Anonim Bir E posta Nasıl Gönderilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Guerrilla Mail KullanmakAnonymousemail KullanmakTek Kullanımlık Yahoo E-posta KullanmakProtonMail KullanmakReferans

Bu wikiHow makalesi, gerçek e-posta adresini veya ismini kullanmadan bir e-postanın nasıl gönderileceğini öğretir. Bunu yapmanın en kolay yolu internetteki Guerrilla Mail veya Anonymousemail gibi ücretsiz hizmetleri kullanmaktır, ancak bir Yahoo Mail hesabın varsa tek kullanımlık bir Yahoo e-posta adresi de kullanabilirsin. Eğer bunun yerine mevcut bir hesaba bağlanmadan e-postanı güvenli bir şekilde şifreleyen daha kalıcı bir çözüm istiyorsan ProtonMail iyi bir çözümdür.

1
Guerrilla Mail Kullanmak

 1. 1
  GuerrillaMail’i aç. Bunu yapmak için bilgisayarının internet tarayıcısından https://www.guerrillamail.com/ adresine git.
 2. 2
  COMPOSE (Oluştur) sekmesine tıkla. Bu sekme, Guerrilla Mail sayfasının en üstünde yer alır. Bunu yaptığında yeni bir e-posta formu açılır.
 3. 3
  Alıcının e-posta adresini gir. Formun en üstündeki "To" (Kime) metin kutusuna anonim e-postanı göndermek istediğin e-posta adresini yaz.
 4. 4
  Bir konu gir. E-postanın konusunu "Subject" (Konu) metin alanına yaz.
  • Spama benzer olmayan konu satırlı e-postaların, konu satırı olmayan e-postalara kıyasla spam olarak işaretlenmesi daha az olasıdır.[1]
 5. 5
  E-postanı oluştur. E-postanın içeriğini ana e-posta metin alanına yaz ve istediğin gibi biçimlendir.
  • Ayrıca, formun sağ üst tarafındaki Dosya seç düğmesine tıklayıp bilgisayarından 150 MB'a kadar bir dosya seçerek bir ek (ör., bir video) ekleyebilirsin.
 6. 6
  Send’e (Gönder) tıkla. Bu düğme, formun sol üst köşesindeki COMPOSE sekmesinin hemen altındadır.
 7. 7
  "Ben robot değilim" kutusunu işaretle. Böylece isteğin onaylanır ve e-posta rastgele bir ad ve adresle belirttiğin alıcıya gönderilir.
  • E-postana gelen yanıtları görüntülemek için Guerrilla Mail internet sitesinde kalabilirsin, ancak siteden çıktıktan sonra yanıtları göremezsin.

2
Anonymousemail Kullanmak

 1. 1
  Anonymousemail internet sitesini aç. Bilgisayarının internet tarayıcısından https://anonymousemail.me/ adresine git. Anonymousemail, uydurma bir adresle e-posta göndermeni sağlar.
  • Anonymousemail gelen kutusu özelliğine sahip değildir, yani e-postana gelen yanıtları burada göremezsin. Ancak, yanıt verilmesini istiyorsan "Reply-to" (Yanıtla) metin kutusuna gerçek bir e-posta adresi ekleyebilirsin.
  • Anonymousemail tamamen ücretsizdir, ancak premium sürümü de vardır. Premium sürüm reklamsızdır ve e-postanın ne zaman açıldığını izleme ve birden fazla ek ekleme gibi özellikler sunar.
 2. 2
  Alıcının e-posta adresini ekle. "To" (Kime) metin alanına e-posta göndermek istediğin kişinin adresini yaz.
 3. 3
  Bir konu gir. "Subject" (Konu) metin alanına e-postanın konusunu yaz.
  • Spama benzer olmayan konu satırlı e-postaların, konu satırı olmayan e-postalara kıyasla spam olarak işaretlenmesi daha az olasıdır.
 4. 4
  E-postanı oluştur. E-postanın içeriğini ana e-posta metin alanına yaz ve istediğin gibi biçimlendir.
  • Ayrıca, Dosya seç düğmesine tıklayıp bilgisayarından 2 MB'a kadar bir dosya seçerek bir ek (ör., bir video) ekleyebilirsin.
 5. 5
  Adını ve sahte bir e-posta adresi gir (yalnızca premium). Sayfanın sol üst tarafındaki "Name" (Ad) metin alanına rasgele bir ad (ör., Ali Veli) yaz ve "From" (Kimden) metin kutusuna herhangi bir e-posta adresi (ör., birisi@birdost.com) yaz.
 6. 6
  Sayfayı aşağı kaydır ve Send email’e (E-posta gönder) tıkla. Bu düğme, sayfanın en altındaki kırmızı bir düğmedir. E-postan belirlediğin alıcıya rastgele adın ve e-posta adresinle gönderilecektir.

3
Tek Kullanımlık Yahoo E-posta Kullanmak

 1. 1
  Yahoo Mail’i aç. Bilgisayarının internet tarayıcısından https://mail.yahoo.com/ adresine git. Eğer oturumun açıksa Yahoo posta kutun açılacaktır.
  • Eğer oturumun açık değilse devam etmeden önce Yahoo e-posta adresini ve şifreni gir.
  • Eğer henüz Yahoo Mail e-posta adresin yoksa ücretsiz olarak oluşturabilirsin.
 2. 2
  Settings’e (Seçenekler) tıkla. Bu seçenek, sayfanın sağ üst köşesinde yer alır. Bir açılır menü gözükecektir.
  • Eğer hâlâ Yahoo’nun eksi sürümünü kullanıyorsan, önce sayfanın sol alt kısmındaki One click away from your upgraded Inbox (Yeni posta kutundan bir tık uzaktasın) bağlantısına tıkla.
 3. 3
  More settings’e (Daha fazla seçenek) tıkla. Bu, açılan menünün alt kısmındadır. Böylece Yahoo Mail’in Seçenekler bölümü açılacaktır.
 4. 4
  Mailboxes (Posta kutuları) sekmesine tıkla. Bunu, sayfanın sol tarafında bulacaksın.
 5. 5
  "Email alias" başlığının sağındaki düğmesine tıkla. Bunu yaptığında bir bölüm açılır.
 6. 6
  Add’e (Ekle) tıkla. Bu düğme, açılan kısımda yer alır. Böylece yeni e-posta bilgileri için bir form açılacaktır.
  • Eğer burada bir e-posta adresi görürsen, zaten bir takma adın var demektir. "Takma adınla bir e-posta gönder" bölümüne geç.
 7. 7
  Alternatif bir e-posta adı gir. Seninle, konumunla tamamen alakasız veya takip edildiğinde sana çıkmayacak bir şeyler yaz.
 8. 8
  Verify to setup düğmesine tıkla. Böylece e-posta takma adın oluşturulacaktır.
 9. 9
  Takma adınla bir e-posta gönder. Yahoo Mail takma adınla gönderilen bir e-postaya verilen yanıt Yahoo gelen kutunda görünecek, ama gerçek adresin görünmeyecek:
  • Posta kutuna geri dön.
  • Sol üst köşedeki Compose (Oluştur) düğmesine tıkla.
  • "From" (Kimden) metin alanındaki e-posta adresine tıkla, ardından takma adını seç.
  • "To" (Kime) metin alanına bir e-posta adresi gir, ardından "Subject" alanına bir konu yaz.
  • E-posta metnini/eklerini gir.
  • Sayfanın en altındaki Send (Gönder) düğmesine tıkla.

4
ProtonMail Kullanmak

 1. 1
  ProtonMail kayıt sayfasını aç. Bilgisayarının internet tarayıcısından https://protonmail.com/signup adresine git. ProtonMail kayıt sayfası açılacaktır.
  • ProtonMail'in ProtonMail e-posta adresini gizlemediğini, ancak alıcının IP adresini veya kimliğini izlemesini engellediğini unutma.
  • ProtonMail, sunucularının bir kısmının İsviçre’de bulunmasından dolayı anonim e-posta gönderme hususunda belki de en güvenli ücretsiz seçenektir.[2]
 2. 2
  FREE (Ücretsiz) başlığına tıkla. Bu seçenek sayfanın üst kısmına yakındır.
 3. 3
  Sayfayı aşağı kaydır ve SELECT FREE PLAN’a (Ücretsiz Planı Seç) tıkla. Bu seçenek "FREE" bölümünün alt kısmındadır.
 4. 4
  Hesabını oluştur. Aşağıdakileri yapman gerekecektir:
  • "Choose username" (Kullanıcı adı seç) metin kutusuna e-posta adresin için bir kullanıcı adı gir. Gerçek adını, kişiliğini, konumunu vb. yansıtmayan bir kullanıcı adı seçtiğinden emin ol.
  • "Choose a password" (Bir şifre seç) kutusuna bir şifre gir ve "Confirm password" (Parolayı onayla) metin kutusuna şifreni tekrar gir.
  • "Recovery email" (Kurtarma e-postası) metin kutusuna bir kurtarma e-posta adresi gir (isteğe bağlı).
 5. 5
  Sayfayı aşağı kaydır ve CREATE ACCOUNT’a (Hesap Oluştur) tıkla. Bu düğme, sayfanın en altındaki menekşe rengi bir düğmedir.
 6. 6
  İnsan olduğunu doğrula. Bunu yapmak için:
  • "Email" kutusunu işaretle ve metin alanının değişmesini bekle.
  • Yeniden "CAPTCHA" kutusunu işaretle.
  • "Ben robot değilim" kutusunu işaretle.
 7. 7
  COMPLETE SETUP (Kurulumu Tamamla) düğmesine tıkla. Bu düğme, sayfanın en altındaki menekşe rengi bir düğmedir. Bunu yaptığında ProtonMail hesabın oluşturulacak ve posta kutusu açılacaktır.
 8. 8
  ProtonMail ile bir e-posta gönder. Sayfanın sol üst köşesindeki COMPOSE (Oluştur) düğmesine tıkla, ardından aşağıdakileri yap:
  • "To" (Kime) kutusuna alıcının e-posta adresini gir.
  • İstersen "Subject" (Konu) alanına bir konu gir.
  • Ana e-posta penceresine mesajını gir.
  • E-posta penceresinin sağ alt köşesindeki SEND (Gönder) düğmesine tıkla.

İpuçları

 • ProtonMail azami 500 MB depolama alanı ve günde azami 150 e-posta gönderimi sağlar. Ayda 5 dolardan az bir ücret karşılığında 5 GB depolama alanı ve 1000 e-posta gönderimini içeren ücretli bir hesaba geçebilir veya ayda 10 dolardan az bir ücret karşılığında günlük 10 GB saklama alanı ve günlük sınırsız e-posta gönderimi satın alabilirsin.

Uyarılar

 • Anonim bir e-postanın IP adresini bulmak oldukça kolaydır. IP adresinin bulunmasını önlemek için anonim e-posta gönderirken bir VPN veya ProtonMail kullanman gerekir.
 • Anonim bir e-posta adresini asla uygunsuz e-posta göndermek, birisini taciz veya tehdit etmek için kullanma. Bunu yapmak yasa dışıdır ve yakalanman durumunda cezai takibat ile sonuçlanacaktır.
 • Yasadışı faaliyetlerde bulunmak için anonim e-posta kullanmak, yakalanmayacağını garanti etmez.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Send An Anonymous Email, Português: Enviar um E mail Anônimo, Italiano: Inviare un'Email Anonima, Français: envoyer un courriel anonyme, Deutsch: Anonyme Emails verschicken, Español: enviar un email anónimo, 中文: 发送匿名电子邮件, Русский: отправить электронное письмо анонимно, Bahasa Indonesia: Mengirim Email Anonim, Nederlands: Een anonieme e‐mail versturen, العربية: إرسال رسائل بريد إلكتروني مجهولة المصدر, Čeština: Jak poslat anonymní email, हिन्दी: एक बेनाम ईमेल भेजें, ไทย: ส่งอีเมลแบบไม่เปิดเผยตัวตน, Tiếng Việt: Gửi Email nặc danh, 日本語: 匿名でメールを送る, 한국어: 익명으로 이메일 보내는 법

Bu sayfaya 610 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?