir, ardından "Doğrula" metin kutusuna tıkla ve parolayı tekrar gir.
  • İlerleyebilmek için parola girdilerinin birbirinin aynısı olması gerekir.
  • Parolan en az 8 karakterden oluşmalı ve parolanda en az bir numara, bir büyük harf ve bir küçük harf bulunmalı.
 7. 7
  Değiştir’e dokun. Sayfanın sağ üst köşesinde bulunur.
 8. 8
  Apple Kimliği’ne bağlı diğer cihazlardan çıkış yapıp yapmak istemediğini seç. Apple Kimliği eski parolanı kullanan diğer Apple cihazlarından (iPhone’lar, iPad’ler, Apple Watch’lar gibi) çıkış yapmak için, istendiği zaman Diğer Cihazlardan Çıkış Yap’a dokun ya da bu adımı geçmek için Çıkış Yapma’ya dokun.

İpuçları

 • Apple Kimliği parolanı İnternet üzerinden değiştirirken Apple Kimliği'nin mevcut parolasını girmen gerekir; Apple Kimliği bağlantılı bir iPhone veya Mac’te ise parola gerekmez.

Uyarılar

 • Apple Kimliği parolanı hatırlamıyorsan ya iPhone veya Mac gibi Apple Kimliği bağlantılı bir cihaz kullanman ya da iForgot web sitesini kullanarak Apple Kimliği parolanı sıfırlaman gerekir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Change Your Apple ID Password, Italiano: Cambiare la Password della tua Apple ID, Español: cambiar tu contraseña de ID de Apple, Português: Alterar Sua Senha da Apple, Deutsch: Ein Apple ID Passwort ändern, 中文: 改变苹果账号的密码, Русский: изменить пароль на своем Apple профиле, Bahasa Indonesia: Mengubah Kata Sandi ID Apple, ไทย: เปลี่ยนรหัสผ่าน Apple ID, العربية: تغيير كلمة سر الهوية التعريفية لأبل, Tiếng Việt: Thay đổi mật khẩu Apple ID, 한국어: 애플 아이디 비밀번호 바꾸는 방법, 日本語: Apple IDのパスワードを変更する, Nederlands: Het wachtwoord van je Apple ID veranderen, हिन्दी: अपनी एप्पल आईडी और पासवर्ड बदलें

Bu sayfaya 478 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?