Android Telefondaki Herhangi Bir Uygulamanın APK Dosyası Nasıl Çıkartılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:APK Çıkarıcı'yı KullanmakSolid Explorer Dosya Yöneticisi'ni KullanmakAPK’yi Başka Bir Android Cihaza AktarmakReferans

Bu wikiHow makalesi ile Android uygulamasını, Google Play'i kullanmana gerek kalmadan başka bir Android telefona yükleyebilmen için o uygulamanın Android Paket Dosyasını (APK) nasıl çıkaracağını öğreneceksin. Bu, yeni telefonlara eski uygulamaları yüklemede, küçük ekranlar için ölçeklendirilmiş uygulamaları daha büyük cihazlara yüklemede veya daha yeni ve/veya daha eski Android cihazlarla uyumluluğu test etmede yardımcıdır.

Kısım 1
APK Çıkarıcı'yı Kullanmak

 1. 1
  APK Çıkarıcı'yı aç. Bu, üzerinde beyaz renkli bir robot olan yeşil renkli uygulamadır. APK Çıkarıcı uygulaması, bir uygulamanın APK dosyasını Android cihazının belleğine kaydetmene imkân verir ve bu noktada dosyayı paylaşabilirsin.[1]
 2. 2
  APK'sini çıkarmak istediğin uygulamayı bul. Bu genellikle başka bir telefona veya tablete aktarmak istediğin bir uygulama olacaktır.
  • Ücretli uygulamaların APK'sini çıkarma çünkü bunu yapmak korsanlık sayılır.
 3. 3
  butonuna dokun. Bu, uygulamanın adının sağındadır. Dokunduğunda, uygulama hem Android cihazının SD kartına yedekleme yapacak hem de bir menü penceresi belirecek.
  • Bir Google cihazında (örneğin Nexus veya Pixel) butonu yerine aşağı yönde bir ok vardır.
 4. 4
  Paylaş butonuna dokun. Bu seçenek menü penceresinin üst tarafında olmalıdır.
 5. 5
  Bir paylaşım seçeneğine dokun. Çoğu durumda, APK dosyası e-postayla gönderilmek için ideal olandan daha büyük olacaktır. Bu nedenle muhtemelen bir bulut hizmeti (Google Drive gibi) seçmen gerekecek.
  • Örneğin, APK dosyasını Dropbox'a göndermek istiyorsan ve Android cihazında Dropbox uygulaması yüklü ise APK'yi yüklemek için önce Dropbox uygulamasına, ardından Ekle seçeneğine dokun.
 6. 6
  APK'yi yükle. Bir bulut servisi seçip APK dosyasını yükledikten sonra başka bir Android cihaza APK'yi aktarabilirsin.

Kısım 2
Solid Explorer Dosya Yöneticisi'ni Kullanmak

 1. 1
  Solid Explorer Dosya Yöneticisi'ni aç. Bu, mavi renkli klasör uygulamasıdır. Bu uygulama, çıkartılan APK'leri Android cihazının dâhili belleğine kaydetmene ve bu noktadan sonra onları paylaşarak başka bir cihaza göndermene imkân verir.[2]
 2. 2
  Ekranın bir yanından öteki yanına olmak üzere soldan sağa kaydır. Bunu yaptığında sayfanın sol tarafında bir açılır menü çıkar.
 3. 3
  Uygulamalar seçeneğine dokun. Bu, soldaki açılır menünün ortasındaki sekmedir.
 4. 4
  Kullanıcı Uygulamaları seçeneğine dokun. Bu seçenek yalnızca kullanıcının yüklediği uygulamaları görüntüleyecek.
  • Önceden yüklenmiş bir uygulamanın APK'sini çıkartmak istiyorsan burada Sistem Uygulamaları seçeneğine dokunabilirsin.
 5. 5
  APK'sini çıkartmak istediğin uygulamaya dokun ve basılı tut. Bir saniye sonra ekranın üstünde birkaç simge belirdiğini göreceksin.
 6. 6
  butonuna dokun. Bu seçenek ekranın sağ üst köşesindedir.
 7. 7
  seçeneğine dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir.
 8. 8
  Bir paylaşım seçeneğine dokun. Çoğu durumda, APK dosyası e-postayla gönderilmek için ideal olandan daha büyük olacaktır. Bu nedenle muhtemelen bir bulut hizmeti (Google Drive gibi) seçmen gerekecek.
  • Örneğin, APK dosyasını Dropbox'a göndermek istiyorsan ve Android cihazında Dropbox uygulaması yüklü ise APK'yi yüklemek için önce Dropbox uygulamasına, ardından Ekle seçeneğine dokun.
 9. 9
  APK'yi yükle. Bir bulut servisi seçip APK dosyasını yükledikten sonra başka bir Android cihaza APK'yi aktarabilirsin.

Kısım 3
APK’yi Başka Bir Android Cihaza Aktarmak

 1. 1
  Diğer Android cihazında paylaşım seçeneğini aç. Bu, asıl Android cihazının APK dosyasını yüklediğin hizmet olmalıdır.
  • Örneğin, uygulamanın APK'sini paylaştığın Android cihazında Dropbox kullanıyorsan diğer Android cihazında da Dropbox'ı açarsın.
 2. 2
  APK dosyanı seç. Bu adım, seçtiğin paylaşım seçeneğine bağlı olarak değişecektir ancak genelde dosyanın indirilebilmesi için APK dosyasının adına dokunman gerekir.
  • Bazı durumlarda APK'nin adına dokunduktan sonra İndir butonuna dokunman gerekebilir.
 3. 3
  İstendiğinde KUR butonuna dokun. Bu, ekranın sağ alt köşesindedir.
 4. 4
  butonuna dokun. Bu seçenek, APK'nin kurulumu tamamlandığında ekranın sağ alt köşesinde belirecek. butonuna dokunduğunda APK uygulaması açılır yani bu, uygulamanın Android cihazına başarıyla kurulduğunu gösterir.

İpuçları

 • APK'yi tablete yalnızca bir telefon uygulaması yüklemek için veya bir uygulamanın eski sürümünü, güncelleme yapmadan daha yeni bir cihaza yüklemek için kullanabilirsin.

Uyarılar

 • APK dosyası özellikle Android yazılımı için biçimlendirilmiş olduğundan iPhone'da (veya Android olmayan herhangi bir telefonda) Android APK'sini kullanamazsın.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

Русский: извлечь файл APK из любого приложения на Андроид телефоне, Español: extraer el archivo APK de cualquier aplicación en tu teléfono Android, Português: Extrair o Arquivo APK de Qualquer Aplicativo do seu Android, Deutsch: APK Datei einer App auf deinem Android Telefon entpacken, Italiano: Estrarre File APK di qualsiasi App sul tuo Cellulare Android, Français: extraire un fichier APK d'une application sur un téléphone Android, Bahasa Indonesia: Mengekstrak Berkas APK dari Aplikasi di Gawai Android, العربية: استخراج ملف إيه بي كي من أي تطبيق على هاتف أندرويد, 中文: 在安卓手机上提取应用程序的APK文件, ไทย: แตกไฟล์ APK ของแอพต่างๆ ในมือถือ Android, Tiếng Việt: Trích xuất tập tin APK của ứng dụng trên điện thoại Android, Nederlands: Een APK‐bestand op een Android‐apparaat krijgen

Bu sayfaya 2.532 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?